|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo traje podoj?
29.10.2009 10:12:03   
simke

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: simke


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: kackica

i jos jedna stvar ako joj dajes Bebelac na flasicu kao sto sam ja nema nista od dojenja, jer ce beba uvek da se odluci za flasicu


Ja sam dojila i dohranjivala, dokle god sam davala sisu, nije bilo nikakvih problema. Nikada nije odbijao sisu.

Jeste Tasho,ali devojcice su lenje,kad osete da iz flasice ide brze,odbijaju da sisajuuser posted image


Oh Bože, da sam juče umrla, ne bih znala da to ima veze sa polom. A i zar nismo mi žene one koje se mnogo više bore za preživljavanje nego muškarci? user posted image

user posted image user posted image user posted image Ja imam vise primera da su devojcice prestale da sisaju,a za decake nemam ni jedan,pa ti vidiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Koliko dugo traje podoj?
29.10.2009 19:00:37   
nina83
Meni je babica rekla da to ima veze sa tim koliko je beba krupna. Kao velike bebe su rodjene sa "zalihama" pa ne moraju da se bore i lenje su, a sitnije moraju da nadoknade pa sisaju ko ludeuser posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.11.2009 10:01:03   
cici78
Mene je jako pocelo da brine sto moj Matija vise ne sisa dugo kao ranije, sad su podoji znatno kraci, najduze 15 min, izgleda mi kao nezainteresovan za dojenje...mozda je moja krivica sto ga nudim svakih sat i po vremena pa ne stigne da ogladniuser posted image  Ima skoro 3 meseca. Ranije je mnogo vise jeo, bas je bio halapljiv i jako nestrpljiv da zgrabi dojku. Sad totalno drugo dete, povuce par puta pa me gleda, smeje se, sve drugo mu vise privlaci paznju...Ovo je pocelo da se desava pre mozda nedelju dana...Ima li ko slicno iskustvo? Brinem se da li ce dobro da napreduje ako ovako nastaviuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.11.2009 13:16:48   
simke
Mislim da si sama sebi odgovorilauser posted image Doji ga na njegov zahtev,pa ces videti kako vuce kad ogladniuser posted image To sto je skratio vreme podoja na 15 minuta je normalno,jer je sad veci i jaci,pa brze izvuce mlekouser posted image Sve u svemu nemas razloga da se brinesuser posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.11.2009 13:29:23   
sephora
čitala sam da bebe od 3 meseca života ne mogu da se skoncentrišu na dojenje kao pre pa je potrebno takve bebe dojiti u tišini i samoći. to je vreme da se malo opuste i smire. moj bebac sada malo povuče pa blene okolo, blesavi se, pa nazad, sikne dva-tri puta pa isto...zato sam odlučila da mu ne dajem dojku čim ne znam šta mu je nego kada je sasvim jasno da je gladan ili žedan. moj je već veliki pa provalim kada je baš vreme, kod manjih bebaca je teže da se provali kada su zaista gladni ali probaj da malo produžiš razmak između podoja bar na dva ili dva ipo sata da ga nudiš...

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Koliko dugo traje podoj?
1.11.2009 14:28:11   
cici78
Da, da u pravu ste, probacu tako! Ja iz straha da ne bude gladan pravim gresku. Hvala

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.11.2009 12:53:30   
Anoniman
Ja malecku na 2-5h - 3h dojim, i jako lepo napreduje... samo jel neko moze da mi kaze koliko inace bebice po mesecima mogu da popiju mleka, nek mera bude flasica/ml?

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.11.2009 12:59:48   
Anoniman
Ne razumem šta pitaš? Koliko flašica mleka beba popije za mesec dana? user posted image  Jesi luda sa takvim pitanjem? user posted image

Za početak mislim da ne možeš porediti bebe koje sisaju i koje jedu na flašicu.
No, pogledaj ovo: Broj i količina obroka na flašicu KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.11.2009 13:09:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ne razumem šta pitaš? Koliko flašica mleka beba popije za mesec dana? user posted image  Jesi luda sa takvim pitanjem? user posted image

Za početak mislim da ne možeš porediti bebe koje sisaju i koje jedu na flašicu.
No, pogledaj ovo: Broj i količina obroka na flašicu KLIK


ne ne ne, Tashke, mislih koliko po jednom obroku moze beba da popije, a prema flasici, jer ja pojma nemam kad ona sisa koliko je posisala, kapish? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.11.2009 13:12:45   
Anoniman
Aaaaaaaaaaaa ja mislila da si odlepila. user posted image

Pa to je onaj momenat kada moja mama kaže EBEŠ DOJENJE KADA SISA NEMA MERICU! user posted image

