|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvećan treći krajnik
9.5.2017 10:40:57   
lesica
Anck,

D pije imunotrofinu, mada je on primio i synflorix vakcinu, pa ne mogu da kažem šta od toga radi posao. Elem, pošto je imao učestale upale ušiju i uvećane krajnike od kojih je 3. prilično izražen, to je ukratko neka terapija, uz štrcanje nisite i tako koješta.

Recimo da je sad pod kontrolom, tj. nije svakih 5 dana bolestan.

Mi smo sad na ovoj preventivi pa recimo do sledećeg rođa, ako se ne umiri koliko toliko pa da mu tad operativno srede.

Poenta, ajd recimo da kažem da nama deluje - možda se i smanjio krajnik user posted image to ne znam, ali svakako nije bolestan u onom intenzitetu kao što je bio.

< Poruku je uredio lesica RR -- 9.5.2017 10:42:15 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Uvećan treći krajnik
9.5.2017 10:49:54   
Anck Su Nmaun
I nama je prepisana Imunotrofina mada sam cula iz iz skustva mama da nije nesto pomogla. T je isto pila al nista nije pomoglo.
Uz to je dobio i neke kapi i sprej ..pa videcemo. Samo nek je zdrav , jer da kuc kuc nema neke upale i cuda kao T kad je imala problem.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Uvećan treći krajnik
9.5.2017 10:55:14   
lesica
Anck, ne znam šta bih ti rekla. Svi su oni posebni, i drugačije reaguju.

Rekoh već, ne mogu da kažem: daaaa, super nam je pomoglo! Kad ni sama nisam sigurna - realno sve se tu poklopilo - i imunotrofina i ta neka "posebna toaleta" nosa koja nam je preporučena, i vakcina protiv streptokoka, a i on sam raste, pa sad šta je tu presudno user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Uvećan treći krajnik
9.5.2017 11:00:54   
Anck Su Nmaun
A ne znam.ni ja... kazem opet samo nek je zdrav. Jeste da slabo dise.na nos a jos je tu plus i ta devijacija user posted image
Mada.kad krene u vrtic bice dva puta vise podlozniji tim respiratornim infekcijama..jao kad se samo setim muuka sa T. Dete se bre.preporodilo kako je operisana. Nwk mu pomogne koliko pomogne pa ako nista na op. Nije to toliko strasno..brzose oni oporave.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Uvećan treći krajnik
15.5.2017 7:47:58   
IvanaSK RR
Anck, a sta su rekli, sa koliko bi mogli operisati u slučaju da stanje ne bude bolje?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Uvećan treći krajnik
15.5.2017 7:53:31   
Anck Su Nmaun
Za sad nisu nista konkretno rekli, samo da ce pratiti, kontrola za 6 mes pa cemo videti. Ali znam da T da su sa 2,5 god. mada ona nije imala problem od rodjenjda tek malko kasnije.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 17:55:13   
Anck Su Nmaun
Nismo isli na kontrolu zbog prehlada kod specijaliste i svakako nam je istekao uput pa cu tamo kad otopli. mada svakako necu pre njegove trece godine ista da se radi. Tara je sa 2.5 operisala treci ali sad znam da je bila mala za to. Bilo joj je mnogo stresno.
Sa 3.5 kad operisala ova druga dva bila je mnogo svesnija svega i bilo je lakse.

Naj verovatnije da ce trebati op jer jako tesko dise na nos. ovih dana nikako user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 17:58:22   
Mala Elena
E .ima te ceste upale uva , isto treci krajnik.
Kako izgleda to. Jel ste decu uvodili pricom u to ili kao odu na obican pregled i uspavaju ih?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 17:59:45   
mama Jo
Kako se to uopste i pregleda? I koji je prvi simptom? Da li kad dete pocen da ,,prica kroz nos" moze da ima nske veze sa rim?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 18:00:09   
Sarav
Meni su dva puta skidali treći krajnik, sa 2,5 i 4 god. Mislim da sam do puberteta imala problema. Tek tad atrofira

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 18:01:33   
Sarav

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Kako se to uopste i pregleda? I koji je prvi simptom? Da li kad dete pocen da ,,prica kroz nos" moze da ima nske veze sa rim?

Priča nazalno i hrče.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 18:01:44   
Anck Su Nmaun
Pa kad su mali mozes da objasnjavas ali opet im je stres.
T i ja smo prespavale u bolnici za ujutru bila zakazana op. Dosli su dali joj nesto za smirenje i onda odveli aona je jadna toliko plakala sto je odvode od mene kao da je znala da ide na op. Kad se setim kako je sestra odnosi a ona vristi po onom hodniku odjekuje tuga me uhvatila. Al dobro brzo se zavrsi i vec isto popodne idete kuci. malo je budjenje iz anestezije mucno. Jako je plakala jer je los osecaj. Ko je ikada bio u totalnoj zna o cemu pricam.

Sve u svemu nista strasno ali oni su mali.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 18:03:59   
Mala Elena
Onda bolje da je dete uzrasta 1,5-2god , da ne shvata i da mu se ne prica nista o tome...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 18:05:10   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Kako se to uopste i pregleda? I koji je prvi simptom? Da li kad dete pocen da ,,prica kroz nos" moze da ima nske veze sa rim?

Pregleda se kroz nos nekom spravicom.
Simptomi mogu biti redovno curenje nosa, prica kroz nos, tesko dise kroz nos, hrce...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Uvećan treći krajnik
26.2.2018 18:06:12   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Onda bolje da je dete uzrasta 1,5-2god , da ne shvata i da mu se ne prica nista o tome...

