|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
28.2.2018 9:36:13   
Anck Su Nmaun
Ja sam se uvek drzala onoga ko skuplja pare ( a nije to ni malo lako s obzirom da ljude treba stalno podsecati) da odluci sta da se kupi . jer od npr. nas 30 oro naravno da se necemo svi sloziti.
Meni je uvek naj bolje uzeti neki vaucer za neku parfimeriju, pa nek uzimaju sebi sta im treba. Mislim da ce se i one naj vise tome obradovati.

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
28.2.2018 9:38:32   
mama Jo
To si u pravu, uvek ce se neko buniti, a nece se prihvatiti skupljabja i organizovanja kupovine...
To je i lep znak paznje i neka bude neka sitnica, uciteljica ce se svakako obradovati

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
28.2.2018 10:03:58   
lesica
Da, da, kod nas se u oba slučaja skuplja novac za grupni poklon tj. poklone. E sad šta... Razmotriće se već user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
28.2.2018 10:06:50   
Sanjica26 RR
Mi smo dali po 300dinara za uciteljicu. Uzecemo joj vaucer u P. S. -u posto se tamo oblaci.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
28.2.2018 10:08:11   
Anck Su Nmaun
Kod nas svuda razlicito u jaslicama po 400, predskolci po 200 a u skoli 300.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 9:51:41   
Misha i Ljisha
E ovako. Svake godine se preteruje sa skupljanjem novaca. U starom vrticu su mame davale i po 1000 din (da dobro ste procitale jedinica i tri nule) sad u ovom novom po 500. I sve je to super. Dala sam novac ne zanima me nek kupe sta god zele. Ali onda ide smaranje u viber grupi da kupimo ovo ili ono da kupimo ovo ili ono. I stize danas poruka od "glavne" mame i kaze ucestvovalo je nas toliko, jedino TA LANA (pazite TA LANA inace to je ime deteta) nije dala NISTA! I ja izrevoltirana skroz na skroz posaljem lepo u grupi da se u danasnje vreme preteruje i ako one misle da ce svakoj nastavnici od petog da se skuplja po 500 dinara onda su skroz siznule.

I da ako one od muzeva dobijaju poklone u vrednosti od 5000 dinara za osmi mart onda su se dobro udale. Ma svasta sam napisala. Pitala sam sta sad mi cemo se potpisati ali cemo izostaviti Lanu???? Ma grozno mi je sve oko 8.marta. Sta ljudi sa troje dece, aloooo to je 1500 dinara. Ne razumem tu potrebu slihtanja vaspitacicama. Ja neizmerno cenim sve SVE prosvetne radnike. Malo su placeni, tezak im je posao, deca su sve zahtevnija i teza i za vaspitavanje i za poducavanje ali ovo preterivanje je otislo do u nedogled.

Ja sam za osmi mart dobila pano sa slikama dece i gde su se oni potpisali, veliko plisano srce, jednog malog medu ijednog velikom medu, vazu u obliku deda mrazove cizme. I td. Znam tacno koji razred mi je sta poklonio tj koju sitnicu i sve su mi ostale uspomene. Da sam dobila novcanik ili koznu torbu pa ne znam ni priblizno mi ne bi bio drag poklon. Mozda sam ja luda. Mozda su svi ostali u pravu. Ne znam. Ni ne zelim da razmisljam. Nije mi stalo ni do misljenja ovih mama iz vrtica jer sansa da ce moja D da ide bas sa njima u skolu je vrlo vrlo mala. A i bas me briga ako ce ici. Ja samo vidim da roditelji nisu kako treba.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:03:46   
Maraj
Ljiso to jesi u pravu. Moje dete ne ide jos u vrtic ali da se preteruje, preteruje se. Pa covece koliko cete novca sakupiti za tu vaspitacicu ako svi dajete po 500 din a u grupi obicno kma oko 30 dece. Sta ce joj kupiti? Zlatni novčanik user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:07:49   
lesica
Ljišo, ali sami smo krivi, zar ne?
Mislim mi roditelji, i ta neka naša preterivanja.
Prozivke na račun onog ko nije dao iz bilo kog razloga su gnusne. Toliko


Kod L u školi se skuplja po 100 dinara, i već je uzet poklon - komplet 3 knjige dobitnika Ninove nagrade i 2 karte za pozorište, i uz to korpica sa cvećem. Klinci su u pripremi zajedničke čestitke. I tetkice će dobiti jedan poklončić - 200gr kafe i neki slatkiš.
Da me ne razumete pogrešno, tog dana deca nemaju ni engleski ni versku nastavu, samim tim smo se složili da nema potrebe da i njima uzimaju i ganjaju po školi. A tetkice su im svakako tu.

