|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: laparaskopija u ginekologiji
22.9.2010 17:22:03   
jance
ivak nadam se da si sada dobro...slazem se, sestre na odeljenju steriliteta su bas prijatne, nemozes da se pozalis...

e a jel mozete neko da bacite pogled na sajt Betanije na stranicu gde opisuju jednodnevnu dijagnostiku, ako sam ja dobro shvatila, ako su mi vec radili laparoskopiju, onda nesmeju da rade histeroskopiju? cisto da proverim dali sam dobro skontala (dve glave su pametnije od jedne user posted image )

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: laparaskopija u ginekologiji
24.9.2010 12:51:37   
ivak
IZVORNA PORUKA: jance

ivak nadam se da si sada dobro...slazem se, sestre na odeljenju steriliteta su bas prijatne, nemozes da se pozalis...

e a jel mozete neko da bacite pogled na sajt Betanije na stranicu gde opisuju jednodnevnu dijagnostiku, ako sam ja dobro shvatila, ako su mi vec radili laparoskopiju, onda nesmeju da rade histeroskopiju? cisto da proverim dali sam dobro skontala (dve glave su pametnije od jedne user posted image )

Cao, da  pise da se jednodnevna dijagnostika ne radi  ako ti je vec radjena laparaskopija.
Meni se cini da je to dosta slicno, sto mislis da ima potrebe za tim?

< Poruku je uredio ivak -- 24.9.2010 12:52:25 >


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: laparaskopija u ginekologiji
24.9.2010 14:31:11   
diamond
Hm....malo da se ubacim....
Laparoskopija i histeroskopija nisu isto...
Histeroskopija podrazumeva da se uđe unutar materice i da se vidi kakva je situacija, laparo to radi samo u trbušnoj duplji, ne ulazi se u matericu...user posted image


(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: laparaskopija u ginekologiji
24.9.2010 14:32:59   
diamond
Meni su hteli odma da odrade i jedno i drugo, ali su konstatovali da nema potrebe da se radi histeroskopija....
Sme da se radi histero ako si radila laparo, ali nisam sigurna da je to baš neophodno...user posted image

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: laparaskopija u ginekologiji
24.9.2010 15:10:39   
ivak
A ha, nisam znala.
Mada se meni cini da su i to radili kad je navedeno kakva je sluzokoza, a mozda i nisu, nemam pojma.

_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: laparaskopija u ginekologiji
24.9.2010 15:13:57   
liliana
Meni je rađena laparoskopija, i ULAZI se u  unutrašnjost materice.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: laparaskopija u ginekologiji
24.9.2010 15:27:55   
diamond
Meni su tako objasnili pre intervencije i nisu mi ulazili u matericu....


(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: laparaskopija u ginekologiji
24.9.2010 15:31:47   
diamond
Laparoskopija Ponekad klinički, ultrazvučni ili rentgenski pregled nisu dovoljni da se sagleda stanje unutrašnjih organa. Kod nekih žena može postojati problem koji se može dijagnostikovati i/ili otkloniti laparoskopskom metodom. U tim slučajevima je laparoskopija, dijagnostička kao i operativna, od velikog značaja.
Laparoskopija je minimalno invazivna hiruška intervencija u kojoj se kroz rezove (manji od 1cm) u trbušnu duplju uvode optički istrumenti pomoću kojih se mogu posmatrati i operisati unutrašnji organi i tkiva. Najčešći razlozi zbog kojih se vrši laparoskopija su ispitivanje i eventualno otklanjanje nekih od uzroka steriliteta, nejasni bolovi u trbuhu, dijagnostikovanje i/ili hiruško uklanjanje endometrioze, vanmaterične trudnoće, cisti i tumora. Laparoskopija nam omogućava da: user posted image
  • vidimo organe male karlice i uočimo eventualne nepravilnosti;
  • proverimo prohodnost jajovoda u sklopu ispitivanja steriliteta;
  • uklonimo postojeće priraslice;
  • uradimo biopsiju (uzmemo uzorak tkiva) koji želimo da ispitamo;
  • uklonimo postojeće ciste ili tumore;
  • uklonimo vanmateričnu trudnoću koja predstavlja jedno od urgentnih stanja u medicini;

