|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lh trakice
17.12.2020 16:15:08   
Nora332
Znam, tako cu i ja. Krenucu sa trakicama sledeceg meseca, posto ionako uskoro dobijam. Ne znam samo od kog dana da krenem sa testiranjem, imam redovne cikluse ali nekad dobijem na 26.dan, nekad 28. a vecinom uvek na 27.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1501
   RE: Lh trakice
17.12.2020 16:15:51   
lesli
Ja bih rekla da je sasvim dovoljno da krenes 10. dc

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1502
   RE: Lh trakice
17.12.2020 16:17:48   
lesli
Eventualno 9dc.I ako dobijas na 26-28, pik bi trebalo da ti bude oko 11./12./13. dc

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1503
   RE: Lh trakice
22.12.2020 14:07:58   
Jelkicaa
Evo i ja ovde da se upisem narucila sam te trakice preko nekog stranog sajta. 50 komada tih trakica i jos 10 za trudnocu i sve zajedno me izaslo 20e. To je sve sa postarinom. Sad cekam da vidim kad ce stici 😁



_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1504
   RE: Lh trakice
23.12.2020 2:36:34   
Nora332
Jelkice, ja cekam da dobijem za par dana pa cim mi se zavrsi krecem ozbiljno sa trakicama. 😊 Isto ih imam gomilu. 😀 Javicu iskustva, ukoliko te zanima - nadam se da ce nam obema pomoci. 


(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 1505
   RE: Lh trakice
23.12.2020 9:33:25   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: Nora332

Jelkice, ja cekam da dobijem za par dana pa cim mi se zavrsi krecem ozbiljno sa trakicama. 😊 Isto ih imam gomilu. 😀 Javicu iskustva, ukoliko te zanima - nadam se da ce nam obema pomoci. 





Jooj supeeer pa mi smo i u trakicama zajedno 🤗 Naravno da bi da mi javljas islustvo, i ja cu tebi ako hoces. I ja se nadam da ce nam obema pomoci, srecno! ☺️

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1506
   RE: Lh trakice
24.12.2020 8:34:56   
nata11

IZVORNA PORUKA: Jelkicaa

Evo i ja ovde da se upisem narucila sam te trakice preko nekog stranog sajta. 50 komada tih trakica i jos 10 za trudnocu i sve zajedno me izaslo 20e. To je sve sa postarinom. Sad cekam da vidim kad ce stici 😁





Ja te uzimala i uvek su bile tacne.

Srecno devojke. user posted image user posted image

_____________________________





(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 1507
   RE: Lh trakice
24.12.2020 23:32:33   
Jelkicaa


IZVORNA PORUKA: nata11

Ja te uzimala i uvek su bile tacne.

Srecno devojke. user posted image user posted image




E supeer drago mi je da cujem da je jos neko sa tog sajta uzeo i da je stiglo, posto se bas sekiram dal ce mi stici 😅Hvalaa 🤗

_____________________________

Jednog dana sve ce imati smisla. Dakle, za sada, nemoj se brinuti, nasmej se kroz suze i pokusaj shvatiti da sve sto se dogadja ima razlog...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1508
   RE: Lh trakice
6.1.2021 23:24:57   
Nora332


user posted image
Cure, danas mi je 12.dan ciklusa, trakica izgleda ovako.  Meni lici da ce ovulacija nastupiti u roku od dva dana, ali nisam sigurna posto ih prvi put koristim.  Ovo mi je treci dan testiranja, prvog crte nije bilo, mozda jeeeeeeedva kada se upali blic na telefonu,  juce se pojavila ali bas bleda I danas ovo. Bas je jaka, za nijansu samo svetlija od kontrolne. Ovo su plodni dani, zar ne? 

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 1509
   RE: Lh trakice
6.1.2021 23:27:51   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Jelkicaa



IZVORNA PORUKA: Nora332

Jelkice, ja cekam da dobijem za par dana pa cim mi se zavrsi krecem ozbiljno sa trakicama. 😊 Isto ih imam gomilu. 😀 Javicu iskustva, ukoliko te zanima - nadam se da ce nam obema pomoci. 





