|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:08:27   
ivaj
Sad moram nesto da te pitam,nevezano za sve ono sto je argus gore pisala-a kako mi mozemo znati da je to bas to? Kako znati da nije neka alergija na nesto i sl? MIslim mozda lupam ali svasta mi pada na pamet jer mi ni jednu analizu nismo obavili.Samo se doneo zakljucak to je i gotovo.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:38:19   
minavb
Dobro pitanje. Alergo testovi kod beba do godinu dana mogu da pokazu preosetljivost i kad je nema, jer je njihov imuni sistem jos uvek u haosu. Kad sam gastoeneterologa pitala, da li je mozda u pitanju alergija na proteine kravljeg mleka, ili na laktozu, rekao mi je da bi se to drugacije manifestovalo i da bi sigurno bilo krvi u stolici. Ponudio nam je gastroskopiju da potvrdimo refluks, i mi nismo hteli da je radimo jer je invazivna, narocito za tako malo dete. U nasem slucaju, samo par poremecaja moze da da averziju prema jelu, a posto Vanja ima sve simtome tihog refluksa, to je definitivno to.
Sto se vaseg slucaja tice, obzirom da se radi o obilnom povracanju u mlazu, posle skoro svakog podoja, moze biti samo refluks. Nema tegoba tokom varenja, nema gasova, sluzave stolice i sta ti znam cega jos. Svaki ce ti lekar reci da je to refluks, narocito kad im kazes da dete baca mleko u mlazu. Na zalost, ovde se zna samo za tu vrstu refluksa, pa su mene uveravali da ga moje dete nema kad je poceo da povraca i da odbija jelo. U inostranstvu se na pomen zabacivanja glave tokom jela, odbijanja jela, povacanja, slabog spavanja i stucanja, odmah sumnja na refluks i preduzima se sta se moze preduzeti. Da smo mi te srece, Vana sad ne bi bio sleep fed beba, i ne bi imao averziju.



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:42:58   
Anoniman
Jedino shto mi pada na pamet kako iskljuchiti alergiju na laktozu i potvrditi refluks je probati neko hipoalergeno mleko...user posted image Ima li to smisla...ili je samo u mojoj glavi dobro zvuchalo..? user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:50:27   
minavb
Moze i tako. Mi smo probali i HA mleko, i Alernova mleko, i sve je isto.
Inace, nadjoh na nekom hrvatskom sajtu iskustva refluks mama. Kazu da su umesto AR mleka, zbog zatvora, bebama davale Aptamil comfort. Isto je dosta gust i tesko izleti iz zeludca, a olaksava varenje i ne stvara zatvor. Nisam probala jer nama gusto mleko ne ide u snu, samo prenosim iskustva drugih na koja sam naisla.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:51:57   
ivaj
Smeski to sam i ja razmisljala,npr da kupimo aptamil bez laktoze.Ali opet osecam grizu savesti jer kao da sve radim na svoju ruku.I sta znam da li valja cesto menjati ta mleka.

mina,Jelena definitivno ima problema sa gasovima.Ona se grci i jauce sve dok ne izbaci i posle joj bude lakse.Ali to je valjda tako kod mnogih beba.Ponekad u toku jela ume jako da bude uznemirena,a kad se najede onda je u nekom cudnom stanju-umiri se,slozi neku cudnu facu i ne retko ispusta neki cudan zvuk,ne znam kako bas da objasnim.Sad ne znam sta od svega toga ima veze sa refluksom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:53:05   
Anoniman
Mi cemo verovatno preci na Novalac NF (nocna formula) koja je takodje gushtja....josh nisam skupila hrabrost da ih prebacim na obichno mleko..user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:54:13   
ivaj
IZVORNA PORUKA: minavb

Moze i tako. Mi smo probali i HA mleko, i Alernova mleko, i sve je isto.
Inace, nadjoh na nekom hrvatskom sajtu iskustva refluks mama. Kazu da su umesto AR mleka, zbog zatvora, bebama davale Aptamil comfort. Isto je dosta gust i tesko izleti iz zeludca, a olaksava varenje i ne stvara zatvor. Nisam probala jer nama gusto mleko ne ide u snu, samo prenosim iskustva drugih na koja sam naisla.


