|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
14.2.2010 14:16:13   
DRAGANA212
Potpuno te razumem Lidija.Ja sam gledala na yutubu,ma treba probati,a ovo je ipak nešto novo,ko zna kad bi to došlo u Srbiju da se čovek nije zainteresovao.Takođe sam kontaktirala neke mame da se priključe na forum i objasnila im za to,nadam se da će nam se pridružiti.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
14.2.2010 17:14:09   
Lidija R
I ja se nadam i to sto pre. Ne znam da li si ti isla na ringeraja Makedonije? Tamo samo o tome pricaju. Ima sest porodica sa Ohrida koji su u programu i prezadovoljni su. Do sada su radili isto sto i mi sa nasom decom i nisu puno napredovali.Moja Ena nije drzala glavu do svoje prve godine iako smo redovno radili vezbe. Tek kada sam je odvela na ankupunkturu pocela je posle mesec dana da drzi glavu. Kada sam to rekla doktorki tako me je izgrdila strasno. Tako da posle vise nikada nisam pricala o tome a Enu sam nastavila da vodim na ankupunkturu do skora.Kad je pocela kriza vise nisam mogla da je vodim. Ljubi MIu pa se cujemo.

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
16.2.2010 17:36:16   
nikica
user posted image hvala prince ,primih poruku pa cu da pogledam na mk,ringerajauser posted image

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
16.2.2010 18:35:48   
DRAGANA212
Gde si Nikice ti ovih dana,nema te da se družimo i čujemo tvoje mišljenje o svemu ovome?

(odgovor članu nikica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
16.2.2010 19:31:08   
DRAGANA212
Nikice ne znam da li si pročitala u prethodnoj mojoj prepiski,pitala sam te kad su tvom sinčiću kod psihologa odvojili motoriku od mentalnog oštećenja,pošto Mii još uvek zbrajaju ocenu?

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
16.2.2010 19:39:01   
nikica
Stvarno nemah vreme ovih dana da se dugo zadrzavam,ali malo sam pregledala o ovoj novoj ideji(sa novom ABR ter,i naravno i ja sa mojim decakom sam isprobala  razne vezbice i verujem da je ovo isto nesto dobro da se isproba,ali naravno da i za ovo sve treba vreme ali isto tako i finansije (sto mislim da je najveci problem).Pokusacu jos da se informisem pa cu se ukljuciti da o tome vise raspravljamo.Moj decak je zadnu nedelju  dana jako bolestan i izvinjavam se sto mozda necu biti cesto na temi.Pozdravljam vas sve user posted image

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
16.2.2010 19:59:31   
nikica
DRAGANA,izvini tek sada sam videla poruku,ja vec dugo god ne zivim u Srbiji,pa moj sin niije dobio nikakvu ocenu,a isli smo redovno na vezbice kod psihologa i tada je bio veoma loseg stanja,bez koncentracije,drzanja ,a o motorici da i ne spominjem.Ja mislim da to ni tvojoj princezici jos nece moci da procene jer je dosta malena.Stvarno ne znam to moras da vidis koja mama ima vise iskustva o tome,i meni mnoge stavri nisu jasne ali sam se nadala da ce se javljati i mame starije dece pa da onda imamo bar nekako celokupan pregled tog razvoja deteta sa CP.Ali za sada koliko  ja mogu da ocenim sve to sto ste vi sve sa svojom mladjom decicom prosle i ja sam.Pozdrav,i cujemo se.

(odgovor članu nikica)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
16.2.2010 21:38:05   
Lidija R
Zdravo nikice! Zao mi je sto tvom sinu nije dobro.I mojoj Eni nesto ovih dana nije dobro nervozna je i ima bronhitis ne moze da spava jer je puna sekreta a ne moze da ga izbaci a ionako tesko guta i pljuvacku. Ne spava ni nocu ni danju. Sto se tice drugih roditelja koji imaju stariju decu oni se ne ukljucuju u razgovore na forumima neki iz neznanja a neki jer vise ne znaju sta da kazu. Razgovarala sam sa mnogima na terapijama ali retko ko zeli nesto da podeli od iskustava. Nadam se da ce tvom sinu biti bolje. Javljaj se i ako ti nekako mogu pomoci kazi.

