|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 16:00:33   
Anck Su Nmaun
Previse se daje paznje na sam izbor poklona.user posted image
Ja dam predlog a sta odluce nek odluce. Ali n`isam za to pametovanje i izdvajanje.user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 16:03:09   
dunja RR
Ja sam za to da svako radi kako hoće, ne pada mi napamet da mi neko nameće svoje stavove. Ni ja to ne radim drugima.
Slobodni smo ljudi i sami biramo i odgovaramo za svoj postupke.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 16:05:16   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Sarav

Napisala sam podrži post pa me izbacilouser posted image

Vaspitačice od mene dobiju cveće, eventualno još neku sitnicu i toliko.

U svakom slučaju, davanje tolikih para je debilno jer prva ta majka koja uspe da odvoji 500 din verovatno sama neće dobiti poklon u tom iznosu. Sve ovo meni liči na šlihtanje pojedinaca preko džepa ostalih.


Izgleda da se slihta predstavnik roditelja.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 16:05:28   
Misha i Ljisha
Gore spomenuh hokejasku grupu. Ok bilo je korisnih informacija. Kad su otkazani treninzi, pomereni, kad su utakice.I onda pojedini roditelji...pa iako sam utisala grupu nisam mogla da ne citam a izludjivali su me. Zasto deca nisu pobedila, zasto su primili toliko golova, zasto ih ne trenira ovaj. Losa im je taktika.Aman covece sta bi ti od dece kojaa treniraju dve godinea klub postoji 3 godine. Ma katastrofa. I uvek se nadje jedan da pametuje. Evo mozda sad za mene kazu da sam ja taj jedan koji pametuje u ovoj grupi ali nisam izdrzala toliko gluposti na jednom mestu.
user posted image

Sad cu da imam tajne obozavaoca, mame istomisljenice koje je sramota da me podrze u grupi. A li ce potajno da me tapkaju po ramenu i kazu da Ljiljo sve si u pravu. A bicu predmet ogovaranja u ovom drugom planu mama dokazivacica preko tudjeg dzepa. Vaspitacice ko zna kako ce me pogledati, pri tom SVI ce shvatiti pogresno da su u pitanju pare a ne nastup mame.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 16:14:25   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: Sarav

Napisala sam podrži post pa me izbacilouser posted image

Vaspitačice od mene dobiju cveće, eventualno još neku sitnicu i toliko.

U svakom slučaju, davanje tolikih para je debilno jer prva ta majka koja uspe da odvoji 500 din verovatno sama neće dobiti poklon u tom iznosu. Sve ovo meni liči na šlihtanje pojedinaca preko džepa ostalih.


Izgleda da se slihta predstavnik roditelja.


ME tvoji su jos mali . Cekaj da pocne....
Predstavnik nikad niko nece da bude. Ja prva bezim ko djavo od krsta kad ti se na vrat popnu 30 mama i svaka ima svoje misljenje...user posted image user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 16:16:42   
Sarav
A najviše misle one kojima je dosadno kućiuser posted image

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 16:18:46   
milicicak
Ne znam da li ovde pricamo o poklonu za uciteljice/vaspitacice za 8.mart ili viber grupamauser posted image
ja bih prokomentarisala poklone. Mini buba ima 4vaspitacice, 40-ak dece u grupi. Skupljalo se 200-500 din, ko koliko moze bez obaveze. Dve mame koje su skupljale novac su kupile i 4 ista poklona za sve vaspitacice.
Meni smeta to pravljenje spiskova i prozivanje onih koji nisu dali novac. To je degutantno i jako puno govori o karakteru osobe koja to radi. Ali, ima nas razlicitih i dobrih i losih.
Slazem se sa Ank i gaganom da konacni izbor sta ce se kupiti treba da bude onog ko novac skuplja i ko je ulozio neko svoje vreme i trud u to. Jer nema sanse da se 30-ak ljudi sloze oko takve neke stvari.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 16:22:30   
dunja RR
4. vaspitačice? Mi jedva dve imamo, a uglavnom jednu, na njih 30. POvremeno dolazi ta druga na zamenu. A prva nam je na OP trenutno.


Mili, dođe mu na isto, ispade da poklon mogu da donesu samo oni koji su u Viber grupi user posted image

IZVORNA PORUKA: milicicak

Ne znam da li ovde pricamo o poklonu za uciteljice/vaspitacice za 8.mart ili viber grupamauser posted image




user posted image
IZVORNA PORUKA: milicicak
Meni smeta to pravljenje spiskova i prozivanje onih koji nisu dali novac. To je degutantno i jako puno govori o karakteru osobe koja to radi. Ali, ima nas razlicitih i dobrih i losih.


< Poruku je uredio dunja RR -- 6.3.2018 16:24:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 17:03:21   
choopa choops
Đe me nađe s ovom temom? user posted image

Kod nas je ove godine takva frka oko tih poklona isala, da su prvo uveli neradan dan, pa ga onda ukinuli, djeca odradila unaprijed...I tako dalje. Uglavnom, nije zabranjena kupovina, nego se preporucuje da se uzmu skromni pokloni.

