|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
14.8.2011 13:40:05   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
14.8.2011 13:42:47   
Verus
Verujem da zivisi i od deteta.  On kaze da njegova cerkica nije ni trepnula, samo je otisla niz hodnik (a kaze, njemu krivo, on je hteo da malo place za njimuser posted image ), i kaze da voli, a on mi prica da je on krenuo sa 4.5 godine i jos se seca tog prvog dana, kaze da mu je bas bilo traumaticno i nikako nije voleo.  Al opet, evo ga, nije mu nistauser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
14.8.2011 13:45:59   
Verus
To je lepo gagi.  Ja sam za da se sa decom tog uzrasta radi, ali kroz igru.  I kazu da deca tako puno bolje uce i lakse sve prihvataju, nego da su prisiljeni da sede u klupama i tako mali rade domaci.  Da samo napisem, jer nisam ovo sa 5 godina je u SAD, ne u Srbiji... Setim se da je Tashke premestila Luku u privatni vrtic jer bas nista nije radjeno sa njim u drzavnom i jednostavno nije bio srecan, a ovde bas jako voli jer svasta kreativno rade sa njima. 

Ja npr. svaki dan odvojim vreme da "radim" sa Helenom.  Ali je to kroz igru i nikada duze od nekih 15-20 minuta.  Bilo da je to listanje neke knjige, ili joj pokazujem delove tela, ucim je reci itd.  Ako recimo, vidim da nije skoncentrisana, nego se vrpolji, gleda nesto drugo, pustim je pa pokusam kasnije i tako....

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 78
   [Obrisana poruka]
14.8.2011 13:53:52   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
14.8.2011 14:06:26   
tijatija

IZVORNA PORUKA: gagi

IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: gagi

To je Verus tvoja stvar sta ces da uradis.


Zene ne znaju da djeca koja idu u prvi razred tamo ne rade nista vec se samo igraju nekih dva i pol sada .Meni to ne smeta a djeca koja su drugi razred tek uce slova i brojanje.

Starija mi ide sada treci razred tako da znam od prilike o cemu se radi.

Kod nas ti deca sede u klupama u prvom, torbe su im teske da ih nemogu oni sami nositi, imaju domace zadatke i 3.5 sati su u skoli , a nezadovoljstvo uciteljica je sve vece, zale se da se deca nemogu odrzati na mestu ... skoncentrisana...


Ne razumijem sta im ima biti tesko od knjiga ,kod nas imaju samo dve knjige .Sto se tice uciteljica sve zavisi kod koga su,mi imamo divnu uciteljicu i ja sam zadovoljna sa njom.Kod nas nije bilo zadace nikakve tokom citavog prvog razreda u drugo razredu kao nesto je bilo ali slabo.

Oni imaju knjiga , 49e smo mi platili knjige malome od devera prosle godine kad je krecao u prvi razred, rako da nisu to samo dve knjizice i za 49 e i to nemozes nasledjivati (kao sto je pre moglo) nego striktno nove ...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 80
   [Obrisana poruka]
14.8.2011 14:08:41   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
14.8.2011 20:10:11   
tijatija
user posted image user posted image user posted image neuce oni,samo se prave pametni user posted image user posted image
Nisam ja odavde, samo sam se udala tu user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
14.8.2011 20:11:14   
Verus
E jesi blesavauser posted image
IZVORNA PORUKA: tijatija

user posted image user posted image user posted image neuce oni,samo se prave pametni user posted image user posted image
Nisam ja odavde, samo sam se udala tu user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
15.8.2011 14:33:15   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: gagi

Izgleda da je u pojedinim drzavama to drugacije.Kod nas je dobro,zato sto sve rade u prvom razrede potsjeca na vrticuser posted image

Kod nas djeca uopste nemaju klupe si sjede na podu crtaju,pisu,igraju se nekada idu van,u pozoriste,kina itd.Zadace nema ,bar je meni Starija cerka nije donoslilauser posted image



????
ne kontam

u sa imaju klupe, uče slova, uče pisati, da bi do kraja prvog razreda savladali čitanje i sad ne znam koliko matematike (men s čini rade najviše sabiranje i oduzimanje do 10)

a btw i knjige se plaćaju, ako šta nisu promijenili

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
5.6.2012 15:30:25   
Alex5
Jel zna neko kada se upisuje u predskolsko? Mislim da li postoji neki datum od do jer nista do sada nisam cula za predskolce.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 10:17:10   
NadaR
Milos u ponedeljak krece u predskolsko .
Jos malo pa cemo biti skolarci. user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 28.2.2014 15:30:43 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Alex5)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 15:32:39   
Ana RR
Nado, kako sad kreće? Zar i to nije od septembra, kao i redovna škola?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 15:41:54   
Klarita
I ja sam zbunjenauser posted image
Ja cu imati dilemu sa detetom koje je jos u stomaku...termin mi je 15.04. (ranije ce mi zakazati sekciju svakako jer je drugi porodjaj)...da li da ide sa 6 ili 7 godina. No, o tom, po tom, neka je zdravlje samo.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 15:48:25   
anajid
Kod nas se krece u skolu sa navrsenih 6 god,odnosno sva djeca koja do 31.08 napune 6 god krece u septembru u skolu.
Govorkalo se o tome dace vratiti stari sistem skolovanja da se krece od 7 god,i ja molim boga da se to vrati dok moji ne dodju na red.Ovo je tako glupo i bzvz 9 razreda.user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 15:56:13   
big mum

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nado, kako sad kreće? Zar i to nije od septembra, kao i redovna škola?



