|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 20:46:27   
barbara
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: barbara

zao mi je sve dece,sva su deca ista bez razlike ali mislim da je najbolje odneti neku pomoc toj deci ucinio si dobro delo!

Barbara moram da te pitam,mislim ok je što imaš takvo mišljenje da ti ne bi usvojila dijete ali zar ti misliš da ne postoje ljudi koji bi mogli usvojiti i usrećiti dijete i koji to čine a ne samo da im odnese poklon u sirotišteuser posted image

ima,ali malo je takvih!


_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 21:24:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: kaliopi
draga ovde na civilizovan način iznosimo svoja mišljenja, niko ne raspravlja, niti vređa nekog .... user posted image

.. ja volim da čujem svako razmišljanje i tuđe stavove...user posted image


E zato te volem!user posted image
Svako ima pravo na svoje misljenje , naravno. Ipak, kao zdravstveni radnik, volim ljudima da pojasnim sta jeste a sta nije, prosto da ne zive u zabludi. Imali smo na predavanjima iz  Etike slicne diskusije. Komentar profesora Jovana Marica na izjave nekih koji su takodje mislili da "iver ne pada daleko od klade" ,bio je da su zalutali na medicinu.


zato ja ne studiram medicinu nego Srpsku književnost....... user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da li biste usvojili dete
12.1.2010 0:09:15   
Urbana
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Ja znam da to ne bih mogla..plasim se, frka mi je, ako vec ja ne mogu da imam dete, necu ga imati po svaku cenu...
Tacno je to sto kazes da ako je otac/majka deteta lopov da ne mora da znaci da ce i ono samo biti lopov..
Plasi me jos jedna stvar...majka narkomanka, alkoholicarka..dete je sad mozda ok.. a nervni sistem koliko je ostecen nikad se ne zna..figurativno pricam..
Dok sa druge strane u onoj temi pise i o deci ciji su roditelji poginuli.. to je vec zalosno..to je tragedija, pa sad zamisli ako dete ima 5 godina i vuce tu sliku ceo zivot .. kako se drugi kolju i na njegove oci ga se odricu.. javlja se mrznja dok je dete jos malo...
Nisam pametna..koliko god da sam optimista da cu jednog dana i ja da user posted image toliko nisam optimista kada je o ovome rec...



Cipiripi ja te potpuno razumem, a pre svega zelim ti da uskoro imas svoje dete.
Ja uopste ne mogu da razmisljam iz pozicije da li bi ili ne usvojila, jer imam svoju decu. Pored svoje da usvajam ne bi, jer pre svega ne zelim. Da nisam mogla imati decu, mislim da ni onde ne bih usvajala.
Ali znam zaista divnih ljudi i divne usvojene dece, kao i onih drugih, a i onih trecih.
Alkoholizam nije nasledan, barem nema jos dokaza, mada se kazu intenzivno radi na tome, ali je cinjenica da se provlaci iz generacije u generaciju u jednoj porodici. Ja verujem da nije nasledan, ali da jeste nasledna predispozicija i o tome sam dosta citala i sve ukazuje na to. Ali opet bitan je svakako fenotip.
S druge strane lopovluk nije nasledan, ali predispozicije za promiskuitetno ponasanje i kleptomaniju jesu.
U prilog tome znam ljude koji su usvojili dete ( ona psiholog, a on doktor) a dete im je kleptoman jos od 10 godine. A nije kako cesto kazu nedostatak paznje u detinjstvu, koji se obicno navodi kao uzrok kleptomanije.
S druge strane da sve moze a i ne mora da bude, da i skriveni talenti ( predispozicije ) mogu lezeti neotkriveni generacijama, pokazuje slucaj Lavinie Meijer ( a mnoge bi jos mogla navesti ) koja je usvojena ( kao i njen brat ), a njen bioloski otac koga je nedavno uopznala nije nikad ni cuo za harfu.....

Lavinia Meijer


Tako da ko zeli da usvoji dete, ne treba da se opterecuje sa genetikom, a ko ne zeli ne treba da nalazi izgovore u istoj.



_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da li biste usvojili dete
12.1.2010 0:26:09   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Urbana

Tako da ko zeli da usvoji dete, ne treba da se opterecuje sa genetikom, a ko ne zeli ne treba da nalazi izgovore u istoj.



user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da li biste usvojili dete
12.1.2010 0:32:20   
Modessty
Ko želi da usvoji dete neće pitati za njegove gene i za to ko su mu bili roditelji. To je nebitna stvar.
Odluka o usvajanju te natera da se duboko zagledaš u sebe i svoje srce i razum. Natera te da preispitaš svoje motive i svoje strahove. Dok odluku o radjanju spostvenog deteta vrlo često donosimo olako i bez mnogo filozofije.

