|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:21:21   
cipiripi
Ja znam da to ne bih mogla..plasim se, frka mi je, ako vec ja ne mogu da imam dete, necu ga imati po svaku cenu...
Tacno je to sto kazes da ako je otac/majka deteta lopov da ne mora da znaci da ce i ono samo biti lopov..
Plasi me jos jedna stvar...majka narkomanka, alkoholicarka..dete je sad mozda ok.. a nervni sistem koliko je ostecen nikad se ne zna..figurativno pricam..
Dok sa druge strane u onoj temi pise i o deci ciji su roditelji poginuli.. to je vec zalosno..to je tragedija, pa sad zamisli ako dete ima 5 godina i vuce tu sliku ceo zivot .. kako se drugi kolju i na njegove oci ga se odricu.. javlja se mrznja dok je dete jos malo...
Nisam pametna..koliko god da sam optimista da cu jednog dana i ja da user posted image toliko nisam optimista kada je o ovome rec...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:25:20   
Modessty
Cipiripi svakom detetu bez izuzetka je potrebna samo ljubav! user posted image Pa svi smo mi od krvi i mesa i svi imamo takve strahove. I ja sam se pitala kako bi izašla na kraj sa detetom koje ima psihičke probleme zbog toga što su ga roditelji ostavili. Mislim da je ljubav ono što prelazi sve prepreke. Ali treba imati mnoooooogo strpljenja

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:30:04   
Verus
Slazem se sa Mod.  SVAKOM detetu treba puno strpljenja ne samo usvojenom koje ima potencijalne traume i psihicke probleme....deca su kao male osetljive biljke-treba im puno paznje, topline i ljubavi da procvetaju u prelepe ljudeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 1:30:30   
cipiripi
user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 10:31:45   
minavb
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Ja znam da to ne bih mogla..plasim se, frka mi je, ako vec ja ne mogu da imam dete, necu ga imati po svaku cenu...
Tacno je to sto kazes da ako je otac/majka deteta lopov da ne mora da znaci da ce i ono samo biti lopov..
Plasi me jos jedna stvar...majka narkomanka, alkoholicarka..dete je sad mozda ok.. a nervni sistem koliko je ostecen nikad se ne zna..figurativno pricam..
Dok sa druge strane u onoj temi pise i o deci ciji su roditelji poginuli.. to je vec zalosno..to je tragedija, pa sad zamisli ako dete ima 5 godina i vuce tu sliku ceo zivot .. kako se drugi kolju i na njegove oci ga se odricu.. javlja se mrznja dok je dete jos malo...
Nisam pametna..koliko god da sam optimista da cu jednog dana i ja da user posted image toliko nisam optimista kada je o ovome rec...


Oko svakog deteta moramo da se trudimo, bilo da je nase ili usvojeno. Ako te brinu osobine koje usvojeno dete moze naslediti od bioloskih roditelja, dobro je da znas da se skonost ka drogama, lopovluku, alkoholu,kriminalu...ne nasledjuje, to se stice uticajem sredine. Pod uticajem dobrih ljudi koji usvoje dete, i to dete ce biti divno bez obzira cije gene nosi i sta je do usvajanja dozivelo. Jedino treba da te brinu genetski uslovljene bolesti, ali tu ni sa svojim detetom ne mozes biti bas sasvim sigurna, moze od neke cukun babe da nasledi sizofreniju ili ko zna sta.
Sigurna sam da je rizik da dete ne odraste bas kako treba, potpuno isti kod bioloskog i usvojenog deteta. Kako vi uticete na dete, bilo da je ono usvojeno ili vase, kako vasa sredina utice, drugari u skoli, dvoristu...takvo ce i biti.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 13:23:43   
barbara
procitala sam sve postove,najvise se slazem po pitanju misljenja sa cipiripi!sto se tice genetike ima dobre veze sa detetom,ne kaze se dzabe ne ide iver daleko od klade!kada bi se desilo da nesto ukrade bila bih prinudjena da ga istucem da se to ne ponovi ali bi isto pomislila da sam gresna jer tucem tudje dete!volis ti njega mozda kao svoje ali si svjestan da ga nisi ti rodila!moras biti stvarno savrsena osoba-ako takva danas postoji-da ne bi bio gresan prema tom detu!toliko ljudi siluje svoje dete i majke cute,a tek koliko ima slucajeva sto usvojitelji zlostavljaju dete a ono ne sme da kaze!zao mi je sve dece,sva su deca ista bez razlike ali mislim da je najbolje odneti neku pomoc toj deci ucinio si dobro delo!svoje kada istuces ono ti oprosti,a tudje ni oprosti ni zaboravi!user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 13:31:46   
Lu
IZVORNA PORUKA: barbara

zao mi je sve dece,sva su deca ista bez razlike ali mislim da je najbolje odneti neku pomoc toj deci ucinio si dobro delo!

