|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
26.1.2022 8:31:51   
Bicesuper
Ja sam juce otkucala sve ali poruka nije objavljena.
Vidim da su se oglasili. Dakle blizu bolnice jer se tamo radi operacija.
Tu je sve uzbrdo nizbrdo pa gledaj detaljno.
Ja sam bila 3 nedelje pa sam bila u stanu. Vi mozete i hotel jer ostajete kratko.
Tacno, jedna devojka je pisala da je muz vozio kola posle dva dana tako da vama za avion nece biti problem.
Zelim vam svu srecu.
Miricleb mozda se sretnemo u martu.
Jacaivan javljaj lepe vesti, svi se radujemo da cujemo uspeh...
Znaci i novim clanovima.

(odgovor članu Bliznakinja_)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Azoospermija
26.1.2022 8:54:45   
Bliznakinja_
Hvala puno svima na odgovorima. Nasli smo neki hotel koji je bas blizu bolnice. A i vreme ce od sutra malo da se popravi, pa se nadam da ce sve biti u redu sa letovima, ne bi trebalo da bude snega u narednih deset_ak dana🤞javicu se nakon operacije da napisem detaljno celokupan utisak.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Azoospermija
26.1.2022 14:53:51   
Bicesuper
Odlicno…Sredjuje se vreme izgleda.Svu sreću vam želim…Da li odmah idete na operaciju ili ćete probati i ovako da nadju spermatozoide?

(odgovor članu Bliznakinja_)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Azoospermija
26.1.2022 15:00:03   
Bicesuper
Jacaivan jeste vi vratili 1 ili 2 embriona?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Azoospermija
26.1.2022 15:18:22   
Bliznakinja_
Videcemo sta bude doktor rekao, ali mi bismo odmah na MTese jer do sada kad god je radio testove (sigurno bar 4 puta) uvek je bilo 0 spermatozoida, tako da bismo mi direkt na operaciju pa da budemo nacisto kako stoje stvari, da prekinemo ovu neizvesnost konacno i vidimo sta i kako dalje 💜

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Azoospermija
26.1.2022 16:01:01   
JacaIvan
Javljam sve to se podrazumeva..Mi smo vratili dva embriona,rekli smo da tako zelimo...Bliznakinja,samo lagano,mislite pozitivno i bice lepih vesti..Srecan put i drzimo vas fige!!!

(odgovor članu Bliznakinja_)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Azoospermija
26.1.2022 16:28:56   
Bicesuper
Mnogi su imali samo nule pa su u Turskoj našli i u ejakulatu. Svakako pratite šta lekar kaže, imaju oni dosta iskustva.Na mtese će verovatno naci materijal…Jacaivan super. Ja se bas dvoumim pa zato pitam. Vidim da dosta njih vraca dva

(odgovor članu Bliznakinja_)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Azoospermija
26.1.2022 17:08:20   
JacaIvan
Mi ti se uopste nismo dvoumili..U Srbiji smo uvek dva,cak jednom i tri i nista..Veca je sansa sa dva embriona..Kod nas je bila jedna blastocista i drugi isto je bio jako dobar..

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Azoospermija
26.1.2022 21:14:49   
Bicesuper
Ovo kad kazes jedan blastocista a drugi dobar mislis na ove sada ili na pre?Iskreno zaboravila sam i koliko ste dobili embriona?Razumem da je dva veća šansa od jednog… u smislu duplo veća.Ali je l to bolje samo zbog proste matematika da je dva vece od jedan ili ima još nekih razlogaBlizanacke trudnoće su ruzicnije vode ranijim porođajima i slicno…Bravo za vas… Sve je super nego ja se bas dvoumim

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Azoospermija
26.1.2022 21:27:01   
Bliznakinja_
Mi smo na zalost morali da otkazemo putovanje u zadnji cas, mm iskrslo nesto na poslu i ne moze da putuje, pa odlazemo do daljnjeg😑 Srecno svima i nadam se lepim vestima od vas, a nadam se i od nas uskoro💜

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Azoospermija
26.1.2022 22:08:28   
Bicesuper
Nema veze.Retrogradni Merkur radi svoje 🤣Sigurno ćete se organizovati uskoro.