I sada, kako je frka nastala, u grupi od L se niko nije ponudio da skuplja pare, ja neću jer sam se već jednom opekla, a ne pada mi na pamet da uciteljici ne ponese bARneku sitnicu. Jer, em joj je uciteljica vrh vrhova, em ja smatram da niko od nas neće propast za dva eura što se skupe za poklon. Elem, sada L i ja pravimo cestitku i dok sve skupim, izaci ce vise nego 2€. Vjerujem da ce jos neke mame da uzmu ili naprave nesto, ali eto, kad je tako ispalo, ne usuđujem se da nekome kažem da zajedno skupimo jer ispadoh buržujka koja se razmeće novcem.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 17:19:57   
dunja RR
Ja zaboravih da kažem da se slažem da odluku o poklonu (za one koji su se odlučili za zajednički poklon), treba da donese onaj koji sve organizuje, skuplja novac. Sv eostalo komplikuje stvari.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 17:31:44   
Ana RR
Au koja polemika user posted image Mi imamo malo previše vaspitačica u vrtiću (mislim da ih je ukupno 7 ili 8) da bi svakoj kupovali poklon user posted image Da je neko dao predlog verujem da bi svi pristali ali još se nije takav našao.

Jbt, u naše vreme se nikad nije kupovao poklon, svi bi doneli cveće učiteljici i to je to.

< Poruku je uredio Ana RR -- 6.3.2018 17:35:55 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 17:36:31   
Misha i Ljisha
Ana da li mi verujes da sam u toj grupi i napisala da mi je dosta 8. marta user posted image i polemike

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 17:36:41   
choopa choops
Ana, ajde da se ti i ja jednom ne složimo oko tema iz "našeg vremena" user posted image U moje vrijeme user posted image user posted image user posted image smo mi kupovali uciteljici poklon i isto ovako skupljali pare, djeca, ne roditelji. Mada, moja sestra je dvije godine starija, i ni ona se ne sjeća da su oni kupovali user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 17:38:07   
mama Jo
Strasno mi je da se oko ove teme stvori problem da se mame posvadjaju.. slazem se da treba konacnu odluku da donese onaj ko skuplja novac.
Super je da se sloze svi u razredu da se skupi simbolicna cifra, i da se uzme simbolican poklon.
I onda su svi u fazonu - ma vazna je paznja... da, vidim kako je vazna paznja.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 17:43:22   
dunja RR
I kod nas su deca supljala pare, u školi.
U vrtiću svako je kupovao posebno, mama mi je bila vaspitačica, pa se ooodlično sećam, kada dođa kući za 8.mart, to je bilo toliko poklona da smo svi silazili do kola da iznosimo user posted image bilo je svega, parfema, keramike, porcelana, kristala. nakita, šminke.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ana, ajde da se ti i ja jednom ne složimo oko tema iz "našeg vremena" user posted image U moje vrijeme user posted image user posted image user posted image smo mi kupovali uciteljici poklon i isto ovako skupljali pare, djeca, ne roditelji. Mada, moja sestra je dvije godine starija, i ni ona se ne sjeća da su oni kupovali user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 17:44:34   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: mama Jo
I onda su svi u fazonu - ma vazna je paznja... da, vidim kako je vazna paznja.

Bas tako.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 19:25:44   
smeško
Mene nerviraju pokloni. Ucestvujem da moje dete ne bi bilo prozivano, ali se sa tim nikako ne slazem. To im je radno mesto, nije njihov dobrotvorni rad. Deca bi trebala, kad dorastu tome da ueju, sama da im naprave nesto, cestitku npr. Sve ostalo je preko dzepa roditelja i ja tu ne vidim nikakvu paznju. Moju? Sto bih ja, pa ja nisam sa vaspitacicama i uciteljicom po ceo dan. Mnoga deca ne znaju ni kako im se ucizeljice zovu, ali uredno nose poklone koje su roditelji kupili. To mi nekako dodje ko uvlačenje bez razloga.
Kada je stariji sin izlazio iz predskolske grupe, u vrticu, skupljali smo po 1000 din za vaspitacice. Roditelji su glasali za predloge. I da ne duzim, nije bitno sta su ti predlozi bili, nego komentari roditelja. Sve i skoro svi su mi se zgadili. Toliko njih je pricalo da su im roditelji bili vaspitaci, ucitelji i da su vecinu stvari bacali, nisu im se svidjale. Ja sam sada sinu dala da uciteljici napravi cestitku kakvu zeli, ali da to uradi najbolje što moze, onoliko koliko voli svoju uciteljicu. I da bude od pocetka do kraja samo njegovih ruku delo. I objasnila mu da onaj ko ne zna da primi nesto tako islreno, ne zasluzuje bilo sta. Osecanja su najskuplji poklon. Tako da, Ljisho, sjajna si. I retka.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 19:31:29   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR

I kod nas su deca supljala pare, u školi.
U vrtiću svako je kupovao posebno, mama mi je bila vaspitačica, pa se ooodlično sećam, kada dođa kući za 8.mart, to je bilo toliko poklona da smo svi silazili do kola da iznosimo user posted image bilo je svega, parfema, keramike, porcelana, kristala. nakita, šminke.


