|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:31:26   
cockic
meni sin je april 2010 i on krece za dve i po godine u skolu.ili ti sledece godine u septembru predskolsko,a one tamo u skolu.a cera je februar 2012 i ide sa starijom decom.u njenom slucaju za sad kazu da je dosta naprednija i da se neprimecuje da je mladja sem vizuelno jer je malo niza od ostalih drugara.ona ide sa decom mart 2011.tako da ce ona sad tri,a ostali drugari 4 godine.ako se nesto promeni i malo uspori tempo ne bi je ni ja davala ranije ako ne mora.

samo me zanima jer to znaci da ona ide sve sa svojom generacijom vrtica i onda predskolsko ide 2x.malo sam zbunjena.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:33:59   
Modessty
sada pokušavam da nađem da li će za njega biti obavezno da tada krene u školu ili ne. Nigde ništa ne piše. Videh samo da je u nekoj osnovnoj školi istaknuto da je upis u školsku 2014/2015 god bio obavezan za decu rođenu od 1.marta 2007. do 28. februara 2008. god. Drugo ništa ne piše user posted image
Ja moram sada o tome da odlučim jer ako se držimo ovog novog zakona onda treba od septembra da krene u predškolsko.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:42:53   
serpica
Mod on sada puni 5. znaci od septembra krece u predskolsko i tu ne mozes da eskiviras,ali moze da ide dve godine u predskolsko i tako pomeris skolu,ustavri predskolsko je obavezno,s tim sto naravno mozes u dogovoru sa vaspitacicom da ne dolazi tako cesto ( sve se to opravda ) i onda od punih 9 meseci koliko traje predskolsko on ide recimo 5 meseci,i onda kad krene ponovo u predskolsko ide redovno.ne znam da li si me razumela,da mu ne bi bilo dosadno da ide dva puta i uci isto,prvi put malo pomeras,mada uvek ima novina u predskolskom obrazovanju tako da moze samo da zna vise,manje sigurno ne.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:49:53   
cockic
e to me je zanimalo,znaci u predskolsko se u tom slucaju ide 2x.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:52:37   
serpica
Cockic,da.bar je tako kod nas,ja nisam imala slucaj da se predskolsko pomeri kao sto se pomera skola,jer kao za predskolsko su svi spremni,zato moze da ide dva puta.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:54:17   
jabudic
Kod nas se u školu kreće sa 6, tj. nekad i sa 5 ukoliko puni 6 u toj školskoj godini kada je krenulo.
Ali kod nas osnovna škola traje 9 godina, pa sve dodje na isto.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:55:20   
Modessty
Nisam načisto stvarno. Vidim da on jedva čeka da ide u predškolsko. I sav je važan. Ali što kažeš još nekako nezreo. Razmišljala sam i o tome da ide još jednu godinu u Andreu. Mislim da bi bio tužan što će mu skoro svi drugari tada već biti u predškolskom.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:57:24   
Modessty
cockić sad gledam baš, deca su nam isto godište 2010. Ali tvoje dete je generacija koja u predškolsko kreće 2016.god, pa ti nećeš imati tu dilemu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 11:09:49   
cockic
da da moj krece 2016 u predskolsko.nego me je ovo zanimalo zbog cere ona je februar 2012.i ide sa decom godinu dana starijom od nje.pa zato.nju ceka isti scenario kao tvog sina.mada ona je dosta zrelija i ako je mladja od brata.videcemo da li ce tako i nastaviti.ima ona jos do skole.mada ne puno 3 godine.ona odmah godinu posle bate treba da krene u predskolsko on 2016,ona 2017.bas mi je zanimljivo on u skolu 2017,ona u predskolsko user posted image bice mi veselo sa ucenjem u isto vreme.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 11:15:57   
Modessty
Jao biće žurka kod tebe user posted image
Danilo može da prati što se tiče učenja. Ne sumnjam u to uopšte. Ali nekako mi je rano. Pazi mi smo bili generacija ako smo iste godine rođeni. Oni sad nemaju pojma ko im je generacija! Malo je bezveze.
Gledam kako su recimo i Dule i David i Petar iz njegove grupe ozbiljniji od Dnaila. U znanju su isti, ili bar tu negde, ali psiha im je drugačija. Šta znam. Nije mi uopšte sve jedno!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 11:16:37   
vonavoj
Mod,jesi li popricala sa vaspitacicama,sta one kazu kako se ponasa u odnosu na drugu decu? Kako prima obaveze u vrticu?
Iz iskustva moje zaove,koja je sacekala da dete krene sa svojom generacijom,mala rodjena u februaru,evo sad je 6.ti razred,i dalje nije zrela za svoje godine..jednostavno je takvo dete..ona je ljubomorna na sestru koja ima 3 godine,a ona 13,i dalje se igra sa barbikama i zeli sve sto i nase male od 3..user posted image //
Postoji razlika,ali nije uvek ocigledna,i ja sam decembarsko dete..i moja T je novembarsko,to je samo 2 meseca razlike,u tim godinama nije ogromna razlika..to je sad kad su bebe,do godinu.dve. Ne znam,ja kazem da je zaova insistirala,cak je samo jednu godinu isla u predskolsko,nije imala pravo da ide dve godine i opet nije dovoljno zrela..takva je..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 11:23:00   
serpica
Mnogo znaci jedna godina verujte mi,mnogo,evo ispricacu vam ukratko primer moje cerke. Pre neku nedelju nakvasile su joj se noge na putu do skole,zove me sa necijeg mobilnog i trazi da joj donesem druge patike i carape. Ja kazem,hocu ali tek za veliki odmor ne mogu da ostavim tomu tek tako iako nam je skola blizu. Elem,dolazim u skolu za veliki odmor,njene drugarice ima ih samo 8 u razredu navalile se na gelender stepenista,uzinaju,kikocu se,gledaju neke spomenare,bas pravi devojcurci,moje Lene nema. Idem prema ucionici vidi neki metez ispred,guzva,vika,cika,sve decaci,probijam se polako i vidim moju Lenu koja se sa mokrim carapama kliza po hodniku i pravi takozvani "klizeci start" user posted image pada na dupe,smeje se,mokri tragovi ostaju iza nje a decaci joj aplaudiraju. Eto ukratko koliko je ona zrela sa 10 god,tacno je da decaci kasnije sazrevaju a ona je ocigledno na njihovom nivou jer je ozbiljne devojcice ne zanimaju.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 11:29:02   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Nigde ništa ne piše. Videh samo da je u nekoj osnovnoj školi istaknuto da je upis u školsku 2014/2015 god bio obavezan za decu rođenu od 1.marta 2007. do 28. februara 2008. god. Drugo ništa ne piše user posted image

