|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcinacija Covid -19
4.8.2021 9:57:07   
Maslacak15
Nisu. Mesaju se babe i zabe. za deltu postoje takozvane breaktrhough infekcije vakcinisanih u vecoj meri nego kod ranijih sojeva ( iako je 39 % nerealan broj , i dalje se relativno retko desava ali se desava) ali je zastita od relevantne klinicke bolesti i dalje preko 90 %. Kod njih je broj infekcija i dalje mnogo manji nego u ranijim talasima. zastitni efekat vakcina najjasnijee se vidi kod Engleza. Oni su dostigli nivo infekcija iz januara pre nedelju dana, ali su im hospitalizacije neuporedivo n ize i broj mrtvih. I infekcijee su pocele sad da padaju iako su pre dve nedelje sve otvorili. Znaci vakcine definitivno i sigurno rade posao.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/

vakcine su potpuno bezbedne i za trudnice to je sada jasno. nema bas ni jedan razlog da se neko ne vakcinise pre trudnoce. Naprotiv.

p.s. Mislim da Covid panicari i ekstremisti sami sebi skacu u usta histerijom i natpisima u stampi oko delte. Ta frakcija super opreznih koja zagovara lockdowne i ogranicenja i histerise kako se ljudi ne vakcinisu. Mislim da svojim izvestavanjeem direktno zbunjuju narod i stoga su pitanja kao tvoja sasvim logicna. Kritikujes ljude da " ne veruju u nauku" a onda sam ne verujes u nauku i kazes i pored vakcina moraju maske i zatvaranje i drz needaj. Potpuna kontradikcija

Ali kao sto rekoh pogled na desavanja u UK jasno i nedvosmisleno kazu o cemu se radi. Pri tome oni imaju i dosta naroda vakcinisanog sa Astra zenecom koja jeste nesto slabija i zato su doneli odluku da boostuju mRNK vakcinom na jesen. Zato sto su mRNK vakcine ,i to je sad jasno, od svih na trzisstu najefikasnije i najbezbednije.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 4.8.2021 10:05:08 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Vakcinacija Covid -19
4.8.2021 10:02:48   
daca77
Hvala, vrsnjakinjo. A tvoje misljenje o 3.dozi?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Vakcinacija Covid -19
4.8.2021 10:07:07   
Maslacak15
Ja cu sad u BG da proverim antitela pa cu da vidim. Ja bih teoretski mogla vec da je primim jel sam drugu dozu primila u prvoj polovini Februara. Tati sam rekla ima obavezno da jee primi. Samo cu jos da razmislim da li da se ide sa starom ili vredi cekati upd_ate varijantu koju prave bas za delta soj. Neznam kad ona stize....


ukratko ja mislim da svi treba da se vakcinisu i da zivot krene dalje. E sad to sto u Srbiji cifra ne prelazi 40 % znaci da ce jesen biti romanticna ali to je druga tema.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 4.8.2021 10:09:28 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Vakcinacija Covid -19
4.8.2021 10:39:28   
Milena18

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

vakcine su potpuno bezbedne i za trudnice to je sada jasno. nema bas ni jedan razlog da se neko ne vakcinise pre trudnoce. Naprotiv.



Maslačak, a šta misliš o vakcinaciji tokom trudnoće, konkretno u trećem trimestru? Kada su me u martu zvali iz Torlaka jer sam se još u januaru prijavila za vakcinaciju, rekli su mi da se prijavim ponovo posle porođaja. Malo me hvata strah jer treba da se porodim u septembru/oktobru, a očekujem da će tada ovde već biti priličan broj zaraženih.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Vakcinacija Covid -19
4.8.2021 10:47:44   
Maslacak15
sigurno ce da bude tu nema nikakve dileme jel je Delta jako zarazna a mi imamo jedva 40 posto vakcinisanih. Plus nemamo mnogo vakcinisanih sa mRNA vakcinama. Tu nema nikakve dileme. Ja mislim da bi mogla da primis. Sad vec ima dosta podataka za vakcinisane trudnice a vidim i da je delta izgleda izaziva vece komplikacije u trudnoci nego sto je do sada to bio slucaj.

https://www.kut.org/covid-19/2021-08-02/austin-public-health-severe-symptoms-among-pregnant-women-covid-19-delta-variant

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Vakcinacija Covid -19
4.8.2021 14:29:55   
Milena18
Hvala, Maslačak. Razmisliću još malo. S obzirom na to da su svi oko mene vakcinisani i da ne idem gotovo nigde, možda i nisam u tolikoj opasnosti. Sad čitam neke studije, antitela bi u slučaju da se vakcinišem sada imala i beba, je l'' sam dobro razumela? Najviše me to brine, da se u porodilištu ne zarazimo. Ja sam preležala u decembru, doduše, možda i imam neka antitela, nisam proveravala. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Vakcinacija Covid -19
24.8.2021 12:40:22   
milicicak
Častih se ja jednim Pfizerom danas 😁 treća doza uspešno aplicirana bez ikakvih smetnji za sad 💪

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Vakcinacija Covid -19
24.8.2021 13:34:33   
Maraj
Mili jesi ti bese prve dve primila sinofarm?
I ja cu pfizer , kao 3., al nije mi jos proslo 6 meseci od 2.doze

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Vakcinacija Covid -19
24.8.2021 15:16:33   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Maraj

Mili jesi ti bese prve dve primila sinofarm?
I ja cu pfizer , kao 3., al nije mi jos proslo 6 meseci od 2.doze



Da, prve dve Sinofarm, treća Pfizer.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Vakcinacija Covid -19
24.8.2021 22:12:32   
flamingos
Super mioicicak.Mi  početkom novembra treću dozu.3.maja smo drugu primili.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Vakcinacija Covid -19
24.8.2021 22:30:40   
vonavoj
Da li cemo opet morati da se vakcinisemo?! Stvarno ne shvatam vise....stiti,ne stiti vakcina,pa 3,6,9 meseci smo mirni...pa nekoga ne zastiti uopste... pa navodno ko je imao koronu,pa primio fajzera zasticen je...navodno ni druga doza nije bila potrebna,sad treba i treca..u Nemackoj daju drugu dozu na 6 nedelja,kod nas na 3 nedelje..luda kuca..

