|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cerealije
14.10.2009 19:08:13   
eugenija
Pedijatri često savetuju da je najbolje početi sa recimo, prinčanim pahuljicama, prilikom uvođenja nemlečne hranice bebironima. To je lako probavljiva hranica, koja ne sadrži gluten.
Kada krenu prvi zubići, tada se može dodavati kukuruzni griz+heljda (pahuljice, brašno). Pravilo ide otprilike ovako: "Koliko meseci beba ima, toliko kašičica žitarica."

Viktor je danas pojeo 2 kašičice pirinčanih pahuljica sa adaptiranim mlekom, naravno na kašičicu. Mislim da mu se ne sviđaju, ali pratiću ga neko vreme, možda prosto ni ne zna šta mu se sviđa, a šta ne sviđauser posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 4.8.2010 8:04:00 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:18:20   
Anoniman
Ja sam Luki davala Baby King pirinčane cerealije od 4-og meseca. Prave se sa prokuvanom vodom.

Jeo ih je bez problema. Dok je Milupine pljuvao samo tako.

I uvek sam mu pravila celu dozu (kako piše na kutiji), pa koliko pojede. Pola doze sam pravila ako mešam sa slatkom kašicom.

Ali, Luki nije ta kašica bila prva nemlečna hrana, mi smo počeli sa voćem.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:22:59   
eugenija
I ja sam uzela Beby King, ali on kao da je nezreo za bilo šta... Možda je zaista rano Viku, jer je rođen mali, mali, maleni... pa tek kad napuni 5, možda će biti zreo kao ove bebe sa 4. 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:26:01   
Anoniman
user posted image A Luka je baš bio BIG!

Sa koliko se rodio Vik? Koliko sada ima?

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:26:18   
simke
Kao sto rekoh Sinisi sam prvo dala Milupa pirincano-kukuruznu mlecnu kasicu(u sebi ima AD mleko,dodas samo vode)sa ukusom vanile i to kao veceruuser posted image Pravila sam celu dozu,pa koliko pojede...a za par dana je jeo celu porciju.Probala sam i ja i mogu ti prijaviti da je veoma ukusno,toliko da sam i mm rekla da ce bankrotirati ako se i ja navucemuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:27:53   
simke

IZVORNA PORUKA: eugenija

I ja sam uzela Beby King, ali on kao da je nezreo za bilo šta... Možda je zaista rano Viku, jer je rođen mali, mali, maleni... pa tek kad napuni 5, možda će biti zreo kao ove bebe sa 4. 

Kupila sam i Baby King nije hteo da okusi,probala i ja kad onouser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:28:47   
SUPER MAMA
I ja sam kada sam krenula s nemlecnom hranom uzela Baby King pirincane ceralije ali je moja Monika svaki put povracala od njih i na kraju skuvala sam obican pirinac u vodi i lepo izmiksala u blender.Sta da radim svako dete je prica za sebe.
Od tada vise nikad nisam kupila instant kasice koje se spremaju sve sama spremam.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:31:01   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image A Luka je baš bio BIG!

Sa koliko se rodio Vik? Koliko sada ima?


Rodio se sa 3060 gr, a izašao iz bolnice sa 2700. Sada ima 6300gr.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:31:28   
eugenija
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

sve sama spremam.



Zaista si SUPER MAMAuser posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:37:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image A Luka je baš bio BIG!

Sa koliko se rodio Vik? Koliko sada ima?


Rodio se sa 3060 gr, a izašao iz bolnice sa 2700. Sada ima 6300gr.



Luka se rodio sa 2800, izašao sa 2700, sa 4 meseca je imao... nađem... 5900. user posted image

To što izbacuje iz usta ne mora da znači da mu se ne sviđa. I ovo sam već pisala negde. Bebe imaju jezik uvrnut u slovo U, prosto jer su navikle da sisaju. Kada im ubaciš hranu u usta, oni to "U" naslone na gornje nepce, pa pola hrane izađe napolje. Zato bebu hraniš ovako (ja sam bar tako): ubaciš kašiku, i odmah kašičicu vučeš po ustima levo-desno, i nazad u usta, pa levo-desno, pa nazad u usta. Vremenom nauče. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 14.10.2009 22:38:02 >

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:50:13   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Zato bebu hraniš ovako (ja sam bar tako): ubaciš kašiku, i odmah kašičicu vučeš po ustima levo-desno, i nazad u usta, pa levo-desno, pa nazad u usta. Vremenom nauče. user posted image


Jeste, za svaku novu veštinu treba vežbe. To je njima sasvim nepoznata radnja (gutanje), a meni sasvim nova radnja majčinstvouser posted image .

