|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
5.3.2015 11:30:42   
veselicaa
Jos uvek sama radi,ja samo pregledam na kraju i uskocim kada joj nesto nije jasno.Tata joj pomaze oko domaceg iz prirode i drustva,a sve ostalo vezba sa mnom.E za to vezbanje mislim da cu joj dugo pomagati,nekako najbolje tako nauci i shvati.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
12.3.2015 15:14:56   
gale77
Moje dete je prvi razred i jednostavno moram da mu pomazem.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
12.3.2015 16:02:40   
choopa choops
Ako joj nešto nije jasno kako treba da se uradi, onda joj objasnim. Sve ostalo radi sama. Ono što me čini jako srećnom, je činjenica da joj matematiku, srpski i engleski ne treba skoro uopšte objašnjavat. Za mene je najbitnije da sa ta tri predmeta nema problema, ostali su skoro nevažni user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 12.3.2015 16:03:08 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
24.11.2015 19:34:27   
NadaR
Uvijek sam govorila da necu da mu stojim nad glavom ali nemam drugo resenje. On to tako zbrza , zabrlja da sto prije zavrsi pa ni sta ne lici. Ovako virnem sta radi ,opomenem ga pa je puno bolje.


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.5.2016 11:47:03   
mila83
M zavrsava prvi razred.I od samog pocetka sama radi domace zadatke,eventualno nesto zajedno analiziramo,obicno matematicke tekstualne zadatke, da bi shvatila sta tacno traze...nisam joj nikad ja uradila ili rekla resenje..ucim je da sama misli..ali i dosla je sa lepim predznanjem slova i brojeva u skolu.

Dok sa sinom ocekujem da cemo vise sedeti za radnim stolom.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.5.2016 22:49:50   
Anarunika
Nisam za to da se previše mešam u njihove zadatke i obaveze,ali nadam se da ću moći da im pomognem ako im pomoć bude trebala. Tj. pokušaću da nekako izbalansiram da im se nađem a opet da ne preteram sa mešanjem u njihove stvari user posted image .
Nadam se da će mi se obraćati ako im nešto nije jasno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
26.5.2016 22:58:40   
mila83
Anarunika,ja sam sad bila nedavno kod M na roditeljskom..i ne mogu da verujem kako pojedini roditelji razmisljaju..znas kada je uciteljica pojedine molila da ne resavaju zadatke deci ! a nekoliko njih je reklo da bez digitrona ne mogu! Ej,u 1.razredu,kakav digitron ?! I svi komentarisu kako je to tesko i glupo itd..Ne kazem,ima svega,i nepotrebnih stvari ali i korisnih..ali vidim da roditelji vec idu linijom manjeg otpora.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
27.5.2016 9:23:24   
isidora88
mateja krece sledece godine u prvi razred i vec me hvata frka, nadam se da ce imati dobre ucitelje i nastavnike, ja recimo matematiku, hemiju i fiziku nemam pojma,nadam se da mu tu nece trebati pomocuser posted image ostalo moze

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
27.5.2016 10:21:38   
Anarunika
Mila, sve znam, moja sestra isto ima problem sa starijim sinom. Dobije trojku na pismenom jer piše sastav sam. Sestra ne želi da radi umesto njega, ali ponekad joj dođe krivo. stvarno su i ti roditelji a i nastavnici koji ne umeju da sa tim izbalansiraju bezveze. Ne znam kako je uopšte došlo do toga. I u našoj generaciji se mogao naći poneki slučaj ali ovo danas je poplava...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
6.9.2016 11:40:25   
dijana1*
Smatram da dete samo treba da radi zadatke ali ako mu nesto nije jasno pa naravno da cu mu pomoci. Juce su bili 2 sata u skoli i odma mi kaze da je naucio pesmicu. Odusevila sam se, mala pametna glavicauser posted image
Za sada ima samo "putujucu" svesku, tako je zovemo i u njoj je uciteljica zalepila dve pesmice. Jednu je naucio u skoli a drugu smo zajedno kroz igru. Tako da je spreman otisao u skolu. Smatram ako je uciteljica zalepila pesmicu u svesku a on ne zna da cita nema ko drugi da ga nauci nego ja. A da ide u skolu k'o tele to necu. Sada treba da nauci da se domaci zadatak treba raditi i da uvek bude spreman.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
6.9.2016 11:44:40   
IvanaSK RR
Naravno da cu mu pomoci ako mu nešto nije jasno, tj. objasniti. Prekontrolisati kad završi.
Mada, i terati da uci, kod nas to mora :(

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
6.9.2016 11:47:00   
NadaR
U prvom razredu nisam pomagala M jer nisam imala šta . Nešto su malo radili . U drugom sam radila sa njim. Svi roditelji su radili. Prosto, gradivo je preobimno i nije bilo šanse da stigne sam.
U odjeljenju ih je 29 . Ne mogu očekivati od učiteljice da stigne da mu baš sve objasni.
Dešavalo se da po 3 sata radi zadaću. Nije blejao okolo , već je baš radio .