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ana, ajde da se ti i ja jednom ne složimo oko tema iz "našeg vremena" user posted image U moje vrijeme user posted image user posted image user posted image smo mi kupovali uciteljici poklon i isto ovako skupljali pare, djeca, ne roditelji. Mada, moja sestra je dvije godine starija, i ni ona se ne sjeća da su oni kupovali user posted image



Kod mene u skoli tako rade deca starijih razreda. Oni sami kupuju razredni poklon. Tad su vec samostalni.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 20:01:22   
veselicaa
Mi smo uciteljici kupili srebrni prsten sada,uvek joj kupimo neki lep poklon i ona sve to nosi,trudimo se da izaberemo ono sto voli.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 20:04:31   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ana, ajde da se ti i ja jednom ne složimo oko tema iz "našeg vremena" user posted image U moje vrijeme user posted image user posted image user posted image smo mi kupovali uciteljici poklon i isto ovako skupljali pare, djeca, ne roditelji. Mada, moja sestra je dvije godine starija, i ni ona se ne sjeća da su oni kupovali user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 20:15:54   
choopa choops
Ne slažem se sa tim to im je posao, ne treba im nista kupovat. Jeste, to im je posao. Na tom poslu oni provedu po 5-6 sati sa mojim djetetom, a pritom imaju mizernu platu. Ne smatram da je to podmićivanje, nego znak pažnje i zahvalnosti. A ako svako dijete da po dva eura, nakupi se uvijek za neki fini poklon. Pa neće valjda od tih para kupiti samo cvijeće? Novcanik, parfem...Sto da ne. Mislim, svi smo različiti, ja eto smatram da je sasvim OK kupit uciteljicama/vaspitacicama poklon jednom godisnje. Naravno da to nije obavezno, ali ko zeli što da ne. Napravili smo od toga privredni kriminal izgleda, kao da im milione poklanjamo, eto takvo je kod nas stanje sada i mene to baš nervira. Umjesto da bude jedan lijepi dan, sa priredbama, cvijećem i slično, mi sada svi razglabamo kako je neko, nekad, negdje kupio neki skupi poklon da se uliže učiteljici kao sto su ovi ekstremi o kojima priča Ljiša. A ja lično mislim da su to rijeđi slučajevi, a da je većina ipak za neki skromniji poklon i obilježavanje toga praznika na simbolican nacin. Nego se lose vijesti brze sire i dalje cuju.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 20:30:22   
Rosita
Sad sam se setila da smo mi, deca, sami skupljali i kupovali učiteljici. To dosta govori i o deci i o roditeljima, tad i sad. Sećam se recimo zidnog sata.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 21:22:32   
smeško
Eto, choopo, ni mi se ne slazemo.user posted image
Ja jos uvek mislim da im je to posao. Samo mi nismo naucili sta je sve opis radnog mesta, pa su nam ljubaznost i odgovornost ekskluzivne kategorije. Ja nisam protiv paznje, ali ne mora tako obavezno, nego ko koliko ima i kada ima. Mi smo pedijatru odneli solju sa odstampanim crtezom svog sina i natpisom ,,najboljem pedijatru sa druge". Kostalo nas je oko 300 din. Ona je pocela da place. To nam je vredelo vise od bilo cega. Hteli smo prijatno da je iznenadimo. I nije bio praznik, ni rodjendan. Prosle godine se mladji setio da joj ,,ponese" maslacak iz dvorista. Ona je bila odusevljena. To su decje pažnje, sve ostalo je namontirano.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 21:52:08   
mama Jo
I ja svakako jesam za znak paznje, ali ne da se od toga pravi takmicenje ko je koliko dao, da se osudjuje onaj ko nije dao i proziva a da se istice onaj ko je najvise dao. Prosto mislim da ne bi trebalo da bude tesko da se na nivou razreda/grupe sklopi dogovor da se da od 100 do 200 dinara-ko koliko moze- i da se kupi nesto prikladno za sakupljeni novac...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Poklon učiteljici za 8 mart
6.3.2018 21:59:12   
Maraj
Ma joj...koliko dobro treba da poznajes osobu da bi joj kupio prikladan poklon? I to sto se spominju parfemi, tasne.... to je sve stvar licnog ukusa. A sa uciteljicom/vaspitacem bas frebas znaci biti dobar da bi pogodio ukus. Meni je sve ovo, sva ova rasprava oko poklona tolika glupost... roditelji se svadjaju i prozivaju jedni druge a onda omase ukus vaspitacici i ona to prosledi drugome ili baci na tavan user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 6.3.2018 22:01:01 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here