|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Položaj bebe u stomaku
9.11.2017 13:58:05   
isidora88
Moja beba prednjaci glavom, mada nekad imam utisak da skace svuda

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Položaj bebe u stomaku
9.11.2017 16:34:19   
Mala Elena
I ja imam osecaj da je nekad popreko, ali je od ulaska u 6. m glavicom dole.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Položaj bebe u stomaku
13.11.2017 12:36:04   
MamaNecaVo
I ja sam imala da osecaj da A skakuce skuda.Bio je karlicno pa se po ulasku u 9ti mesec okrenuo.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Položaj bebe u stomaku
13.11.2017 12:37:42   
mama Jo
Pre dva meseca sam je osetila bas nisko, kako trusmoca napreduje ja mislim da je sve vise osetim gore skroz 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Položaj bebe u stomaku
13.11.2017 13:00:22   
MamaNecaVo
Nameste se oni kako im odgovara.user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Položaj bebe u stomaku
1.12.2017 0:38:12   
Srecko47E
Obrcu se i okeecu kako im je volja

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Položaj bebe u stomaku
3.1.2019 22:39:25   
dunja RR
I ona je karlično kao i S, s tim što mi se čini da je ona nekako poprečno, ali dr to vodi kao karlično, i kaže da im očigledno nešto prija tu u materici na nekom mestu, pa su se udobno smestili oboje na isti način.
I danas, počelo da mi kljuca u glavi, S je zbog tog karličnog morao da nosi kaišiće za kukove jer nije imao prostra da puno pomera nogice, mada jeste udarao i ona udara.
I sada me nrvira ta pomisao, da bi ona mogla da nosi kaišiće ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Položaj bebe u stomaku
4.1.2019 8:52:38   
jess021
Dunja, razumem te ali ne vredi da razmisljas o tome. Da li je bas taj polozaj u stomaku razlog sto je S nosio kaiseve? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Položaj bebe u stomaku
4.1.2019 8:55:55   
IvanaSK RR
Suzi, ali mnogo dece je bilo karlicno u stomaku pa nisu nosila kaiseve. Nemoj unapred da se nerviras user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Položaj bebe u stomaku
4.1.2019 12:22:16   
Sanidej
Dunja, tačno je da karlični položaj predstavlja faktor rizika za poremećaj u razvoju kukića, ali sigurno nije direktni izazivač istog..na tvom mestu ne bih se opterećivala time. Inace su mi 2 od 3 porodjaja bila cr upravo zbog karlicne prezentacije i sve ok

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.3.2019 9:52:21   
BubaBubica


Moj beban je takođe još uvek karlično i malo poprečno, tako je na svakom uz, nadam se da neće da me zezne i da poslednji porođaj završim na carskom. Četvoronoške idem svaki dan kad skupljam igračke, veći deo dana sam na nogama, spavam samo na stranama jer drugačije i ne mogu. Još uvek osećam udarce na istom mestu, još nisam oset_ila iznad pupka nijednom. Igra kolce po grliću i bešici kao što neko reče. Kad počne jedna izdržim da se ne upiškim. Sledeće nedelje imam UZ pa ću da pitam dr šta on misli. Meni se čini da mi se materica nije ni digla iznad pupka jer se ne diže na gore kakp raste već ispada napolje. Jasno mi je da mi je trbušni zid jako slab i da sad nema smisla bilo šta da preduzimam. Pojas mi ne radi ništa, samo pridržava stomak.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.3.2019 10:00:12   
vonavoj
Ali svakako nosi pojas,ipak drzi stomak.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.3.2019 10:28:56   
dunja RR

Jeste, od pocetka do kraja S je bio u istom polozaju i nije imao prostora da pomera nogice. Milica se okrenula ipak u nekom trenutku, pa je bila dp kraja glavicom dole. Ona je neuporedivo jaca od S u ovom periodu , zilavija. 
IZVORNA PORUKA: jess021

Dunja, razumem te ali ne vredi da razmisljas o tome. Da li je bas taj polozaj u stomaku razlog sto je S nosio kaiseve? 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.3.2019 11:21:23   
Sanidej
Ne mozemo da uticemo na promenu polozaja bebe u stomaku. Sou u mom slucaju, samo sto nisam visila s lustera. Cr 2x zbog karl. polozaja i to neke podvarijante istog da su studenti dolazili da gledaju :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.3.2019 13:33:37   
BubaBubica