Iskreno, ja jesam da se uvek kupi neki znak pažnje i da se pokloni, i isto tako bar sam ja imala takvo iskustvo sa vaspitačicama i sad učiteljica, one se više i iskrenije obraduju onome što je poteklo od dece baš. I da, listom svi klinci će se potpisati, par dece je bolesno i neće ići u školu u četvrtak, ali će im sutra već biti dostavljena čestitka za potpis.


I da, moram da pohvalim drugare iz odeljenja a i roditelje, što su pustili decu da se sami dovijaju oko sakupljanja para i organizacije čestitke. Pa se kriju da ih ne vidi učiteljica, domunđavaju, i ovih dana su toliko okupirani i važni time da trenutno nema nikakvih nevaljalština dok su u školi.


A da, za vrtić, pošto su 3 vaspitačice u pitanju, skupljamo malo više, 200-300 dinara, i one će dobiti nešto slično, i u taj novac je uračunat i poklončić i za njihove vrtićke tete spremačice.

< Poruku je uredio lesica RR -- 6.3.2018 10:12:14 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:15:24   
IvanaSK RR
Ljiso, skoro identican slucaj smo imali pre par dana. Kazu svi po 300 din za poklon i da se uzme vaucer u Moni, Zari za taj novac. Ja napisem da nije problem, dacu novac (i poslala sam po sinu) ali da smatram da je 9000 din mnogo za poklon za osmi mart. I onda gospodje osule drvlje i kamenje. To je dva pica u kaficu, bla bla... Rekoh da se ne radi o novcu nego o tome da je suludo, a ide nam kraj četvrtog razreda za tri meseca. Tada mi je ok i da skupimo vise (koliko god da treba) i da kupimo nesto krupnije. Onda jedan tata napise da sigurno nece dati svi i da ce to biti cifra oko 4-5000, sto opet smatram da je mnogo. A bas me interesuje jel on svojoj zeni kupio poklon od toliko novca.
Pa je moj muz poludeo i trazio da ga ukljucim u grupu... Haos opsti user posted image
Stvarno se ne radi o novcu,ali na primer decu niko nista nije pitao. Evo par dece je izrazilo zelju da se oni dogovore... Moj predlog je bio neka lepa knjiga pa da se na kraju knjige svi potpisu, nacrtaju nesto... I neko cvece, kozmeticki set uz to.
Na kraju predškolskog smo skupljali 500-1000 din ali smo kupovali pet poklona. Trenutnim dvema vaspitacicama, dvema koje su im bile jedno vreme i medicinskoj sestri.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:17:21   
Misha i Ljisha
pih izbaci me rr.

Ovo ovde kod nas je samo primer malogradjanstva.

Lesice bravo za decu to su prave sitnice i pokloni paznjeuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:24:13   
Anck Su Nmaun
Mi smo kod predskolaca po 200 din bas iz razloga sto ide kraj godine i tu ce se skupljati pa sigurno po 500 din.
A prosle god kod T je bilo i svadje oko poklona sta cemo user posted image

U jaslicama su malo preterali ali ajde necu da komentarisem sa po 400 din.
I od jutros bombardovanje ja bih ovo, ova druga ja bih ono..dok nisam poslal jednu kratku poruku sve se smirile user posted image user posted image
Znaci ajmo Maona, Zara, kurte i murte. Ma jbga vise mi je preko glave preterivanja al ajd nisam kavgadzija al nekad onako upakujem svoj popiiizzzz user posted image

Lesice svidja mi se ideja karte za pozoriste user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:27:24   
Zemunka85
Mi ove godine imamo vaspitaca user posted image .
A prosle god smo se L i ja toooooliko iscimale napravile neku 3d cestitku bas sam bila ponosna (+ bombonjera), a ona ode za 5 dana jos se ispostavilo da je razlog jer je bila gruba prema deci user posted image

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 6.3.2018 10:29:13 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:29:39   
mama Jo
Iskreno, meni je to previse novca za 8.mart... pa takav poklon - vaucer u Moni, Zari i slicno se kupuje eventualbo za kraj godine kad se oprastaju od vaspitacice... ili za kraj 4.razreda... 8.mart neka sitnica, cvece sasvim u redu i super...
Preteruje se, na sve troskove roditelja...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:33:24   
lesica
Opet kažem, mi roditelji smo krivi za ta preterivanja!