Barbara moram da te pitam,mislim ok je što imaš takvo mišljenje da ti ne bi usvojila dijete ali zar ti misliš da ne postoje ljudi koji bi mogli usvojiti i usrećiti dijete i koji to čine a ne samo da im odnese poklon u sirotišteuser posted image

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 14:19:34   
minavb
Dete koje usvojite je vase, nije tudje. Ono je VASE!
I moram da ponovim posto ocito ne citate pazljivo postove. Lopovluk, narkomanija, alkoholizam, sklonost ka kriminalu, to se NE NASLEDJUJE!!! Ove osobine i sklonosti se razvijaju samo pod uticajem sredine, zato se i kaze da iver ne pada daleko od klade. Ako ste vi ta klada, iver ce biti slican vama, zar ne?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 14:30:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Dete koje usvojite je vase, nije tudje. Ono je VASE!
I moram da ponovim posto ocito ne citate pazljivo postove. Lopovluk, narkomanija, alkoholizam, sklonost ka kriminalu, to se NE NASLEDJUJE!!! Ove osobine i sklonosti se razvijaju samo pod uticajem sredine, zato se i kaze da iver ne pada daleko od klade. Ako ste vi ta klada, iver ce biti slican vama, zar ne?


.. mina draga.........mene najmanje brinu ti poroci kojima sutra i moje rođeno dete može da podlegne....

... geni ženo, kapiraš...?
I šta ti znaš kako će ono sutra da reaguje kada odraste kada te pošalje u p.m samo zato što mu se nešto kvrcnulo i pored tvog mukotrpnog truda i ljubavi s kojom si ga vaspitavala sve te godine?
reci me, ne bi pomislila.... kada bi te zaista uvredilo, onako, pravo.... kad sam te i ... ko zna čiji si... tako mi i treba...? Kako bi  se ti osetila, kako bi se ono osetilo?
...svom bi oprostila svakakve stvari jer majka prašta sve... ono je tvoja krv!
Svi smo mi samo ljudi sa manama i vrlinama kojima se česton remeti balans.
... jako sam realna ponavljam još jednom....
oni koji čitaju pažljivo postove primetiće da sam to već jednom rekla.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 14:42:27   
minavb
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: minavb

Dete koje usvojite je vase, nije tudje. Ono je VASE!
I moram da ponovim posto ocito ne citate pazljivo postove. Lopovluk, narkomanija, alkoholizam, sklonost ka kriminalu, to se NE NASLEDJUJE!!! Ove osobine i sklonosti se razvijaju samo pod uticajem sredine, zato se i kaze da iver ne pada daleko od klade. Ako ste vi ta klada, iver ce biti slican vama, zar ne?


.. mina draga.........mene najmanje brinu ti poroci kojima sutra i moje rođeno dete može da podlegne....

... geni ženo, kapiraš...?
I šta ti znaš kako će ono sutra da reaguje kada odraste kada te pošalje u p.m samo zato što mu se nešto kvrcnulo i pored tvog mukotrpnog truda i ljubavi s kojom si ga vaspitavala sve te godine?
reci me, ne bi pomislila.... kada bi te zaista uvredilo, onako, pravo.... kad sam te i ... ko zna čiji si... tako mi i treba...? Kako bi  se ti osetila, kako bi se ono osetilo?
...svom bi oprostila svakakve stvari jer majka prašta sve... ono je tvoja krv!
Svi smo mi samo ljudi sa manama i vrlinama kojima se česton remeti balans.
... jako sam realna ponavljam još jednom....
oni koji čitaju pažljivo postove primetiće da sam to već jednom rekla.