(odgovor članu nikica)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
17.2.2010 17:50:19   
DRAGANA212
Nadam se brzom ozdravljenju dečice.Lidija poslala sam ti priv.poruku,ne znam da li si videla.Nikice u pravu si što se tiče finansija,mislim da veoma mali broj ljudi može da priušti detetu sve terapije koje postoje,nažalost.Ja sam išla malo da tražim o ABR,što se tiče cene terapije i našla sam.Evo ovako je u Makedoniji:Čekali su da se skupi grupa od desetoro dece i oni dolaze dva puta godišnje.Cena pregleda i obučavanje roditelja košta 1520 eur,što izađe 3040 eur.godišnje.Ja sam se šokirala,ja to svom detetu priuštiti ne mogu,samo sam se razočarala.Neki kažu da zdravlje nema cenu, i nema,ali mnogi roditelji pate upravo zbog ovakvih stvari,nema roditelja koji neće sve učiniti za svoje dete,ali...................................

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
17.2.2010 19:46:55   
Lidija R
Pogledaj email tamo sam ti poslala poruku. Ako ne poslacu ti sada.

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
17.2.2010 19:51:08   
Lidija R
Sad sam ti poslala privatnu poruku.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 1:07:10   
Uradi sam
Majke,znam kakav je to udar na budzet. Verujte mi da to sto su Makedonci dobili je najniza cena na svetu...
U pitanju su 3 kursa,a ne 2.
U tu cenu su im ukljucili...pregled deteta dva puta godisnje tj.procenu,kurseve,materijale za rad i jos u rezervi. Nisu im naplatili troskove svog puta ni smestaja.
Inace sve ovo se posebno naplacuje...
Cena jednog kursa u Spaniji je 4000eur...smanjili su im znaci skroz.

Ne govorim ovo zbog reklame...Ja iskreno verujem u ovu metodu i ona ce postati moj zivot! Deca koja su se lecila vise godina u zvanicnim institucijama,a koji su tezak stepen CP-a vrlo malo su dobila.Majka koja je bila samnom u Austriji je za 7 meseci rada sa svojim detetom dobila vise nego za 2 i po godine vezbanja klasicnim metodama. U stvari bicu malo bezobrazan sada,dete za 2 i po godine vezbanja nije dobilo gotovo nista.
Ako zelite spojicu Vas sa tom majkom da moze iz prve ruke da potvrdi.Ko zeli neka kaze. Hocu da kazem da mozda jos niste svesne sta moze da se postigne ovom metodom. NEMA VERGLANJA U PRAZNO..to je ono sto je mene kao terapeuta najvise izludjivalo i deprimiralo kad sam radio sa decom koja su tesko ostecena.Ne mogu ni da zamislim kako je Vama,roditeljima. To je moj najveci motiv,sto radim sve ovo...mogucnost da se deci koja se smatrju "otpisana" pruzi nova perspektiva i da im se pomogne i to ne malo il na kasikicu...nego drasticno da im se pomogne. Zato sam bio presrecan kada sam metodu otkrio,a sada sam presrecan sto sam skupio hrabrost da se uhvatim celog posla oko organizacije i da pored toga sto me osudjuju i dalje guram ovu pricu za koju sam uveren da ce mnogima pomoci. Roditelji ne budite obeshrabreni zbog cene..verujte mi..ako dodjete samo na jedan kurs,dobicete vezbe koje cete moci da radite sa detetom dok ne skupite novac da dodjete opet.Za sve to vreme vase dete ce i dalje napredovati.Istina najbolje je da na svakih 6 meseci dolazite,medjutim kad ljudi jednostavno ne mogu da iznesu pricu finansijski onda dodju onoliko puta koliko mogu i kad mogu.
Koncept metode je takav da vezbanjem u broju sati vi jacate deo tela na koji delujete.U tom slucaju mozete raditi vezbu recimo na grudnom kosu u vremenu od 500 sati i to ce doneti odredjeni napredak,ali ako ne mozete da dodjete opet za 6 meseci,mozete uraditi jos 700 sati na istoj regiji i dete ce i dalje napredovati i izvlaciti dobitke iz te vezbe...ako me razumete sta zelim reci. Mozda bi na primer bilo bolje da posle 500 sati na grudnom kosu,radite 500 sati na ledjima,ovo je samo primer. medjutim ako uradite 1000 sati na grudnom kosu,to detetu svakako koristi...puno pozdrava !

