|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
26.1.2020 16:58:50   
Bebana17
Jao zenice, ako mi Sasa ostane u bolnici zbog zutice, ja cu dobiti mastitis, mogu da garantujem... Grudi su mi ocajno tvrde, ona non stop spava, ja je budim da bi sisala kad dodje na podoj, molim Boga da je puste kuci, kod kuce cu ja nju vec da uobrocim i da spasim grudi, a ako je ostave, onda sam obrala bostan...


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
26.1.2020 16:59:15   
Bojana05
Super,Beco!! Znas da sam na vise mesta procitala ili cula da drugi carski mnogo lakse pada od prvog👏👏a sto se tice zutice,bice to dobro,znam da sve zelimo sto pre da dodjemo kuci ali ipak,iskoristi i odmori se dok si bolnici...kuca,dvoje dece,nespavanje,nije lako prvih mesec dana dok se uhvati ritam☺️☺️☺️Ja sam u iscekivanju😂😂jeste da do termina ima dosta i da u prve dve trudnice nisam rodila pre termina ali cekam svaki dan😀😀muz mi je pod stresom od silnih prica da mu se ne porodim kuci ili u auto pa na svako ziganje ili uzdah hoce da me vodi u bolnicu😂😂😂😂inace se jedva vucem,bole ledja,kukovi,medjica,beba se vrpolji...sutra redovan CTG...imate veliki pozdrav od mene💕💕💕

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
26.1.2020 17:01:59   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Jao zenice, ako mi Sasa ostane u bolnici zbog zutice, ja cu dobiti mastitis, mogu da garantujem... Grudi su mi ocajno tvrde, ona non stop spava, ja je budim da bi sisala kad dodje na podoj, molim Boga da je puste kuci, kod kuce cu ja nju vec da uobrocim i da spasim grudi, a ako je ostave, onda sam obrala bostan...






Jaooo uzas jedan😫😫😫nadam se da necete ostati previse dugo...mozda da vidis s njima da je ne hrane vec da je tebi donose na podoj,ako postoji mogucnost za to ako budete morale da ostajete duze.... to je bas grozno i bespotrebno,umesto da forsiraju dojenje oni ti donose sito i uspavano dete😫😫bas bezveze....

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
26.1.2020 17:43:59   
Bebana17
Bojana, ovde majke otpustaju kad su spremne za kucu, sto je za mene ponedeljak, a bebe ostaju u bolnici, same, ako moraju, nema prostorija za podoj, tj.da mame dodju i podoje decu (ima na cetvrtom spratu, ali moje dete je na trecem). Zato kazem da sam ugasila ako je ostave. Bas se nerviram...

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
26.1.2020 18:15:19   
blizanac2
Drage zene, bas sam mislila kako li ste vas dve. Beco super da je bolje i lakse! Kako je beba? 😊

Bebana, ja se zaista nadam da bebu nece zadrzati i drzacu fige da bude sve kako treba! Nemam ni malo iskustva sa tim, mislim da necu znati sta me je snaslo kad se porodim, jedino znam da se tog mastitisa bojim kao djavola. Ti vec sada sigurno znas da prepoznas kad nadolazi mleko i kad treba da je podojis. Ljubi bebu, grlim te i budi jaka kao i do sada! 💪💜💜💜

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
26.1.2020 18:38:35   
Beca.t
Bebana, drzim pesnice da beba bude ok sutra! I moja malena ima zuticu ali nadam se da ce biti bolje. U Misovicu ostaju i Mama i beba, nema otpusta bez bebe...bas bez veze sto drugde zadrzavaju samo bebu. A majke doje, koji je to bezobrazluk! Imam puno mleka i ja, valjda zato sto nije prvo dete, pa sve brze ide.
Verujmo da ce biti sve super sutra!!!! 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
27.1.2020 12:47:17   
Bojana05
😱😱😱nisam imapa pojma da migu da ostave bebe bez majki u bolnici😱😱to mi je bas grozno!! Nadam se da do sada vec znas sta ce biti i nadam se da obe izlazite sto pre kuci💕💕💕Ja jutros bila na CTG,sve je mirno,grlic se skratio ali nista za sada,idem na pregled opet za 5 dana☺️☺️Jedva cekam da vidim bebca,prvi put mi je mleko krenulo pre porodjaja,valjda od uzbudjenja ahahahahah nadam se da nece previse da nadolazi,sada ga ima samo kad pritisnem bradavicu...Kako si ti Beco,kako rana,lepotica? Kada izlazite,znate li?Blizanak,Despasito,ostale,nadam se da se osecate dobro i da uzivate u poslednjim mesecima🥰🥰🥰

