|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lh trakice
29.2.2016 23:30:55   
Tvitica
Eto mene opet... Dobila sam... i izgleda da je o bila onoga dana kada se javio bol u jajniku, a kao sto rekoh tada je test bio pozitivan... Mislim da meni najavi o prva trakica na kojoj se nazire rozo.... Nista mi nije jasno... Mozda ipak da porucim osjetljivije testove pa da vidim... A i pocnem i bt da mjerim... user posted image

< Poruku je uredio Tvitica -- 29.2.2016 23:32:04 >

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Lh trakice
1.3.2016 12:15:43   
IvanaSK RR
Tvitice, nadamo se da sledeći mesec neces dobiti.

(odgovor članu Tvitica)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Lh trakice
1.3.2016 12:17:48   
nikiteki
Samo polako bice

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Lh trakice
9.4.2016 7:58:32   
maja_ilic84
Ja probala Viola test za ovulaciju. Nista mi nije pokazao, a folikulometrija kaze da je bila ovulacija. Ali bili su korektni i poklonice mi test koji utvrdjuje trudnocu vec nakon 8. dana od zaceca 😊 Tako da bih svima pre preporucila folikulometriju, sto je sigurno- sigurno je 😊

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Lh trakice
9.4.2016 22:37:25   
madre
majo, lh trakice nisu pozitivne za vreme, vec dan, dva pred ovulaciju...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Lh trakice
9.4.2016 23:33:54   
maja_ilic84
Madre, sve znam. Krenula sam od 8-og dana sa trakicama, ovulacija je bila 12-og a trakice nista nisu nijednog momenta pokazale 😔

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Lh trakice
18.2.2017 19:44:17   
Skakljiva
Interesantno pojašnjenje vezano za čitanje LH trakica:
Postoje ovulacijski testovi različite osjetljivosti; 30 mIU – normalna osjetljivost, 15 mIU – visoka osjetljivost, 40 mIU –niska osjetljivost.Ako imate redoviti ciklus i nemate nekih posebnih problema preporučuje se test normalne osjetljivosti-30 mIU.Međutim, takav test jednostavno ne odgovara značajnom broju žena.Prosječna žena, ako takva postoji jer po meni svaka je posebna, imati će u tijelu bazalni nivo LH između 5-20 mIU. Kada se dogodi porast, taj bazalni nivo raste približno na 50-200 mIU i na tom nivou dolazi do ovulacije te se jajašce oslobađa iz folikula. To znači da za većinu žena ovulacijski test osjetljivosti 30 mIU će biti idealan.Kako znati da li je test odgovarajući?Evo 2 primjera.Žena koja se približava menopauzi je primijetila da se testna linija na standardnom testu od 30 mIU nikad ne čini tamna ili tamnija od kontrolne linije ili pak uopće nema linije. To znači da nivo LH nikad ne dosegne nivo koji se smatra “normalnim” za porast. U takvom slučaju osoba treba pokušati s testom s većom osjetljivošću (15 mIU) koji će zabilježiti porast LH na puno nižem nivou.Drugi primjer je žena koja pati od PCOS što ponekad, ali ne uvijek, može uzrokovati da LH nivo bude konstantno na višem nivou od “normalnog”. Ova žena će s testom od 30 mIU imati pozitivan test veći broj dana. U takvom slučaju preporučuje se koristiti test s manjom osjetljivošću (40 mIU) koji će bolje odrediti LH porast.Stoga je najbolje probati s testovima normalne osjetljivosti (30 mIU), a ako se pojave problemi u određivanju LH porasta treba probati s testovima druge osjetljivosti.Ako uopće ne dobijete liniju, bez obzira na osjetljivost testa, onda ili niste ovulirali ili test nije dovoljno osjetljiv da bi zabilježio porast LH i treba ići na osjetljiviji (15 mIU).

Ako s testom bilo koje osjetljivosti nema testne linije pa dobijete linije koje su svjetlije od kontrolne nakon čega opet nema linije onda je to pokazatelj da ste tih dana normalno ovulirali.


