|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2009 23:35:28   
sneza24
Nsam ni mislila da mu dajem adaptirano nego mm zapeo.Kako kuma doji i daje adaptirano,i to joj je trece dete pa im nista ne fali.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2009 23:36:48   
sonja999s
prema meni su sestre bile ljubazne kad su tu ali ih dozvati, to je vec bio problem.
donese mi bebu i kaze malo na jednu malo na drugu dojku.
ne mogu da se pomeram sa bebom, znaci moram da ustanem i da predjem na drugu stranu kreveta, dok ona dodje po bebu - posto nije bio mali sa mnom, vreme podoja je gotovo. da mi nije bilo zenice koja je bila pokretnija od mene pa mi je pomagala oko podoja, ne znam sta bih radila.
najvise mi je bila frka kako da beba uhvati bradavicu uopste, kako da krene da doji.
niko od njih nijednoj od nas nije izmasirao grudi da bi mleko nadoslo. to smo mi kao same trebale da znamo i uradimouser posted image
ali odoh u off
sorry

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2009 23:39:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Meni je sa grudima pomogla masaza koja pomaze i da mlijeko lakse krene kad beba povuce


Povezaću teme, jer tamo ima slika: Masaža dojki KLIK

Mada nema slike "sviraš harmoniku" user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2009 23:43:32   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: lu

Moj je bebać dojio iz obe cice svaki put otprilike na tri sata,po pola sata.
Ja mislim da trebaju da doje svaki podoj obe dojke,oko pola sata.


Da, tako su i mene savetovali, i tako sam i ja radila, i sinak je odlično napredovao user posted image Samo da naglasim (mada to pretpostavljam da znate) ako je jedan put leva prva, onda u sl. podoju je desna prva user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2009 23:44:23   
Brand new mama
Citam i mislim da sam ja ovdje stvarno imala srece-sa ovakvim sestrama desetoro da rodis.Ni jednoj nije bilo frka da mi sto puta sve pokaze,da mi objasne sve oko dojenja i pomognu mi,jer je on svo vrijeme bio umoran,pa sisa dva minuta i zaspi.Svi su se trudili da uspostavimo dojenje,masirali mi grudi,donosili obloge od quark-a(mladi sir)...I ovdje se na recept iznajmljuje el.pumpa koja je super,jer ima i neki period privikavanja grudi(mada meni nije trebala kad smo dosli kuci,jer je odbio flasicu,ali sam ja zato sat vremena ranije isla gradom i plakala kao kisa jer nisam nasla pumpu u tri apoteke). Vjerujem da vam otkrivam tolu vodu,ali meni je super pomoglo da namazem bradavice sa mlijekom i ostavim ih da se osuse.Kazu da je to bukvalno najbolje protiva ragada(mada je to sigurno individualno zbog tipa koze i  sl)
P.S. Tasho,nemoj da me tjeras da se javno komprimitujem dokumentujuci "sviranje harmonike"user posted image

< Poruku je uredio Brand new mama -- 30.9.2009 23:45:57 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2009 23:45:16   
simke
Meni je receno da mu dam jednu,pa kad je isprazni-predjemo na drugu,te sljedeci put pocnem od te."
E o tome ja pricam,a ne da se ogranicava na 15 minutauser posted image
@Sonja:ma ljubazni su jer moraju...Moj Sinisa nije bio sa mnom u sobi,a doneli su ga na podoj skoro dva dana posle porodjajauser posted image Namestili ga i dosli posle nepunih 10 minutauser posted image A da ne pricam o sestrama...jedna mi je tvrdila kako ga necu moci dojiti jer su mi uvucene bradaviceuser posted image Alo kokosko(trebala sam joj reci)beba uzima celu areolu, ne samo bradavicuuser posted image
Sorry,ali i ja sam off-iralauser posted image

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2009 23:48:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke

A da ne pricam o sestrama...jedna mi je tvrdila kako ga necu moci dojiti jer su mi uvucene bradaviceuser posted image



I meni su rekli da neću moći da dojim jer mu je gornja vilica izbačena. user posted image Pri tom mu nije izbačena.