    (odgovor članu diamond)
  • Direktna veza do poruke: 383
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    24.9.2010 15:32:31   
    diamond
    Histeroskopija Histeroskopija je veoma važan deo u ispitivanju steriliteta, ponovljenih pobačaja i/ili abnormalnog krvarenja iz materice. Može biti dijagnostička i operativna. To je intervencija u kojoj se koristi histeroskop (uzani teleskop, 3 do 9 mm) koji se kroz vaginu i grlić materice unosi u materičnu duplju. Moderni histeroskopi su tako tanki da kroz grlić prolaze bez njegovog širenja (dilatacije). Unutrašnjost materice čine dva lista endometrijuma (materične sluzokože) koji su međusobno priljubljeni. Da bi se sagledali, moraju se razdvojiti, a to se najčešće čini ubacivanjem tečnosti između njih. Histeroskopija se obavlja obično neposredno posle menstrualnog krvarenja jer se tada najlakše može sagledati materična duplja.
    Dijagnostička histeroskopija se koristi da bi se ispitala unutrašnjost materice, tj. materična duplja i sluzokoža, postojanje septuma (pregrada) i/ili priraslica, polipa, mioma ili drugih abnormalnosti... Operativna histeroskopija je često samo nastavak dijagnostičke. To je intervencija u kojoj se operativno uklanjaju promene koje su nam dostupne (priraslice, polipi, miomi, nejasne promene koje prominiraju u materičnu duplju), kao i uklanjanje tkivnih pregrada koje remete normalan oblik materične duplje i time onemogućavaju začeće, normalan tok trudnoće, ili čine neke druge nepogodnosti u menstrualnom ciklusu. Ovom intervencijom se koriguje oblik materične duplje. Uzimanjem dubokih uzoraka materične sluzokože (duboka biopsija endometrijuma) i njihovom histopatološkom analizom dolazimo do informacija vezanih za građu materične sluzokože i hormonskom uticaju na nju.
    Mikrobiološka analiza ovih uzoraka može nam otkriti tzv. neme infekcije, tj. infekcije koje su prisutne u samom tkivu, ali ih na drugi način ne možemo otkriti. One ne daju nikakve pritajene (latentne) tegobe, ali mogu izazvati probleme steriliteta.
    user posted image Mnoge žene u kasnijem reproduktivnom dobu imaju obilna menstrualna krvarenja. Ukoliko ova krvarenja ne reaguju na hormonsku terapiju, izbor bi bio histerektomija ili histeroskopija. Histeroskopija je, naravno, sa mnogo prednosti, jer je pacijentkinja pošteđena velike operacije, uklanjanja materice i jajnika kao i brojnih potencijalnih opasnosti koje takva operacija sa sobom nosi. Ova operacija se zove ablacija endometrijuma. Pomoću histeroskopa se učini električna ablacija sluzokože i tako se spreči ponovo obilno menstrualno i intermenstrualno krvarenje.

    (odgovor članu diamond)
    Direktna veza do poruke: 384
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    24.9.2010 15:34:09   
    diamond
    I za jedno i za drugo su izvor specijalna ginekološka bolnica Jevremova


    (odgovor članu diamond)
    Direktna veza do poruke: 385
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    24.9.2010 20:33:07   
    jance
    IZVORNA PORUKA: diamond

    Meni su hteli odma da odrade i jedno i drugo, ali su konstatovali da nema potrebe da se radi histeroskopija....
    Sme da se radi histero ako si radila laparo, ali nisam sigurna da je to baš neophodno...user posted image



    ja se nadam da nije, ali je moj dr to rekao da ce verovatno trebati,a na sajtu Betanije sam procitala da to nerade ako si vec radio laparo pa neznam. posto su mi jajnici i materica dobri, pa jedino ostaje da se provere jajovodi pre nego sto se krene na stimulacije ( e da samo znate, mene je dr. koji me je operisao pitao dali radimo i produvavanje jajovoda, a ja sam rekla neeee. zamislite! iskreno tada pojma nisam imala sta je to )