Znači zaključak je svaki skok hormona je pokazatelj ne mora da bude baš mnogo crvena ta linija. Odnosno uvek isti intenzitet znači treba preći na trake veće osetljivosti.

(odgovor članu maja_ilic84)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Lh trakice
22.2.2017 18:35:14   
buba.marica
Hej skakljiva tvoj post mi je dosta pomogao da shvatim sta je problem sa trakicama, jer su meni uglavnom obe crte uvek crvene.
Evo tek sam ovaj ciklus shvatila sta znaci testna linija jaca od kontrolne i sad posle tvog posta pogledah i vidim da je osetljivost testa manja nego kod prethodnih , napokon mi je jasno user posted image

Bar se meni cini da je crta deblja sinoc i danas poprilicno.... Sta vi kazete ?
Danas mi je 14dc

[IMG]http://i63.tinypic.com/b5oefm.jpg[/IMG]

(odgovor članu Skakljiva)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Lh trakice
23.2.2017 9:09:31   
IvanaSK RR
Ja mislim da treba da se bacis u akciju danas user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Lh trakice
23.2.2017 12:18:07   
buba.marica
hvala Ivana user posted image rečeno - učinjeno user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Lh trakice
23.2.2017 12:24:31   
IvanaSK RR
Ali utvrdi gradivo i sledećih par dana, pa posle svako drugo vece :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Lh trakice
23.2.2017 12:36:34   
buba.marica
obavezno ako mi muž ne pobegne isrcpljen user posted image
user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Lh trakice
29.3.2017 16:05:40   
Lili_lili
Može li mi neko pomoći? Ovo je slika trakice od juče https://s21.postimg.org/dzjhnns07/20170328_140100.jpg 28.03.
Ovako je bilo i 27.03.a u nedelju 26.je testna bila jača od kontrolne sami nemam slike... A uradila sam i danas test i danas je ovako...da li je ovo vama isto ili je slabiji intenzitet https://postimg.org/image/9a1quxnv3/ ja ne mogu odgonetnuti... jedino se na bazalnu temperaturu oslanjam ona je juče i danas otišla na 36.2 a bila je 35.9...

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Lh trakice
29.3.2017 22:31:23   
nata11
Po meni je druga slika slabija.

_____________________________





(odgovor članu Lili_lili)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Lh trakice
30.3.2017 8:26:21   
Lili_lili
Onda ovu od juče ne trebam da smatram pozitivnom... A i nema baš logike da 4 dana imam pozitivnu ovulac.trakicu... user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Lh trakice
30.3.2017 11:19:52   
nata11
Meni se desavalo da mi2 zaredom budu istog inteziteta.

_____________________________





(odgovor članu Lili_lili)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Lh trakice
30.3.2017 11:21:37   
Lili_lili
Pa jel bilo ista? Msm jesi zatrudnila? user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Lh trakice
30.3.2017 11:54:14   
nata11
Nisam. Nisu mi one nesto precizne pogotovo ako imas pcos.

_____________________________





(odgovor članu Lili_lili)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Lh trakice
17.12.2020 8:10:47   
emicaa
IZVORNA PORUKA: Nora332

Zene, treba mi pomoc. Krenula sam sa ovim trakicama, cisto da isprobam. Jesu one merodavne? Tipa, nema laznih rezultata? Izasla mi je druga (bleda) crta ali tek posle nekih 10-15-20min. Ne znam tacno kada jer sam nakon 5min prestala da gledam i izasla iz stana i vratila se tacno pola h nakon odradjenog testa i pokazao je tu drugu crtu. Znaci pojavila se u medjuvremenu. A na sajtu pise da rezultati nakon 30min nisu validni, znaci da sve do 30min jeste. Sad mene buni ova crta, znam za pozitivan rezultat da treba da bude ili iste boje kao kontrolna ili jaca, ali za negativan mi nije jasno. Ako pokaze vec tu bledu crtu, sta ona znaci? Nisam se ni nadala rezultatu inace jer mi je danas 18.dan ciklusa a redovni su mi, ali eto cisto da ih isprobam posto su mi stigle trakice pre par dana tek. Trebalo bi da je ovulacija odavno prosla, stoji mi u kalendaru da je bila 12.dana ciklusa, a ja naravno to ne mogu da znam.  