Isto tako i tvoje moze da te otera u p.m. zato sto mu je nesto kvrcnulo u glavi i pored tvog mukotrpnogr tuda i... Isto tako i tvoje moze da te uvredi, da te ugrize za srce da puknes od muke, bez obzira sto je tvoja krv. Kako ga vaspitas, u kakvom okruzenju raste, takvo ce biti , bilo da je tvoje ili da ga je neko drugi rodio. Ako se druzi sa klincima koji vole da puse travu, probace i ono bez obzira da li si ga ti rodila ili ne. Ako njegov najbolji drug mami kaze "Ne seri kevo" , reci ce i tebi tvoje bez obzira da li si ga rodila ili ne.... Ja sam tako vaspitana, svi su mi ljudi isti, pa tako bi i na decu gledala isto. I azijata da usvojim, moje je i tacka!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 14:45:54   
cipiripi
mislim da prica ide u krivom smeru, svako ima svoje misljenje i svako ima svoju muku, neko ko se bori da zatrudni i neko kome to ne ide, neko ko je trudan i neko ko vec ima dete, ili je dete izgubio... svako ima svoj stav, svoju muku..mislim da je bez veze polemisati o tome i isterivati zasto je to ok a zasto ne...zasto neko to ne zeli..a zasto neko zeli..
postaje degutantno...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 14:56:02   
Maza82
Mislim da na ovu temu samo trebamo dati svoje mišljenje, a ne da se ubjeđujemo šta je ispravno, a šta ne... Ja iskreno podržavam ljude koji to urade, svaka im čast, ali ja o tome trenutno ne razmišljam....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:00:52   
minavb
Ovde pricamo o usvajanju, ko je za a ko je protiv. To nema veze sa mukom koju neko muci, ili si za ili protiv. Da bi se neke stvari bolje shvatile, smatram da je bitno da se pojasni sta se nasledjuje a sta ne. Usvajanje uvek treba podrzati, ne moras da usvojis ali podrzi one koji to urade.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:07:13   
cipiripi
a cemu onda sluze geni?
nisam znala da nestaju i da se menjaju?

i da dodam ne osudjujem nikoga govorila sam u prvom licu jednine "JA"


< Poruku je uredio cipiripi -- 11.1.2010 15:08:00 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:11:14   
Maza82
Ja samo ne znam zašto se treba uopšte raspravljati oko toga, svako ima svoje mišljenje i kraj priče..

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:11:22   
BabyG
Svako dete zaslužuje da ima roditelja, kao što i svaka NORMALNA porodica zaslužuje da ima decu! Nekim parovima je nažalost uskraćena mogućnost da prirodnim putem imaju decu, a zaslužuju ih više nego neki što ih imaju.. Definitivno sam ZA i svi koji žele da usvoje jedno ili više dece imaju moju puno podršku! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:13:36   
Iva979
Ja podrzavam ljude koji zele da usvoje dete, mislim da je to veoma human čin.
Pretpostavljam da bih to uradila i sama jednog dana, ukoliko ne bih mogla svoje da imam.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:14:24   
Maza82
Ja sam rekla da to podržavam i svaka čast parovima koji se na to odluče, jer smatram da to nije laka odluka... A sve ostalo ne bih komentarisala..

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:14:48   
minavb
Genotip je genska konstitucija nekog organizma koja može da se odnosi na:
  • jedan par alela (uži smisao genotipa)
  • celovitu naslednu osnovu (sve gene koje taj organizam poseduje), što predstavlja širi smisao genotipa.


Genotip zigota, nastalog spajanjem polnih ćelija, sadrži proporcionalno jednak broj majčinih i očevih gena, samo što su se ti geni drugačije iskombinovali u genotipu potomka. Kakav će biti efekat genotipa na fenotip zavisi ne samo od genetičke osnove već i od dejstva faktora sredine u kojoj se novi organizam razvija.

