|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:03:05   
Anck Su Nmaun
Nisam bas mislila da idem u krajnost ali evo ti jedan primer iz moje okoline...

-U braku 10 god sve cekali bice boljeg posla, nemaju ni stan, ama nista...stigle neke godine kad ili hoces ili nema dalje, i naprave bebaca, a bas u to vreme ih drzava nesto tuzila...dugova preko glave, stana nigde, on ostao bez posla....I? Morali da se vrate kod roditelja..posle 10 god!!
Desilo se tako, sto kaze ona u najgore vreme, kud smo cekali. Ali ko ce ga znati.

-I mi kad smo se uzeli nismo imali ni stan, on tek dobio posao..pa ajd da vidimo snaci cemo se. Sad se ne zalim.

-A da ne pricam o trecem, sad i najvecem problemu, neko ceka ovo il ono, samo da jos ovo , pa cek ono i na kraju ne daj boze problemi oko zaceca, a kad se vec stigne u neke godine znate i same da je sve teze resiti te probleme.


Slazem se da ne treba praviti sirotinju , ali cekati uvek bolje dane da bi imao za jedno dete ili dva, milsim je ludost..bar u ovoj drzavi.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:09:49   
IvanaSK RR
Anck, to je u redu i razumem ja sve, daleko od toga da ne razumem. Ali stvarno ne razumem radjanje po petoro, sestoro.... dece, a nemati ni za jedno.
Mozda delujem sebicno, ali stvarno ne bih zelela da gledam svoju decu kako jedu svaki dan samo hleb.
Tesko mi je da gledam i na filmu, a kamoli u stvarnom zivotu takve stvari.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:12:44   
branki*
Kakvi petoro,sestoro,cak i troje,a da nemaju za osnovne stvari,po meni nije OK.kako ko misli.mozda CE se ta DECA i snaci kasnije u zivotu,mnogo su se is siromastva otrgli I dogurali daleko,Ali veca je sansa da CE se I oni muciti celog zivota,jer u startu su nejednaki.

< Poruku je uredio branki RR -- 22.4.2016 8:13:34 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:13:25   
Anck Su Nmaun
Za to se slazem, mene jako zaboli kad vidim na TV imaju po 5-6-7 i gladni jadni prljavi i placu kako nemaju ni osnovne stvari za zivot, ( to je druga prica) user posted image ta deca jadna nisu kriva, a oni debili neznaju da stanu na jedno il dvoje kad se vec nema. Dusa me zaboli!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:20:54   
IvanaSK RR
O tome sam i pricala... Nemam prava nikoga da osudjujem, ali neke stvari ne mogu da shvatim.
I mi smo prvo u nezgodnom trenutku, izgleda i drugo :) Ne kazem da necu trece, mozda. Ali se nikako ne slazem sa pricom da gde ima za jedno ima i za dvoje, gde za dvoje ima i za troje...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:26:06   
jocajaca
Prvo moram da prokomentarišem ove postove prije od 2011. godine gledam kako Jovica neće da rađa drugo dijete, ja pogleda na ticker a ono Jovica ima sad troje djece. Jovice bravooooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image .
Ja se u potpunosti slažem sa torbicom. Negdje sam već pisala moj muž je kumovao porodici koja sada čeka svoje 9 I 10 dijete(nosi kuma blizance) I znam da je nevjerovatno I mnogi I iz moje okoline to ne mogu da vjeruju ali ti ljudi tako lijepo žive. Samo kum radi (naravno ona pored tolike djece ne može da radi), diobijaju nekakvu smiješnu nadoknadu od države I to za 3 I 5 dijete a za ove ostale se kao ne dobija što je ono apsurd apsurda, istina ljudi im pomažu ali ti ljudi nikada od nikoga nisu ništa tražili. Ta žena nikada nije rekla "joj ja nemam", nikada nisam čula da je od nekog drugog nešto tražila, ta djeca su uvijek čista, okukpana, obučena u čisto, dobi đaci, svi su jako bistri I jakoooo vrijedni. E sad neki ljudi misle da djeca ne trebaju da budu toliko vrijedna I da rade određene poslove ali kad dođete u tu kuću prosto vidite ko šta voli- najstarija kćerka voli da bude domaćica, ono čim uđete u kuću ona pita može li kafa, sok, pravila sam kolač ali se vidi da iz nje izbija zadovoljstvo kad kaže-pravila sam kolač, ova djevojčica poslije nje nije uopšte taj tip I ona uradi ono što mora ona voli da gleda serije, da se lijepo obuče, sin je pravi domaćin on voli da pokaže kakve životinje imaju, šta su posijali u bašti.... I tako redom da vas ne gnjavim hoću da kažem ne mora da znači ako neko ima toliko djece da je beter I da u toj kući vlada glad I nesloga