Iskreno, sada kada smo se dogovarali za novac za učiteljicu, više od pola roditelja je bilo šokirano sa cifrom od 100 din. U fazonu, pa šta ćemo sa time. A realno.. Uz malo dobre volje se može još kako.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:33:53   
Mala Elena
Previse je zaista taj vaucer.
Ali kad bi posebno dete donelo nesto vaspitacici/uciteljici, ruze ili kozmeticki set, na isto bi doslo...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:37:33   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Opet kažem, mi roditelji smo krivi za ta preterivanja!

Iskreno, sada kada smo se dogovarali za novac za učiteljicu, više od pola roditelja je bilo šokirano sa cifrom od 100 din. U fazonu, pa šta ćemo sa time. A realno.. Uz malo dobre volje se može još kako.

E to je to

A kad neko redlozi 400-500 sto je po meni puno, niko nece da se javi da kaze da je mnogo da naravno ne ispadne stipsa.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:46:02   
Ana RR
Mi nikad nismo skupljali pare u vrtiću user posted image evo Mare ide u ovaj vrtić od 1. marta 2016. godine i ni jednom nismo skupljali novac za vaspitačice.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:49:56   
Mala Elena
Lesi user posted image
Ana, ni mi...od 2015.je starija krenula u vrtic.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:50:53   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ljiso, skoro identican slucaj smo imali pre par dana. Kazu svi po 300 din za poklon i da se uzme vaucer u Moni, Zari za taj novac. Ja napisem da nije problem, dacu novac (i poslala sam po sinu) ali da smatram da je 9000 din mnogo za poklon za osmi mart. I onda gospodje osule drvlje i kamenje. To je dva pica u kaficu, bla bla... Rekoh da se ne radi o novcu nego o tome da je suludo, a ide nam kraj četvrtog razreda za tri meseca. Tada mi je ok i da skupimo vise (koliko god da treba) i da kupimo nesto krupnije. Onda jedan tata napise da sigurno nece dati svi i da ce to biti cifra oko 4-5000, sto opet smatram da je mnogo. A bas me interesuje jel on svojoj zeni kupio poklon od toliko novca.
Pa je moj muz poludeo i trazio da ga ukljucim u grupu... Haos opsti user posted image
Stvarno se ne radi o novcu,ali na primer decu niko nista nije pitao. Evo par dece je izrazilo zelju da se oni dogovore... Moj predlog je bio neka lepa knjiga pa da se na kraju knjige svi potpisu, nacrtaju nesto... I neko cvece, kozmeticki set uz to.
Na kraju predškolskog smo skupljali 500-1000 din ali smo kupovali pet poklona. Trenutnim dvema vaspitacicama, dvema koje su im bile jedno vreme i medicinskoj sestri.

Tako se i kod T u odeljenju jedna mama napravila pametna i rekla da bi bilo lepo da se skupi po 300 dinara i da joj se da taj novac. Ja sam odmah reagovala. Meni bi bilo neprijatno da mi neko stavi u kovertu toliki novac. Zar smo toliko mizerni? Znam da bi i uciteljici bilo neprijatno. Onda su se odlucile da joj daju vaucer. Ni to se ne slazem. Bolje da su uzeli neki komplet knjiga. Vise bi se tome obradovala.
Meni deca ne daju poklon osim qko imaju cas kod mene. Ne zelim da me jure po hodniku.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 10:50:58   
madre
Ja mislila samo kod nas ludilouser posted image znaci kompletno sve isto, i ja sam bila sokirana i cifrom i neoriginalnoscu poklona (isto je vaučer u pitanju), ali eto sad vidim da je svuda isto.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 11:15:41   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Lesi user posted image
Ana, ni mi...od 2015.je starija krenula u vrtic.


Pa eto... mi idemo u privatni vrtić, možda je tu drugačiji sistem haha.