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
28.1.2020 11:23:17   
Bebana17
Drage zenice, bekana i ja smo od juce kod kuce, uzivamo u svemu, grudi su mi se sredile odmah posle par redovnih podoja, nema vise izmazanja grudi, samo sikenje...Bas je lepo ponovo biti kod kuce, sa svojom decom, iako me svekrva nervira, prezivecu, barem uvece ode iz kuce da spava kod zaove, pa malo danem dusom...


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
28.1.2020 11:30:10   
blizanac2
Bravo Bebana! Divnooo, uzivajte! Ti imas iskustva pa si se brzo usemila sa dojenjem, odmah si to dovela u red. Da li te boli rana? Jao svekrve, toga se najvise plasim.. Iskuliraj, uzivaj sa bebom i decom!!!

Ja verujem da je Beca takodje kuci i da se mazi sa svojom decicom! Bojana, i ti jos malo. Odoste mi sve sa teme. 🙂 Hvala na pitanju, ja sam dobro, uzivam tek sada kako bi trebalo. Gorusice me unistavaju, posebno nocu ali prezivecu i to. Kako se ti osecas? Sve vas grlim! 

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
28.1.2020 13:54:22   
Despacito
Bebana baš lepo što ste stigle kući i što ste već uhvatile ritam! Puna kuća kod tebe, vidim ali i puno srce. Najvažnije da ste zajedno. Totalno te razumem za svekrvu, valjda svi polude kad dođe beba, ne mogu da skontaju da vam treba mira i privatnosti najviše na početku.. Postavi ti stvari na svoje mesto onako učtivo, ako su normalni razumeće. Ja mislim da ću isto tako morati. Ljubi nam bekanu i uživajte 😄

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
28.1.2020 14:07:05   
Bebana17
Blizanac, za gorusicu meni je najbolje pomagala soda bikarbona. Mene je mucila gorusica bukvalno do porodjaja,nekad vise, nekad manje, a sad kad sam dosla kuci ne mogu da se naviknem na hranu, pa me boli zeludac, bukvalno se organizam navikao na minimalne bolnicke porcije, pa mi sad sve smeta, i opet koristim sodu bikarbonu 😂.


(odgovor članu Despacito)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
28.1.2020 14:22:02   
blizanac2
Ne pomaze, ni to, ni rupurut, ni badem, jedino ako legnem mrtva gladna, ili popodne pojedem samo zelenu jabuku koja mi nekim cudom ne izaziva gorusicu. Ja sad ne mogu da jedem kao covek, sve po malo jer imam utisak da mi je zeludac u grlu. 🤦‍♀️😅 Mogu misliti hranu u bolnici, jos za porodilje. 🙄 Kuci si i sad polako, za koji dan navali na sve! ☺️😁


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
29.1.2020 11:42:34   
MamaNecaVo
Meni za mucninu i gorusicu ne pomaze nista. 😁A nema sta nisam probala...