Ne treba osudjivati one koji iskreno kažu da nikada ne bi usvojili dete. Ali treba pružiti punu podršku onima koji to žele! Jer to su zaista hrabri ljudi!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da li biste usvojili dete
13.1.2010 13:17:39   
sekula
Usvajanje deteta,nosi sa sobom veliku odgovornost tj. odgovornost na neki nacin i za sudbinu tog deteta.
Sta ce i kakva ce licnost biti,usvojeno dete zavisice i od osobe koja ga je usvojila i razvijala to dete mislim vaspitavala.

   Dete je "prazna tabla" a sta ce pisati na toj tabli zavisi i od table ali i od "krede"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 12:15:16   
bebironcic
Pozdrav svima!Nova sam na sajtu,bas sam se sada registrovala,ali na zalost tema o koj pricate mi je jako poznata.Ja i suprug imam problem,ne mozemo imati biolosko dete,prijavili smo se za usvajanje ali je procedura velika!Ko zeli mogu objasniti sta i kako ide oko procedure.
I nadam se da cete me lepo prihvatiti ovde u druzenju sa vama!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 12:29:17   
Ellenica
Dobrodošla bebirončiću
Piši u nekoj od tema za upoznavanje da se lepo upoznamo.
za sve imaš google pretraživač pa možeš naći bilo koju temu.
user posted image


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 12:31:28   
Anoniman
Dobrodošla bebirončiću! Vidi ovu temu: Informacije o usvajanju KLIK OVDE

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 12:42:16   
bebironcic
Hvala Vam na dobrodoslici!
Bilo bi lepo razmisljati pozitivno,ali kada je situacija ovakva kakva jeste onda je tesko!user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 13:24:27   
indy_25
Ja bi rado usvojila djete od 1 ili 2 godine i pruzila mu ljubav i topli dom i jako sam osjetljiva na tu djecu u domu koja su napustena iz kojekakvih razloga ali moj muz ne bi nikada jer sam ga pitala tako da nikad necu biti u mogucnosti da usvojim djete.

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 14:07:58   
Mari86
Ja poznajem jednog decka koji nam je kucni prijatelj muzu i meni,dolazi nam cesto.
Momak je usvojen kao beba.Lep kao andjeo (bez preterivanja),predaje na Fakultetu Tahnickih nauka,upisao doktorat.
Uz sve to jedan divan i vredan mladic,otac koji ga je usvojio je umro pre par godina a majka je jos ziva ali stara je sad vec.
Kada pricamo o tome da je usvojen on uvek kaze,da nema druge roditelje sem onih koji su ga odgajili i vaspitali,i da nece da zna ko su mu bioloski roditelji,jer time nista nije dobio,ja se sva najezim kada on kaze ,oni me nisu zeleli isto tako prirodno je da ni ja ne zelim njih...user posted image



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 14:15:47   
bebironcic
Mislim da je najbitnije ko je odgajio dete a ne ko ga je rodio!Nije dovoljno biti roditelj samo da rodis i imas dete,bitno je negovati ga,cuvati,vaspitavati i usmeriti ga ka pravom putu!Bar ja tako mislim.Tako cu se i ophoditi prema detetu,jednoga dana,kada prodje sva ova procedura oko usvajanja,samo se nadam da nece previse potrajati!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 14:22:35   
Mari86
IZVORNA PORUKA: bebironcic

Mislim da je najbitnije ko je odgajio dete a ne ko ga je rodio!Nije dovoljno biti roditelj samo da rodis i imas dete,bitno je negovati ga,cuvati,vaspitavati i usmeriti ga ka pravom putu!Bar ja tako mislim.Tako cu se i ophoditi prema detetu,jednoga dana,kada prodje sva ova procedura oko usvajanja,samo se nadam da nece previse potrajati!


bebi dragaaa..zelim da vam se sto brze resi ...koliko jos treba da cekate?user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 14:32:42   
bebironcic
Hvala ti na podrsci,ali je to vec diskutabilna tema,tako da ne znam sta da kazem.Prvo se vuce papirologija u gradu iz koga ste,pa se salje u Bg i onda se pravi jedinstvena lista cekanja.Pa kada dodjes na red,a ta lista cekanja je na principu liste cekanja kao za vantelesnu preko zavoda.Tako da nemam pojma kada cemo doci na red,jer nasi papiri jos nisu u Bg-u,ali po svemu sudeci....do liste cekanja ce nam trebati sigurno vremena do kraja ove godine,pa onda jos puno,puno vremena!user posted image

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 14:34:32   
Mari86
IZVORNA PORUKA: bebironcic