Mod to su deca koja su sad prvaci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 11:37:02   
dijana1*
Mod Danilo u februaru puni 5 godina a moj Vuk u maju. Deca su nam mala i nema potrebe da se zuri. Vuk sledece godine u septembru krece u predskolsko. Oni su jos uvek deca i nema potrebe da im oduzimamo detinjstvo koje je ionako kratko.
A i da me neko natera da moram da ga upisem ja ne znam kako bi to izgledalo. On uopste nije psihicki zreo za skolu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 11:39:45   
serpica

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mod Danilo u februaru puni 5 godina a moj Vuk u maju. Deca su nam mala i nema potrebe da se zuri. Vuk sledece godine u septembru krece u predskolsko. Oni su jos uvek deca i nema potrebe da im oduzimamo detinjstvo koje je ionako kratko.
A i da me neko natera da moram da ga upisem ja ne znam kako bi to izgledalo. On uopste nije psihicki zreo za skolu.




user posted image da,dete rodjeno 28 feb.je zrelo da krene u skolu a ono rodjeno 2.marta nije.ma sigurno...ako mozete ne upisujte ih u skolu ranije.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 11:40:48   
Brand new mama
Drage moje, moj I krece 12.08.2015 u prvi razred, za manje od 7 meseci..Sesti rodjendanko ce mu biti vec u skoli,posto je rodjen 09.09.2009.. I mene je strah da nije dovoljno zreo, jos dva jezika, a i engleski im krece od drugog polugodista... Ali kad posalju pismo da ti je dete za skolu-nema vrdanja..

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:07:08   
NadaR
Milos je krenuo sa nepunih 6. Obavezno je bilo da djeca rodjena do 1. 9. 2008. krenu u prvi razred. On je rodjen 29.9. I upisala sam ga. Za sad nema bas nikakvih problema. S njim idu u razred I jos mladja djeca
Jedna djevojcica je rodjena krajem oktobra a druga cini mi se u novembru.

Kod nas su uveli I neke kazne ako ne upisete dijete kad vam posalju poziv. Morate na razgovor u socijalni rad pa tamo vas procjenjuju koliko ste podobni kao roditelj. Mislim,nidje veze. :/
Opet mislim da je to individualno I zavisi od djeteta do djeteta. Neki nisu bas zreli ni sa 7.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:10:15   
dijana1*
Nado a jesi li ga ti na svoju ruku upisala ili su ti poslali poziv?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:16:44   
Modessty
Nisam razgovarala sa vaspitačicama još uvek.
Od skoro je tek počela priča da deca rođena u januaru i februaru mogu da krenu kasnije u školu. Do skoro je bilo kao što je Šerpi pisala, da moraš da imaš potvrdu psihijatra da dete nije sposobno da krene u prvi razred.
Iskreno, mislim da su napravili haos! Mislim da je bilo bolje ranije kada je genereacija bila po kalendarskoj godini!
Razogavaraću i sa ženom koja je vaspitačica u predškolskom pri školi. Baš me interesuje šta će ona da kaže.
Za sada mogu samo da lupam glavom u zid jer nigde nema prave informcije.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:20:05   
Modessty

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mod Danilo u februaru puni 5 godina a moj Vuk u maju. Deca su nam mala i nema potrebe da se zuri. Vuk sledece godine u septembru krece u predskolsko. Oni su jos uvek deca i nema potrebe da im oduzimamo detinjstvo koje je ionako kratko.
A i da me neko natera da moram da ga upisem ja ne znam kako bi to izgledalo. On uopste nije psihicki zreo za skolu.