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Lh trakice
17.12.2020 10:07:53   
lesli
Rezultat je pozitivan ako je test linija ista ili tamnija od kontrolne. Sve ostalo je negativan rezultat (nema test linije ili je ima, ali je bledja).
Kada imas dve podjednako debele linije, moje iskustvo kaze da sutradan druga buda jos tamnija i da ovulacija nastupa vrlo brzo posle toga (verovatno 12-24h).Tako da kad vidis da su jednake, zelim vam lep provod 😁
U sustini kada vidis da su podjednako debele i ne moras vise da radis, da ne trosis trakice, jer je ovulacija za oko 48h najvise jer je LH u krvi vec imao pik!
Ne znam koje si tracice kupila, ali moj favorit su bile OneStep tracice sa Ebaya. 50 trakica za 10-15£. Mislim da su po apotekama mnogo skuplje.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Lh trakice
17.12.2020 15:33:03   
Nora332
Hvala na odgovoru! 😊 Kupila sam sa naseg nekog sajta, narucila vise komada odjednom. Nisam ni obratila paznju  na ime 😂 provericu posle pa javljam.

Sve sam ovo znala sto si napisala, moje pitanje je bilo sta uopste predstavlja na druga bleda linija i cemu ona sluzi? 😂 ako je test negativan, zasto onda ne stoji samo jedna crta? Mozda postavljam glupa pitanja, izvinjavam se, ali srecem se sa ovim po prvi put ikada i buni me. Pise svuda i da treba da se radi svakog dana u isto vreme kao i da satima pre ne sme da se unosi tecnost, e sad, to je malo teze za mene jer bas veliku kolicinu vode pijem i navika mi je nekako da pijuckam non stop. Koliko tacno ne smem da pijem nista pre testa? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Lh trakice
17.12.2020 15:44:28   
lesli
Druga linija se pojavljuje zato sto trakica detektuje LH u urinu. Lh je uvek prisutan u nekoj kolicini u sistemu, za razliku od beta HCG-a, koji se luci u trudnoci.
Ono sto test cini pozitivnim ako koncentracija u urinu dostigne odredjeni nivo. Postoje trake standardne oset_ljivosti (20miU) i manje ili vece. Vrednosti Lh skacu neposredno pred ovulaciju (dostize pik oko 48h pre) i nakon toga pada na normalu. Zato je LH traka pozitivna samo ako je registrovana povisena kolicina LH u urinu, jer to znaci da se pik u krvi vec odigrao.Ne znam da mi uspeh da obajsnim 🤔
Sto se tecnosti tice, dovoljno je da samo malo smanjis unos 2-3h pre testiranja i da ne piskis otprilike toliko. Trebalo bi da bude dovoljno.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Lh trakice
17.12.2020 15:47:46   
lesli
Evo kako to otprilike izgleda
user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Lh trakice
17.12.2020 15:53:53   
Nora332
Lesli, hvala punooo na odgovorima i strpljenju 😊 to me je zanimalo 😀 evo proverila, zovu se One Step. To su te sto si i ti pominjala. Jeftine su bile a imam ih dosta. 

Inace, citala sam i da neke zene rade i ujutru i uvece. Da li mora tako? Meni je to previse. Ja bih radila jednom dnevno, sredinom dana, mislim da je to sasvim dovoljno.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Lh trakice
17.12.2020 16:11:46   
lesli
To su te. Sasvim su ok.Postojale su u varijanti 10mIU i 40mIU. Meni je skroz ok bila ova od 20 jedinica.
Nema potrebe da radis 2x dnevno. Ja se cak nisam bas drzala toga da radim svaki dan u isto vreme. Ako radim u toku radne nedelje, onda je to po povratku sa posla, a ako me zakaci i vikend, onda uradim kad stignem (samo ne sa prvim urinom).

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here