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.9.2009 23:53:58   
simke
Ma kazem ja glavni razlog za prestanak dojenja su oni(med.osoblje)user posted image Zasto ne zivim na zapaduuser posted image Tamo te lepo nauce kako da dojisuser posted image A ne ovde...evo jos jedan primer:idemo na kontrolu 10 dana posle porodjaja i lekarka mi kaze nije se vratio na porodjajnu tezinu(mislim se kako da se vrati kad od tih 10 dana-dva nije ni dojiouser posted image )-dohranjujte ga AD mlekomuser posted image Pa se slikaj posle kad krenu skokovi u razvojuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 0:04:01   
Brand new mama
Pa zar nije normalno  da se tezina sa porodjaja vrati tek za 14 dana?Moj mis je dobio za jedan dan 90 grama(nisam mogla vjerovati,ali je tako)A ta pedijatrica ko da reklamira dohranu.Koliko ima djece koja se kasnije naviknu na flasicu pa nece da sisaju?A ovamo se svi nesto smjeskaju i slikaju za NEDJELJU DOJENJA

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 0:10:17   
simke
Ma BNM dohranjivala sam ga par dana dok nije dobio grceve od AD mleka,pa sam prestala i on je za mesec dana dobio nesto vise od 1 kg(sto je OK),ali sam se tu gadno zeznula,posle nisam mogla da nadoknadim propustenouser posted image Ebem ti nase lekareuser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 8:22:46   
Anoniman
Prvih par dana dok mi nije krenulo mleko (pošto su mi se grudi u porodilištu totalno zapušile) dohranjivala sam Luku ad mlekom. Svaki put sam ga prvo stavila na dojke, pa, posle ponudila ad mlekom. To je tako trajalo 10ak dana, i nakon toga sam razradila mlečne kanale, i sve je išlo super, dok mi nije nestalo mleka iz leve dojke. Naime, imala sam ga samo za jutarnji podoj, a sve ostalo je pio iz desne. (pri tom bih naglasila, da je desna manja dojka... pričale smo već negde o tome dal su nam obe iste user posted image ; a naglašavam, jer sam ja bila mlada i totalno "kao pala sa kruške" kada sam se porodila, i tada sam mislila da u velike sise stane više mleka... user posted image  user posted image ) Uglavnom, to što sam dojila sve ostalo na desno je rezurtiralo ragadom na toj dojci, pa i prestankom dojenja jer nisam mogla da saniram. Ali, nije se odvikao od sisanja zbog flašice (davala sam mu usput sve vreme vode na flašicu)

Malo sam otišla off

A zašto si simke išla na kontrolu posle 10 dana? ja sam prvi put vodila Luku sa mesec.

