|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li biste usvojili dete
10.1.2010 19:41:41   
JULIE
mislim da je to strasno humano...Ja i mm smo planirali da usvojimo jednu devojcicu i to bas malenu,bebicu.Trenutno,nemamo dovoljno prostora za jos jednog clana u stanu ali ako se situacija promeni,zasto da ne?Ubedjena sam da to dete ni po cemu ne bih izdvajala od svoje.Ja sam mikijeve stare stvari nosila u zvecansku sa mm,verujte da sam plakala kad sam videla svu onu napustenu decicu...Sama pomisao na to kako njima prolaze rodjendani,praznici bez nekog svog...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 19:47:11   
LillyT
Koliko ja znam kod nas je zakon jako rigorozan i tesko je usvojiti dete. Naravno da bih usvojila, ne vidim razliku izmedju usvojenog i rodjenog deteta, jer roditelj je onaj koji te je vaspitao, a ne onaj koji te je napravio. Znam da je lakse da se "postane" hranitelj, nego usvojitelj. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 19:52:19   
JULIE
Pa Lilly jeste lakse,plus ti placaju kad si hranitelj.To je slicno samo sto kod hraniteljstva posle 18god dete odlucuje hoce li ostati kod hranitelja ili krenuti svojim putem,mada kad pogledas u evropi se deca osamostaljuju od osamnaeste i od svojih bioloskih roditelja.I nikad ne bih krila od deteta da je usvojeno.U skoli sam imala drugaricu koju su usvojili i svi oko nje su znali sem nje same.Kad se posvadjala sa jednom drugaricom ova joj je to sve sasula u lice...Bilo je jako tuzno i potresno...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 20:15:33   
minavb
Znam ljude koji su napravili biznis od hraniteljstva pa mi je sama pomisao na to malo bljak. Inace mislim da je usvajanje dece bas velika stvar i divim se ljudima koji usvoje dete i tom detetu budu dobri roditelji. Da nisam mogla da zatrudnim, sigurna sam da bih usvojila neku mrvicu. Takodje, ako jednog dana kad omatorimo budemo dobro finansijski obezbedjeni, usvojila bi sigurno.user posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 20:20:05   
JULIE
Znas sta je zalosno?kod pojedinih hranitelja se tacno vidi da im je samo do para stalo,oni toj deci obezbedjuju sve ali nema tu ljubavi,nema neznosti...Znas,da se dete oseti voljenim...Nije fora pruziti krov nad glavom,pa oni to imaju i u domu

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 20:30:58   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Znam ljude koji su napravili biznis od hraniteljstva pa mi je sama pomisao na to malo bljak. Inace mislim da je usvajanje dece bas velika stvar i divim se ljudima koji usvoje dete i tom detetu budu dobri roditelji. Da nisam mogla da zatrudnim, sigurna sam da bih usvojila neku mrvicu. Takodje, ako jednog dana kad omatorimo budemo dobro finansijski obezbedjeni, usvojila bi sigurno.user posted image


Ja o ovome pricam, koliko znam, sto si stariji sve je teze usvojiti dete + prednost ce imati parovi koji ne mogu da imaju svoju decu i kojima vestacka oplodnja nije uspela. Takva je praksa ovde. Inace, u Srbiji ima vise porodica koje bi usvojile decu nego same dece za usvajanje. Bas sam gledala neku reportazu (ima tome skoro godinu dana) na TV kako sve to zapravo funkcionise i iskreno nisam mogla da verujem da je tako tesko usvojiti dete i koje su to sve provere. Ali, necu vise da trolujem, rekla sam vec da je dete dete i da ga treba vaspitati i da je to roditeljstvo.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 20:50:41   
Trcosava
Bih naravno usvojila kada ne bih mogla da imam svoje.
A što se tiče hraniteljstva - i to je problem, moja bivša koleginica pokušava godinama da usvoji, pošto je samica, tj nije udata i nema partnera - to je jako teško, pa se odlučila za hraniteljstvo, s tim da kod nas baš i nije praksa da dete ostane do 18 - već je tu par godina pa joj onda uzmu. Možda grešim i možda se to odnosi na decu ''oduzetu'' roditeljima, pa kad postanu ponovno ''sposobni'' da se staraju o sopstvenom detetu - dete vrate roditeljima. Prvo je bila odustala od starateljstva, pa na kraju je bilo daj šta daš... Nije još dobila starateljstvo...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 20:56:41   
Lu
IZVORNA PORUKA: JULIE
I nikad ne bih krila od deteta da je usvojeno.U skoli sam imala drugaricu koju su usvojili i svi oko nje su znali sem nje same.Kad se posvadjala sa jednom drugaricom ova joj je to sve sasula u lice...Bilo je jako tuzno i potresno...