Svake godine za 8. mart deca spremaju priredbu i obično svaki roditelj tada donese cveće ili kafu, čokoladu, itd. Nismo nikada kupovali poklon.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 11:54:19   
AnaTamara

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ljiso, skoro identican slucaj smo imali pre par dana. Kazu svi po 300 din za poklon i da se uzme vaucer u Moni, Zari za taj novac. Ja napisem da nije problem, dacu novac (i poslala sam po sinu) ali da smatram da je 9000 din mnogo za poklon za osmi mart. I onda gospodje osule drvlje i kamenje. To je dva pica u kaficu, bla bla... Rekoh da se ne radi o novcu nego o tome da je suludo, a ide nam kraj četvrtog razreda za tri meseca. Tada mi je ok i da skupimo vise (koliko god da treba) i da kupimo nesto krupnije. Onda jedan tata napise da sigurno nece dati svi i da ce to biti cifra oko 4-5000, sto opet smatram da je mnogo. A bas me interesuje jel on svojoj zeni kupio poklon od toliko novca.
Pa je moj muz poludeo i trazio da ga ukljucim u grupu... Haos opsti user posted image
Stvarno se ne radi o novcu,ali na primer decu niko nista nije pitao. Evo par dece je izrazilo zelju da se oni dogovore... Moj predlog je bio neka lepa knjiga pa da se na kraju knjige svi potpisu, nacrtaju nesto... I neko cvece, kozmeticki set uz to.
Na kraju predškolskog smo skupljali 500-1000 din ali smo kupovali pet poklona. Trenutnim dvema vaspitacicama, dvema koje su im bile jedno vreme i medicinskoj sestri.

Tako se i kod T u odeljenju jedna mama napravila pametna i rekla da bi bilo lepo da se skupi po 300 dinara i da joj se da taj novac. Ja sam odmah reagovala. Meni bi bilo neprijatno da mi neko stavi u kovertu toliki novac. Zar smo toliko mizerni? Znam da bi i uciteljici bilo neprijatno. Onda su se odlucile da joj daju vaucer. Ni to se ne slazem. Bolje da su uzeli neki komplet knjiga. Vise bi se tome obradovala.
Meni deca ne daju poklon osim qko imaju cas kod mene. Ne zelim da me jure po hodniku.

Kod nas u grupi ne mogu roditelji da se dogovore, pa svako za sebe. Ali kod drugaricine male u grupi skupljaju po 1000 din, za dve vaspitacice...njih 27...ej...pa to stvarno nije normalno...27000...

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 11:54:35   
Misha i Ljisha
Kao sto napisah malogradjanstvo u svom vrhuncu.

Evo ove nedelje u SNPu, pisala sam bas u temi kod nasih trudnica, ima bar 3 spektakla na koje bih JA volela da odem a verujem i svako iole normalan. Da ne kazem moze da bude i fora kupiti im karte za 4DX ako nisu nikad bile user posted image (imaju odraslu decu obe vaspitacice) Ma nek sitnice i kojestarije. Kakvi lepi ukrasni svecnjaci za 150 din. Evo ja kupila bukmark za uciteljicu baleta i kupila kutiju sa bombonama treneru klizanja.

Ili knjigu dobitnika Ninove nagradema bilo sta. To su sitnice. Ma ja verujem vaucer u univeru bi im bio vise od koristi nego ti vauceri po lilijima i ne znam gde.

Ma strasno. Ne znam ali ja sam najvise izrevoltirana time sto je mama napisala TA LANA. Pa sram je bilo. Dete proziva. To se lepo kaze dragi roditelji skupili smo toliko i toliko, kupili smo to i to i cao. A ne prozivati ljude. I jos napise "nisu svi davali po 500, ali nema veze"user posted image

I onda meni zena dodje i napise na viberu "Ja nemam vremena na pretek kao neki ovde" (misleci na mene sigurno) Doslo mi da joj kazem sto se bolje ne organizujesuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 12:13:07   
Sanjica26 RR
Kod nas na Viberu je poslat spisak koje dao pare. To pricam za vrtic. I oni ce vaucer. user posted image Ja sledece godine ne dajem pare i kupujem samostalan poklon, pa nek budem sto puta crna ovca.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 12:26:10   
mama Jo
Strasno.... ja zaista ne mogu da verujem... kao da je vencanje a deca da su najblizi rod pa kupuju pokloncinu....
Alo 8.mart i ne vidim zasto se ne kupi cvece, pa i neko kvalitetno saksijsko koje ne kosta vise od 1500 din...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here