Nikako da stignem da pisem ovde, kontrakcije me ubijaju povremeno pa sam kao na strogom mirovanju i onda se retko logujem. Moram da iscitam sta se desavalo i ko se porodio u medjuvremenu 🤭

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
29.1.2020 13:15:51   
Beca.t
Drage moje, izasli smo u ponedeljak. Sve je super, sikimo, spavamo, starija seka je predivna, sve oko bebe i pomaze. Sutra skidam konce, ovog puta sam sve lakse podnela, nekako sam brzo i ustala, a kada sam dosla kuci sve po starom, krecem se, radim, i tako sve brze i prodje. Naravno ne dizem nista tesko ali sve drugo mogu. Stomak vidno spada, bio je bas veliki nakon porodjaja ali i to je normalno, posebno za drugo dete.
Despacito: Cr mi je radjen u opstoj anesteziji u Misovicu. Dan pre je priprema, bila sam kod kuce a onda u petak ujutru 6h isla na prijem. Bila sam prva na programu. Oko 8h sam bila spremna za salu (klizma, braunila, kateter, infuzija). U sali si budan dok te spremaju za sam cin da bi beba bila sto manje pod anestezijom. Probudila sam se na posoperativnom odeljenju oko 9h, prikacena na sve ono sto mora, pracenje nakon operacije. Dobija se i protiv bolova, infuzije, itd...meri pritisak na monitoru, puls, itd....mnogo boli rana (mene vise boleli prvi put) ali ti daju protiv bolova i bude ok. Narednih 12h nema ustajanja, nema jela i pica 24h od operacije. Popodne su me odvezli na akusersko 2, gde su samo zene porodjene carskin rezom. Bebu su mi odmah stavili pored mene a pedijatrijeske sestre rade oko nje dok nisam ustala bez katetera, a to je bilo sledeceg dana u 8-9 h ujutru. Prvo ustajanje, tok dana kada sam se porodila, je bilo oko 20h uvece, uz pomoc med. sestre koja ide sa mnom do kupatila, pomaze prilikom pranja, tu se izdvaja dosta krvi na mrezastim uloscima, jer se matercija cisti, to sam sve jako lepo podnela, bez vrtoglavica. Ujutru nakon vizite, skinut mi je katater i najzad set_nJa, naravno polako, uz bolove (dobija se diklofenak 1-2 dnevno inekcije), oko bebe, dojenja pomaze sestra sta sve treba, ali beba mnogo ubrza oporavak!!! Koliko god tesko izgleda u tom trenutku, posle shvatis da je to odlicno. Vec drugi  dan, u nedelju, sam bila neuporedivo aktivnija, sa manjim bolovima i beba vec nije bila na dohrani (i prvo sam samo dojila). U nedelju je beba dobila zuticu, i pon proveravali krvnu sliku, i pokazalo se da smo za izlazak. Sve vreme se prima fraxiparin nakon operacjje naredne 2 nedelje. Sutra idem da skidam konce, a za 6 nedelja kontrola.
Moje iskutvo, prva 24h je najteze, nakon toga sve ide u drasticno poboljsanje i evo sada samo 5 dana od porodjaja ne mogu da verujem da spremam rucak da sam mnogo mnogo bolje! Nije lako,ali kada vidis tvoju dusu u rukama, sve prodje!!! Nemoj da se plasis, samo slusaj sta ti govore, i bices super.
Misovic je po meni bolnuca u rangu svetskih, takav red, organizacija, rad sestara oko nas porodilja a posebno oko beba, samo 6 soba sa po dve zene, svaka soba svoje kupatilo, pricam o carskom rezu. Nemam reci!! Prezadovoljna kao i prvi put! Sve pohvale za bolnicu! 
Bebana super da ste svi dobro! Uzuvancija! 


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
29.1.2020 13:33:20   
Bojana05
Fenomenalno Beco,onda i mi ostale mozemo da ocekujemo brz oporavak☺️☺️Mada i to sto kazes,kad konacno docekas da uzmes bebicu u ruke,onda se lakse i podnose bolovi🥰🥰eto kako nista ne znam o carskom,ja sam mislila da ne moze da se doji prvih nekoliko dana zbog terapije koja se prima🤭🤭pa to je extra,ti si vec drugi dan presla samo na dojenje,svaka cas_t!!!Ja i dalje cekam😂😂kako se kome javim svi mi kazu “ma idi bre,mislim zoves jer se poradjas”😂😂😂ali eto,iako je trece ne zuri napolje kao ni ove prve dve smizle☺️Ja sam cini mi se sve veca i veca a ustvari je samo pritisak veci i beban kada se pomera bas zna da bude neprijatno i bolno,nema mesta vise dusica☺️☺️Sve razmisljam imam li kakve simptome pa da napisem zbog buducih porodilja ali bas nista,ja sam mislila da cu sa trecim imati kao neki predosecaj ili znati otprilike kada da ocekujem ali nista🤭😂😂moze da bude za dva sata ili za nedelju dana ahahahahah nekad jedva cekam da krene i zavrsi se a onda me uhvati strah pa kazem sebi,cuti,neka ga jos unutra😀😀😀Drago mi je da ste obe dobro i da su bebani samim tim jos bolje👏👏👏🥰🥰🥰🥰