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 2:19:46   
maja981
Ako je zaista tako kao sto pricate i ako toliko verujete u efikasnost ove metode, onda Vas maksimalno podrzavam u ovom projektu u nadi da cete nam sto pre organizovati to u Srbiji i omoguciti nama roditeljima da pomognemo svojoj deci!!! 
Hvala Vam sto se trudite da imamo zdraviju naciju i mnogo vise osmeha! user posted image

(odgovor članu Uradi sam)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 9:47:02   
Lidija R
Ja sam resila da ako oni budu mogli doci ukljucim svoju citavu porodicu i sve prijatelje i sve komsije, koje su naravno spremne da mi pomognu finansijski i ici cu jos i dalje. Vezbe koje radim sa svojim detetom vec dve i po godine nista nisu njoj pomogle. Vodila sam je na ankupunkturu i to joj je pomoglo donekle. Ankupunktura me kostala za 2 meseca 1200 eura. Zamislite koliko treba za godinu. Finansijski stojim jako lose, na bolovanju sam, suprug radi kao keramicar kod nekog privatnika i mozete zamisliti koliko je to losa prica. Resena sam da uradim sve za moju Enu, jer kada me ne bude ko ce se o njoj starati?

(odgovor članu Uradi sam)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 13:00:17   
DRAGANA212
I ja ću doći sigurno kad budu u BG.Nisam rekla da ne podržavam,nego sam se razočarala što svom detetu sada to ne mogu da omogućim,što ne znači da će se možda nešto promeniti,pa ću moći.A verujem da je tako kao što kažete,da i deci i sa teškim oštećenjima pruži šansa,a ne da ih samo otpišu i stave u kolica.Dobrodošla MAJA.

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 13:20:14   
Uradi sam
JA ZAISTA VERUJEM U OVU METODU. Imao sam prilike da vidim u Austriji neku decu koju sam vidjao na websajtovima na ABR-a. Video sam na slikama sta su mogla ranije i kako su izgledala i kako izgledaju danas..tj video sam stepen napretka koji nisam video kod dece koja koriste klasicne metode. Pri tom govorim o tesko pogodjenoj deci. Ne kazem da klasicne metode ne pomazu,necu da budem iskljuciv.Vidjao sam i decu kojoj su klasicne vezbe dosta pomogle,ali to jednostavno nisu bila deca sa najtezim stepenom CP-a.

Molim  Vas da shvatite zbog vase dece.Na prvom kursu,mislim da cete dobiti 3-4 vezbe,za odredjene delove tela. Svako bi dobio vezbe koje su trenutno prioritet za njegovo dete.Znaci pristup je individualan.
Te vezbe mozete raditi i godinu dana ako  nemate novca da dodjete opet za 6 meseci.Od toga vasem detetu ce svakako biti bolje.
Jos jedna bitna stvar...NE POSTOJI OGRANICENJE U GODINAMA kada se sa terapijom moze zapoceti. Naravno sto je dete mladje napredak je brzi,medjutim ja sam vidjao i decu od 15-20 god koja koriste ABR metodu.
Razlog tome je sto potencijal za oporavak same strukture glatkih misica lezi u samoj strukturi a ne u mozgu! Naravno to ne znaci da mozak ne ucestvuje u samom procesu,on je vrlo aktivan. Kad budem imao vise vremena ispisacu vam kako ABR vidi vezu izmedju strukture i iskoriscavanja plasticiteta mozga (prilagodljivosti mozga).