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
17.10.2017 8:23:20   
Anck Su Nmaun
Za sad nema cesto domaci, a i da ima ima samo malo nesto vikendom, jer na celodnevnoj nastavi.
Ali i kad radi uzim je da radi sama, bas ako negde zapne tu sam da pomognem.
Trudim se da je ne uzim da se oslanja za sve na mene.Sama koliko moze, ali tu sam uvek da pomognem user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
17.10.2017 9:54:27   
krin 40
Moji su veliki ali nisam radila.Priskočim u pomoć ako je traže.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
17.10.2017 9:55:49   
Sanjica26 RR
Sedim pored nje ali ne pomazem. Samo ako zaskripi, uskacem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
17.10.2017 12:33:59   
IvanaSK RR
Mi i dalje pomažemo. Retko kada dodje kuci a da mu je sve jasno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
17.10.2017 22:51:13   
Dragica Draga
Pokusavam da ne, ali mala je jos i tek krenula u skolu pa kao radimo zajedno, ali gledam da je pustim sto vise sama da radi ... ja sam tu kao neka podrska 😊

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.11.2017 13:25:49   
Anck Su Nmaun
Moji nemaju nesto domaceg pa posle sama trazi da joj nesto zadam da radi.
Sad za vikend sam joj stampala sabiranje i oduzimanje na papire.
Uglavnom joj pomoc nije potrebna.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.11.2017 13:38:33   
Peace*
Napokon ne! user posted image

Luka je dovoljno porastao da me zove da ga ispitam ako je nešto bitno, ili pita ako mu nešto nije jasno.
A Marko uglavnom sve zna sam za sada, ipak, po nekada voli da dobije pažnju.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.11.2017 14:16:45   
Sanjica26 RR
Uvek sam oko nje ako zaskripi. Cak i vezbamo zadatke iz matematike jer matematika mora da se vezba.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.11.2017 15:34:21   
minnica
Nadgledam uglavnom, a radi sama. Još uvek neke zadatke moram da joj pročitam ja. Trudim se da je osamostaljujem što se tiče domaćeg.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
28.11.2017 17:17:07   
choopa choops
Ponekad. Njemu uglavnom da pročitam sta pise, mada sad već i sam zna. Njoj više provjeravam nego sto joj pomažem.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 7:54:11   
nikiteki
Uglavnom radim sa mladjom cerkom ,starija sama radi jedino ako nesto ne razume tad joj pomognem.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 15:04:16   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: isidora88

Zato je M nije stigao da uradi domaci. Radio je vise od 3 sata i iz jednog predmeta nije stigao ni da pocne. Ovo vise nije normalno, zadati toliko domaceg je van svake pameti.
Mnogo mi je zao sto je otisao u skolu razocaran jer nije sve uradio, ali ono ni ja ne bih stigla da uradim a ne dete koje je tek krenulo u skolu. Moram ici na razgovor kod uciteljice jer ovo nije prvi pit da deca dobiju domaceg koliko je necije nedeljno gradivo. Dosta dece ne uspeva da isprati tempo i smatram da je provblem u preobimnosti gradiva i ne vidim sta ce se postici ako su deca svakodnevno zatrpana samo skolskim obavezama bez vremena za vanskolske aktivnosti i igru. Bukvalno kao ih trenira za neko super takmicenje talenata. Ne svidja mi se sto mi je dete frustirano i optereceno skolom, previse je rano za ovoliko obaveza.


IZVORNA PORUKA: Peace*

Baš mi je žao što vam je tako.

Kod nas u školi, u suprotnoj smeni, ima jedna učiteljica koja daje tako puno domaćeg.

Naša učiteljica je skroz ok.
Da recimo 1 ili 2 stranice iz udžbenika iz mate, ili 1 stranicu iz srpskog iz knjige.

Marko je npr u ponedeljak završio nastavu u 16.40, otišao direktno na engleski od 17-18, odradio domaći posle toga i već u 19h mu je došao drugar.

Juče je završio u 16.40, došao kući, uradio svet oko nas, otišao na džudo od 18-19h, kad se vratio uradio srpski, u već 20h bio pod tušem.

Naša učiteljica recimo petkom ne daje domaći. Stava je da je vikend za igru dok su tako mali.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Radite li domaće zadatke sa decom
29.11.2017 15:05:13   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Mnogo je to Isidora. Mi smo juce nesto sitno imali iz srpskog i nekoliko zadataka iz matematike koje nije zavrsila u skoli. Posto je sinoc bila na plesu nisam je forsirala da radi domaci. Ujutru smo odradili za manje od sat vremena. Ostane joj vremena za igru. Nekad bude vise zadataka.


IZVORNA PORUKA: Peace*

3 sata je zaista puno. Ne može razlog biti da je on spor.

Moj stariji je recimo do nedavno bio užasno spor. Ustvari, dok je bio mali, bio je spor. Onda kad je malo porastao, onda mu misli lutaju.
Tek nedavno je shvatio da kada se skoncentrišeš, onda mnogo brže završiš, i posle te keva ne smara i radiš šta hoćeš. user posted image Sam se ubrzao.

Sanjice, ti si RR, hajde nekakvu temu o ovome. Bzvz je da ostane izgubljeno u negativnoj energiji.



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here