|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: zrelost posteljice
17.1.2016 20:04:48   
alex88
Zivim za taj dan,brojim svaki dan user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: zrelost posteljice
17.1.2016 20:15:09   
vocicana
Ti si jedna dusica, sve ce biti dobro user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu alex88)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: zrelost posteljice
18.1.2016 21:38:26   
pipi_coco
Danas na UZ posteljica I/II stepen zrelosti, trudnoca 30+1 dr je rekla da ne brinem, ali da dodjem na kontrolu za 3 sedmice.
Sad me kopka ako je sve ok, zato onda kontrola tako brzo, obicno idem svake 4 sedmice i nisam ocekivala da ce poceti sa cestim kontrolama prije ulaska u 9 mjesecuser posted image

Necu da guuglam o starosti posteljice , znam da cu se samo iztraumirati user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: zrelost posteljice
18.1.2016 21:40:48   
IvanaSK RR
Nemoj da se brines, nedelju dana ranije ti je zakazala, nije to mnogo ranije. Verovatno samo zato da prati stanje.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: zrelost posteljice
3.3.2016 22:01:00   
vocicana
Ma i ja filozofiram, eto procitala sam dovoljno o tome,da vidim da su zenske i ranije inmale zrelu postejicu, ovo nije bilo kategoricno gradus III vec da ima naznaka.
Samo brige, non stop samo brige. Jao da se sve lepo zavrsi pa da pocnemo druzenje na ovom svetu, pravo, oci u oci.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: zrelost posteljice
16.3.2016 21:48:37   
pipi_coco
Danas 38+3 posteljica zrela ! Tako kaže moja dr i upucije me da odem u porodilište na pregled, beba nije puno napredovala u zadnjih 14 dana, ima oko 3200 grama po UZ ( dakle nekih 100 grama,ali ona kaže to je ok i da UZ ne mkože dati preciznu težinu)

Je li zrela posteljica razlog da indukuju porod user posted image

Da li neko zna, sada me to baš nešto kopka user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: zrelost posteljice
16.3.2016 21:55:27   
Maraj
Pipi nemoj me drzati za rec al kad je losteljica zrela , beba ne napreduje toliko , koliko kada je bila npr 1.stepen zrelosti.
Sto se uz tice meni je bio merodavan. Dan pred porođaj rekli su da tezi 4010g , sutradan sam ga rodila 4050g
lipi nisi ni malo trudna. Ti si vec 39.nedelja, mene su tako porodili , mozda 38+5

< Poruku je uredio Maraj -- 16.3.2016 21:57:36 >

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: zrelost posteljice
16.3.2016 22:06:16   
Sanjalicaaa
Pipi, meni je u prvoj trudnoci posteljica bila 3 stepen od 34 nedelje. Bekan se rodio ogroman sa 4600g, tako da ja ne verujem da beba ne dobija hranu, nije mogao do tad toliko da poraste. Ultrazvuk retko kad pogodi. Mi smo tada imali zadnji uz i merili su ga 2200g, sto je definitivno bila greska.
Sve i da ti indukuju porodjaj stigla si do kraja.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: zrelost posteljice
16.3.2016 22:11:05   
pipi_coco
To sto sam pri kraju trudnice tome i tjesi. I moja dr misli da UZ grjesi, da je beban ipak malo tezi.
Mene malo strah sada tog indukovanog porodjaja, to mi nekako dodje ko da ga sile user posted image

Hvala vam na odg :)


_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: zrelost posteljice
16.3.2016 22:15:37   
mama krava
Normalno je da ti posteljica zrela u 39.nedelji. Ne brini, draga, bebac ima sve što mu treba a uskoro će i van. I normalno je da se smanjuje i plodova voda pred kraj. Polako i hrabro i sve će to priroda sama urediti! Tako je meni moj dr rekao! I tako je i bilo...oba puta!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: zrelost posteljice
16.3.2016 22:29:06   
Sanjalicaaa
Meni su oba indukovana. Nista strasno. Uzivaj i ne opterecuj se.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: zrelost posteljice
16.3.2016 22:29:43   
ivaMark
Upadam kao padobranac... Normalno da ti je posteljica zrela u 39. nedelji, bilo bi cudno da je zrela u 25.