Jooj supeeer pa mi smo i u trakicama zajedno 🤗 Naravno da bi da mi javljas islustvo, i ja cu tebi ako hoces. I ja se nadam da ce nam obema pomoci, srecno! ☺️



Jelkie, javljaj kako napredujes! 😊

(odgovor članu Jelkicaa)
Direktna veza do poruke: 1510
   RE: Lh trakice
7.1.2021 0:44:25   
lesli


IZVORNA PORUKA: Nora332



user posted image
Cure, danas mi je 12.dan ciklusa, trakica izgleda ovako.  Meni lici da ce ovulacija nastupiti u roku od dva dana, ali nisam sigurna posto ih prvi put koristim.  Ovo mi je treci dan testiranja, prvog crte nije bilo, mozda jeeeeeeedva kada se upali blic na telefonu,  juce se pojavila ali bas bleda I danas ovo. Bas je jaka, za nijansu samo svetlija od kontrolne. Ovo su plodni dani, zar ne? 



Ponovi i sutra. Test linija mora da bude ista ili tamnija od kontrolne.Kada to dobijes, ovulacija je za manje od 48h.Meni bi obicno bila jedan dan jednaka, narednog dana tamnija. I posle te tamnije bi ovulacija bila unutar 24h tj. manje od 24h.
Srecno!

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1511
   RE: Lh trakice
7.1.2021 0:46:14   
lesli
I lep provod sutra i prekosutra 😁😉

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1512
   RE: Lh trakice
7.1.2021 5:13:36   
Nora332


IZVORNA PORUKA: lesli

I lep provod sutra i prekosutra 😁😉



😁😁😁 Hvala 🤣
Hvala i na odgovoru. Znam da moraju da budu jednake. 😊 Nadam se da hoce sutra,  eventualno prekosutra.  Samo sam zelela da proverim da sam po vasem misljenju u plodnim danima,  posto na osnovu ovoga (I dana ciklusa, simptoma ovulacije itd.) mislim da jesam. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1513
   RE: Lh trakice
7.1.2021 8:57:36   
nata11
Nora O je blizu. 👏



_____________________________





(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1514
   RE: Lh trakice
7.1.2021 9:51:13   
lesli


IZVORNA PORUKA: Nora332



IZVORNA PORUKA: lesli

I lep provod sutra i prekosutra 😁😉



😁😁😁 Hvala 🤣
Hvala i na odgovoru. Znam da moraju da budu jednake. 😊 Nadam se da hoce sutra,  eventualno prekosutra.  Samo sam zelela da proverim da sam po vasem misljenju u plodnim danima,  posto na osnovu ovoga (I dana ciklusa, simptoma ovulacije itd.) mislim da jesam. 




Jesi, jesi. To je to. Samo sacekaj da potvrdis da su bar jednake 😉

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1515
   RE: Lh trakice
7.1.2021 9:52:32   
lesli


IZVORNA PORUKA: lesli

Eventualno 9dc.I ako dobijas na 26-28, pik bi trebalo da ti bude oko 11./12./13. dc



I uklapa se u ono sto sam ti rekla kada da ocekujes pik na osnovu duzine ciklusa 😉

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1516
   RE: Lh trakice
7.1.2021 10:00:41   
Maslacak15
ovulacija ce mozda biti uskoro ali ovo nije pozitivan test ! niti LH dolazi postepeno. LH peak je iznenadan, zato mora i da se testira svaki dan i kada se uhvati bude obicno znatno jaci od kontrolne linije. minimum minimuma mora da bude bar podjednako jaka linija. Ja i dalje savetujem da je merenje bazalne najbolji metod za tempiranje trudnoce u reziji sam svoj majstor. Redovni odnosi svaki drugi dan do potvrde temperaturnog sifta ( tri uzastopna merenja iznad basalne linije) je najbolji sistem da se ne omase plodni dani.

Puno srece zelim i brzi prelazak na trudnicke teme!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1517
   RE: Lh trakice
8.1.2021 4:09:27   
Nora332


IZVORNA PORUKA: lesli



IZVORNA PORUKA: lesli

Eventualno 9dc.I ako dobijas na 26-28, pik bi trebalo da ti bude oko 11./12./13. dc



I uklapa se u ono sto sam ti rekla kada da ocekujes pik na osnovu duzine ciklusa 😉



