|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cerealije
25.9.2010 21:32:09   
anajid
Draga ja ne znam sta bi to moglo biti,moj decak je isto probao prvo te pirincane pahuljice i sve je bilo ok!Mozda ce neko drugi imati neki bolji savet!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Cerealije
25.9.2010 21:49:54   
red sonia
i mi njupamo Baby King i nemamo alergijuuser posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Cerealije
25.9.2010 23:03:52   
marince1
IZVORNA PORUKA: aster

Mi smo danas prvi put probali kašicu i to Baby King pirinač Posle 2 min. nam se pojavilo crvenilo oko usana kao neki pečati. Povuklo se posle sat vremena. Ne znam da li je do proizvođača ili je baš netolerantan na pirinač. Možda je i do kašičice  , mada ne verujem. Koristila sam kikovu silikonsku. Mislila sam da sutra uzmem neku drugu kašu da probam, nestle, milupu ili neku treću... Jel imao neko slično iskustvo? Da probam još jednom sa ovom kingovom? inače, pojeo je možda svega jednu kašičicu ove kaše, a možda ni toliko.


ja ne verujem da je do proizvodjaca,mozda je netolerantan na pirinac,a mozda je nesto sasvim drugo u pitanju,ko ce ga znati.
Meni se David ospe od plisa,jednom je imao tufne po licu od plisane portikle .(samo navodim primer drugih faktora)


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Cerealije
26.9.2010 13:20:27   
aster
Probali smo danas milupinu pirinčanu kašu 4+ bez mleka i do sada nema nikakvih reakcija user posted image user posted image ne znam da li je problem u ad mleku koje baby king kaša ima? inače, do sada je miš mali samo sikio. 

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Cerealije
27.9.2010 0:45:05   
milia
Vrlo verovatno je mleko u pitanju,ali ostani pri oprobanoj variajnti. Mojoj maloj isto izlaze pecati oko usta i na licu kad jede mlecne proteine u bilo kom obliku - kase, jogurti, kolaci...

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Cerealije
27.9.2010 10:45:57   
aster
Millia, sad jedemo milupinu kašu i sve je ok. Ako je alergija na mleko, javiće se to opet kad budemo probali nešto mlečno ili samo mleko user posted image U svakom slučaju biću obazriva. 

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Cerealije
27.9.2010 11:00:03   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: aster

Mi treba da krenemo sa žitnim kašicama  čula sam da milupine kaše često izazivaju reakcije, pa ću ipak uzeti neku drugu. Jel imate preporuke? Jesu li bolje nemlečne ili mlečne? Pirinač ili kukuruz? Jao, jedva čekam da probamo 


Ja preporučujem Milupine kašice. Prvi put čujem da često izazivaju reakcije   Jesi li sigurna da su te u pitanju? Mislim, normalno je da nećeš dati kašicu sa čokoladom ako beba ima 5 meseci.
A mlečne ili nemlečne - to je prosto stvar komoditeta. Ako te mrzi da praviš posebno AD mleko ili se izmlazaš, onda mlečne. Ako ne, onda nemlečne. I treba uzeti u obzir da mlečne kašice u  sebi sadrže AD mleko, u Milupinim je Aptamil, u Nestle je Nestle... itd.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Cerealije
27.9.2010 11:02:42   
*Alexx*
Uf, lažem od ranog jutra. Andrej je imao reakciju na Milupinu kukuruznu kašicu, baš te crvene pečate. Sačekala sam dve nedelje, pa mu dala opet, i sve je bilo OK.
Andrej, recimo, ne voli Baby King, a i meni smrdeeeee user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Cerealije
27.9.2010 11:11:56   
LillyT
Alexx, lažljivice jedna user posted image

Meni Lara klopa te Milupine i traži još. Doduše, mi smo odmah počeli sa rižom i kukuruzom i ukus im je skroz ok (daleko od toga da je fantastičan). Takođe, ja nisam razmišljala o tom mleku, pa sam joj uzela mlečne. Ona sada pije i moje mleko (još malo jer nestaje), Bebelac i taj Aptamil što je u Milupinim i nije joj ništa... ima stomak na mene