Ne znam da li sam pisala ovde: Negde u osmom mesecu dr drzavno mi kaze: Zrela posteljica, treci stepen, samo da beba dogura do (ne znam sada koju kilazu je pomenula) Istraumirana, odem privatno, kaze dr sve je ok, tezina odgovarava starosti ploda i malac se rodi sa 4.5kg.

Inace sam veliki protivnik indukovanog porodjaja (sem kad je opravdan)

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 7:13:17   
vocicana
Dnas idem na uz, pocetak 38-me nedelje, jedva cekam da vidim kakva je situacija sa posteljicom. Javljam kasnije.
Pipika moja, na kraju si, vazno je da je sve ok bilo do sada, bice i sada, moze krenuti svaki cas porodjaj, lepo smo izgurale, ostaje da se samo rode nasi andjeli.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 7:29:53   
Maraj
Pipi ma to mu dodje ko cr. I tu vade bebu van. Nemoj brinuti , vec si pred kraj. Sve je to ok

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 8:44:56   
pipi_coco
user posted image user posted image

Zvala sam porodilište, rekli su da dodjem oko 13 sati na pregled, pa vidjet cemo šta oni kažu....hoce li scekati da samo krene ili ipak predlažu indukciju....

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 10:03:08   
IvanaSK RR
Pipi, to je ok. Kao što ti vec rekose, ne bi valjalo da je ranije bila zrela. Ne opterećuj se oko indukovanog porodjaja, nista to nije toliko strasno. Javi sta je bilo.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 10:17:44   
Sanjalicaaa
Samo hrabro i javi sta je bilo. Sta god da odluce nije strasno. Mada meni se cini da ce ipak sacekati da krene samo. user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 20:57:54   
pipi_coco
Evo me, nikad doci do compa .....
Kaže dr posteljica je prezrela, ali protoci ( valjda protok posteljice i pupcanika) su uredu, tako da cekamo.......i da pratim bebine pokrete, a kontrola za 7 dana.... CTG radila dva puta kažu da je uredu ........eto

Ma ja sam takva sva isprepadana user posted image , ali kontam valjda dr bolje od mene znaju, da je šta barem bi me ostavili u porodilištu, valjda.

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 21:06:37   
Sanjalicaaa
Pipi, super. Da nešto ne valja sigurno bi te ostavili. Nemoj toliko da brineš.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 21:09:05   
IvanaSK RR
Naravno da bi te ostavili, nemoj se toliko razmisljati.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: zrelost posteljice
17.3.2016 22:28:53   
vocicana
Moja isto, danas mi je rekla dr. Nema veze, vazno je da oni lepo napreduju iako je sve tako kako kazes, cekaj, sam ce on da se zaputi van kada dodje vreme.
Lepo spavajte.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: zrelost posteljice
18.3.2016 8:56:00   
pipi_coco
Ma ja sam se najviše prepala kada mi je rekla da pratim bebine pokrete i ono ako ih ne osjetim da se javim u bolnicu user posted image

Da je rekla pratite simptome poroda i ako krene, javite se, to mi je normala, a ovako mi hiljadu nekih gluposti prošlo kroz glavu juce.

Ali u pravu ste, da je nešto opasno ostavili bi me tamo, posteljica i treba da bude zrela na samom kraju trudnoce, kako bi inace organizam i pokrenuo porodjaj, beba ima solidnu težinu, a i dr je rekla da su protoci dobri.....eto necu više da se mucim....bit ce sve ok....samo još malo i beba stiže.

Hvala vam svima što me tješite u ovim mojim neuroznim vremenima user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: zrelost posteljice
18.3.2016 9:38:50   
Maraj
Pipi ti lekari ne razmisljaju kako ce trudnice shvatiti njihove olako izgovorene "dijagnoze" . Da je ozbiljno , ostavili bi te . A sve trudnice prate pokrete zar ne

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: zrelost posteljice
18.3.2016 9:53:56   
IvanaSK RR
Maraj je u pravu, doktori stvarno znaju da nas preplase bez razloga.
Posteljica je u redu, ne opterećuj se, ako osetis bilo sta neuobičajeno, idi kod dr i to je to.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: zrelost posteljice
9.11.2017 12:14:43   
isidora88
23.nedelja, posteljica II stepen zrelosti, nesto mi to rano, mada dr nije pridavao znacaj tome, kaze da je sve ok.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here