|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijareja u trudnoci
5.1.2011 15:48:56   
Anoniman
Može se reći da od ulaska u osmi mesec imam stalno dijareju. Doktor kaže da je zbog panklava koji sam pila zbog mirabilisa... imala sam pauzu sa panklavom ali ne i sa dijarejom. Ne znam više šta da radim. U ponedeljak idem na kontrolu pa ću videti šta će mi rećiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dijareja u trudnoci
5.1.2011 19:01:48   
maja19
Rado i kod mene isti slucaj ali ja cesto uzmem cokoladu za kuvanje posto mi muka od odlaska u toalet...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dijareja u trudnoci
7.1.2011 4:23:36   
Anoniman
Najbolji lek za to je pitinadž skuvan u vodi i posle narendaš čokoladu u njega i izmešaš... ali ni to mi nije pomoglo a inače mi je samo jedna čantrica dovoljna i smiri mi se stomak!user posted image

(odgovor članu maja19)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dijareja u trudnoci
7.1.2011 13:27:25   
maja19
Jos malo pa necemo imati problem sa dijarejom...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dijareja u trudnoci
18.1.2011 12:52:43   
srna001
Meni se dogodilo dva dana za redom po jednom, stim što je prvi dan bilo uz sve te grozne grčeve.Ali ja nešto kapiram da je to pražnjenje creva.Pošto inače imam tvrđu stolicu a od početka trudnoće imam i zatvor valjda su se creva preopteretila.

A možete zamisliti tek moj strah pošto sam tek ušla u osmu nedelju.Čim me je zaboleo stomak mislila sam da nešto nije u redu.
Pošto znam da je sve što sam jela bilo provereno jedino što mi pada na pamet kao uzrok su čaj od crvene narandže i đumbira za koji sam se nadala da će mi ublažiti mučnine i proja(kukuruzno brašno inače ima funkciju laksativa).Drugi put se ponovilo ali mnogo blaže i "čvršće".Da li je neko još imao reakcija od ovakve vrste hrane?Nadam se da dijareja nije znak, daleko bilo, nekog pobačaja ili sl.user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dijareja u trudnoci
18.1.2011 13:28:07   
zeljo
I ja sam na samom pocetku imala dijareju, bas u periodu trudnoce u kom si ti sada. Ispostavilo se da nije nista strasno, pila sam par dana probiotik i samo se regulisalo vrlo brzo. A za mucninu pij caj od nane i maticnjaka (matocine ili metvice, ista biljka samo se razlicito zove u zavisnosti od kraja) user posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dijareja u trudnoci
18.1.2011 16:46:45   
srna001
Hvala Zeljo,
pokušaću.Nanu sam pila jer mi je jedino prijala a onda više nisam mogla ni da je okusim ali probaću u kombinaciji sa matičnjakom.
Evo danas sam ok, nema dijareje.

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dijareja u trudnoci
19.3.2011 23:39:20   
jance
ja sam danas imala bas onu vodica-dijareju, dva puta u razmaku od sat vremena...a onda je pocelo da me pece dole kad sam isla.... iskreno mislim da sam iziritirala creva s pozamasnom kolicinom bibera u nekoj kobasici sto mi je sveki dala.... al sam se propisno zabrinula naravno, jer sam pre trudnoce imala bas redku stolicu i isla na veliku 2 puta dnevno, pa mi je sada u trudnoci sa sve zatvorom bukvalno milina, svak drugi dan idem i to je to....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dijareja u trudnoci
20.3.2011 13:49:19   
jance
dijareja mi se inace nastavila  jutros malo..jer ja smem da popijem probiotik ? imam uvek u kuci jedan, drzim ga u frizideru, pa mislim da nebi smelo da skodi jel da?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dijareja u trudnoci
20.3.2011 14:02:53   
New Mom
Smeš naravno.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dijareja u trudnoci
4.8.2011 12:49:58   
vision
Help! Jutros sam 2 puta imala proliv, prvi put kad sam se probudila, pravac wc, kasnije posle dorucka. Sad sam skuvala caj od nane. Nemam neke grceve i bolove, samo praznjenje, drugi put je bilo onako bas vodenkasto i sluzavo, ne znam, juce sam bas bila svastojed, jela kuvani kukuruz, svez paradajz, svezu papriku, kruske, pila jogurt... i na kraju sam sinoc popila solju hladnog mleka pred spavanje i mislim da je to zajeb... celu situaciju. Prekjuce sam uvece pojela jednu kasiku bas zacinjenog lovackog gulasa, bio kotlic, pa nisam mogla da se suzdrzim, izgleda da me je i to od jutros stiglo...
Ne znam da li to nesto proliv skodi bebi? 27-ma nedelja sam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dijareja u trudnoci
4.8.2011 12:52:03   
ivaj
Ne moze da skodi bebi,ne brini draga.
To ti je sve normalno.Obe svoje trudnoce pamtim po prolivuuser posted image
Svi imali zatvor samo kod mene suprotno.

