|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 17:32:49   
LillyT
Evo me Kaliopi user posted image

Tacno je to za kupinovo vino (ja bas popila casu sinoc), a krva slika mi je bombonica.

Trobociti ukazuju da ti se krv teze zgrusnjava, sto moze da bude problem na porodjaju. Naravno, dr. ce ti reci sta da pijes i sta da pocnes da koznumiras vise, mislim da nije to za paniku, ali moraces nesto da ubacis. Rekla sam vec negde da je rastan odlican za krvnu sliku, malo se teze pronalazi, ali je fenomenalno povrce. Vidim da ce ove dve da navale na konjetinu user posted image Ko voli konja neka ga jede, meni nesto zao (jednom probala konjsku pecenicu, odlicna je, ali....)


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 17:34:29   
mihi
OTI mislim da ti imaš lažnu ili dilucionu anemiju, zbog hormona veća količina tečnosti u cirkulaciji "razblaži" količinu uobličenih elemenata krvi, to je normalna pojava u poslednjem trimestru trudnoće.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 17:38:04   
Anoniman
konj?user posted image a nemam pojma.. nekako mi ... znam i da je ono pilence slatko malo, ali konjuser posted image
Ja sam tukla i pileću džigericu ali će ti svaki doktor reći - iznutrice no-no!
A šta su naše babe jele provodeći čitav dan u poljskim radovima?! * leba , masti, slanine, paradajza... pa da vidiš rumenila u  obrazima.... pa onda pravac u kukuruze..user posted image


ode ja s teme.........user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 18:32:07   
Trudi
Krompir ispečen u ljusci ima gvožđa. Ja ga umotam u foliju, pa u rernu i eto doručka.
Revita je fina, ujedno jača imunitet.
Suhe šljive. Domaći pekmez od šljiva.
Bundeva. Ja od nje pravim kolače, pečem je u rerni...
Nar.
Cvekla, mrkva, limun, med.
Kopriva u medu.

Tothema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 20:14:00   
Anoniman
 Tothema ampule---- bljak su ali deluju. Mada ja sam popila 2 kutije imaju oko dvadesetak komada.
Sipala sam ih u čašu soka od borovnice, nisam mogla u vodi...............

(odgovor članu Trudi)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 20:56:26   
Trudi
Aha, imaju nekakav otužan ukus, kao slatkast, ali nije metalast. I bolje ih je sipati u voćni sok, zbog vitamina C i apsorbovanja.
Ja ih pijem na slamku, da zaštitim zube.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 21:09:31   
mihi
Tothema ima manje gvožđa nego Heferol koji se super podnosiuser posted image .

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 21:16:54   
Trudi
Ma ne podnosim ja ni jedan preparat željeza, kao da se kamenja najedem, a u toaletu se pretvorim u ovcu, ali šta se može user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.11.2009 21:45:50   
Anoniman
Hvala devojke...Sad sam bila sa mm da kupim brusnice, cveklu, Fe u sumecim tabletama, pecenicu i slicno pa cemo da vidimo...

user posted image

(odgovor članu Trudi)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:20:30   
Anoniman
Rekao mi lekar da pocnem da pijem FERRUM...
Vidim ovde da on ima svoje nus pojave, da neke od vas nisu mogle da imaju stolicu...tasha cini mi se.
Da li da kupim bas to ili postoji nesto drugo, podnosljivije po organizam?

(odgovor članu taya)
  Direktna veza do poruke: 60
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 12:23:50   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:27:27   
Lilly*
OTI, uzmi to što ti je dr. rekao, a pored toga možeš jesti šljive i piti čaj od šipka user posted image Ja recimo nisam imala problema tokom uzimanja Fe, ali šljive svakako ne mogu škoditi user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:27:30   
lence
Ja i samoj sebi zvucim k'o zaparana ploca (ako se ne'ko ovde seca sta je to?). Dakle bilo koje gvozdje treba da se uzima uz vitamin C (ako vam isti nije iz nekog razloga zabranjen). Inace ne moze da se pretvori u hemoglobin. Od preparata najbolji su oni prirodni koji imaju ekstrakte iz cvekle, grozdja i sl. Konstipacija je cesto nus-pojava i najbolje je odmah poceti jesti suve sljive i smokve i piti puno tekucine, ali i nanositi kremice na anus (npr vazelin) pre odlaska u WC. Hemeroide je lakse spreciti nego leciti. user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:30:53   
buhla
jedno pitanje, meni je hemoglobin nizak - 105 (120-160) a gvožđe mi je ok - 14,5 (6,6-26) i nije mi jasno, šta ja treba da pijem, pošto se hemoglobin povezuje sa gvožđem, ili ja to nešto nisam dobro razumela user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 64
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 12:32:24   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 65
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 12:34:16   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:34:21   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: buhla