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
29.1.2020 15:07:02   
Beca.t
Bojana, jos malko pa si kod nas u drustvu 💖 
Zasto sada moras na cr? 
Naravno da je najbolje da se zena porodi prirodno, to je sigurno najbolje! Ali ako mora na cr, ipak i sve to prodje.
Ljubim!!! 💖

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
29.1.2020 15:22:30   
blizanac2
Beco, nedostajala si nam! 🤗

Jako mi je drago da si bolje, da je beba dobro i da siki i da ste kuci. 😊 Ti si bre zeno car ako vec kuvas rucak, svaka cas_t!! Ja posle citanja postova o CR ipak prizeljkujem prirodni, ako je to moguce. 😁 Imala sam ranije dve operacije, nesto sam se tesko oporavljala od njih i anestezije. Znam da je drugacije kada ides na CR, ipak beba dolazi na svet, ali isto tako verujem da je bolno sve to. Brine me jedino sto sam na utrogestanu, i sto cu biti manje vise do kraja, koja je tu sansa da se otvorim i sve krene prirodno ne znam.. Bojana broji sitno, mislim da samo ceka momenat. 😊Grupa sve manja i manja, ostade nas 3 cini mi se koje smo aktivne. 🙂Ja vas sve ljubim, ljubite bebice i uzivajte! 💜💜💜

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
29.1.2020 15:59:04   
Bojana05
Ne,ne,nisam na carski,samo sam konstatovala za oporavak☺️☺️Ja sam i oba puta prirodno,tako da i ovaj put,osim da eto ne daj Boze nesto ne bude kako treba....a ja sitnije ne migu da brojim😂😂sutra punih 39nedelja,ulazim u 40-tu a ponekad mi se cinilo samo da doguram do devetog a evo i ceo deveti😁😁😁u subotu sam opet na pregled ali svakako necu da pristanem na indukovani porodjaj(uzasno me je boleo u poredjenju s drugim koji je tekao prirodno),vec cu da sacekam da samo krene...(osim ako CTG ne pokaze da mora zbog bebe) i drugu sam trudnocu prebacila 7 dana p je sve bilo super,krace i lakse nego prvi(bila sam 8 sati na indukciji,legli me na sto odmah,umesto da me puste da set_am ili me vrate kuci,12 sati sam lezala na stolu,pih). Evo videcemo kakvo ce ovo biti iskustvo☺️☺️


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
29.1.2020 16:12:26   
Beca.t

Hvala Blizanac! 
IZVORNA PORUKA: blizanac2💖
Samo ne razmisljaj puno, jos malo pa se druzis sa bebicom!!! ❤❤❤

Beco, nedostajala si nam! 🤗

Jako mi je drago da si bolje, da je beba dobro i da siki i da ste kuci. 😊 Ti si bre zeno car ako vec kuvas rucak, svaka cas_t!! Ja posle citanja postova o CR ipak prizeljkujem prirodni, ako je to moguce. 😁 Imala sam ranije dve operacije, nesto sam se tesko oporavljala od njih i anestezije. Znam da je drugacije kada ides na CR, ipak beba dolazi na svet, ali isto tako verujem da je bolno sve to. Brine me jedino sto sam na utrogestanu, i sto cu biti manje vise do kraja, koja je tu sansa da se otvorim i sve krene prirodno ne znam.. Bojana broji sitno, mislim da samo ceka momenat. 😊Grupa sve manja i manja, ostade nas 3 cini mi se koje smo aktivne. 🙂Ja vas sve ljubim, ljubite bebice i uzivajte! 💜💜💜