(odgovor članu Bliznakinja_)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Azoospermija
28.1.2022 13:02:27   
JacaIvan
Mislila sam sad na ovaj pokusaj posle mikrotese..Na transferu su mi ubacili 2 embriona,a ostalo nam je jos 6zaledjenih..😍Sto se tice uspesnosti nepostoji ni jedan razlog hoce li uspeti sa jedan ili dva embriona,znas i sama nekad je i dovoljan jedan..Slusaj svoj osecaj,ti se najvise pitas..😆

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Azoospermija
28.1.2022 14:38:07   
Bicesuper
Zbunilo me je kad si rekla da je jedan blastocista a drugi isto dobar.Ja sam razumela da su svi blastociste kad prođe 5 dana. Oni u Turskoj tako čekaju i tako zalede.Mada tebi su odmah vraćali, ta 2 nisu ni ledili.Ostatak su zaledili…Moram dobro razmisliti.Je l se na ultrazvuku vide dve bebane?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Azoospermija
31.1.2022 14:27:33   
JacaIvan
Miracle,mozes li mi reci nesto vise o testiranju embriona i kako i koliko se placa?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Azoospermija
31.1.2022 14:38:02   
miracleB


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Miracle,mozes li mi reci nesto vise o testiranju embriona i kako i koliko se placa?



Naravno, mi smo kao jednu od opcija u dogovoru sa doktorom uradili PGT testiranje embriona. To je testiranje embriona na genetske poremecaje, ja sam to videla na internetu kao opciju koju sve cesce rade u USA pri svakoj vto. Procedura je takva da odlede zaledjene embrione ili ako se radi sa svezima nema tog koraka, uzme se uzorak iz embriona i oni se zamrzavaju a uzorak se salje genetskoj laboratoriji i posle oko 2 nedelje se dobija rezultat. Cena testiranja po embrionu je 300$ i pored toga smo jos platili to odmrzavanje, biopsiju i ponovno zamrzavanje.  

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Azoospermija
31.1.2022 15:41:27   
JacaIvan
A reci mi koji je razlog zbog cega ste radili neuspesani pokusaji ili nesto drugo?Da li moraju svi embrioni odjednom da se testitaju?Mi imamo 6 zaledjenih..

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Azoospermija
31.1.2022 16:00:21   
miracleB


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

A reci mi koji je razlog zbog cega ste radili neuspesani pokusaji ili nesto drugo?Da li moraju svi embrioni odjednom da se testitaju?Mi imamo 6 zaledjenih..



Kao sto sam ovde pisala imali smo 1 svez transfer i 2 FETa. 1.pokusaj bio je biohemijska, 2.neuspesan i 3.je bila trudnoca koja se zavrsila spontanim tj prestankom srcabe radnje ploda na kontroli u 8.nedelji. Posto smo kod mene uveli terapiju za stitnu, za insulinsku, trombofilije kao i pronizon onda nekako ostaje zakljucak da mozda problem postoji u samom embrionu. Takodje ako se secate uzrok azospermije tj cryptozospermije kod mog supruga je mikrodelecija y hromozoma. Oni su predlozili 2opcije, prva je genetsko testiranje embriona, druga u slucaju da ni jedan nije genetski dobar je micro TESE da probamo da nadjemo kvalitetnije spermatozoide. Srecom 2 embriona su genetski zdrava.I iskreno ne znam da li moze da se radi na npr2 embriona ili mora na svima, ali skoro pa sam sigurna da moze da se trazi fa se to uradi na broju koji vi zelite. A zasto bi vi to radili? Koliko sam shvatila kod vas sve za sada ide kako treba? 

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Azoospermija
31.1.2022 18:49:28   
JacaIvan
Samo mi reci jos nesto kazes 300$po embrionu i jos plus ovo ostalo,koliko izadje  sa svim tim jedan embrion?Kako placas preko ziro racuna ili?Ja sam trenutno u bolnici,u petak sam bila na uz i plod nije nastavio da se razvija i moraju da mi rade kiretazu..Zato se raspitujem kako to ispitivanje ide da uradimo do sl.pokusaja

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Azoospermija
31.1.2022 20:17:38   
miracleB


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Samo mi reci jos nesto kazes 300$po embrionu i jos plus ovo ostalo,koliko izadje  sa svim tim jedan embrion?Kako placas preko ziro racuna ili?Ja sam trenutno u bolnici,u petak sam bila na uz i plod nije nastavio da se razvija i moraju da mi rade kiretazu..Zato se raspitujem kako to ispitivanje ide da uradimo do sl.pokusaja



Jao mnogo mi je zao, bila sam u istoj situaciji i znam kako ti je ... izvini ali koja si ti sad nedelja?
300$ je testiranje po embrionu a plus placas 310eura za odmrzavanje i zamrzavanje i biopsiju...zato je isplativije vise odjednom. 