Zavisi od uzrasta bebe. Sećam se kada smo došli iz porodilišta, mera je bila 60ml Bebelac-a, ne znam kada smo prešli na 90ml.
Ali ja sam svog mleka u flašici uvek nosila i davala više nego Bebelac-a, jer sam se vodila time da svakako ne bih znala koliko mi je izvukao iz sise, pa u skladu sa tim, ne bih mu ni oduzimala sisu.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 2.11.2009 13:14:35 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.11.2009 11:46:32   
Anoniman
Sad jede sve manje, tj. sve krace. jel to moguce da sad ima vise snage da povuce pa joj vremenski ne treba vise toliko da bude sita?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.11.2009 12:38:05   
simke

IZVORNA PORUKA: Trinny

Sad jede sve manje, tj. sve krace. jel to moguce da sad ima vise snage da povuce pa joj vremenski ne treba vise toliko da bude sita?

Upravo takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.11.2009 21:29:00   
gagana83
Ja sam se zalila kako mi Una jede 10-15 minuta,e pa sad to traje celih 5-6 minuta al zato joj mlekce preliva i izlazi iz usta kad jedeuser posted image Izelica maminauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.11.2009 22:55:16   
Anoniman
Sa 4,5 meseca moja beba sisa prosecno 5 minuta. A napreduje lepo, i sisa na 3-4 sata.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Koliko dugo traje podoj?
6.11.2009 12:37:10   
*Alexx*
Da i ja podelim svoje iskustvo - Andrej je sisao prvo sat vremena, pa 40 minuta, sad je skratio na pola sata, a nekad i krace sisa. Tacno primetim da jace vuce, i da manje spava na dojci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 13:02:10   
sneza24
David jos uvek sisa po pola sata,onda pravi pauzu podrigne pa jos pola sata i onda posle nekih sat vremena je ponovo gladan.Bradavice mi je sve izgrizo,boli me dok sisa.
Sad mu dajem da sia 2 puta po pola sata pa ako posle toga ponovo bude gladam onda ga dohranjum ali mi se cini da ni to nema nekog efekta.Neznam vise nista,Poludecu.
Inace se uvece uspava oko 22 i budi se tek oko 4 pa oko 7.
Jedno vreme nije hteo danju uopste da spava sad kako kad.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 13:06:42   
simke
Snezo jel David ima grceveuser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 15:27:36   
marince1
Moj David i dalje sisa po sat vremena i opet je gladan.
Ja ga dohranjujem od pocetka,ali mi se u poslednje vreme smanjuje mleko,na pocetku sam mogla da izmuzem i po 100 ml,a sad jedva 50,60 i to na isti razmak kao ranije.
user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 16:36:28   
nina83
Marince, mozda ti se ne smanjuje mleko nego sad bebac vise izvuce. I ja sam ranije mogla mnogo vise da izmuzem, ali vidim da ona sad skoro sve sama izvuce i ne izmuzavam se tako cesto, a opet s druge strane, desava se da kad joj posle dojenja dam ad, ona ne popije sve jer je sita..

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 16:44:24   
marince1
Ove kolicine su bez da je on prethodno sisao.Na zalost!user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 16:47:22   
gagana83
Marince,ja mislim da je normalno da se manje izmuzavas sad nego ranije... Ja se skoro uopste vise ne izmuzavam

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 16:50:21   
nina83
A sto se izmuzavas pre dojenja? Mozda je bolje da se izmuzes posle, pa ce samim tim on da izvlaci vise i kolicina ce se povecati..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 16:50:47   
gagana83
Uh ja kasno videlauser posted image Samo ti nastavi da se izmuzavas. Probaj sa nekim cajem za dojilje koji povecava kolicinu mleka-Hipp,Humana... Postoje i neke tablete,mislim da se zovu More milk ili tako nekako...
Btw,imas PPuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 16:52:40   
Brand new mama
Mila,i dalje sisa sa istim razmakom?Pij dosta vode i cajeva(ali ne nanu i zalfiju,oni smanjuju mlijeko-ja isprobala), masiraj grudi i nadocice ti mlijeko,sigurno.I izvinite sto pitam,ali sto nadohranjujete bebe? Nisu napredovale ili?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.11.2009 17:08:24   
nina83
Ja dohranjujem jer sam u pocetku imala problema sa grudima, zapusili mi se kanali, a posle je Mila tesko mogla da izvuce mleko, jer su mi kanali ostali nerazradjeni, pa je redovno spavala na grudima i ostajala gladna. Pedijatar mi je rekao da nastavim sa dojenjem, da ce vremenom da razradi kanale, jer imam mleka, ali da moram da je dohranjujem kako ne bi ostajala gladna.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here