(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
29.1.2020 20:01:21   
Despacito
Beco šta reći drugo nego da me oduševljavaš! Sve si nam lepo objasnila, puno mi to znači, hvala ti što deliš iskustvo sa nama. Interesuje me ko određuje koji tip anestezije će se primeniti tokom cr i da li se to plaća? Baš mi drago što je sve prošlo dobro i verujem da se sve izgura kad znaš da ćeš dočekati svoje čedo. Uživajte, ljubite se i mazite.. 💕super i što starija seka sarađuje. Nemojte nas sad zaboraviti, javite nam se kako napredujete s vremena na vreme😀Bojana čekamo i tebe, pa Blizanca pa ja tek tamo u juluBebana imam jedno pitanje za tebe: kada si bila trudna sa blizancima da li si radila serklaž i u kojoj nedelji? Poz i za tebe, nemoj i ti da nas zaboraviš iako znamo da imate pune ruke posla💞💕😀

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
30.1.2020 10:47:29   
lesli


IZVORNA PORUKA: blizanac2

Beco, nedostajala si nam! 🤗

Jako mi je drago da si bolje, da je beba dobro i da siki i da ste kuci. 😊 Ti si bre zeno car ako vec kuvas rucak, svaka cas_t!! Ja posle citanja postova o CR ipak prizeljkujem prirodni, ako je to moguce. 😁 Imala sam ranije dve operacije, nesto sam se tesko oporavljala od njih i anestezije. Znam da je drugacije kada ides na CR, ipak beba dolazi na svet, ali isto tako verujem da je bolno sve to. Brine me jedino sto sam na utrogestanu, i sto cu biti manje vise do kraja, koja je tu sansa da se otvorim i sve krene prirodno ne znam.. Bojana broji sitno, mislim da samo ceka momenat. 😊Grupa sve manja i manja, ostade nas 3 cini mi se koje smo aktivne. 🙂Ja vas sve ljubim, ljubite bebice i uzivajte! 💜💜💜




Blizanac ja sam na utrogestanu bila do 36 nedelja i 3-4 dana. Porodila sam se nekoliko dana po predtanku terapije. Prirodno je krenulo, otvorila sam se skroz bez ikakve indukcije. Od 4 prsta na prijemu u porodiliste, 3h kasnije sam bila skroz otvorena. Doduse, menu su kljukali utrogestanom i davali mi depo progesterona jer su me cepale kontrakcije celu trudnocu i grlic poceo da prerano smeksava i da se skracuje.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
30.1.2020 10:51:47   
blizanac2

Hvala Lesli na informaciji, to mi znaci, bas sam se bila uplasila. Ja cu ga uzimati do kraja, 37-38 nedelje, a do treceg sam primala i progesteron depo. Videcemo, dr rekla ako grlic bude mekan i pogodan za prirodni onda me ne bi seckala. Nego sam ja imala trip da te to zabetonira i tesko se otvaras, ali eto.. 
IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: blizanac2

Beco, nedostajala si nam! 🤗

Jako mi je drago da si bolje, da je beba dobro i da siki i da ste kuci. 😊 Ti si bre zeno car ako vec kuvas rucak, svaka cas_t!! Ja posle citanja postova o CR ipak prizeljkujem prirodni, ako je to moguce. 😁 Imala sam ranije dve operacije, nesto sam se tesko oporavljala od njih i anestezije. Znam da je drugacije kada ides na CR, ipak beba dolazi na svet, ali isto tako verujem da je bolno sve to. Brine me jedino sto sam na utrogestanu, i sto cu biti manje vise do kraja, koja je tu sansa da se otvorim i sve krene prirodno ne znam.. Bojana broji sitno, mislim da samo ceka momenat. 😊Grupa sve manja i manja, ostade nas 3 cini mi se koje smo aktivne. 🙂Ja vas sve ljubim, ljubite bebice i uzivajte! 💜💜💜




Blizanac ja sam na utrogestanu bila do 36 nedelja i 3-4 dana. Porodila sam se nekoliko dana po predtanku terapije. Prirodno je krenulo, otvorila sam se skroz bez ikakve indukcije. Od 4 prsta na prijemu u porodiliste, 3h kasnije sam bila skroz otvorena. Doduse, menu su kljukali utrogestanom i davali mi depo progesterona jer su me cepale kontrakcije celu trudnocu i grlic poceo da prerano smeksava i da se skracuje.