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Azoospermija
31.1.2022 20:34:34   
JacaIvan
Preguracemo nekako..Po mom nekom racunanju 11nedelja..Hvala ti za informacije svakako..😀

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Azoospermija
31.1.2022 22:45:32   
miracleB
Ma naravno da hocete... sve se pregura ali da je tesko jeste... ajde samo hrabro! Sta god da treba pitaj...

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Azoospermija
1.2.2022 14:31:09   
Bicesuper
Miracleb ja sam zatecena time da se to radi na odledjenim pa da se oni ponovo zalede. Pitala sam dr sto puta, rekao mi je da kad se jednom odlede ne mogu vise da se ponovo zamrzavaju.
Svima kad odlede za jedan pokusaj, ako se ne vrate svi, ostatak se baca. Ovo me je toliko zacudilo da nemam reci.
Jacaivan samo polako, jako mi je zao, kao i svima.
Imate za jos pokusaja pa uspece.
Sto se tice tog testiranja embriona, ja sam isto videla da se to radi, citala sam neke clanke.
Mi cemo uskoro tamo pa cu vam javiti.
Pozdrav i drzite se

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Azoospermija
1.2.2022 15:14:37   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Miracleb ja sam zatecena time da se to radi na odledjenim pa da se oni ponovo zalede. Pitala sam dr sto puta, rekao mi je da kad se jednom odlede ne mogu vise da se ponovo zamrzavaju.
Svima kad odlede za jedan pokusaj, ako se ne vrate svi, ostatak se baca. Ovo me je toliko zacudilo da nemam reci.
Jacaivan samo polako, jako mi je zao, kao i svima.
Imate za jos pokusaja pa uspece.
Sto se tice tog testiranja embriona, ja sam isto videla da se to radi, citala sam neke clanke.
Mi cemo uskoro tamo pa cu vam javiti.
Pozdrav i drzite se



Ja sam to testiranje trazila i posle 2.neuspelog pokusaja i tad mi je emre rekao da mi nismo kandidati za to i da se to nazalost ne radim na zamrznutim jedinl kad bi opet sve radili.Medjutim posle ovog puta sam to dobila od dr.Bayazita kao predlog tako da se ocigledno nesto u medjuvremenu promenilo. A to zasto stavljaju npr 3 embriona u jednu slamku meni isto nije jasno posto znam da u vecini vracaju 1 ili 2 embriona, medjutim pretpostavljam da to ima veze sa kvalitetom mozda embriona, sigurno postoji neki razlog zasto nekima zalede po 2 a nekom po 3... treba pitati doktora to...

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Azoospermija
2.2.2022 8:49:06   
Bicesuper
Veruj mi pitala sam sve. Bas sam ostala sokirana sto su tako zaledili, tim pre sto znam da su vecini po 2 ili neke po 2 neke po 3. Plus sam naglasila da ne bih vracala po 2. Potpuno je bacanje da mi se zaledi po 3. Mi smo dobili 6 vrhunskih embriobna i 3 bas dobra...
Njegovo objasnjenje je kao ledimo po 3 kao ako jedan propadne da ostanu dva. Posle sam se opustila, nisam mogla nista da promenim, smanjili su mi mogucnost za pokusaje, ali sam bila u fazonu ko zna zasto je to dobro.
Ako mi ne uspe iz ta 3 pokusaja mozda probam jos jednom sa microtese i to je to.
Ali ono sto znam milion posto je da je rekao da se kad se odledi vraca i da nema ponovo da se zaledi, da se to ne radi.
A to je bilo pre dva meseca, u isto vreme kad su vama predlozili to testiranje. Ja cu svakako pitati ponovo.
Nadam se da cemo imati svi uspeha. A mi se miricleb mozda i sretnemo.


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Azoospermija
2.2.2022 11:48:44   
miracleB
Tako su zamrzali i devojci kojoj je iz1.puta usp3lo 3x3 embriona.Eto onda ima logike, zalede 3 da ako pri odmrzavanju 1 propadne i dalje ostanu 2 za vracanje.Verovatno tu ima jos neka caka zasto svaki ne zalede posebno, vrv troskovi zaledjivanja, cuvanja, sutra odmrzavanje... prosto su to stvari u koje se oni bolje razumeju...nama su zaledili 2+2+2+3... i jedan svez odmah vracali... pa ako idemo sredinom marta vrv cemo biti u isto vreme

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here