Ne, u predškolsku idu djeca koja nisu išla u redovni vrtić a najesen kreću u školu.Nije obavezno ali bi bilo poželjno.To je više kao pripremno.Pripremna se odvija u prostorijama vrtića i traje od 16-19h.Traje 3 mj.
Tako je barem kod nas a vjerujem i u B.L.

Moja sofi ide u redovni vrtić i nema potrebe za pripremnim.
U RS sva djeca koja do 1.9.tekuće godine pune 6 godina su zakonski obavezni da krenu u školu.oni koji su rođeni od 1.9-31.12 tekuće godine mogu da idu ali nisu obavezni.

Moja Sofi za par dana tačnije 5.3.puni 6god i kad krene u školu imaće 6 i po .Tamanuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 15:57:13   
bea83
IZVORNA PORUKA: Klarita

I ja sam zbunjenauser posted image
Ja cu imati dilemu sa detetom koje je jos u stomaku...termin mi je 15.04. (ranije ce mi zakazati sekciju svakako jer je drugi porodjaj)...da li da ide sa 6 ili 7 godina. No, o tom, po tom, neka je zdravlje samo.


Klarita, nećeš imati dilemu, moraće da krene sa 7,5 godina osim ako ne insistiraš i tražiš vanredno testiranje kod psihologa ranije (al mislim da je to sad neka zeznuta procedura). Sad je u Srbiji presek 01.mart, i za vrtiće i za škole, npr. moj je rodjen 07.februara i najmladji je u grupi u vrtiću i moraće da krene sa 6,5 godina (što se meni ne sviđa al ko me pita user posted image  )

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 16:00:57   
indy_25
Moja Sara cim navrsi 4 g a to je 1 april krece u skolu od pola 9 do pola 4. U holandiji je obavezno da cim navrsi 4 godine krene u skolu. A 15 marta ici ce po dva dana na privikavanje. A sin mi je u Bosni krenuo sa 6 g. I ja sam u skolu isla od 6 g.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 16:06:03   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: big mum

Ne, u predškolsku idu djeca koja nisu išla u redovni vrtić a najesen kreću u školu.Nije obavezno ali bi bilo poželjno.To je više kao pripremno.Pripremna se odvija u prostorijama vrtića i traje od 16-19h.Traje 3 mj.
Tako je barem kod nas a vjerujem i u B.L.




Kod nas je predškolsko obavezno. I koliko znam kreće se na jesen kada i školarci. Tako je bilo i u Hr gde sam živela, sa 5god u predškolsko a sa 6 u prvi razred.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 16:13:49   
anajid
Ana kod nas je to predskolsko fakticki prebaceno na prvi razred.
U nasem vrticu isto ima igraonica koja traje 3 mj,tri sata dnevno za pripremu djece koja krecu u prvi razred a ne pohadjaju vrtic.
Predskolska grupa nije obavezna,kazem prvi razred je tako reci taj pripremni i zato se krece od 6 god a ne od 7

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 16:20:28   
big mum

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: big mum

Ne, u predškolsku idu djeca koja nisu išla u redovni vrtić a najesen kreću u školu.Nije obavezno ali bi bilo poželjno.To je više kao pripremno.Pripremna se odvija u prostorijama vrtića i traje od 16-19h.Traje 3 mj.
Tako je barem kod nas a vjerujem i u B.L.




Kod nas je predškolsko obavezno. I koliko znam kreće se na jesen kada i školarci. Tako je bilo i u Hr gde sam živela, sa 5god u predškolsko a sa 6 u prvi razred.




Ovo nije pravo predškolsko kakvo je bilo dosad.Ono da se ide godinu dana-kreće se kad i redovna škola.
Ovo je u suštini napravljeno za djecu koja nisu išla u vrtić.Čisto da se djeca malo socijalizuju i upoznaju koncept zajednice Tj škole jer se dešava da koja nisu išla u vrtić doživljavaju veliki šok kad kreću u školu.Plaču ,neće da se odvoje od roditelja,ne znaju kako treba da se ponašaju u zajednici sa drugom nepoznatom djecom .Neki od njih većinom u ruralnim sredinama ni da koriste plastelin,tempere,kolaž.Vjerovatnost je da će ići zajedno u školu.