Daaaaa,  izgleda da si bila u pravu 😁 Radicu ja to jos jednom, da potvrdim, a evo slike od veceras oko 20h

user posted image
Nisam sigurna sta ovo znaci, ali mislim da bi pik trebao biti sutra uvece (tj danas, posto je vec proslo 00h 😃). Zapanjena sam koliko su mi menstrualni kalendari pokazivali pogresno, po kalendaru koji koristim godinaam ovulacija mi je bila juce, a prvi plodni dan bio je dan nakon zavrset_ka menstruacije,  sto mi je stvarno sumnjivo jer otkad znam za sebe znam I da je tih Par dana nakon ciklusa neplodno.  Nisam se oslanjala previse na tu aplikaciju vezano za plodne dane jer znam da je samo pretpostavka, ali tek sada vidim koliko je pogresila. 
Maslacak, hvala puno na odgovoru.  Znam da prvi test koji sam postavila nije bio pozitivan, moje pitanje je vise odnosilo na to da li sam u plodnim danima.  A veceras me boleo levi jajnik u vise navrata (kao presece pa stane), I dva dana sam nervozna, osecam da mi rade hormoni, pa sam to povezala sa plodnim danima. Sto se tice merenja temperature, pokusavala sam medjutim desavalo mi se da zaboravim jer se meri cim se oci otvore, a I nemam digitalni nego onaj sa zivom pa ne znam koliko bi to merenje bilo merodavno. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1518
   RE: Lh trakice
8.1.2021 4:12:46   
Nora332


IZVORNA PORUKA: nata11

Nora O je blizu. 👏





Nadam se! 😊 Drzim palceve da uopste imam ovulacije, ako izostaju ne znam ni kako se to proverava ni koji su simptomi. Za sada trakice pa ako ne urode plodom konsultovacu se sa doktorom. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1519
   RE: Lh trakice
8.1.2021 10:22:05   
Maslacak15
nisi me dobro razumela. Htedoh da kazem da se LH trakice ne pojacavaju " inkrementalno" pre dva dana svetlija pa sve tamnija i tamnija i to traje 3-4. dana nego se samo odjednom pojavi pozitivan rezultat. ovo je jaka crta iako ali i dalje nije jednoznacna. Samo bazalna moze da ti kaze da li si ovulirala definitivno. Trakice to ne potvrdjuju, narocito ne kad rezultat nije nedvosmislen. Moze LH nekad da bude relativno povisen a da folikul ne pukne itd.
Druga stvar ako imas ovulaciju posle 14. dana u ciklusu od 26-28 dana onda lutealna faza nije OK. Ona mora da bude najmanje 12-14 dana da bi doslo do trudnoce. Plodni dani su 4-5 dana pred ovulaciju. Ja jesam probala trakice i u principu rade one OK ali bas zbog ovoga sto sam sad izlozila da se pojavljuju neke crte koje zene tako tumace mislim da nisu skroz pouzdane. Sa bazalnom greske nema. Tacno mora na to da se misli svako jutro ali je jako jako korisna stvar. I moze i zivin termometar, samo je bitno da se meri u ustima a ne ispod pazuha posto je ispod pazuha notorno nepouzdano.....

Puno pozdrava i pitaj ako imas nedoumica. Nebih ja da vam zvocam iako mozda tako nekad zvuci, samo zelim da vam skratim muke. Ako sam ja trenirala 3 godine i potrosila brdo para na trakice ne mora svaka da uci duzim putem.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1520
   RE: Lh trakice
8.1.2021 14:49:36   
Nora332
Taman posla, Maslacak, nije ovo nikakvo zvocanje, meni ovo znaci jer ucim, ipak sam pocetnik u ovome a plus trudnoca koju zelim je prva.  Samo napred sa informacijama 😁 Cenim jako sve 😊



Sada pitanje, ako nije bitno da li se boja trakica pojacava, zasto se onda pojacava svakog dana? Kazes da LH dolazi odjednom i da je boja nebitna, a ja sam procitala na jedno 1000 mesta da se boja postepeno povecava svakog dana sa razlogom, krece od nevidljive crte pa do najpunije koja oznacava pozitivan rezultat, u sustini, tako se i zna kada je LH najvisi. Pokazuje njegov postepeni skok i nastupajucu ovulaciju. Sad sam zbunjena, ako ovo nije tacno onda koja je poenta trakica? 
Sto se lutealne faze tice, nikada mi nije bilo jasno koliko traje, iskreno. Moji ciklusi su celog zivota bili na 28 dana, a dobila sam jos sa 10 godina. Poslednjih nekoliko godina (4-5) to se skratilo pa dobijam u razdoblju od 25-28 dana. Poslednjih godinu dana iskljucivo 27. i ponekad 26.dan. Ginekolog mi je rekao da je to normalno i da problem sto se duzine ciklusa tice ne postoji jer se svrstava u redovne. Dakle, po tebi, ukoliko mi je ovulacija npr 17.dana ciklusa a dobijem 26. - trudnoca je tesko ostvariva? Ako nije problem da mi objasnis zasto pa da manem onda trakice i odmah odem kod doktora.
P.s. izvinjavam se na glupim pitanjima. 🙂