Ovo je i zakonski regulirano, da se MORA djtetu u određenoj godini života reći da je usvojeno(ne znam u kojoj godini) uglavnom kada može to raumjeti,tako da ne dolazi do ovako ružnih situacija,ovo znam da vrijedi u HR jer sam nedavno gledala emisiju o tome.

Usvajanje je za mene naravno human,hrabar i nesebičan čin,poznajem nekoliko parova i usvojene djece i slažem se,roditelj je onaj koji se brine i odgaja dijete a ne onaj ko ga SAMO rodi!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 21:43:12   
Dora
Bih, ali mi nemamo uslova za to jer smo podstanari (za sad). To što moja deca imaju i više nego dovoljno, što imaju lepo i bezbrižno detinjstvo i puuuno ljubavi oko sebe a neko tamo detence u sirotištu nema ništa nego taj krov nad glavom i hranu...to u zakonu nema veze, mi ipak nemamo pravo...user posted image
Sad kad čekam treće dete mislim da i ne bih više a možda i bih, ne znam...Ne bi mi smetalo još jedno da dođe (a da ja ne moram da ga rađam)...

Hraniteljstvo ne dolazi u obzir jer ne bih podnela da se vežem za dete i ono za mene pa da ga uzme neko tamo od koga je prethodno to dete bilo oduzeto zbog ko zna čega...

Sve u svemu, usvojeno dete bih mogla da volim kao svoje. Ako ga usvojim kao malo dete pa odraste uz nas i mi ga vaspitamo...Sa većim detetom ne znam kako bih...

< Poruku je uredio Dora -- 10.1.2010 21:44:11 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:17:05   
gagana83
Da nemam decu,sigurno bih razmisljala o tome.Ovako,ne znam bas.Obozavam klince ali nisam sigurna da bih mogla da volim dete koje nisam ja rodila jednako kao moju Unu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:19:08   
bebuska
Ja sam oduvjek razmisljala da bi volila usvojit neko dijete i dalje mislim tako. Al zasto je toliko puno djece u sirotistima ako svi mi kazemo da bi usvojili djete? Mislim da od svih nas koje cemo se ovdje izjasnit da bi usvojile nijedna zapravo nece to i uradit?! Zasto? Svi mi pricamo o nekoj finansijskoj situaciji i drugim izgovorima a u stvari svaka od nas bi kad bi imala dvoje djece ipak se odlucila da rodi trece prije nego da usvoji? Znaci za trece dijete koje rodis bi bilo uslova a za usvojeno ne bi??? Neka se niko ne uvrijedi ovdje ubrajam i sebe. Smatram da bi svi mi mogli toj djeci da pruzimo osnovne uslove za zivot i prije svega puno puno ljubavi!Samo hocu da kazem da svi pricamo o tome a malo ko to i uradi. Zalosno je samo sto nekom ko stvarno zeli i pokusava usvojit djete iz nekih razloga ne odobre.user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:34:47   
lence
IZVORNA PORUKA: JULIE
U skoli sam imala drugaricu koju su usvojili i svi oko nje su znali sem nje same.Kad se posvadjala sa jednom drugaricom ova joj je to sve sasula u lice...Bilo je jako tuzno i potresno...


Zamisli tih roditelja koji imaju potrebu da svome detetu kazu kako je neko drugo dete usvojeno? user posted image  Narocito ako se ne zna da li to doticno dete zna! user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:35:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Da nemam decu,sigurno bih razmisljala o tome.Ovako,ne znam bas.Obozavam klince ali nisam sigurna da bih mogla da volim dete koje nisam ja rodila jednako kao moju Unu.


mislim da je najlakše reći-usvojila bih.... nemojte pogrešno da me shvatite ali sam specifična po ovom pitanju... Tuđe dete je tuđe dete.
Volim decu. Obožavam, ali ima tu puno stvari (ne finansije, one su nekada najmanji problem  pa toliko dece je odraslo u zdrave i normalne ljudi a da su im roditelji pružili skroman dom i puno ljubavi)... psihička spremnost-kad u glavi raščistiš neke dileme, predrasude o tome napr. kakve gene to dete nosi... jeste da bih ga i sama vaspitala kao što bih i svoje ali.... ne znam Poznajem jedan par koji je usvoji jednog dečaka . dIvni ljudi. Sterilan brak, jedno sa drugim ne mogu da imaju decu...da ne pričam koliku muku imaju od kada je saznao da mu nisu biološki roditelji... treba biti jak. Ali svoje dete moraš da trpiš i nikad nećeš reći..znate već šta ... a ovde mogu da padnu teške reči....
opet ima i drugih slučajeva ali... zaista ne znam . možda kada bih bila sto posto sigurna da ne mogu da rodim, možda bih tada drugačije razmišljala....