    _____________________________

    Bez dece kuća ne raste

    (odgovor članu diamond)
    Direktna veza do poruke: 386
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    24.9.2010 20:36:42   
    jance
    diamond duso veliko HVALA za info user posted image

    znaci da se histeroskopijom nevide jajovodi? ako sam dobro skontala... joj valjda me nece ponovo poslati na laparo, bas mi se neda....

    _____________________________

    Bez dece kuća ne raste

    (odgovor članu jance)
    Direktna veza do poruke: 387
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    24.9.2010 22:54:10   
    dunja RR
    IZVORNA PORUKA: diamond

    Hm....malo da se ubacim....
    Laparoskopija i histeroskopija nisu isto...
    Histeroskopija podrazumeva da se uđe unutar materice i da se vidi kakva je situacija, laparo to radi samo u trbušnoj duplji, ne ulazi se u matericu...user posted image





    Laparakopijom se ulazi i u matericu ukoliko ima potrebe...kod mene je bilo endometriotičnih priraslica unutar materice te su ih očistili.Takođe i miomi materice se mogu laparaskopski operisati:

    Laparoskopija je operativni zahvat bez klasičnog operativnog pristupa, i umjesto klasičnog operativnog reza od oko 15 - 20cm izvodi se kroz 3 do 4 incizije promjera 0.5 do 1 cm, bez presjecanja struktura prednjeg trbušnog zida. Laparoskopija je operacija koja se u svrhe pregleda unutarnjih organa, obavlja pod totalnom anestezijom, a koja ginekologu osigurava dobru inspekciju organa koji leže unutar trbušne šupljine i male karlice - materice, jajnika i jajovoda.



    Odluka o vrsti operacije zavisi od lekara, mogućnosti izvođenja određenog tipa operacija laparoskopskim zahvatom i dogovora sa pacijentom.



    Laparoskopijom se mogu operisati:

    o ciste jajnika (cistektomija),

    o uzimanje uzoraka (punkcija, biopsija),

    o miomi materice (miomektomija),

    o bolni sindromi (vaporizacija ),

    o priraslice (adgeziolizis),

    o proveravanje i otklonenije priraslica na jajovodima u okviru lečenja neplodnosti (hromogidrotubacija i saljpingoovariolizis),

    o vanmaterične trudnoće,

    o takođe može se izvaditi materica (histerektomija)

    o sindrom policističnih jajnika (driling jajnika)

    < Poruku je uredio dunja RR -- 24.9.2010 22:58:50 >

    (odgovor članu diamond)
    Direktna veza do poruke: 388
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    25.9.2010 14:19:25   
    diamond
    Dunja draga, znam da se miomi skidaju laparoskopski, pa zaboga ja sam ih skidala, ali sa spoljašnjeg zida materice

    Meni je dr rekao, kada već radimo laparo, ne bi bilo loše da uradimo ujedno i hestero, da vidimo kakvo je stanje unutar materice, ali kao što rekoh, naknadno su odlučili da za tim nema potrebe...ja to iz ličnog iskustva user posted image

    (odgovor članu dunja RR)
    Direktna veza do poruke: 389
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    25.9.2010 14:29:45   
    dunja RR

    IZVORNA PORUKA: diamond

    Dunja draga, znam da se miomi skidaju laparoskopski, pa zaboga ja sam ih skidala, ali sa spoljašnjeg zida materice

    Meni je dr rekao, kada već radimo laparo, ne bi bilo loše da uradimo ujedno i hestero, da vidimo kakvo je stanje unutar materice, ali kao što rekoh, naknadno su odlučili da za tim nema potrebe...ja to iz ličnog iskustva user posted image



    ma naravno draga, zato sam i rekla ako ima potrebe...

    kod mene su laparaskopijom ušli U matericu, znaš već kako sam bila težak slučaj...

    user posted image

    (odgovor članu diamond)
    Direktna veza do poruke: 390
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    29.9.2010 23:52:01   
    moonbaby
    Za Bonitu: posto si radila lapo, koji su razlozi bili, ako je sve u redu......nisam mozda ispratila tvoju pricu....ali ako mozes odgovori mi.