Hvala ti na podrsci,ali je to vec diskutabilna tema,tako da ne znam sta da kazem.Prvo se vuce papirologija u gradu iz koga ste,pa se salje u Bg i onda se pravi jedinstvena lista cekanja.Pa kada dodjes na red,a ta lista cekanja je na principu liste cekanja kao za vantelesnu preko zavoda.Tako da nemam pojma kada cemo doci na red,jer nasi papiri jos nisu u Bg-u,ali po svemu sudeci....do liste cekanja ce nam trebati sigurno vremena do kraja ove godine,pa onda jos puno,puno vremena!user posted image


Jao draga bas uzasno sto toliko morate da cekate...user posted image
U svakom slucaju,zelim da ti vreme sto brze prodje i da se to oko usvajanja brzo zavrsi pa da uzivas sa svojim detetom mila!! user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 14:38:34   
viking
Ja znam dve porodice koje su usvojile dete, ta deca su njima već dve, odnosno četiri godine i sve je u najboljem redu! Deca lepo rastu, razvijaju se normalno u srećnu i pametnu decu.
To je veoma plemenit čin i zaslužuje veliko poštovanje.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 14:47:16   
sephora
ja isto podržavam ideju o usvajanju dece...user posted image user posted image user posted image
mislim da je to zaista plement čin i često sam razmišljala, kako bih, kada bih imala zaista dobru materijalnu situaciju, usvojila neko detence bez obzira što imam i svoju biološku decu...
ne bih se mnogo opterećivala ko su mu biološki roditelji jedino bih se plašila da kasnije ti roditelji ne počnu da ih traže i da posle deci prave probleme ako su neki problematični tipovi...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 15:50:25   
Ellenica
Toplo mi je oko srca kad vidim da ima mnogo žena koje bi usvojile ili koje kao bebironcic to i rade.
Draga  želim ti puno sreće user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da li biste usvojili dete
18.1.2010 16:01:01   
anajid
Bebironcic,svaka cast i puna podrska za takvo razmisljanje.Ja radim u vrticu i imam u grupi usvojenu devojcicu.Negovana je i lepo vaspitana od mnoge dece koja su sa svojim bioloskim roditeljima.Ljudi koji su je usvojili daju se za nju neverovatno,a sto je interesantno mala pocinje da lici jako na svoju majku iako je nije rodila.Svaka cast vama plemenitim ljudima!

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da li biste usvojili dete
19.1.2010 9:50:01   
bebironcic
I ja poznajem ljude sa usvojenom decom i po nicemu se ne vidi da su ta deca usvojena.Cak sta vise su nekako vaspitanija i pozitivnija od bioloske dece.Samo da ne zavrsimo u starackom domu dok dodjemo na red posto je sve to vrlo sporo!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da li biste usvojili dete
2.2.2010 20:25:05   
steva
Normalno da bih ga usvojio jer o je vrlo humana stvar i jos pogotova ako ne mozes imati dece>

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da li biste usvojili dete
7.2.2010 17:20:44   
Rossa
ja mislim da su ljudi koji usvoje dete stvarno divni i oduvek sam mislila da bih mogla da usvojim dete jednog dana i da ću ga voleti isto kao da je moje,jer dok sam bila mala,bili smo hraniteljska porodica i stvarno sam tu decu volela isto kao da su mi rođena braća ili sestre,ne sumnjam u sebe,ali jako bi mi bilo teško da ga ostatak porodice drugačije gleda,manje voli samo zato što je usvojeno,što nije njihovo,plašim se da bi uvek postojala razlika između rođenih unuka i usvojenih,to bi mi stvarno teško palo,ali ko zna,možda se ipak jednog dana i odlučim za to.

(odgovor članu steva)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da li biste usvojili dete
7.2.2010 20:57:32   
Anoniman
Ja sam apsolutni pobornik usvajanja, ukoliko su ljudi otvorenog srca. Mm i ja planiramo usvajanje bez obzira na svoju biolosku decu i verovatno cemo uskoro uci u proceduru prikupljanja papira.

Pa mm i ja smo imali macku i nikada nam nije bio problem da po nekoliko puta nocu ustajemo zbog nje. Da ne pricam o tome da kada se razbolela nedelju dana smo spavali u smenama da bi je drzali na rukama i spricom hranili, a da ne pricam koliko je suza bilo kada je uginula. Oplakala je cela nasa familija. Kako onda dete da razdvajas, stvarno ne razumem.

Znam da sam otisla off, ali sam ovo navela kao primer, jer ne vidim kako moze da se meri odnos ljubavi na relaciji biolosko i usvojeno dete. To je bar moje misljenje.

(odgovor članu Rossa)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da li biste usvojili dete
7.2.2010 21:08:58   
Ivanka 75
Za mene je usvajanje deteta definitivno najuzvišeniji čin dobročinstva i dobrog srcauser posted image
Divim se ljudima koji se odluče na taj korak i istraju u svojim osećanjimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Pitali smo dr ginekologa: folikularna cista
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here