Probaću tako.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ceralije
14.10.2009 22:51:25   
Anoniman
Polako, prvi put ne ide lako, ali za koji dan... ma milina. user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ceralije
26.2.2010 0:05:59   
gagana83
Na kutiji Milupinih zitarica koje u sebi nemaju mleko,vec se prave sa mlekom pise da ako se dodaje voce kasica se pravi sa vodom.
Je l neko koristio njih?Ja bih ipak pravila sa mlekom,bas mi je bljutavo samo sa vodom.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ceralije
26.2.2010 0:09:22   
simke
Pa logicno je da ako dodas voce pravis sa vodom,jer voce pusta sok...zamisli taj buckuris voce+vocni sok+zitarice+mlekouser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ceralije
26.2.2010 0:11:36   
eugenija
Joj ja i nisam kupovala Milupu, ja sam sve pravila sa ad mlekom, tako je bilo i naznačeno na ovim Linovim proizvodima (pravi se sa mlekom). Zabuna je izbila kada ih je moja drugarica pravila sa kravljim, a ja sa ad. Posle je ona pitala pedijatra i rekla je ni slučajno sa kravljim.. 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ceralije
26.2.2010 0:11:48   
gagana83
Ja pravim sutlijas sa mlekom pa dodam voce ali ja nisam merodavna,ja sam svastojeduser posted image
Simke,to onda znaci da one pahuljice koje u sebi vec imaju mleka ne bi trebalo da se mesaju sa vocemuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ceralije
26.2.2010 0:12:40   
eugenija
IZVORNA PORUKA: simke

Pa logicno je da ako dodas voce pravis sa vodom,jer voce pusta sok...zamisli taj buckuris voce+vocni sok+zitarice+mlekouser posted image user posted image user posted image user posted image


Hm, probali smo nove Hippove žitne kašice, koje imaju jogurt , žitarice i voće... Ili sir, žitarice i voće...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ceralije
26.2.2010 0:15:44   
simke
Pa to je vec OK jogurt ili sir sa vocemuser posted image Ma Gagana pravi kako hoces tj. kako se smizli svidjauser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ceralije
26.2.2010 0:17:44   
gagana83
IZVORNA PORUKA: simke

Pa to je vec OK jogurt ili sir sa vocemuser posted image Ma Gagana pravi kako hoces tj. kako se smizli svidjauser posted image

I to sto kazes!
Danas sam joj napravila tako sa mlekom i ubacila jabuku.Sve je ponjupalauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ceralije
3.8.2010 19:10:38   
usamljena
Posto ne znam da li da pisem na Lino temi ili na ovoj - neka bude tu.
Ja htela da vidim sta vi bebarama dajete pred spavanje i vidim ovu temu. Una jede cokolino ali za dorucak, ponekad. Sa vocem nije htela nista do nedavno. Vidim da neke mame imaju problema tj bebe ako veceraju neki Lino . Una je jela Milupinih 7 zitarica i to joj je super bilo ali ih nakon toga nisam uspela naci. Uglavnom zapazila sam da nece nista sto je mnogo slatko, bar meni te zitarice uopste nisu slatke user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ceralije
3.8.2010 21:07:00   
*Alexx*
Ja žitarice dajem u 5, pa oko 8 ide AD mleko. Nismo do sada večerali žitarice.
Imaju one Good Night kašice od Hipp-a - one uglavnom sadrže žitarice, ali uglavnom sa voćem. Nismo probali nikad user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ceralije
3.8.2010 22:08:03   
usamljena
Tako nesto je i kod nas -oko 5 nesto jede pa onda oko 8, 8 30 AD. Medjutim u zadnje ga vreme ne pije mnogo, onda se cesto budi pa ne znam da li je gladna ili je to neka 1000000 ..... faza.
Nesto konkretno za veceru odbija, tako je bilo i veceras. Popila 60 AD i zaspala.
Hvala Alexx


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Cerealije
3.8.2010 22:24:37   
gagana83
Ja Uni najcesce za veceru dajem kacamak u koji ubacim neko povrce,najcesce spanac,blitvu ili brokoli(kacamak obozava u bilo kakvoj kombinaciji pa to koristim da u njega ubacim povrce) ili krompir sa nekim povrcem.Ponekad joj dam i pahuljice sa vocem ako je tog dana manje jela voce. 2-2.5 sata nakon toga pije mlekce i ide na spavanje.
Jos jedan predlog za veceru - Baby King pahuljice sa spanacem.

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja žitarice dajem u 5, pa oko 8 ide AD mleko. Nismo do sada večerali žitarice.
Imaju one Good Night kašice od Hipp-a - one uglavnom sadrže žitarice, ali uglavnom sa voćem. Nismo probali nikad user posted image


Una se davi u njima,voli ih sve do jedne.Sad ih jede malo redje posto je konacno pocela da jede i ono sto joj ja spremamuser posted image Ali kad smo vani za vreme vecere najcesce jede Hipp good night.
Alexx,ima jedna koja nije sa vocem,ona sa keksom.


< Poruku je uredio Jeca RR -- 4.8.2010 8:03:42 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Cerealije
4.8.2010 14:56:00   
usamljena
I ja sam htela probati te Hipp ali ima ih koje sadrze H mlecnu formulu u sebi a mi koristimo Aptamil, mislim da nije preporucljivo mesati. Milupine hoce samo 7 zitarica, ove drugo nece a Lino coko i voce. Hvala za predlog gagana ali Una nece sir, zapravo sve sto je pre jela sada nece. 

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Cerealije
25.9.2010 19:37:58   
aster
Mi smo danas prvi put probali kašicu i to Baby King pirinač Posle 2 min. nam se pojavilo crvenilo oko usana kao neki pečati. Povuklo se posle sat vremena. Ne znam da li je do proizvođača ili je baš netolerantan na pirinač. Možda je i do kašičice  , mada ne verujem. Koristila sam kikovu silikonsku. Mislila sam da sutra uzmem neku drugu kašu da probam, nestle, milupu ili neku treću... Jel imao neko slično iskustvo? Da probam još jednom sa ovom kingovom? inače, pojeo je možda svega jednu kašičicu ove kaše, a možda ni toliko.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here