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dijareja u trudnoci
4.8.2011 12:57:41   
vision
jooooj hvala ti puno na odgovoru user posted image  bas sam se bila zabrinula, nadam se da ce proci brzo

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dijareja u trudnoci
6.8.2011 23:02:14   
goda
Pre tri dana putaovala sam sa sela kuci i u putu me tako jako zabolio stomak kao kontrakcije,i bol se vraca nakon kekoliko minuta. Trajalo je ukupno oko 10-15 min, i prestalo. Sledece jutro sam se probudila sa nekim tihim bolom u stomaku iznad stidne kosti koji nije popuštao.Morala sam hitno u WC ali nije bio proliv nego malo ređa stolica nego obično,to se ponovilo nekoliko puta. Pozovem oba svoja doktora i zakažem preglede obični i UZ. Sve je u redu osim što su mi obojica rekli da stavljam utrogestan 3 puta po 2 tablete vaginalno. Stomak me je prestao i ne boli me više ali još imam eksplozivno pražnjenje ujutru rano,i eventualno još jednom. Juče sam preskočila jednu dozu nisam imala priliku da legnem da bih stavila vaginalete i osetila dam da mi se bol u stomaku javio,mada manje neko pre.
Brine me ova stolica,a nalazi su mi gotovi jedni u ponedeljak jedni u sredu,jedva čekam da vidim rezultate,brinem se obično nemam problema sa stolicom.
Javicu sta se ustanovilo da je u pitanju,ako utvrde,natravno.

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dijareja u trudnoci
3.4.2012 12:47:13   
marince1
Ja imam dijareju u kompletu sa povracanjem od juce.
I mislim da znam od cega mi je,od neke pljeskavicu.E pa vise im u radnju ne ulazim,a ako bude neki problem,nadrljali su!!!!
Jel smem nesto da pijem sad u trudnoci? user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dijareja u trudnoci
3.4.2012 12:49:51   
New Mom
Probiotik bez problema.
Za povraćanje probaj prvo dijeta plus Orosal ili nešto slično.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dijareja u trudnoci
3.4.2012 16:15:48   
JAmy
Joooooj Marince,pa ja bih na ovu temu mogla istoriju da ispricamuser posted image
Moguce je da ti nije bas najbolje 'legla' ta pljeskavica,nadam se da nije bila kontaminirana necim...Je li bila dobro pecena,to je veoma vazno,trudnica ne bi smjela da konzumira polu-zivo meso cak i kada je najispravnije...?
Ja sam nedavno imala najstrasniju dijareju (vise od 20x dnevno,oko 10x u toku noci) u trajanju od 4 dana,uz uzasne bolove u stomaku koji su nailazili u napadima.Nisam povracala. Sumnjala sam na konzerviranu tunjevinu,ali dr mi kaze da je vjerovatnije neki virus nego to.
Prati temperaturu,ako je ne daj Boze trovanje hranom,velika je vjerovatnoca da se pojavi.Posto imas i povracanje,sigurno ti je onemoguceno uzimanje dovoljne kolicine tecnosti, ako potraje u opasnosti si od dehidracije,pa ti preporucujem ako spontano ne prestane bar povracanje da se javis ljekaru radi intravenske rehidracije(infuzije)...
Ja sam je primala 2x dnevno,pila flonivin 3x2,ali mi je najbolje pomogla dijeta...Jeste da 2 dana prakticno nista nisam jela,ali mi je jedino to pomoglo...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dijareja u trudnoci
3.4.2012 18:55:43   
marince1
hvala vam.sad sam malo bolje,ali ne usudjujem se da jedem,samopo malo keksica.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dijareja u trudnoci
19.9.2013 22:18:48   
iwana123
pozdrav mame :) vec par dana imam dijareju,ali samo ujutru,a moja doktorka trnutno nije tu i nikako je ne mogu dobiti,pa me zanima da li je opasno? da li moze naskoditi bebi? inace sam u 6 mesecu i do sada nisam imala nikakav problem sa stolicom... hvala unapred :)

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dijareja u trudnoci
1.10.2013 14:45:28   
lavitaebella
ja u cetvrtoj nedelji trudnoce zapatila stomacni virus...nadam se da ne moze nesto da skodi bebi...bas sam se zabrinula user posted image jel se nekom to desilo?

(odgovor članu iwana123)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dijareja u trudnoci
4.10.2013 19:11:07   
iwana123
lavitaebella mislim da je to u prvom trimestru normalno... ja nisam imala tih problema tada,ali imala sam ih do pre par dana :) zelim ti brz oporavak ;)

(odgovor članu lavitaebella)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dijareja u trudnoci
13.5.2014 21:21:31   
New Mom
Juce sam imala jednom potpuno vodenastu stolicu. Nista da imam neke bolove u stomaku i sl.
Danas vec strasno. Imam osecaj kako se uspravim, tako moram u wc i stalno samo voda ide. Dosta me i gasovi muce.
Temperaturu nemam niti neki drugi simptom.
Izgleda me ovo Koljino docekalo.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dijareja u trudnoci
14.5.2014 8:26:15   
Diabla
New Mom, ja sam dva puta lezala u bolnicu za vrijeme trudnoce. Zadnji put, u 7.mjesecu, je bilo bas gadno. Imala sam preko 20 proliva u toku 24 sata. Uzasne grceve, blago povisenu temp. Cak sam 2 puta u gace zavrsila posaouser posted image . Odmah uzmi Linex, na dijetu, dosta tecnosti i cajeva i nadaj se da ce proci brzo.Ako ti ne prestane, javi se ginekologu. Bitno je da ne dehidriras.



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dijareja u trudnoci
14.5.2014 8:34:50   
vonavoj
Nm,da li je moguce!!
Uzmi prolife ampulu! (dosadna sam,ali pomaze)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dijareja u trudnoci
5.4.2018 11:20:50   
Maraj
Ja u poslednje vreme imam redjubstolicu. Nekad jednom, nekad dva puta dnevno
Nije to klasicna dijareja ali nije ni formirana stolica, kako je inace....
S obzirom da sam u prvoj trudnoci imala i zatvor, pa se hemoroidi javljali, ova varijanta noke toliko "loša ", sano ne znam zasto mi je stolica redja

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here