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:42:49   
BubaBubica
Mi smo na selu i nismo ni siromašni, ali smo daleko od bogataša. Meni je najvažnije da imamo svoj krov nad glavom, a muž radi a ja zaradim tu i tamo ali znači, često smo zimi živeli od mog ''sitniša''. Jedino je kod nas malo drugačije što imamo veliku baštu iza kuće pa tu posadi svekrva svašta i tako tokom godine bar zeleniš ne moramo da kupujemo, delimo ono što rodi, i njoj dobro jer je druga snajka svuda zasadila travu kod njih pa nema mesta za baštu, a i nama dobro jer nam neko pomaže sa baštom. Stoku hrane svekijevci pa i tu imamo plus što ne moramo da kupujemo meso... Ono što zaradimo ostaje za račune i osnovne stvari za decu. Ne stidim se da nabavljam polovne stvari a i sama da ih nosim. Često kvalitetnije pazarim polovno nego da kupim novo kod kineza jer kod nas butika nema. Za putovanja nema ni reči, jednostavno tu ne ostaje ništa viška i meni ne smeta. Ono što skupimo ulažemo u kuću, tehniku i tako...

Jako je važno pametno trošiti novac ma koliko ga imali, kod nas ima sirotinje koji imaju više od 4 dece ali većina su uredni, vredni, nose polovnu garedobu ali i brinu o njoj, dok smo imali slučaj roma gde je žena samo rađala decu a deca išli naokolo GOLI po snegu i pravili probleme po selu, gađali ljude kamenjem, psovali ih pa su ih socijano rasporedili po hraniteljskim porodicama a sa roditeljima ne znam šta je ni gde su otišli. Socijalno im pre toga obezbeđivalo kuće i svaku su uništili, ili spalili ili toliko zapustili da su je posle samo srušili. Odeća koju su dobijali je bila svuda po podu po dvorištu razbacana, a dobijali su novac što su ugroženi. Tako da sve je stvar organizacije, a svaki normalan čovek neće dopustiti sebi da izrađa decu pa posle da nema ni za sebe ni za njih.

Ja sam veliki ljubitelj dece, ja imam brata i sestru a imam i tetke, mamine sestre koje su malo starije od mene, 4 komaTa user posted image i kao da su moje sestre, neprocenjivo bogatstvo. Živela sam sa njima kao mala dok su moji roditelji radili u inostranstvu pa smo verovatno zato vezane jedna za drugu. Oni su osmoro dece, bili su siromašni ali su imali sve što im je bilo potrebno. Pre vrtića sam i ja živela sa roditeljima u inostranstvu ali tu samoću što nisam imala skim ni gde da se igram, stalno u stanu sama sa sobom, sa skupim igračkama a život kod bake sa tetkama i ostajanje na ulicama od jutra do mraka sa gomilom dece... Šta da vam više pišem user posted image Dakle, može se živeti i sa manjim financijskim prihodima ali samo ako zna da se pametno potroši taj novac user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:49:24   
Trcosava
Ne mogu da se vraćam mnogo unazad.
Slažem se sa Ivanom. Znaš da nemaš i i dalje rađaš i da onda kukaš mi je grozno.

Slažem se i da ima onih porodica koje rađaju i ne kukaju i snalaze se.

Sebi sam rekla da neću imati samo jedno dete, da jednog dana kad mm i ja odemo u večna lovišta, ona ostane sama. Naravno, ne znaš šta ti nosi dan, a šta noć ali se uvek nadaš u neki red.

No, meni je dvoje dosta. Iskreno, ne znamo ni gde ovo dvoje da smestimo (prostorno). Svi spavamo u jednoj sobi. Dnevna je dnevna, a kuhinja skroz odvojena. Pare hahaah ćutaću. Ne gladujemo, mada mi se skoro desilo da sam kuću prevrnula da skupim 0,70€ za litar mleka.
Biće bolje.
ali ja stajem na dvoje.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 8:49:28   
MishMash
Hm, problem je u tome što u životu nema garancija, naročito u Srbiji. Možeš isplanirati sve, a da ništa ne ide po tom planu.