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:44:17   
bebuska
Evo kalioopi je rekla i ono sto ja nisam htjela...da ne zalazim u detalje. Uglavnom da svi radimo ono sto pricamo nebi ni bilo djece u sirotistima. Mnogo je tesko odluciti se na tako nesto. Zalosno, al je tako...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:52:48   
JULIE
Jao lence znam...ja svom detetu ne bih rekla da je njegov drug usvojen a znam da samo dete to ne zna.Pa,to su bre deca posvadjaju se zbog sitnice a zbog te sitnice detetu se srusi ceo svet.Kaliopi,bebuska ja mozda ne bih volela to dete ko svoje ali garantujem da ga nikad ne bih izdvajala ni u cemu od moje dece,to bi bilo stvarno zalosno.Jesu prihvatalista puna,ali morate se sloziti da ogroman br parova koji nemaju decu nisu cak nikad ni otisli kod lekara da vide sta je problem a kamoli da usvoje dete.Nekima je zbog toga neprijatno pa ne zele da usvoje dete...ne znam...

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:56:02   
cipiripi
ja ne bih...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:57:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

Jao lence znam...ja svom detetu ne bih rekla da je njegov drug usvojen a znam da samo dete to ne zna.Pa,to su bre deca posvadjaju se zbog sitnice a zbog te sitnice detetu se srusi ceo svet.Kaliopi,bebuska ja mozda ne bih volela to dete ko svoje ali garantujem da ga nikad ne bih izdvajala ni u cemu od moje dece,to bi bilo stvarno zalosno.Jesu prihvatalista puna,ali morate se sloziti da ogroman br parova koji nemaju decu nisu cak nikad ni otisli kod lekara da vide sta je problem a kamoli da usvoje dete.Nekima je zbog toga neprijatno pa ne zele da usvoje dete...ne znam...


..draga, osetilo bi ono i samo... jedva bih razmislila i o tome da mi usvojeno dete bude jedino dete a kamoli da ga usvojim i uz svoju decu..........

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 22:59:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: gagana83

Da nemam decu,sigurno bih razmisljala o tome.Ovako,ne znam bas.Obozavam klince ali nisam sigurna da bih mogla da volim dete koje nisam ja rodila jednako kao moju Unu.

Pa da,poenta je u tome da nemamo svi iste osjećaje,neko će usvojeno dijete voljeti kao svoje jer nema "svoje",neko će ga voljeti pored svoga bez razlike,neko ne može da usvoji dijete jer ima mnogo pitanja u glavi i ne smatra se podobnim za to,a neko...može i da napusti svoje rođeno dijeteuser posted image

Ja znam sigurno jedino ovo zadnje,da nikada ne bi uradila!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:00:13   
buhla
ja mnogo volim decu, ali mislim da ne bi imala hrabrost da usvojim neko dete. pre bi pomagala, nosila u neki dom odecu i hranu (sto sam i radila), nego iskreno usvojila.

moja tetka i teca, su usvojili devojcicu dok je bila beba. ona sada ima 13 godina. nisu joj rekli da je usvojena i mislim da im je to veeeelika greska. mala jeste dobra devojcica, ali je i teske naravi, mislim da kad bi saznala i to od drugih (a zive u takvoj sredini, gde je ona "da komsiji crkne krava") nastao haos. user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:02:25   
2002m
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: gagana83

Da nemam decu,sigurno bih razmisljala o tome.Ovako,ne znam bas.Obozavam klince ali nisam sigurna da bih mogla da volim dete koje nisam ja rodila jednako kao moju Unu.


mislim da je najlakše reći-usvojila bih.... nemojte pogrešno da me shvatite ali sam specifična po ovom pitanju... Tuđe dete je tuđe dete.
Volim decu. Obožavam, ali ima tu puno stvari (ne finansije, one su nekada najmanji problem  pa toliko dece je odraslo u zdrave i normalne ljudi a da su im roditelji pružili skroman dom i puno ljubavi)... psihička spremnost-kad u glavi raščistiš neke dileme, predrasude o tome napr. kakve gene to dete nosi... jeste da bih ga i sama vaspitala kao što bih i svoje ali.... ne znam Poznajem jedan par koji je usvoji jednog dečaka . dIvni ljudi. Sterilan brak, jedno sa drugim ne mogu da imaju decu...da ne pričam koliku muku imaju od kada je saznao da mu nisu biološki roditelji... treba biti jak. Ali svoje dete moraš da trpiš i nikad nećeš reći..znate već šta ... a ovde mogu da padnu teške reči....
opet ima i drugih slučajeva ali... zaista ne znam . možda kada bih bila sto posto sigurna da ne mogu da rodim, možda bih tada drugačije razmišljala....