(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
30.1.2020 10:59:15   
lesli
Mislim da tu ima delom i neke genetike. Moja mama i tetka su se lako i brzo poradjale. Sestre od tetke takodje. Sa druge strane moja drugarica se porodila CR nakon sto je satima imala jake kontrakcije a grlic otvoren svega 1cm. Kaze da se njena majka koja je njih 3oje rodila bas svaki put namucila jer se tesko otvarala. Sestru su joj takodje poradjali CR jer se tesko otvarala.
Sto se mene tice ja sam na moju veliku zalost na kraju zavrsila na CR ali zato sto je bebina glava bila disproporcionalna u odnosu na moju karlicu. Nisu hteli da rizikuju i kada su videli da se ne spusta u kanal prebacili su me u salu. Ali eto, ni utrogestan (depo progesterona i nifelat za kontrolisanje kontrakcija sam takodje koristila do 36 nedelja) ni to sto sam bila na fraksiparinu, ni sama VTO nisu bile prepreke da se prvo proba prirodno.



< Poruku je uredio lesli -- 30.1.2020 11:03:10 >

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
30.1.2020 11:05:49   
blizanac2

Moja mama je rodila nas 4, drugo dete je rodila kuci a on 4,5kg.. Ako je do genetike, pokusacu da verujem da ce ici lako. 🙂 I ja sam vto, na fraxiju zbog trombofilije. Mozda me samo malo brinu prethodne operacije i to sto mi je stomak pun priraslica, ali opet oni znaju najbolje. Priroda je priroda. Beba je okrenuta nogama ka dole, ali ima vremena da se okrene kako treba, mi smo sada 29 nedelja. 
IZVORNA PORUKA: lesli

Mislim da tu ima delom i neke genetike. Moja mama i tetka su se lako i brzo poradjale. Sestre od tetke takodje. Sa druge strane moja drugarica se porodila CR nakon sto je satima imala jake kontrakcije a grlic otvoren svega 1cm. Kaze da se njena majka koja je njih 3oje rodila bas svaki put namucila jer se tesko otvarala. Sestru su joj takodje poradjali CR jer se tesko otvarala.
Sto se mene tice ja sam na moju veliku zalost na kraju zavrsila na CR ali zato sto je bebina glava bila disproporcionalna u odnosu na moju karlicu. Nisu hteli da rizikuju i kada su videli da se ne spusta u kanal prebacili su me u salu. Ali eto, ni utrogestan (depo i nifelat za kontrolisanje kontrakcija sam takodje koristila do 36 nedelja) ni to sto sam bila na fraksiparinu, ni sama VTO nisu bile prepreke da se prvo proba prirodno.





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/20 [chat]
30.1.2020 12:28:58   
Bebana17
Drage moje, evo i mene. Bebica siki na tri sata, place vise nego svo troje prethodnih kad hoce da spava i da jede, super smo obe za sada. Meni je ovaj carski mnogo lakse pao nego prethodni, jer sam na prethodnom krvarila mnogo na stolu, a sad je sve proteklo ok, pa sam izasla iz bolnice sa hemoglobinom 117. Sutradan po izlasku iz bolnice sam vec kuvala, prala ves, radila svasta, a opet i odmarala. Sve dok mi nije naporno, ja radim, cim oset_im nedostatak energije, ja legnem da odmorim. U Visegradskoj se anestezija ne bira, mozes, ako platis anesteziologa 150 evra, mozes da biras staces, a ovako uglavnom bude opsta, osim ako iz nekog razloga mora spinal u kombinaciji sa epiduralom.


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here