Mi smo bili u vezi deset godina kada sam prvi put zatrudnela, od toga smo četiri godine živeli zajedno. Pošto smo bili i ostali podstanari, čekali smo da se skućimo, pa bolji posao i tako u krug. U jednom trenutku smo shvatili da nećemo ni imati dete ako budemo čekali te *idealne* uslove. Mislim da nikada nismo imali manje para nego tada. Ja sam se porodila, mm je baš u to vreme počeo puno da radi i nekako je sve došlo na svoje.

Kada smo se odlučili na drugo dete, situacija je bila dosta bolja nego prvi put, ali se za tri meseca dosta toga promenilo. Kod mm u firmi ima manje posla, meni firma nije isplatila dve plate, i tako. Baš se namestilo. Naravno, ni njegovi ni moji nam ne pomažu finansijski, niti kupuju našem detetu odeću i obuću. Tako će biti i za drugo dete.

Novac jeste važan, ali nije od presudnog značaja. Nekom racionalizacijom i ekonomisanjem ćemo izgurati. Imamo odličnu motivacijuuser posted image



_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 14:49:32   
amelia

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

No, meni je dvoje dosta. Iskreno, ne znamo ni gde ovo dvoje da smestimo (prostorno). Svi spavamo u jednoj sobi. Dnevna je dnevna, a kuhinja skroz odvojena. Pare hahaah ćutaću. Ne gladujemo, mada mi se skoro desilo da sam kuću prevrnula da skupim 0,70€ za litar mleka.
Biće bolje.
ali ja stajem na dvoje.

Trco bice lakse kad jos malo luka naraste. Kupis im krevetac na sprat i gotovo. Kako su ranije spavali u jednoj sobi i sa po 5-pro dece user posted image . tako cemo i mi ako se se za 10 godina nista ne promeni user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 18:01:08   
isidora88
Mi smo drugo dete dobili neplanski, nije lako, ali guramo nekako, inace nismo hteli drugo iskljucivo iz finansijskih razloga. Imamo ok primanja, ali i krediteuser posted image , ja sam hedonista, volim skupe stvari, more mi je obavezno, srecom pa mm nije kao jauser posted image
Ja sam sebicna ali ne zelim vise dece, ne znam sa parama, koliko god ih imala ja puno trosim, prosto ne znam drugacije. Meni je bitno da odemo na more, da su lepo obuceni, da nam je stan lepo sredjen, da imam dobar tel...i ne zelim da sebi uskratim takve stvari, jer iako bismo mogli da imamo jos koje detr,ja ne zelim da se odricem svojih zadovoljstava jer necu biti srecna. I sad zvucim kao najveci snobuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 18:12:36   
Ana RR
Isidora, nisi snob samo si iskrena što je skroz ok. Ja bih jako volela još jednu bebu, ali kod nas nikako da se slože kockice barem u nečemu. Tako da za sada ništa od toga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 18:16:10   
IvanaSK RR
Isidora, kao što ti Ana rece, samo si iskrena. Svako ima prava na mišljenje i stav.
Sad sam off-Ana, jesi dobila? user posted image
I da, Ana, pre ili kasnije stvari dodju na svoje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 18:24:08   
Ana RR
Dobila, dobila user posted image danas prošlo.

Uh Ivana, nadam se zaista, pre nego što budemo previše matori za bilo šta. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 18:38:04   
IvanaSK RR
Zvucacu izlizano, ali ja stvarno mislim da se sve dešava sa razlogom.
I uvek sam za to da dete (ako se moze) ima brata ili sestru, lepo je imati nekog svog.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 18:51:03   
Ana RR
Joj ne znam, za mnoge stvari koje su mi se desile ne mogu da nađem razlog. Slažem se, ali eto mi nismo te sreće da nam se to desi onda kada poželimo. Ebi ga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 23:10:39   
serpica

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Zvucacu izlizano, ali ja stvarno mislim da se sve dešava sa razlogom.
I uvek sam za to da dete (ako se moze) ima brata ili sestru, lepo je imati nekog svog.