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ali svakako nosi pojas,ipak drzi stomak.
Poslušala sam te i stavila pojas. Bebanu se izgleda nije svidelo pa me svo vreme mlatio nogama i to negde u visini pupka 😂 Možda se stvarno okrene pa ću da nastavim ali što me svrbi koža od pojasa užas.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.3.2019 13:37:53   
mama Jo
Bubice, tebi se cini da nisko nosis, ako sam razumela?
I ja sam.u drugoj trudnoci bas nisko osecala udarce i bila sam ubedjena da je nisko, i svaki put na uz dr kaze da nije. Drugarice su mi savetovale pojas, ali nisam ga do kraja ni uzela.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Položaj bebe u stomaku
23.3.2019 13:51:37   
Sanidej
Meni je super bio pojas od trudnickih pantalona, lepo drzi a ne steze.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Položaj bebe u stomaku
24.3.2019 8:57:34   
BubaBubica


     Meni je dr u svakoj trudnoći rekao da nosim nisko. Valjda imam takav organizan. Evo slike jer ja više ne znam da li je u redu ili nije.

user posted image

user posted image


_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Položaj bebe u stomaku
24.3.2019 9:13:51   
Sanidej
Ja ne vidim ama bas nista problematicno, vidim samo da imate dobru liniju :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Položaj bebe u stomaku
24.3.2019 9:19:01   
mama Jo
Pa sta znam... mozda malo i ozgleda nisko, nemam pojma. Je l' ti pomaze pojas?

Kad sam ja mislila da nosim nisko onda mi je jedna zena rekla kao stomak je nisko ako izmedju grudi i stomaka mozes da stavis celu saku🤔user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Položaj bebe u stomaku
24.3.2019 9:31:17   
BubaBubica


Sanidej hvala ☺ svi mi govore da se meni isplati biti trudna jer tad izgledam najbolje 😂 inače sam jako mršava pa mi dobro dođu kile.
mama Jo pa ne znam ni sama da li pomaže, ja i ovako i onako ne osećam nikakve probleme samo sad što je beban svo vreme poprečno i u istom položaju sam pomislila da li možda nešto nije u redu sa položajem materice jer ne menja položaj. Ne znam ni sama. Još je nešto dr mrmljao o manjku plodove vode ali ništa nije napisao u izveštaju. Dr je ok samo me nervira to njegovo ćutanje i mrmljanje da ništa ne razumem.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Položaj bebe u stomaku
24.3.2019 10:31:31   
Sanidej
Super Vam stoje te Vase "zvezdice" :)

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Položaj bebe u stomaku
2.4.2019 12:57:09   
dunja RR
Juče na prvoj kontroli, kaže dr da joj zbog karličnog položaja (u kome je bila veći deo trudnoće, na kraju se okrenula glavicom dole) nogice idu previše ka unutra (femur), što sam i ja videla, i pitala sam patronažnu za to još pre 2 nedelje, ona rekla ma to je sve ok, i da je zbog širokog povoja. A dr kaže juče, da patronažne pojma nemaju. Nervira me baš što im se stavovi ne poklapaju.
Reče nam da radimo vežbice sa golicanjem stopala, mada ja razmišljam da je odvedem kod fizijatra (imamo vezu za super dr. u Sokobanjskoj kod nje smo i S vodili).
Radila joj UZ kukova (sada to radi baš pedijatar kod sebe u ordinaciji, iznenadila sam se), i kaže da joj deluju ok kukići, videće opet za mesec dana.



IZVORNA PORUKA: dunja RR

I ona je karlično kao i S, s tim što mi se čini da je ona nekako poprečno, ali dr to vodi kao karlično, i kaže da im očigledno nešto prija tu u materici na nekom mestu, pa su se udobno smestili oboje na isti način.
I danas, počelo da mi kljuca u glavi, S je zbog tog karličnog morao da nosi kaišiće za kukove jer nije imao prostra da puno pomera nogice, mada jeste udarao i ona udara.
I sada me nrvira ta pomisao, da bi ona mogla da nosi kaišiće ...



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Položaj bebe u stomaku
2.4.2019 13:01:03   
vocicana
Dunja, moj sin je bio kriv kao gudalo kada se rodio, ali kao gudalo. Noge potkolenice, rupa u grudnoj kosti, na zadnjici samo sto se nije napravila spina bifida, dr nije videla tako nesto. Nista , izrastao, jak, ispravilo se sve sto je trebalo, samo napred, bice ona super.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Položaj bebe u stomaku
2.4.2019 13:12:19   
dunja RR
Moraću da slikam, ona drži nogice stalno preklopljene, skroz, kao u turskom sedu. Skroz ka unutra potkolenice i stopala.

Jel ste radili neke vežbice Voći?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here