Program im je odprilike isti samo skraćen kao i u vrtiću.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
28.2.2014 16:27:37   
Anoniman
ovde se obavezno krece sa 5 godina u pretskolsko. ono sto mene nervira je njihov skolski sistem i neverovatna upletenost crkve u sve, obavezna molitva i tako to (nevezano za to sto ja verujem u Boga) jer smatram da je to privatna stvar koja treba da se resava u porodici, pogotovo sto ovde sad ima jako mnogo doseljenika svih nacionalnosti i mislim da im je bezveze nametati tako nesto.
A postoje i neke eksperimentalne skole, pa bih volela upisati M tamo (upis u pretskolsko se vrsi izvlacenjem, nesto kao lutrija, a u skolu nekim testiranjima).

(odgovor članu big mum)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 9:00:32   
Modessty
Baš sam se pitala da li imamo temu, kad imamo! user posted image

Danilo je rođen 6. februara 2010. god. Od septembra bi trebalo da krene u predškolsko po ovom glupom novom programu. Do skoro je bilo obavezno sad kažu da nije i da mogu da ga upišem u školu i kasnije, sa svojom kalendarsko generacijom. Baš smo u neodumici šta da radimo. Mislim da je mnogo rano da dete koje ima 5 god i 6mes kreće u predškolsko a sa 6 ipo u školu.
Danilo ima u školici drugare koji su 2009. godište i baš se vdi razlika. Ne vidi se mnogo razlika u znanju ali u svemu ostalom se vidi. Oni su baš zreliji od Danila. S druge strane imam bratanicu koja je rođena u aprilu 2010.god. i ona je Danilu najbliža po svemu - igre su im iste, ponašanje isto, razumevanje isto.
Šta da radim?!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 9:51:14   
serpica
Mod moj ti je savet iz iskustva ( lena je krenula ranije u skolu ) da ga ne dajes. Meni su tada rekli da je obavezno da krene ranije i da ako necu da je upisem zaseda komisija od 3 lekara,pedijatar,neurolog,i deciji psihijatar,i da moraju u najmanju ruku da napisu dijagnozu detetu ako necu da ide ranije u skolu. Cak su mi rekli u najboljem slucaju pisace joj "umereno,blaga retaerdacija"user posted image nisam htela da joj se sifra vuce u kartonu i upisala je ranije. Greska!!!
Sve je ona postizala da znas,sve radila kao i ostala deca,imala sve petice,ali je u dusi bila dete,nezrela skroz,nema radnu naviku,skolu ne shvata ozbiljno u smislu da mora,da treba,jednostavno to joj je kao usput. Opet kazem odlican je djak,ide na takmicenje ne zaostaje za svojim razredom toliko,ali kad je vidim da uzme lutkice da se igra dusa me boli sto sam joj uskratila godinu dana detinjstva i igre. I sada evo zavrsava 4.razred ali kad pogledam njene drugarice kako se ponasaju kao da je 3 god razlika izmedju njih i moje Lene. Nemoj ako ne moras da ga upisujes kao sestri ti savetujem.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:18:17   
Modessty
Hvala ti Šerpi! Ja se baš sekiram oko toga. Sve on prati ovu decu koja su starija od njega, ali se vidi razlika, vidi se da su ozbiljniji. Žao mi što kažeš da ga odjednom teram u predškolsko. AKo ne moram iskreno ne bi ga dala. Mada mi neko kao reče kako već nekoliko generacija tako ide u školu i da će kao biti mnogo stariji. Ne znam. Ovo je haos šta rade sa školstvom!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: U školu sa 6 ili 7 godina?
27.1.2015 10:26:19   
mama krava

IZVORNA PORUKA: serpica

Mod moj ti je savet iz iskustva ( lena je krenula ranije u skolu ) da ga ne dajes. Meni su tada rekli da je obavezno da krene ranije i da ako necu da je upisem zaseda komisija od 3 lekara,pedijatar,neurolog,i deciji psihijatar,i da moraju u najmanju ruku da napisu dijagnozu detetu ako necu da ide ranije u skolu. Cak su mi rekli u najboljem slucaju pisace joj "umereno,blaga retaerdacija"user posted image nisam htela da joj se sifra vuce u kartonu i upisala je ranije. Greska!!!
Sve je ona postizala da znas,sve radila kao i ostala deca,imala sve petice,ali je u dusi bila dete,nezrela skroz,nema radnu naviku,skolu ne shvata ozbiljno u smislu da mora,da treba,jednostavno to joj je kao usput. Opet kazem odlican je djak,ide na takmicenje ne zaostaje za svojim razredom toliko,ali kad je vidim da uzme lutkice da se igra dusa me boli sto sam joj uskratila godinu dana detinjstva i igre. I sada evo zavrsava 4.razred ali kad pogledam njene drugarice kako se ponasaju kao da je 3 god razlika izmedju njih i moje Lene. Nemoj ako ne moras da ga upisujes kao sestri ti savetujem.



Ja nemam ovih dilema/problema, ali sin od moje sestre je prošle god krenuo u školu i meni je baš tuga i žao mi je što je tako jer se baš vido ovo što je Šerpi napisala.
Nekako I ja sve kontam, da je detinjstvo, ono pravo bezbrižno detinjstvo samo do polaska u školu! Sa školom odmah počinju obaveze I tako se tera do kraja!user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here