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Cerealije
27.9.2010 11:18:27   
*Alexx*
Ja sam na početku kupovala te mlečne. Ma samo ih sipam u činiju, pomešam sa vodom i ćao. Kad je počeo da pije AD mleko, onda sam prešla na nemlečne. Doduše, i dan danas mu kupim poneku mlečnu, pošto imaju različite ukuse (čokolada, straciatella, razne voćne...).
Kupila sam neke Nestle, sa jogurtom, da probamo user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Cerealije
27.9.2010 11:28:34   
aster
Ova kašica koju sam kupila ne sadrži mleko, a može da se pravi i sa mlekom i sa vodom. Doduše, piše da ako se koristi voda onda bi trebalo da se doda i neko voće, verovatno da bi bilo ukusnije. Ja mom mišu pravim samo sa vodom i ništa dodatno  ne stavljam i on to hoće da jede user posted image user posted image Mislila sam i da pravim sa svojim mlekom, ali ne verujem da bi ga bilo toliko...

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Cerealije
27.9.2010 11:32:56   
*Alexx*
Ovako ja to gledam - u tom uzrastu njima treba još uvek 5-6 mlečnih obroka. Ako mu menjaš obrok, mislim da bi trebalo da pahuljice idu sa mlekom, zbog kalorija, vitamina, minerala... user posted image Neka se još neko oglasi.
Nemam pojma, meni nikad nije palo na pamet da mu ne dam sa mlekom. Danas mu dajem sa mlekom, ili jogurtom, nekad umešam voće, nekad ne (ali Andrej ima 13 meseci).


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Cerealije
27.9.2010 12:03:53   
aster
Mi još uvek ne uzimamo ceo obrok, dajem mu 1/4 još dan-dva da vidim da li ima neke reakcije. Posle toga ću mu davati kašicu pre kupanja, ali posle nje će dobiti i da siki. Imamo 6-7 mlečnih obroka dnevno,na svaka 2-3 sata sisa. Kad budemo uveli i ostale stvari, verovatno će onda unositi manje mleka, ali će biti i stariji. Videćemo, još smo na početku user posted image

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Cerealije
27.9.2010 14:14:07   
liliana
Mi smo probali razne kašice-pahuljice i , hvala Bogu, nikada nismo imali reakciju ni od jedne. Danas čemo probati one se  ukusom jagode. Što se tiče bezmlečnih kašica, meni je pedijatar rekao da je dobro s vremena na vreme dati i njih , jer tako beba otkriva ukus nečega što nije mleko.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Cerealije
28.9.2010 23:52:52   
paja
Zdravo zene,ja sam mama dva decaka,jednog od 4 godina i jednog od 5 meseci.I jedan i drugi su mi alergicni na mleko,tj.ovaj stariji vise nije,ali mladji jeste i to potvrdjeno od pre mesec dana,nazalost.Htela sam samo da kazem moje prvo iskustvo sa tim mlecnim ceralijama,tj.kada sam starijem sinu prvi put dala ceralije koje u sebi sadrze mleko a pripremaju se sa vodom pojavili su mu se crveni pecati oko usana,kasnije smo utvrdili da je to alergija na mleko.Tako je sad i sa ovim mladjim.Htela bih da kazem mami koja se javila sa istim problemom da to nije problem u proizvodjacu vec se radi o alergiji na mleko i da pocnu da izbegavaju sve sa mlekom bar na neko vreme.Ja sam mama koja je jednom to prosla i na zalost prolazim ispocetka.Pozdrav!

_____________________________

Julijana Zivkovic

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Cerealije
29.9.2010 11:01:55   
aster
IZVORNA PORUKA: paja

Zdravo zene,ja sam mama dva decaka,jednog od 4 godina i jednog od 5 meseci.I jedan i drugi su mi alergicni na mleko,tj.ovaj stariji vise nije,ali mladji jeste i to potvrdjeno od pre mesec dana,nazalost.Htela sam samo da kazem moje prvo iskustvo sa tim mlecnim ceralijama,tj.kada sam starijem sinu prvi put dala ceralije koje u sebi sadrze mleko a pripremaju se sa vodom pojavili su mu se crveni pecati oko usana,kasnije smo utvrdili da je to alergija na mleko.Tako je sad i sa ovim mladjim.Htela bih da kazem mami koja se javila sa istim problemom da to nije problem u proizvodjacu vec se radi o alergiji na mleko i da pocnu da izbegavaju sve sa mlekom bar na neko vreme.Ja sam mama koja je jednom to prosla i na zalost prolazim ispocetka.Pozdrav!