Ne postoji gen koji moze da uslovi razvoj zelje za kradjom, drogom, alkoholom i slicno. Prosto ne postoji. Takve se osobine uce i sticu tokom odrastanja od sredine u kojoj dete raste.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:18:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Maza82

Ja samo ne znam zašto se treba uopšte raspravljati oko toga, svako ima svoje mišljenje i kraj priče..


draga ovde na civilizovan način iznosimo svoja mišljenja, niko ne raspravlja, niti vređa nekog .... user posted image

.. ja volim da čujem svako razmišljanje i tuđe stavove...user posted image

(odgovor članu Maza82)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:19:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Genotip je genska konstitucija nekog organizma koja može da se odnosi na:
  • jedan par alela (uži smisao genotipa)
  • celovitu naslednu osnovu (sve gene koje taj organizam poseduje), što predstavlja širi smisao genotipa.


Genotip zigota, nastalog spajanjem polnih ćelija, sadrži proporcionalno jednak broj majčinih i očevih gena, samo što su se ti geni drugačije iskombinovali u genotipu potomka. Kakav će biti efekat genotipa na fenotip zavisi ne samo od genetičke osnove već i od dejstva faktora sredine u kojoj se novi organizam razvija.

Ne postoji gen koji moze da uslovi razvoj zelje za kradjom, drogom, alkoholom i slicno. Prosto ne postoji. Takve se osobine uce i sticu tokom odrastanja od sredine u kojoj dete raste.


Draga, sve ja to znam i zadržavam svoj stav i dalje a tvoj poštujem user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:19:41   
minavb
IZVORNA PORUKA: kaliopi
draga ovde na civilizovan način iznosimo svoja mišljenja, niko ne raspravlja, niti vređa nekog .... user posted image

.. ja volim da čujem svako razmišljanje i tuđe stavove...user posted image


E zato te volem!user posted image
Svako ima pravo na svoje misljenje , naravno. Ipak, kao zdravstveni radnik, volim ljudima da pojasnim sta jeste a sta nije, prosto da ne zive u zabludi. Imali smo na predavanjima iz  Etike slicne diskusije. Komentar profesora Jovana Marica na izjave nekih koji su takodje mislili da "iver ne pada daleko od klade" ,bio je da su zalutali na medicinu.

< Poruku je uredio minavb -- 11.1.2010 15:25:58 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 15:21:53   
Maza82
aha, to se tako kaže NA CIVILIZOVAN NAČIN user posted image user posted image , ok. da znam i ja ubuduće user posted image user posted image da iznesem svoje mišljenje na civilizovan način.. Hvala draga user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 18:26:37   
Ellenica
Kada sam se porodila i došla kući često sam sanjala kako plivam kroz neku duboku vodu i u njoj nalazim dve bebe umotane u list lokvanjauser posted image .
I u snu kao sebi govorim "Kada ovoliko volim jednu bebu i toliko mi sreće donosi, koliko bi tek tri bebe bile divne"
I kao razmišljam, poneću ih ja kući, imam mleka dosta, tu mi je mama da mi pomogne i sl.
Sećam se da sam bila jako tužna kad sam se probudila, jer sam shvatila da je to samo san.

Uvek sam mislila da je usvajanje divno, a ne samo humano, jer kada znate da taj mali život zavisi samo od vas tada možete da se smatrate njenim pravim i jedinim roditeljem.
A uzevši u obzir užasno velikog broja siročadi mislim da je tužno to što se jako mali broj usvoji, tužnije što samo bebe imaju prođu, dok su još male i "nenačete" " neotpakovane" i pogodne za programiranje, jer nemaju svog prtljaga.
Šta je sa starijom decom, sa problematičnom, zlostavljanom, koja nemaju sjajnu budućnost u domovima za nez. decu, a uz pomoć nekog čistog srca mogu da se vrate na pravi put, da prožive makar deo svog detinjstva srećno.
Verujem da ni jedan roditelj nebi voleo da se "nedaj bože" njima nešto desi i da njihova deca završe u sirotištu i da nema ko da ih usvoji.

Možda sam preterala sa izlaganjem mišljenja, ali volela bih da sva deca dobiju šansu, jer na njima svet ostaje
Moje mišljenje je DA
Sutra da sam u situaciji, rađala bih i svoju ali i usvajala decu i volela bi ih sve.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li biste usvojili dete
11.1.2010 18:32:28   
Buba76
Radila sam nekada u Kolevci(tamo su smestena napustena deca) i uvek sam rekla da bih usvojila ako ne budem mogla roditi. Treba usreciti i tu decu,nisu ona kriva...

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here