|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 13:12:18   
Anoniman
Šta vi mislite, šta je bolje? Da li mislite da treba žuriti i dete ranije upisivati u školu, sa 6god?

Ja sam rođena u aprilu, pa sam u septembru imala punih 7, ali šta sa decom koja su rođena u decembru? Da li ih upisivati sa njihovim godištem, ili čekati septembar da napuni 7?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 13:13:20   
guppy RR
januarsko sam dete i krenula sam sa 6 godina u školu - ništa mi nije falilo.
U Sloveniji je sad to normalno, ovde je uveden sistem 9-godišnje osnovne škole, pa kreću deca sa 6 po progamu.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 13:15:26   
Anoniman
Nisam imala pojma.

Ustvari sam sličnu temu videla na rr.ba, i gledam godište deteta 2003. a kreće u školu pa sam se zbunila.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 15:07:10   
kumara
Tasho, mislim da je i kod nas sad tako... Ili je bar bilo price da ce biti.

Sa jedne strane meni je zao da se dete upise sa 6 godina u skolu jer mu krades vreme za igru, a sa druge strane za kasnije je mnogo bolje jer ranije zavrsi fax i ima bolje sanse da se zaposli jer je mladje od generacije sa kojom studira (u idealnim uslovima naravno).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 15:15:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

(u idealnim uslovima naravno).


user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 15:22:33   
stella
Nisam sigurna ali mislim da je kod nas sada sa 5 ili 6 godina,jer su uveli osnovnu skolu 9 godina.
U prvom razredu nema ocjena,djeca se igraju,crtaju i slicno.Vise ga dodje kao vrtic nego kao skola.
Moje misljenje je da je sasvim bilo dovoljno 8 razreda  i da djeca idu sa 7 godina u skolu.Al ko mene pitauser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 15:28:41   
kumara
Da i meni je to sa 9 godina skole nevidjena glupost!!! Ali boze, tacno to sto si rekla, ko nas pita! user posted image

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 15:41:48   
Anoniman
A od koje godine je to aktuelno? Moj brat je sada 8mi razred, i sledeće godine ide u srednju školu... jel to zbog toga što je krenuo po starom? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 15:46:09   
stella
neznam od koje godine,al djeca koja su krenula u skolu po starom,zavrsavaju po starom,tj 8god a po novom koja su krenula oni idu 9 god

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 15:54:55   
Anoniman
Jadno moje dete, on dok stigne do škole, osnovna će trajati 15god. user posted image

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
2.2.2009 22:21:37   
Koka Loka
Moj sin je rođen 28.12. i krenuo je u školu sa nepunih 7. I ovako mu je često dosadno na času, da smo čekali još godinu dana mislim da bi bilo previše.

Ćerka mi je rođena 5.3. - ona je krenuti sa svojom generacijom, tj. neće ranije krenuti u školu.

To sve zavisi i od samog deteta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
3.2.2009 8:31:25   
Anoniman
Imam drugaricu koja je rodila sina krajem juna, moj Luka je rođen početkom jula. U jednom momentu je izašao neki zakon, i kako smo ga mi razumele, po njemu, naša deca će biti različite generacije... odnosno, njeno dete će ići da 2006-im, jer je u prvoj polovini godine, a moje sa 2007-im jer je u drugoj polovini godine, a razlika među njema je 11 dana. user posted image

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
3.2.2009 15:39:13   
kumara
Svasta, to mi je bas cudno... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
3.2.2009 16:23:55   
Lu
I kod nas je ta devetogodišnja,znači sa 6 će ići a neka dječica nemaju ni punih 6user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
4.2.2009 0:13:13   
Koka Loka
Tasho ma jok, pusti te urbane legende user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
5.2.2009 14:51:00   
Anoniman
nashi kreteni samo dizu ruku i usvajaju zakone, pa tako i ovaj o osnovnom obrazovanju(naravno sve naopako kao i sa bolonjom) sta je pisac htio reci to ne zna niko na svijetu!
elem nedavno je ponovno usvojen jedan zakon u BiH gdje je pored tog kretenskog devetogodisnjeg obrazovanja uvedeno i obvezano predškolsko obrazovanje, odnosno djeca godinu dana prije nego krenu u školu obavezna su pohađati predškolsko nešto?????!!!!
niti kontaju oni šta su usvojili, niti kontamo mi roditelji šta trebamo, elem juser posted image lud zbunjenog!!!

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
5.2.2009 14:54:51   
Anoniman
To ima i kod nas. A znači da ako ti je dete išlo u privatno zabavište, ili ga je čuvala dadilja/baka, MORAŠ da ga daš godinu dana u državno predškolsko. Imbecilnost po meni. Šta ako je dete imalo drugare (a imalo ih je) u zabavištu, onda treba da ga cimaš iz tog privatnog zabavišta u državno predškolsko, taman tu navikne, onda ga cimneš u školu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
5.2.2009 15:11:27   
Anoniman
ma samo maltretiraju ... uzas...a najgore sto sve na kraju po jadnoj djeci... ne znam i ne kontam, al zao mi je klinaca i to pravo

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
5.2.2009 18:13:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

nashi kreteni samo dizu ruku i usvajaju zakone, pa tako i ovaj o osnovnom obrazovanju(naravno sve naopako kao i sa bolonjom) sta je pisac htio reci to ne zna niko na svijetu!
elem nedavno je ponovno usvojen jedan zakon u BiH gdje je pored tog kretenskog devetogodisnjeg obrazovanja uvedeno i obvezano predškolsko obrazovanje, odnosno djeca godinu dana prije nego krenu u školu obavezna su pohađati predškolsko nešto?????!!!!
niti kontaju oni šta su usvojili, niti kontamo mi roditelji šta trebamo, elem juser posted image lud zbunjenog!!!


A jel se taj prvi razred devetogodišnje u koji krenu sa 6god. računa kao predškolskouser posted image
U vrtiću u koji Roko ide imju djeca predškolsko,onda je to sa 5goduser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
5.2.2009 19:46:34   
Anoniman
user posted image  Mislim da je onda predškolsko od 5te a škola od 6te.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 20
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 11:11:47   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
21.2.2009 11:14:26   
Lu
A jel obavezno gagi predškolsko kod vasuser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 22
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 11:16:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
21.2.2009 11:18:48   
Lu
Da iako će krenuti u školu sa 6 prije moraju odraditi predškolsko u vrtiću,
što kaže mm,već sada sa dvije godine su mu krenule obavezeuser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 24
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 11:20:30   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here