    Ja sam u pripremama za lapo. Cekam rezultate pape, nalaze krvi.....hvata me panika, kako se blizi taj dan. Vidim devojke koje su to uratile da su zadovoljne.

    Danas sam pitala doktorku za moj slucaj. Desni jajovod mi je prosiren, da li samo taj deo odstranjuju ili ceo jajovod.....ako neko ima slicnu pricu javite se,jer nisam neki odgovor dobila sve se to odlucuje u toku operacije, a tada cu ja vec biti u dubokom snu.......user posted image

    (odgovor članu pepino)
    Direktna veza do poruke: 391
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    29.9.2010 23:57:34   
    dunja RR
    IZVORNA PORUKA: moonbaby

    Za Bonitu: posto si radila lapo, koji su razlozi bili, ako je sve u redu......nisam mozda ispratila tvoju pricu....ali ako mozes odgovori mi.

    Ja sam u pripremama za lapo. Cekam rezultate pape, nalaze krvi.....hvata me panika, kako se blizi taj dan. Vidim devojke koje su to uratile da su zadovoljne.

    Danas sam pitala doktorku za moj slucaj. Desni jajovod mi je prosiren, da li samo taj deo odstranjuju ili ceo jajovod.....ako neko ima slicnu pricu javite se,jer nisam neki odgovor dobila sve se to odlucuje u toku operacije, a tada cu ja vec biti u dubokom snu.......user posted image

    Draga svako je slučaj za sebe, na samoj operaciji videće kakvo je stanje, ne sekiraj se, pokušaj da budeš što opuštenija.....

    inače mislim da se ne može odstraniti DEO jajovoda, to može kod jajnika, ali kod jajovoda mislim da ne; mogu da ga ili očiste (učine ga prohodnim, uklone tečnost, priraslice) ili da ga odstrane....ali molim te ne brini unapred.....user posted image

    < Poruku je uredio dunja RR -- 30.9.2010 0:01:18 >

    (odgovor članu moonbaby)
    Direktna veza do poruke: 392
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    17.10.2010 23:26:14   
    ella2
    Dijagnostifikovane su mi ciste na jajniku i treba da radim laporaskopiju. Interesuje me da li se tom prilikom otklanjaju samo ciste ili i dio jajnika?
    Takode interesuje me, posto sam jos uvijek djevica da li ce taj status intervencijom biti promijenjen?

    Hvala svima user posted image  user posted image

    (odgovor članu gracija)
    Direktna veza do poruke: 393
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    17.10.2010 23:43:42   
    Suncicabg
    Dobrodosla Ellauser posted image Da li ce jajnik ostati ok zavisi od toga kakva je cista i njena velicina. Sta ti je rekao dr?

    (odgovor članu ella2)
    Direktna veza do poruke: 394
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    17.10.2010 23:51:22   
    dunja RR
    IZVORNA PORUKA: ella2

    Dijagnostifikovane su mi ciste na jajniku i treba da radim laporaskopiju. Interesuje me da li se tom prilikom otklanjaju samo ciste ili i dio jajnika?
    Takode interesuje me, posto sam jos uvijek djevica da li ce taj status intervencijom biti promijenjen?

    Hvala svima user posted image  user posted image


    Draga ovo je diskutabilno pitanje...