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1521
   RE: Lh trakice
8.1.2021 17:18:10   
Maslacak15
pazi ovako nisu glupa pitanja, probacu da objasnim a da sve ne udavim:). Zato sto LH ne raste postepeno nego to izgleda ovako:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Luteinizing_hormone_(LH)_during_menstrual_cycle.png

A testira se svaki dan bas zbog toga da se peak nebi omasio jel se desava tako brzo. LH neka mala kolicina uvek postoji u organizmu, nije nula. Kod nekih zena je manje kod nekih vise i taj neki nivo malo osciluje. Ali ovulacija se desava tad kad folikul sazri i dostigne estradiol neki nivo, peak ( tada je najnizna telesna temperatura na primer) onda to deluje na mozak i on odjednom naglo oslobodi jako veliku kolicinu LH. I zato ta traka bude bas debela iako je naravno indiviualno ali trebalo bi da je bas jaka ( vidis kakav je peak na slici). Trakice sluze tome da kad detektujes taj skok , ovulacije je oko 36 h posle toga i to je vrlo pouzadno isto kao da odes na folikulometriju. Radila sam x puta i tacno tako, temperatura krene da krece dva dana posle pozitivnog stapica ( jel pocne da se proizvodi progesteron iz puknutog folikula). Plus ja imam i bolne ovluacije i sve se slagalo 1 na 1.
Ako je ovulacija 17 dan onda u ciklusu od 26 dana skoro izvesno ne moze doci do trudnoce. Neki minimum minimuma je 12 dana lutealna faza. Zato sto se embrioni usadjuju izedju 8 i 12 dana posle ovulacije, a mislim ne moze da se usadi kad je progesteron toliko nizak i ciklus stize.... Nadam se da te ne zbunjujem.

E sad tvoja crta jeste dosta jaka i mozda je pocetak pika ali taj pik mora da se desi onda danas, nije nesto sto ide tokom 3 dana postepeno. Nadam se da me razumes. To je jedan veliki paket hormona koji se odjednom oslobodi, i on deluje onda na jajnik i folikul pukne. Tako da test jeste informativan ali samo kada je bas pozitivan.

A zasto zene gledaju danima trakice to vec neznam da ti kazem ali nisu do kraja pazile na casuuser posted image . To ti je tako kako ti ja kazem, dobih 10 iz endokrinologije na faksu, a imam i bogato iskustvo iz crtica ( nazalost) kad sam nastrebala ono sto nisam znala. A i radim sa ginekolozima user posted image Nisam lekar ali sam naucnik istrazivac, ginekologija je moj fahuser posted image Tako da mozes da mi verujes, nego necu ni ja uvek previse da smaram posto je nekad bolje ne znati sve i biti rastereceniji. S druge strane od mene nikad neces cuti onu cuvenu "opusti se". Ako me nesto nervira, to me nervira. Nisam sve ispratila koliko pokusavas ne stizem da iscitam ali hormone svakako nikad nije zgoreg odraditi. Ako je sve tip top trunoca treba da se desi u roku od pola godine uz redovne odnose. Osim toga lutealni progesteron ( sedam dana pred obijanje) je najverodostojniji parametar kvaliteta ovulacije. Tu progesteran mora da bude iznad 30 nmol / ml.



(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1522
   RE: Lh trakice
8.1.2021 17:37:47   
Nora332
Maslacak,  hvala puno 😊