Cini mi se,nisam siguran, mislim da postoji cak i program za odrasle koji su doziveli shlog. Mislim da ne bi bilo lose ,ako se odlucite za kurs,da povedete jos neku osobu ,recimo baku deku,prijatelja koja bi mogla biti obucena,pa bi mogla da vam pomogne u radu.Na  taj nacin bi brze napravili veci broj sati. Takodje, NEMA REGRESIJE,sta je dete postiglo u jacanju glatke muskulature,telo sve pamti. pozdrav


Puno pozdrava!

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 13:56:36   
princes
Evo mene opet.Moj srpski nije najbolji ali trudim se da me razumeteuser posted image
Kod nas u makedoniji su doshli ABR Belgium.
Ponuda im je bila jako velikodushna.Imao jedan besplatan kurs , gde roditelji dobijaju samo vezbe, i dva kurs kad oni dolaze , rade pregled i daju josh vezbe.
Meni se ti ljudi jako svidzaju jer imaju razumljenje za nashe finsiske probleme.Oni su rekli, da ako neko , ko je vec poceo da radi ABr nema novac za naredni kurs, da moze popricati sa njma kako bi nashli reshenje.Oni drze kurs i u juznoj africi, a tamo vrlo cesto ljudi imaju finasiske probleme.Sve se moze dogovoriti s njima, oni samo zele iskrenu suradnju i fer odnos.
Vidim da se ovaj decko jako trudi da iznadze najbolju cenu za abr kod vas.Ja bih rekla da ste svi vi jako  sretni da imate jednu takvu osobu u Srbiju.


(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 15:22:42   
DRAGANA212
Sretni smo da se napokon neko setio da dovede nešto novo.Ja sam baš htela da pitam da li je bitno kog uzrasta će biti dete kad počne sa vežbama,npr.kao kod vojte,vi ste me preduhitrili.Htela sam i da pitam da li se možeš priključiti grupi dece u bilo koje vreme kad oni budu tu,ili čekaš svaku sledeću grupu da se oformi?

(odgovor članu princes)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 17:53:17   
Uradi sam
Dragana,nisam bas razumeo ovo drugo pitanje....
Nema nikakvog cekanja,vi mozete da krenete sa kursom cim dodju.Jedino sto morate da cekate da dodju...to je jedino cekanje...ili da idete u drugu zemlju u kojoj drze kurs....

(odgovor članu DRAGANA212)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 18:18:16   
Uradi sam
Bio-električna plastičnost mozga

ABR dokazi pokazuju da nepopravljivost strukturnog oštećenja mozga ne čini oporavak motornih funkcija nemogucim i beznadeznim. Oštećenje mozga nije kritična prepreka za uspešnu biomehaničku rekonstrukciju, sve dok se musculoskeletnom sistemu pristupa i obraca na biomehanički efikasan način. Nema kriticne potrebe za «popravljanjemi» mozga prije pokretanja obnove i biomehaničkog sistema.
Oštećenje mozga nije kritična prepreka za uspešnu bio-mehaničku rekonstrukciju sve dok se misicnoskeletni sistem obradjuje na bio-mehanički ispravan način. Nema kriticne potrebe da se mozak "popravi" prvi.
ABR pristup čini obnovu mehaničkih struktura u musculoskeletnom sistemu svojim prvim i primarnim ciljem. Zašto? Mi podrzavamo sledeci koncept:
Mehanička transformacija misicnoskeletnih elemenata (mišići, zglobovi itd.) automatski menja parametre njihovih električnih naboja. Ovo zatim dovodi do, promene u električnoj aktivnosti ovih elemenata (na primjer, skeletni mišići), a zatim se prevodi u transformaciju *penjucih* signala koji sešalju u mozak, što opet stvara adekvatnu osnovu za silazne signale u mišiće.
ABR navodi da čak i jako ostecen mozak još uvijek ima dovoljno rezervi da preuredi električnu aktivnost i veze kako bi se integrirala biomehaničko strukturna poboljšanja u misicnoskeletni sistem, pod uslovom da su strukturna poboljšanja dovoljno znacajna (ukoliko se postigao neophodan nivo poboljsanja u strukturama-glatka muskulatura i duboka fascija).
Svako veruje da dete sa CP ima lose funkcije, jer je mozak deteta previše oštećen da bi bio u stanju da kontrolise normalno pokrete. Na kraju krajeva, CP deca se smatraju neizlečiva zato sto je oštećenje mozga nepovratno.
ABR ima drugačiju filozofiju. Verujemo da cak i teško ozledjen mozak ima dovoljno električne plastičnosti da dopusti kontrolu motornih funkcija na normalan nacin, međutim, da bi ova plastičnost postala aktivirana, detetova musculoskeletna struktura mora biti unapredjena ( popravljena)do dovoljnog nivoa - do tzv praga plasticnosti.
Postojeće metode lečenja ne uspevaju postici oporavak motornih funkcija. Taj se onda neuspeh pripisuje oštećenju mozga.
Verujemo da odgovor leži drugde. Postojeće metode lečenja su neuspesne, ne zbog nedovoljne «rezerve» oštećenog mozga, nego zbog toga što ne pružaju dovoljno strukturalnog poboljšanja musculoskeletnog sistema. Kao rezultat toga, ostecen mozak ima "premalo dobre musculoskeletne strukture za rad " i ne može iskoristiti preostalu plastičnost (rezervu) za kontrolu motornih funkcija.
REKONSTRUKCIJA MISICNOSKELETNOG SISTEMA MORA DOCI NA PRVO MESTO!-----ONDA IDE ISPRAVLJANJE BIOELEKTRICNE AKTIVNOSTI----ONDA SPONTAN OPORAVAK MOTORNE FUNKCIJE!