Vala neka uvedu antitela besplatno,da vidimo ko ih ima,pa onda neka opet vakcinisu... 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Vakcinacija Covid -19
24.8.2021 22:35:16   
flamingos
Von,u pravu si.Luda kuća.Mm me obaveštava o novostima,te tako da i treću dozu moramo da primimo.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Vakcinacija Covid -19
24.8.2021 22:39:57   
vonavoj
Ja bas nista ne pratim,tv nam ugasen,novine ako procitam to su naslovi..samo cujem rekla kazala..pogotovo za skolu,kako ljudi prepricavaju,a ni nastavnici ne znaju,niti su imali nastavnicka veca...ali zato roditelji sve znaju😂😂


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Vakcinacija Covid -19
24.8.2021 22:46:21   
flamingos


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ja bas nista ne pratim,tv nam ugasen,novine ako procitam to su naslovi..samo cujem rekla kazala..pogotovo za skolu,kako ljudi prepricavaju,a ni nastavnici ne znaju,niti su imali nastavnicka veca...ali zato roditelji sve znaju😂😂


Da,Von.Isto-ne gledam tv.Ne slušam vesti.Kako za sve,biće tako i za nas.Roditelji su tek posebna priča...🙄


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Vakcinacija Covid -19
28.8.2021 20:09:08   
Ivanka 75
Jedva cekam sredinu septembra da pruzim ramence za trecu dozu 😊

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Vakcinacija Covid -19
29.8.2021 8:37:53   
branki*
mi i dalje nismo vakcinisani,niti planiramo,ako nas ne uslove zbog posla.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Vakcinacija Covid -19
30.8.2021 9:34:03   
smoli
Ja sam to odavno, sad razmisljam da li da primim i trecu dozu i koju.


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Vakcinacija Covid -19
30.8.2021 10:00:58   
bubulence


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Da li cemo opet morati da se vakcinisemo?! Stvarno ne shvatam vise....stiti,ne stiti vakcina,pa 3,6,9 meseci smo mirni...pa nekoga ne zastiti uopste... pa navodno ko je imao koronu,pa primio fajzera zasticen je...navodno ni druga doza nije bila potrebna,sad treba i treca..u Nemackoj daju drugu dozu na 6 nedelja,kod nas na 3 nedelje..luda kuca..

Vala neka uvedu antitela besplatno,da vidimo ko ih ima,pa onda neka opet vakcinisu... 



Sve se slazem. Ne znam ko je ovde lud. Ja sam se vakcinisala. I? Svuda maska, mogu da se zarazim,mogu da zarazim druge .. koja mi je onda razlika da li jesam ili nisam vakcinisana .. pricam sa dr, svi samo odmahuju rukom. Ne znam kako to da shvatim. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Vakcinacija Covid -19
30.8.2021 10:13:00   
smoli
Razlika je u tome sto bi vakcina trebalo da nas stiti od tezeg oblika bolesti u slucaju da se zarazimo.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Vakcinacija Covid -19
31.8.2021 7:42:39   
Tiziana
Evo nasi prijatelji su sad imali situaciju da su bili na nekoj svadbi oni i njeni roditelji. Njih dvoje primili Fajzer, roditelji Kineza. Roditelji blizu 80 godins. Zaraze se. Roditelji dobiju temperaturu itd. Njih dvoje nista, ali posto su roditelji bili pozitivni, odu da se testiraju, pozitivni i oni. Otac od prijateljice, tri bajpasa i druge propratne bolesti, zavrsi u bolnici na kiseoniku. Bez vakcine ne bi imao sanse, ovako je izasao posle 7 dana. Majka kod kuce pregurala. Njih dvoje na kraju imali prehladu, tipa cureo im nos..




(odgovor članu smoli)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Vakcinacija Covid -19
31.8.2021 12:08:01   
smoli
Jel su nekoga zvali zbog trece doze? Meni jos nije isteklo 6 meseci od druge, negde se pominje i period od 3 meseca.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.9.2021 16:00:34   
Ivanka 75
Da se upisem u cipovane 3. put 😂

Raifajzer, moja banka 😂

(odgovor članu smoli)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.9.2021 16:36:37   
Ana RR
Još nisam videla da je neko tako srećan zbog vakcine user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.9.2021 21:51:22   
daca77
Ja se razočarala u efikasnost vakcina...dvojica mojih kolega, koji su 3.dozu primili pre 20-ak dana, obolelo je...klinička slika je kod jednog zabrinjavajuća☹️



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Vakcinacija Covid -19
7.9.2021 23:33:41   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Ana RR
Još nisam videla da je neko tako srećan zbog vakcine user posted image



Nikome ne zelim da brine za mene kao sto sam ja za sestrinu porodicu u decembru. Zato... Rokaj! 😊 
Daco, moj komsija i pored vakcine 2x dobio koronu. Upravo ga prolazi. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here