Di o tome se i radi što ću možda morati da ga upišem sa 6 i po god u školu, odnosno sa 5 i po u predškolsko!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:23:58   
Misha i Ljisha
ijuuu ja sad racunam moja je rodjena u januaru 2013 i trebalo bi da krene po ovome skolske 2019/2020. Ona ce tad imati 6 godina. Mada sad kad malo bolje razmislim ja sam decembarsko dete i ja sam krenula sa 6. Valjda sam sve dobro izracunala. A inace ce ona vec naredne godine u mesovitu grupu znaci sa dve i po godine nece vec ici u jaslice. Sta ja znam jel to ok? Nekako ce mi se onda dugo zadrzati u mesovitoj grupi i predskolskoj? Jao ovo meni sve konfuzno.
Novak je rodjen u novembru 2010 znaci on bi trebao da krene u skolu 2017/18 tad ce imati skoro 7 godina medjutim on je sad u novembru napunio 4 a nredne godine ce vec u predskolsko. Kako je to moguce? Onda ce dve godine ici u predskolsko? Ili ce ranije u skolu? Meni isto ovde kao i Mod nista nije jasno. Totalno sam zbunjena ko kad krece u skoluuser posted image


Mod Tvoj sin ove god puni pet godina kao i nas Novak. Samo sto ce Novak napuniti u novembru jel. I kazem ti rekose mom bratu da ce on od septembra u predskolsko to znaci da nece imati ni punih pet. Kako je to moguce? a to povlaci za sobom da ce one tamo godine u skolu i da ce krenuti sa NEPUNIH 6???? Meni ovo nista kazem nije jasno

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 27.1.2015 12:29:41 >

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:48:23   
NadaR
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Nado a jesi li ga ti na svoju ruku upisala ili su ti poslali poziv?


Jesam Di. Peo nam se na glavu da hoce da krene sa drugarima iz ulice. Bilo mi ga je zao . Isli smo na razgovor kod pedagoga I psihologa u skolu I one su nam dale zeleleno svjetlo. Kod nas ovaj prvi razred dodje kao predskolsko u Sr. Nista oni dad specijalno ne rade. Sabiraju do 10, uce slova I pomalo citanje na slogove. Vise se druze I igraju.

< Poruku je uredio Nada RR -- 27.1.2015 12:50:11 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:49:20   
choopa choops
Ja sam krenula sa 6 i po god. MM sa 7 i po. Ja mislim da je to sve do djeteta. Meni je bilo OK, kao da sam krenula sa 7. Ali ja sam od početka išla i u vrtić sa tom generacijom sa kojom sam kasnije išla u školu. Ako misliš da nije još vrijeme, onda ga nemoj slat jer će biti frustirajuće i tebi i njemu i uvijek ćeš se pitat da li bi bilo drugačije da je ostao kući i krenuo kasnije.

Kod nas se u školu kreće sa 6 godina, u predškolsko sa 5. L je rođena u septembru i krenula je sa punih 6. Ali ima djece koja su rođena u decembru i krenuli su sa 5g i 8m. to je baš rano...S obzirom da se sistem školovanja "kao" promijenio, ali je isto, uče sabiranje, oduzimanje, slova u drugom polugodištu...Znači prava škola, a ne zabava.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:52:27   
tijatija
Ja sam dijete poslaa sa nepune 6 ( morala sam zakonski) i svako sledece nece biti punih 6 kad krene... ovaj namladji u decembru je rodjen user posted image
Samo bi savetovala ostale da ne zure sa skolom !!! Ona je odlican djak, uci sve i dobra je ali... po mojim procenama nisu jos zreli za tako veeeliku odgovornost...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 12:53:07   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Kod nas se u školu kreće sa 6 godina, u predškolsko sa 5. L je rođena u septembru i krenula je sa punih 6. Ali ima djece koja su rođena u decembru i krenuli su sa 5g i 8m. to je baš rano...S obzirom da se sistem školovanja "kao" promijenio, ali je isto, uče sabiranje, oduzimanje, slova u drugom polugodištu...Znači prava škola, a ne zabava.

meni je to strasno rano a izgleda ce nas Novak krenuti sa nepunih 6user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here