    Samom laparaskopijom se ne zalazi u vaginu i ne dira se himen, ali pre laparaskopije trebali bi te pregledati, opipati ciste.....

    meni su radili UZ vaginalno...

    znam da moju prijateljicu koja je takođe devica pregledaju kroz analni otvor, ali kod nje je običan ginekološki pregled.....
    ne znam da li tako mogu baš dobro da te pogledaju i pripreme za operaciju.......

    < Poruku je uredio dunja RR -- 17.10.2010 23:53:01 >

    (odgovor članu ella2)
    Direktna veza do poruke: 395
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    18.10.2010 15:35:36   
    Parižankaa
    pre 3 g. sam laparoskopiju radila u dijagnostičke svrhe,ali se ispostavilo da imam miom,koji su mi,naravno skinuli...3 reza zato-2 u predelu jajnika i jedan kroz pupak.Dakle,laparo može i u dijagnostičke svrhe,ali i da se uklone neki problemi.

    _____________________________

    ja ''''78.g.
    m.m. ''''71.g.
    2 IVF beta 0
    1 ICSI beta 1,87

    Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

    (odgovor članu dunja RR)
    Direktna veza do poruke: 396
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    18.10.2010 22:15:34   
    jance
    IZVORNA PORUKA: ella2

    Dijagnostifikovane su mi ciste na jajniku i treba da radim laporaskopiju. Interesuje me da li se tom prilikom otklanjaju samo ciste ili i dio jajnika?
    Takode interesuje me, posto sam jos uvijek djevica da li ce taj status intervencijom biti promijenjen?

    Hvala svima user posted image  user posted image


    ja mislim da oni nebi smeli taj status da promene a za UZ preglede, mogu da koriste taj staromodniji nacin, iliti pregled kroz punu besiku. to su radili mojoj drugarici pre nekoliko godina, posto je jos uvek bila nevina.  pregled kroz analni otvor sam i ja imala pre, nije bas prijatan, al nije ni toliko strasan. sve u svemu, uradi to sto pre, da nemislis kasnije kad dodje vreme za decu, ko sto smo vecina nas uradile user posted image


    _____________________________

    Bez dece kuća ne raste

    (odgovor članu ella2)
    Direktna veza do poruke: 397
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    20.10.2010 20:16:47   
    ella2
    Hvala vam svima na odgovorima, user posted image  ste, bas mi je znacilo jer niko od drugarica niti iz porodice nije radio laparaskopiju a svi su mi ginekolozi muskarci pa mi je nezgodno da pitam.

    @ Suncice, dvije su velicine oko 5 cm, a drugi jajnik je normalan.
    @  Dunja, radili su UZ
    @ Jance, zato to i radim,user posted image  zelim bar tri bucmaste bebe jednog dana i da im nademo pametnoi dobrog taticu user posted image  user posted image

    Receno mi je da se ne bih trebala duze zadrzavati u bolnici svega par dana ako sve bude kako treba. Medutim, citam da je dosta vas imalo problema sa krvarenjem. Sta mi savjetujete?


    (odgovor članu jance)
    Direktna veza do poruke: 398
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    20.10.2010 22:24:20   
    jance
    ja nisam imala problema sa krvarenjem..bar se nesecam...user posted image user posted image
    imala sam obilniju menstruaciju posle,a l to je sve bilo u svrhu ciscenja organizma...

    _____________________________

    Bez dece kuća ne raste

    (odgovor članu ella2)
    Direktna veza do poruke: 399
       RE: laparaskopija u ginekologiji
    20.10.2010 22:38:35   
    dunja RR
    danas mi Stojković reče da idem obavezno na još jednu laparoskopiju pre VTO, što sam i planirala ali su doktori rekli da nema potrebe, jer sam već dva puta operisana...

    sada sam sigurna da idem...tako da planiram i to da odradim uskoro....

    < Poruku je uredio dunja RR -- 20.10.2010 22:42:54 >

    (odgovor članu jance)
    Direktna veza do poruke: 400
    Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
    Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
    Idi na:







    Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
    Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
    Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
    Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



    Anketa

    Трудноћа.
    пеперутка16

    Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

    Click Here