Primetila sam (nevezano za temu) da potenciras to "da ne smaram, ne davim", itd, citala sam I tvoje postove na nekim drugim temama I uvek ti se to provuce, ne znam da li si imala neka losa iskustva na forumu ali ako jesi strasno mi je zao jer zaista volim da te citam, ne da ne davis i gusis nego me na mene podsecas jer sam i ja po prirodi i detaljna i opsirna, tako da sto se mene tice uvek mozes kilometarske postove da mi pises, sa zadovoljstvom cu ih ispratiti i zahvalna sam ti uvek.😊 Plus me ova tema jako zanima, citam sve i svasta mesecima vec, apsolutno nema toga sto moze da me smori a i realno pametno pises i vidi da znas, plus imas dosta vise iskustva od mene. Hvala jos jednom na izdvojenom vremenu i svakoj napisanoj recenici 😊
Citala sam vec da zene proveravaju progesteron 21.ili 22.dana ciklusa I bas to htedoh da pitam,  ne znam o cemu se radi I zasto je to bitno ali me zanima. 
Pokusavamo vec neko vreme,  radimo na prvom detetu,  nismo se proveravali kod doktora jos jer iskreno do ore dva meseca mozda (ili 3) nismo nesto ni bili ozbiljni u smislu redovnih odnosa ili pracenja ovulacije I svega o svacega.  Ja resih da probam sa trakicama posto sve imam osecaj da smo do sada promasivali ovulaciju ali ako ni to ne upali onda pregledi, pa kad mogu svi mogu I ja. Cudno mi je ovo za lutealnu fazu jer onda stvarno ispada da mi je ovulacija bila juce, a videla si trakicu.  Danima pre su bile blede, krenula sam sa testiranjem od 9.dana. Imam simptome I juce I danas, mislim da sam imalq I prekjuce a sad vec imam osecaj da imam I temp sto je kod mene stanje redovno uvek nedelju do 10 dana pred ciklus, ne moram ni da merim, uvek oset_im kad skoci.  Sad me sve ovo zbunjuje, ako je ovulacija bila kalendarski onda znaci da trakice nisu dobre ili ih mozda ja nisam dobro radila?  Navodno ne some tecnost 3-4h pre testiranja a kod mene je to nemoguce, ja pijem oko 4-5 litara dnevno,  voda mi je stalno u ruci mada uspevala sam ovih dana da budem nekih sat, dva bez tecnosti, valjda je dovoljno. 
Hvala ti jos jednom na detaljnim odgovorima I izvini sto sam I ja malo opsirnija 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1523
   RE: Lh trakice
8.1.2021 17:56:37   
Maslacak15
hahaha pa ima svega zene su osetljive i moj je moto uvek bio da zelim sto vise da znam ali nekad je nezgodno naricito kad se desi da mislim drugacije nego neciji doktor na primer itd. Svasta ima. Ali ja svakako samo zelim da pomognem, nemam drugih motiva da visim na forumu.

Mozda nisi dobro potrefila, razredjen urin itd, svasta je moguce.... Progesteron je A i O svake trudnoce. Kad pukne folikul i jajna celija se oslobodi onda se tu formira zuto telo pocne d pumpa progesteron. Progesteron deluje na matericu i priprema endometrijum da se embrion zakaci i da moze da se usadi. I zato ta lutealna faza njena duzina i kvalitet je od presudnog znacaja da dodje do trudnoce. I ona jako malo varira od zene do zene 12-14, maksimum 15 dana. Duzina ciklusa varira u principu jel ovulacija moze da bude 10 og a moze i 25 dana i da sve bude ok, ali posle ovulacije je period fiksan. Lutealni progesteron je informativniji od ultrazvuka. Oni mogu samo da vide da je folikl pukao i tako to ali ne mogu ultrazvucno da ti kazu kakva je bila ovulacija. A ima gomila studija koje su pokazale da je vrednost od 30 nmol/ml ili 10 ng ( razlicite jedinice u zavisnosti od laba) neophodna da bi doslo do trudnoce.

Ne mora ovulacija da se potrefi u dan. Obicno su dovoljni odnosi par dana pre iste.....Srecno i sta god te zanima tu sam.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1524
   RE: Lh trakice
8.1.2021 18:31:34   
Nora332
Hvala... Mada sam sada zbunjena jos vise 😁 pa da li je onda pametno da proverim progesteron ovog meseca?  Danas mi je 14.dan ako se ne varam, dakle imam vremena. Samo ne znam jel 21.ili 22.dan. 


Kako se odredjuje lutealna faza individualno? Kako ja da znam kolika je tacno moja? 
Uradicu trakicu za nekih sat vremena posto sam svakog dana do sada u tom nekom periodu radila pa javljam sta se desava, mada sam iskreno skroz zbunjena sad jer mi je poenta bila da ulovim ovulaciju i bar znam tacno kada je jer kalendar u telefonu kaze sta kaze ali znamo svi da je to samo informativno i da nema veze sa zivotom. Mislim moze i ne mora. 😁 mozda je meni ovulacija prosla, ne znam. 
Samo mi reci ako znas da li je moguce da ovulacije budu normalne i redovne do neke 25.god npr a posle da se to promeni i krenu da dolaze redje, ili izostanu? Ranije sam non stop isla na preglede i x puta mi se desilo da mi kazu da sam u ovulaciji ili da folikul samo sto ne pukne, uvek je sve bilo ok, znaci da sam ih imala normalno. E sad ne znam posto imam 32, evo vrlo uskoro 33 da li se to menja samo od sebe sa godinama ili kako.
Hvala ti jos jednom, znaci mi sve.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  59 60 [61] 62 63   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here