Ovo je pored neizmerne ljubavi prema deci bio drugi razlog zasto sam se odlucila da imam veliku porodicu....
Ja nisam hedonista ali postujem isidorino misljenje,nikada nisam ni kao devojka uzivala u nekim posebnim stavrima,ja sad uzivam kad njima kupujemkad njih vodim na more,kad su oni zadovoljni i srecni pa sta ce mi veci hedonizam user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
22.4.2016 23:26:22   
Sanjica26 RR
Bravo Serpi. Upravo tako i ja mislim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
23.4.2016 0:24:25   
choopa choops
Isidora user posted image

Ja nisam od onih koji bi se zaustavili na jednom djetetu, nekako mi je uvijek bilo na umu dvoje. Za treće smo se odlučili, tek kad je malo vremena prošlo, i iako nismo bili baš u zavidnoj finansijskoj situaciji u tom momentu (a nećemo ni biti još par godina), mi smo se ipak odlučili da probamo. Najviše zbog mog straha da li ću kasnije moći ostati trudna?! Jbg, ja imam godina, a u današnje vrijeme sve više parova ne može imati djecu, i jednostavno nisam željela da se kajem kasnije. Rizikovali smo. Za sad nam ide Ok. Mada oni su još mali i ne zahtjevaju puno "novca". Kapiram da će s godinama biti sve teže, ali se nekako nadam da ćemo se i mi povratit na stari kolosjek što se tiče para.
U mojoj bližoj okolini, ima jedna familija čije najstarije dijete ima 22 god, a četvrto najmlađe 1g. Čitav život živjeli su na račun roditelji, a imali su sve. Posljednjih godina roditelji im nisu u stanju davati više para, pa se on zaposlio, a ona ne radi. Ne znam od čega žive. Nose i ajfon i markiranu garderobu. To mi je rebus totalni. Čujem ih kako se svađaju non stop (što nije bio slučaj dok su pare kapale sa strane), a ovako naoko djeluju super. Što kažu spolja gladac, a iznutra jadac.
S druge strane, jedna porodica, koja ima samo jedno dijete, imućni su i donedavno su bili u fazonu da ne žele više djece, sada ipak hoće još, ali ne mogu.
Ja sam mišljenja da se za jedno, odnosno dvoje djece treba uvijek odlučit, jer ko je vrijedan taj će i da zaradi i obezbjedi im normalan život, ali da za više djece ipak treba dobro razmisliti i izvagati.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
23.4.2016 8:47:04   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: serpica


IZVORNA PORUKA: IvanaSK

I uvek sam za to da dete (ako se moze) ima brata ili sestru, lepo je imati nekog svog.


Ovo je pored neizmerne ljubavi prema deci bio drugi razlog zasto sam se odlucila da imam veliku porodicu....
Ja nisam hedonista ali postujem isidorino misljenje,nikada nisam ni kao devojka uzivala u nekim posebnim stavrima,ja sad uzivam kad njima kupujemkad njih vodim na more,kad su oni zadovoljni i srecni pa sta ce mi veci hedonizam user posted image


Potpisujem, krenem u shoping sebi da kupim , a kupim njima. Naravno da odvojim i vreme i novac za sebe ali oni su uvek na prvom mestu, i kad su oni srecni ja jos srecnija user posted image Ne kupamo se u parama ali imaju Sve sto im je potrebno cak i vise, a ni nama nista ne fali...sem sad jedne sobe + user posted image
ali i to ce se vremenom resiti.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
24.4.2016 6:35:51   
vocicana
Slazem se sa oba misljenja, da ne treba preterivati i biti nemaran, narocito ako tezis tome da detetu obezbedis osnovne stavri za zivot, da ima pristojnu garderobicu, kvalitetan odmor, sve sto treba, ali ko voli i moe sasvim je ok. Isidora, razumem te, razumem i mame koje imaju 3-4 dece, bravo za vas, dok sam ziva divicu se svima koji to urade, divno je biti mama.
Naravno da ne razumem zene i muskarce koji ne radjaju decu, ne zelim da upotrebim drugi izraz, ima ih 4-10, ispada sirotinjska zabava taj sex. A sa druge strane, neko je iskomentarisao, ta su deca srecna i zadovoljna, nasmejana, lepoo vaspitana.
Ja sam licno odrasla u veoma skromnim uslovima kod roditelja, naucla sam da cenim, potujem, zaradjujem i sa time zivim. Sve ima svoje, divno je imati veliku porodicu, to mi je oduvek bila zelja, ali sve kockice su se okretale i ta zivotna Rubikova kocka se skockala tek prosle godine na leto.
SRecna sam jako.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
24.4.2016 8:33:50   
MishMash

IZVORNA PORUKA: vocicana
Ja sam licno odrasla u veoma skromnim uslovima kod roditelja, naucla sam da cenim, potujem, zaradjujem i sa time zivim.