gagana,kaliopi....potpisujem.Za moje dete imam zivce kao Konj...ali za tudje Ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:02:30   
bebuska
U pravu si ti da ima mnogo parova koji nemaju djece pa nikad nisu ni pomislili na to da usvoje. Ja licno poznajem nekoliko starijih bracnih parova sto nemaju djece, sto nikad nisu pokusali ni sa VTO a kamoli da su razmisljali da usvoje djete... I tuzno je to. Al ja pricam o tome da je zalosno sto bi se npr. u Srbiji da se napravi anketa bar pola parova izjasnilo da bi usvojilo dijete...a znas li koliko je to onda ljudi? Pa da svaki 100 par to i uradi nebi ni bilo napustene djece. Samo kazem da se covjek na to tesko odluci iz ovih il onih razloga...

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:04:38   
Dora
IZVORNA PORUKA: bebuska

Evo kalioopi je rekla i ono sto ja nisam htjela...da ne zalazim u detalje. Uglavnom da svi radimo ono sto pricamo nebi ni bilo djece u sirotistima. Mnogo je tesko odluciti se na tako nesto. Zalosno, al je tako...


Ne znam da li si se ikad raspitala koliko dugo traje proces usvajanja i koliki procenat ljudi koji su pokušali su stvarno imali uspeh u tome. Ja koja već imam svoju decu, kad bih se upustila u ceo taj proces koji traje i godinama..odlepila bih! Prvo, nemam toliko vremena ni živaca za sve to, a kad bi bilo jednostavnije sigurno bih. Nemam predrasude o "tuđoj deci" i ne tražim da neko ima "plave oči i talasastu kosicu"...da mu je IQ toliki i slično...Zaista verujem da je puno onih koji bi usvojili isto kao i onih koji su to bezuspešno pokušali ili onih koji ne ispunjavaju sve uslove koji su rigorozni...

Sirotišta se svakog dana pune decom, puno je napuštene dece jer je sirotinji lakše tako, kontracepcija je skupa a i abortus nije baš jeftin...Eto zašto a ne zato što ljudi nemaju volju da usvoje. Znam nekoliko porodica koje imaju usvojenu decu, znam i tu decu koja sad imaju svoju decu i dobri su i uspešni ljudi. Samo im je trebalo dati šansu.

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:07:52   
buhla
ja sam vanbracno dete, moja majka se udala kada sam ja imala 2 godine i posle rodila jos 4 dece. Moj otac (ja ga tako zovem, jer mislim da nije roditelj onaj koji te napravi, nego onaj koji te odgaji) nikad nije pravio razliku izmedju mene i ostale dece. On je cak sta vise mene i priznao, vodim se kao njegovo dete iako nisam. I bilo mu je mnogo tesko kada sam isla da se upoznam sa bioloskim ocem (sa kojim nisam vise u kontaktu). 

< Poruku je uredio buhla -- 10.1.2010 23:08:28 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:08:21   
cipiripi
moja tetka je usvojila dete. mali je imao 2 godine kad ga je usvojila, sad ima 22.
sa dolaskom u kuci vec se ponasao jako cudno...sad je kriminalac...jako teska osoba, histericna, luda..
geni su cudo, nikada neznas cije je to dete, ko su mu roditelji, sta je povukao..kako se majka ponasala u trudnoci..
mozda cete reci da sam luda, glupa..sta ti ja znam... ali nikada ne bi usvojila dete...
neko je spomenuo...nije bitno ko te je rodi vec vaspitao.. nesto u tom kontekstu, ali kakve gene nosis to nista ne moze promeniti...

ako ne budem imala decu, zivecu sa mm na rancu sa zivotinjama i odgajivacnicom pasa..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li biste usvojili dete
10.1.2010 23:09:16   
Lu
Počnite od četvrte godine
Stručnjaci kažu da je važno da se dete što ranije pripremi na priču da je usvojeno. Većina smatra da razgovor sa detetom treba započeti oko četvrte godine.
- U predškolskom uzrastu priča o usvajanju treba da je jednostavna i detetu razumljiva, kroz primere iz priča koji su bliski detetu, poput bajki "Pinokio" i "Palčica". Svaki naredni razvojni period zahteva složeniji odgovor sa više detalja - kaže Olivera Simendić, psiholog iz Gradskog centra za socijalni rad u Beogradu.
Prošle godine u Srbiji je usvojeno 140 mališana, od kojih je jedanaestoro otišlo u inostranstvo. U odnosu na poslednjih nekoliko godina, broj usvojenih je za oko 40 odsto veći.
Trenutno je još 488 porodica prijavljeno u bazu potencijalnih usvojitelja, a svega 74 deteta su u postupku izbora. U registru usvojitelja je i 58 stranih državljana.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here