Pajo, ja sam mama koja se javila da ima problem user posted image   sad koristimo kašicu koja ne sadrži mleko, a ako je baš alergija na mleko, manifestovaće se opet user posted image


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu paja)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Cerealije
29.9.2010 11:27:53   
usamljena
Ja sam nedavno kupila Milupine 7 zitarica i user posted image ih ovaj put nije htela. Nisam znala sta s njima i onda sam se dosetila da po kasiku dve stavim u obrok s povrcem, bude gusce a ujedno i pojede user posted image

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Cerealije
10.1.2011 10:09:00   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Napišite mi molim vas iskustva sa Impamil kašicama:)

Hvala!

IZVORNA PORUKA: mejvis

Meni se Impamil kašice ne svidjaju, nemaju lep miris ni ukus i on nikako neće da ih jede.
Pahuljice za bebe bi ovako poredjala: 1.Nestle (vrh- jedino što se spremaju sa mlekom pa posebno pravim formulu). 2. Humana (probali: burbon- vanila, keks, jagoda- jogurt) 3. Hipp (dosta toga smo probali i sve voli)


IZVORNA PORUKA: nensi27

Mi smo probali samo onu koju smo dobili u paketicu,i iskreno ne svidja mi se,pa sad ne smem ni da probam da kupim neku drugu...



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Cerealije
10.1.2011 10:09:49   
*Alexx*
Andrej isto nije bio baš oduševljen. Iskreno, imaju mi neki "miris", isto tako i Baby King - Andrej ne voli ni jedne ni druge.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Cerealije
10.1.2011 10:19:40   
gagana83
Jeste,imaju malo cudan ukus.
Mi smo probali,jos davno,Impamil kukuruzne pahuljice sa bundevom i Uni su se bas svidele.

Moje dete u pocetku nije volelo ni jedne pahuljice sem Nestle a sad jede sve.
Probali smo,mislim,sve kojih ima na nasem trzistu:Milupa,Nestle,Hipp,Impamil,Baby King,Humana,Lino...
Una najvise voli Hipp jabuka i ovas i Milupa 7 corn.Trenutno tamanimo Baby King sa cveklom,spanacem,paradajzom i sargarepomuser posted image




_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Cerealije
10.1.2011 11:25:04   
usamljena
Ja nisam kupila Hipp niti jednu a zanima me je li neko probao jer imaju veliki broj kombinacija. Jos uvek smo na Linu, a volela bih promenu. Kupovala sam Milupine ali nisu joj bas po volji.
Imenjakinji se sve dopadaju user posted image , lutkica moja. Da je i ova moja smizi takva ...
Ako ima jos neko da je probao


< Poruku je uredio usamljena -- 10.1.2011 11:26:17 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Cerealije
1.2.2011 11:42:18   
usamljena
Evo da odgovorim sama sebi user posted image (klanovi, klanovi user posted image ) user posted image
Probali Hipp jogurt voce i na probi je samo i ostalo, vise nije bilo sanse da pojede. Ni meni ne mirise bas najlepse user posted image user posted image
Milupine nece nikako tako da smo opet na Linu. Sreca pa imaju milion kombinacija. Inace nam ove sa vodom pomazu i kod regulisanja stolice user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Cerealije
1.2.2011 12:55:55   
Kvini
IZVORNA PORUKA: usamljena

Ja nisam kupila Hipp niti jednu a zanima me je li neko probao jer imaju veliki broj kombinacija.


Mi smo probali neke, ali mi jedemo one za najmladje, 4+, a, vidim, tvoje dete je vec veliko (u odnosu na mojeuser posted image ). Najvise voli Hipp Organic milk pap, okus banana+breskva, pojede sve sto napravim.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Cerealije
22.3.2015 2:18:11   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: gagana83
Milupa 7 corn.



Da li je Milupa 7 corn uvek bez mleka, tj. zelena, ili ima neka druga? Ja nailazim samo na tu zelenu bez mleka. bilo bi mi draže da uzmem nešto sa mlekom zbog brzine pravljenja da ne moram posebno AD. Uzela bih nešto da imam kada mi treba nešto na brzinu da mu napravim uveče, kada je nestrpljiv a ja nemam neke ideje ili vremena.
Inače ne klopamo često te kupovne kašice. Danas sam probala naći Nestle 8 žitarica, nisam uspela. Da li su one sa mlekom?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Cerealije
25.3.2015 18:19:09   
yyyyy
Za Milupa ne znam,a Nestle 8 žitarica ručkamo ponekad,bez mleka su.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here