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 9:36:22   
Leki 77
Ja sam u pocetku (u porodilistu i 2-3 dana kod kuce) koristila silikonske bradavice. On nije znao da sisa, a ja imam uvucene bradavice te su mi to savetovali.  To je pomoglo i kada su krenuli zubici. Uvek je sisao na zahtev. U sustini, mnogo je jesan (9340g, 72cm i 6,5 meseci) i ja ne bih znala kako drugacije, posto place kada je gladan. Znao je da sisa i 9 puta na dan, s tim da je nocu uvek spavao. Kada smo dosli iz porodilista budio se u 2 i 5 da sisa, posle mesec dana (ili vise, mozda i dva, ne secam se) je to postalo jedan termin oko tri, a kaasnije se budio samo oko 5h pa oko 8h. Zaspivao je oko 9h i onda i sada. Sisao je koliko je hteo. Uvek samo sa jedne dojke jer je meni bilo zgodnije, nisam bila vicna "iscupavanju" sike, a zapusavanje nosica mi je varvarska metoda. Neko je napisao da to znaci da ce sika da boli, ali to nije tacno. Pravljenje mleka je stvar ponude i potraznje. U pocetku ce svakako sike manje-vise (kako kod koga) boleti, ali ako se sike "izdresiraju" da npr. na 5h se koriste, nema nikakvih problema. Mislim da to vise odgovara i bebi jer ne popije samo prvo mleko, koje joj utoljava zedj, vec poklopa sve. Samo sisanje kod nas je trajalo od 5min do sat vremena. Naravno, ne sisa svih sat vremena, vise drema na siki. To su mi pricali da nikako ne radim zbog bradavica, ali ja nisam imala nikakvih problema. Najcesce sisa oko 15-tak min, tako je i dan danas, ali mislim da trajanje nema apsolutno nikakve veze, poenta je u cugu. Vremenom, mama ce tacno znati koliko je beba poklopala, jer ce imati osecaj koliko ce joj se isprazniti grudi. Ja sam se u pocetku dosta izmuzavala jer sam imala previse mleka i trebalo mi je mesec-dva da udjemo u ritam posto je i on voleo jedan dan da stalno srce, a sutradan ni da lizne, i onda sta cu. Tako da sam zbog pumpice imala osecaj koliko je mleka popio, a napredovao je sjajno pa se time nisam ni opterecivala. Nije mesto, ali bih naglasila da dete nije sat i ti skokovi ne idu bas u dan, a ponekad ni u nedelju (kod nas je prvi bio sa 3 nedelje, pa sa 5 nedelja, pa sa 2 meseca itd-barem sam ja tako tumacila njegovo "ludacko" sisanje)  tako da kada bebce krene da siki k'o "navijeno" samo ga pustite, on tako sebi pravi vise mleka za sutra. Meni je dojenje veoma prijatno iskustvo, pre svega sam bila rasterecena ikakvih priprema flasica. O tome nisam razmisljala kada smo negde isli, a kada se nocu probudi, samo ga stavim pored sebe u krevet, ja spavam, a on jede, ne gubim nista od sna.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 9:44:51   
Anoniman
Samo bih dodala da sem "isčupavanja" i zapušavanja nosa ima još jedna metoda koju je meni partonažna pokazala: svoj mali prst gurneš detetu u usta pored sike, i beba pusti bradavicu.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 10:21:26   
Leki 77
Slazem se, samo sto meni ni to nije uspevalo. Nekako nisam uspevala da mu gurnem mali prst kada on napravi vakuum. Ali to je, po mome misljenju, najbolja varijanta, samo sto meni nije uspevalo. Nisam je nesto ni uvezbavala jer nije bilo potrebe, u nasem slucaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 11:12:14   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Samo bih dodala da sem "isčupavanja" i zapušavanja nosa ima još jedna metoda koju je meni partonažna pokazala: svoj mali prst gurneš detetu u usta pored sike, i beba pusti bradavicu.

Kod nas je ovo nemoguce izvesti jer on drzi cvrsto bradavicu i nema mesta ni iglu da gurnes a ne prst.
I ja Davidu dam samo jednu da sisa i ponekad je skroz isprazni nema nista za izmlazavanje.
Sisa po pola sata.Onda napravi pauzu pa je opet gladan onda mu dam i drugu i posle toga zaspi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 21:45:04   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A zašto si simke išla na kontrolu posle 10 dana? ja sam prvi put vodila Luku sa mesec.

Pa, s obzirom da sam se porodila prirodnim putem,a bila je karlicna prezentacija,oboje smo bili na intenzivnoj(on na pedijatriji).Pri porodjaju su ga okretali iznutra,da bi mogli da mu izvuku noge,pa zbog mogucih povreda glave(radili su mu UZ glave-nije bio uredan)sam morala da ga vodim 10.dana.Takodje sam morala da mu radim UZ glave sa mesec dana,a u savetovaliste smo isli takodje sa mesec dana.Eto ukratkouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 21:55:45   
marince1
 

IZVORNA PORUKA: simke


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A zašto si simke išla na kontrolu posle 10 dana? ja sam prvi put vodila Luku sa mesec.

Pa, s obzirom da sam se porodila prirodnim putem,a bila je karlicna prezentacija,oboje smo bili na intenzivnoj(on na pedijatriji).Pri porodjaju su ga okretali iznutra,da bi mogli da mu izvuku noge,pa zbog mogucih povreda glave(radili su mu UZ glave-nije bio uredan)sam morala da ga vodim 10.dana.Takodje sam morala da mu radim UZ glave sa mesec dana,a u savetovaliste smo isli takodje sa mesec dana.Eto ukratkouser posted image


Sad je sve u redu,hvala bogu!user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 21:58:24   
simke
Bog nas je pogledaouser posted image A Marince ovo je prava tema za tebe,da se polako pripremisuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 22:05:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke

Snezo bebe imaju tzv.skokove u razvoju,sad ne mogu tacno da se setim,ali otprilike sa dve nedelje,mesec i po,tri i sest meseci.Tada traze vise da jedu,nekad na svakih pola sata,jer kolicina mleka im nije vise dovoljna.Na tebi je da izdrzis,da mu das da doji kad hoce i koliko hoce,da bi se povecala kolicina mleka,ali dok se ne poveca moze da prodje i nedelju-dve danauser posted image


Mi prolazimo kroz fazu intenzivne gladi, beba trazi da sisa svakih 1,5-2 sata, a ima vec 3,5 meseca! Cak se i nocu budi da sisa na 3 sata, a taman smo se ustalili sa 2 podoja nocu. Ja sam htela da skrenem ovih dana od silnog sisanja, ko sta radi-Zille dojiuser posted image
Inace je prva 2 meseca pred spavanje sisao oko 1,5 sat. Nikako drugacije nije hteo da zaspi. Sad se unormalio i podoj skratio na pola satauser posted image i ljuljuskanje kao vid uspavljivanja

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.10.2009 22:12:42   
simke
Zille to su okvirni periodi kad mogu da se ocekuju skokovi u razvoju.A kod Sneze mali trazi na svakih 15 minuta...gledajuci iz njenog ugla ti imas sreceuser posted image A duzina podoja je individualna,neke bebe su site posle 15 minuta,dok drugima nije dovoljno ni 1,5 sat,poenta je da ne treba meriti vreme trajanja podojauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.10.2009 8:12:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A zašto si simke išla na kontrolu posle 10 dana? ja sam prvi put vodila Luku sa mesec.

Pa, s obzirom da sam se porodila prirodnim putem,a bila je karlicna prezentacija,oboje smo bili na intenzivnoj(on na pedijatriji).Pri porodjaju su ga okretali iznutra,da bi mogli da mu izvuku noge,pa zbog mogucih povreda glave(radili su mu UZ glave-nije bio uredan)sam morala da ga vodim 10.dana.Takodje sam morala da mu radim UZ glave sa mesec dana,a u savetovaliste smo isli takodje sa mesec dana.Eto ukratkouser posted image


UF! Važno da je sada sve ok. user posted image

Ja nisam primetila ove skokove kada je Luka bio beba. Možda sam bila previše zbunjena da bih primetila. user posted image  Ja sam njega od početka dojila na 2,5-3 sata, i ne češće. Ako je između plakao - dobio je vode. Tako je meni patronažna rekla.

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.10.2009 9:51:17   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jako zavisi da li beba sve vreme vuče ili usput i spava.

To možeš proceniti po bebi. Ako plače među podojima, ako gura rukice u usta (tj, ko sisa kada joj rukica slučajno uleti u usta user posted image ) onda jeste gladna. Ni jedna beba ne spava mirno i nije dobrica ako je gladna. Beba plače ako je gladna.

I nemoj slučajno noću da je budiš da bi je dojila. Ako se probudi - dojiš, ako ne - ne. Tako su mene savetovali.


Mirna je izmedju podoja,ne place. Izgleda da je vrednica pa izvuce koliko joj treba na brzinu a i meni su svi kanalici otvoreni. A danas mi djavo nije dao mira pa sam je izmerila i ako je vaga tacna ona je za 20 dana od kad je izasla iz bolnice dodala oko 550 g. To je valjda ok.
Inace,ne budim je da bi dojila iako su nas tako savetovali u porodilistu(ustvari jedna babica kaze budite ih a druga nemojteuser posted image )

< Poruku je uredio gagana83 -- 2.10.2009 9:52:11 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.10.2009 10:03:05   
Anoniman
Ma otkud ćeš buditi noću! Danju još ajde de, ako se ne probudi 4 i više sati, ali noću... neeeeeee! (bar su meni tako rekli, i ja nisam budila) user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.10.2009 10:08:36   
gagana83
To i ja mislim,pa ne bi dete mirno spavalo da je gladno. Kad ogladni probudice se samo   user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.10.2009 10:21:12   
marince1
IZVORNA PORUKA: simke

Bog nas je pogledaouser posted image A Marince ovo je prava tema za tebe,da se polako pripremisuser posted image


Aha,ne silazim s' nje!
Ja bih volela dadojim bebu dok god to ima smisla user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here