Moji su imali bašbašbaš mnogo para, ali su se užasno slagali. Služili smo im samo za prepucavanje. Jesmo sa materijalne strane imali sve, ali sam ostala željna porodice jer mi je detinjstvo bilo kao neki triler.

Ne podržavam ljude koji imaju decu, a nisu spremni da se za njih bore nego prave socijalne slučajeve od njih. To su porodice u kojima roditelji ne rade, ili roditelji koji nemaju detetu za patike ali za cigare uvek imaju itd.

Zvučaće patetično i naivno ali mislim da sve dok se ljudi vole i lepo slažu, finansije padaju u drugi plan. Ne kažem da su finansije nebitne, ali nisu presudne.


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
24.4.2016 11:16:35   
marijana22
Ne znam zašto se svi uvek"hvataju" za porodice sa petoro dece koje nemaju leba da jedu. Koliko vi takvih porodica znate? Ja ne znam ni jednu, ne znam ni jednu sa četvoro dece, a one sa troje mogu da nabrojim na prste jedne ruke. Ali zato znam mnoooogo njih sa jednim detetom,a tek koliko ima onih bez dece. Ne kažem da treba rađati decu tek tako (gde ima za jedno ima za petoro), ali verujem da bi većina porodica sa jednim detetom mogla da ima još jedno, uz malo ekonomisanja. Čini mi se da se ljudi u Srbiji plaše neizvesnosti. Danas imaš posao- sutra ne, a drugi je teško naći. Ratovi, bombardovanje, vesele devedesete - kad se čekalo u redu za hleb i mleko sve je to ostavilo traga........user posted image

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
24.4.2016 11:40:03   
vocicana
Mish razumemo se, ni kod mene pored nemanja para nije bilo bajnog slaganja, ali se porodica kao porodica drzi, volimo se i ginemo jedni za druge. Apsolutno te razumem.
Marijance ja poznajem tri porodice sa po 5-oro dece, moje neposredno okruzenje, ali ne fali im ljubavi i razumevanja, to je ono najvaznije. U pravu ste sve, slazem se sa svakom konstatacijom.
user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
24.4.2016 22:25:23   
bubulence
Ne znam jesam li pisala u ovoj temi, mrzi me da citam mnogo u nazad.
Isidora, razumem te i ok mi je da tako mislis. Ne mislim da si sebicna, to bih pomislila da nisi zelela ni jedno dete, ovako ne...
Moje misljenje o trecem detetu se menja iz dana u dan. Zelim ali se plasim. Najbitnije mi je da imam njih dve i da im pruzim sve u zivotu. Kada kazem sve, ne mislim na najskuplje patike, jakne itd ali evo na primer, Ema ide na folklor i gimnastiku. Pored redovnih clanarina treba i nosnja, baletanke, sorc, patike za trening. Ode mesecno bar 40-50e... Ali sada samo za nju. Za par god ce sve to isto trebati i za Masu. I da, Ema bi i na karate... Ali za sada odgadjamo jer se plasimo da je previse obaveza. Ali ako bude insistirala upisacemo je jer je moje misljenje da mora sve to da proba dok se u necemu ne pronadje. a to sve kosta. I iz tog razloga se plasim sta ako budem imala troje dece, pa svi samo po jedan sport i jezik... Plus skola... Ko ce za to da zaradi... Gde smo mm i ja u svemu tome.
Inace, kao dete i devojka sam imala sve sto se moze zamisliti. Pored divne porodice i roditelja koji su se divno slagali, imala sam svaki dan da trosim neciju mesecnu platu. Od udaje se to dosta promenilo i ne zalim se. Ne oskudevam ni u cemu, deca imaju sve sto treba i mi za sada. Ali ne znam kako bi bilo sa jos jednim detetom.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here