jedno pitanje, meni je hemoglobin nizak - 105 (120-160) a gvožđe mi je ok - 14,5 (6,6-26) i nije mi jasno, šta ja treba da pijem, pošto se hemoglobin povezuje sa gvožđem, ili ja to nešto nisam dobro razumela user posted image

Gvožđe ulazi u sastav hemoglobina. Možda nemaš dovoljno vitamina C koji prevodi gvožđe u oblik koji se može vezati u hemoglobinu.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:34:59   
gagins
Meni je DR isto prepisala Tothema ampule,ali je rekla da ga popijem pre jela ujutro,ne na potpuno prazan zeludac jer cu ga odmah povratiti.Da ga popijem iz kasike ili case,da ga ne mesam u sokove i da ga odmah zalijem svezom limunadom jer je prirodni vitamin C najbolji!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:36:04   
buhla
ne, tek sledeće nedelje treba da idem privatno, mada se razmisljam da sutra odem u d.z. da otvorim bolovanje, pa bi je pitala.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:37:34   
lence
IZVORNA PORUKA: buhla

jedno pitanje, meni je hemoglobin nizak - 105 (120-160) a gvožđe mi je ok - 14,5 (6,6-26) i nije mi jasno, šta ja treba da pijem, pošto se hemoglobin povezuje sa gvožđem, ili ja to nešto nisam dobro razumela user posted image


Znaci da ishranom unosis dovoljno gvozdja u organizam, ali ti se iz nekog razloga to ne pretvara u hemoglobin. Pokusaj da uzimas vitamin C (opet ja!!!) i da jedes vise pomorandzi, mandarina, kivija, kiselog kupusa (user posted image ) i slicno.

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:42:08   
Kleopatra
Buhla bez obzira sto ti je gvozdje ok anemicna si jer je hemoglobin protein za prenos kiseonika koji sadrzi gvozdje,zato bi bilo dobro da pocnes nesto da pijes naravno uz savet lekara ne na svoju ruku

_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:45:45   
Kleopatra
IZVORNA PORUKA: gagins

Meni je DR isto prepisala Tothema ampule,ali je rekla da ga popijem pre jela ujutro,ne na potpuno prazan zeludac jer cu ga odmah povratiti.Da ga popijem iz kasike ili case


Tothemu je najbolje piti na cevcicu(mozda je nekom cudno )jer unistava zube.


_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:50:28   
buhla
hvala user posted image  probaću da jedem što više vitamina C (kupila sam ja sebi kiwi, limun, mandarine ali setim se svake prestupne godine da jedem, nisam neki ljubitelj voća- mada sam na pošetku trudnoće tamanila sve to i bila mi dobra krvna slika!)

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2009 12:53:33   
SUPER MAMA
I ja sam pila TOTHEMA u trudnoci i to pri kraja 8 meseca do tada je bilo sve u redi.I to terapija je bila 10 dana 3x1, 10dana 2x1 i 10 dana 1x1.uz TOTHEM-u pila sam i vitamin C jer tako se bolje absorbuje gvozdze u zeludcu i nisam imala problema.Ovo je bilo preporaka od mog ginekologa.
Ali je bilo odvratno jer se pije ili u vodi ili moj ginekolog mi je preporucio u soka od jabuke da neutralise ukus a da neizgubi svoje dejstvo, pa tako mi je bilo malo lakse.
Rezultati su bili bolje vec posle 10 dana ali moj ginekolog je zahtevaa da to pijem do kraja trudnoce, cisto zbog sigurnosti.Jer velike varijacije gvozdza u krvi stvara probleme pogotovo pri kraja trudnoce.


(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 74
   [Obrisana poruka]
8.12.2009 12:53:42   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here