(odgovor članu Uradi sam)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
18.2.2010 19:08:21   
Lidija R
Ja samo cekam da dodju i volela bih da to bude sto pre.

(odgovor članu Uradi sam)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
24.2.2010 19:25:34   
Lidija R
Imam divne vesti. Ovi ljudi sto rade ABR terapije dolaze u Beograd i odrzace predavanje. Bilo bi dobro da nas bude u sto vecem broju. Predavanje je besplatno,a sve ostalo ce nam biti objasnjeno. A i pogledaj te sta je princes pricala na tu temu. Jos sam saznala i to da se sa terapijama pocinje u junu. Koga interesuje sve ovo neka javi. Pozdrav svima user posted image

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
26.2.2010 20:19:50   
maja981
Lidija, kako si saznala da dolaze kod nas i kada ce to biti? Ne bih bas zelela da propustim to predavanje, veoma sam zainteresovana,iako moje dete ne pati od CP, u pitanju je nesto slicno, ali svaka pomoc nam je dobrodosla!

(odgovor članu Lidija R)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
27.2.2010 0:15:19   
Uradi sam
Dobar dan,Majo poslao sam Vam poruku na mejl ili na privatne poruke pre par dana.Trebalo bi da imate tamo informacije.Ako nemate kontaktirajte me na mejl vladapablozemun@yahoo.com. Slobodno pitajte sve sto Vas zanima,nemojte se stideti niti plasiti.

Hteo bih da porucim roditeljima da me slobodno kontaktirate oko bilo cega sto Vas zanima. Vi prema meni nemate nikakvu obavezu.Samo mislim da je bitno da dobijete sto vise informacija i da sto vise znate,tako cete lakse pomoci svojoj deci. Slobodno saljite mejlove,ako Vam treba bilo kakva informacija,bez obzira da li ima veze sa ABR-om ili ne.

Puno pozdrava!

(odgovor članu maja981)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: deca obolela od cerebralne paralize
27.2.2010 10:18:00   
Lidija R
Zdravo Majo! Sve informacije sam dobila od clana Uradi sam. Najbolje njega kontaktirati, jer on je covek koji je o svemu informisan, strucan i trudi se da nam izadje u susret. Sve sto me interesuje ja mu posaljem mejl i on mi odgovori. To preporucujem tebi i svima koji su zainteresovani. Mislim da treba da se organizujemo i odemo na predavanje u sto vecem broju. Puno te pozdravljam.user posted image

(odgovor članu Uradi sam)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here