Ne ne praktikuju uopste da rade deci ispod 3 godine.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Uvećan treći krajnik
9.1.2019 15:25:07   
Maraj
Moj L hrce
Gotovo uvek su mu usta otvorena. I naravno suva zbog toga
Sve je to krenulo sad od septembra, kako je krenuo u vrtic. Nos non stop pun
Ali evobsad kako ne ide u vrtic neke 3 nedelje, nos mu je ok. Nije mu pun, pa ni nemamo potrebu za stalnim ciscenjem marisolom. Ali on i dalje hrce. Nekad ga cujem kako dise i dok je budan. Naravno, ne hrce celu noc.
Ne znam, zasto hrce i zastobdrzi usta otvorena. Da l ja sad to preuvelicavam...pojima nemam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Uvećan treći krajnik
9.1.2019 16:28:23   
Tiziana
Maraj, evo da ti napisem ja sad i nase iskustvo, jer to spavanje sa otvorenim ustima ima i drugih posledica.Moj L je imao uvecan krajnik i poceo je slabije da cuje. Sa 4 god smo izvadili krajnik, poceo je super da cuje, ali navika da spava sa otvorenim ustima nije prosla. sad ima 9 godina i preusku vilicu, samim tim i zubi svaki raste tamo gde mu odgovara i stomatolog nam je rekao da je to posledica otvorenih usta, jer njemu jezik ne stoji priodno na nepcu i tako ga prirodnosiri (nama svima tako stoji jer drzimo zatvorena usta) vec je dole i usta su otvorena i dokle god ne bude naucio da dise na nos i drzi zatvorena usta, ni jedna proteza nece imati dgorocan efekat. i tako sad intenzivno vezbamo da dzimo zatvorena usta kad ne pricamo. Malo sam udavila, ali bih volela da sam ovo znala kad je imao 5 gofina, a ne sad. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Uvećan treći krajnik
9.1.2019 16:36:34   
Sanjalicaaa
Moj G strasno hrce, kao mator. Slabije i cuje. 17 og imamo operaciju i vrv ugradnju cevcica. Nadam se da ce posle toga poceti da cuje dobro. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Uvećan treći krajnik
9.1.2019 21:26:30   
Maraj
Sanjalice sta podrazumevas pod tim da slabije cuje? Da li pojacava tv? Da li se me odaziva? Kako si zakljucila da slabije cuje?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Uvećan treći krajnik
10.1.2019 8:18:22   
Tiziana
Maraj, moj sin nije nista cuo ako smo mu pricali sa ledja, ako smo pricali sa strane cuo bi, ali ne sve, kad bi nas gledao cuo bi, ali bi i ''citao'' sa usana. zaista je bilo neprijatno. radili smo kod orl timpanometriju na svakoj kontroli i na jednom uhu j stalno bila ravna crta. ali kako je otisao 3. krajnik sve se sredilo.Inace je hrkao kao neki deda. sad spava otvorenih usta, li ne hrce. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Uvećan treći krajnik
10.1.2019 18:21:54   
Sanjalicaaa
Maraj, kad je bio manji stalno je ponavljao  "a?" Sada sam kaze, nisam cuo, sta si rekla, tera nas da mu ponavljamo. I da, stalno nas tera da pojacamo jos tv.
Kod nas je isto kao i kod Tiziane. Na jednom uhu ravna crta, na drugom ne skroz, ali vise od pola je ravna. Hrce isto kao deda. Usta uvek otvorena. 
Kada se prehladi pa bude zapusen onda se nocu i davi, kao da ne moze da udahne. 
17-ti se blizi a on polako pocinje da slinavi. Danas smo zavrsili sa svim analizama. Nadam se da ce biti zdrav.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Uvećan treći krajnik
10.1.2019 19:20:43   
Maraj
Ja danas bila kod dr sa L. Posto nam je 10.dan boginja...i pitam je za 3.krajnik i hrkanje, ona nam kaze da nije nista alarmantno. Pitala da l hrce svaki dan. Rekoh da ali ne celu noc. Kaze da ako nema sleep apnee tj one zastoje u disanju da nije ozbiljno. Da ako bude imao ceste upale uha da se javimo...ovako kaze da nije strasno...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Uvećan treći krajnik
10.3.2019 19:45:13   
Sanidej
Resili smo problem hirurski. Muke sa upalama usiju krenule su par meseci nakon polaska u vrtic.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Uvećan treći krajnik
23.3.2019 0:26:27   
bubulence
Zene, mi vise ne znamo sta da radimo...

Marija toliko hrce da Ema ne moze da spava sa njom u sobi, ja je dovedem kod nas i onda smo mm i ja budni celu noc. Verujte da ne preterujem ali ona toliko hrce da je mene sramota od komsija. Posto mm ustaje ujutro otisao je u drugu sobu i zatvorio vrata i salje mi poruku da ne moze da veruje da se ovoliko cuje. Pored tog uzasnog hrkanja, svakih pola minuta zaustavlja dah na 10ak sekundi, nekad i duze... Upale uva su oko 6 do 8 puta godisnje. Vidiži je kod orl, dr kaze da to mora da se operise ali i da, je, malecka i slaba... A ona napunila 4god... Ne znam da li da idemo kod drugog dr... 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Uvećan treći krajnik
23.3.2019 5:07:25   
vonavoj
Bubi,da li ima 12kg? Ma to mala i slaba je glupa prica,kumica je sa 18meseci,nije imala ni 11kg.. na intitutu,kod Baljosevica..moja je da 2god i 3meseca.Idite kod drugog.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Zašto volite Ringeraju?
guppy RR

Šta najviše volite na Ringeraji?

članke (7%)

forume / zajednicu (40%)

kalendar trudnoće (7%)

ankete (0%)

sve!!! (47%)


Ukupan broj glasova: 15

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here