Super sto si mi rekla,da bar probamo tako.E sad,koje onda prvo uzeti comfort ili bez laktozeuser posted image  Pojma nemam.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:54:22   
lesica
Ja samo da vam dam user posted image i bice valjda bolje kad se priviknu na konkretnu hranu. Ruckace ti bebci vec,dotle samo strpljenja da bude.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:55:28   
Anoniman
Ivaj, koje flashice koristite?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:57:52   
ivaj
Imamo razne- i chiccove i neke obicne,mislim da pur pise na njima.A cucle sve nukove koristimo,nikad nisam probala neke druge.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:58:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: minavb

Moze i tako. Mi smo probali i HA mleko, i Alernova mleko, i sve je isto.
Inace, nadjoh na nekom hrvatskom sajtu iskustva refluks mama. Kazu da su umesto AR mleka, zbog zatvora, bebama davale Aptamil comfort. Isto je dosta gust i tesko izleti iz zeludca, a olaksava varenje i ne stvara zatvor. Nisam probala jer nama gusto mleko ne ide u snu, samo prenosim iskustva drugih na koja sam naisla.


Super sto si mi rekla,da bar probamo tako.E sad,koje onda prvo uzeti comfort ili bez laktozeuser posted image  Pojma nemam.



Ako sam dobro videla...na sajtu Novalaca ima alernova ar....to je bez laktoze, ali za decu sa refluksom....i od istog prozivodjacha imash comfort...pa mozesh da meshash....

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:58:14   
Snelle
Ivaj, ja sam mama bebe koja je alergična na kravlje mleko. Pisala sam već sto puta, mada na ovoj temi ne - bebe nisu alergične na mlečni šećer, tj. laktozu, već na mlečni protein - kasein, tako da kupovinom dohrane bez laktoze ne bi rešila problem. I da, kao što Mina reče, moje dete je imalo krv u stolici!

< Poruku je uredio Snelle -- 3.12.2010 16:03:55 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 15:59:24   
lesica
Snelle i za tebe user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 16:00:18   
Anoniman
Ok..meni je nuk zakon...za njihove flashice postoji regulator vazduha koji se stavi u flashicu u onaj chep...da beba manje vazduha guta...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 16:01:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

IVaj, ja sam mama bebe koja je alergična na kravlje mleko. Pisala sam već sto puta, mada na ovoj temi ne - bebe nisu alergične na mlečni šećer, tj. laktozu, već na mlečni protein - kasein, tako da kupovinom dohrane bez laktoze ne bi rešila problem. I da, kao što Mina reče, moje dete je imalo krv u stolici!


Kakvo mleko tvoja beba sme da pije?

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 16:02:47   
minavb
Jan Gambino, americka doktorka i mama dvoje dece sa refluksom, napisala je knjigu u kojoj pise da u stvari kolike kod beba ne postoje, vec su sve to problemi sa zeludcem i refluksom. Nisam jos dosla do te knjige, pa ne mogu tacno da kazem o cemu se radi, ali eto, ona tako misli.
Jelena je mala, moguce da je muce gasovi i moj ti je savet da je drzis sto uspravnije dok jede. Naisla sam na jedan zanimljiv podatak, u Meksiku deca ranije nisu imala grceve, jer je tao obicaj da se hrane gotovo u uspravnom polozaju. Probaj tako, to je dobro i za zeludac i za potiskivanje gasova kroz creva, a nece ti biti tesko obzirom da jede iz flasice.
Sto se menjanja mleka tice, to moras sama da odlucis i puno toga oko refluksa moras sama. Ja sam na savet pedijatra porbala HA i kad to nije upalilo, rekla mi je da ne zna sta da radim. Posle je vec bilo kasno. Da sam ranija istrazila po netu, i pre odbijanja probala AR ili Comfort, sigurna sam da bi sve bilo drugacije. Vise sam o svemu ovome naucila iz iskustava drugih zena, narocito onih iz Amerike, nego od doktora.

Allernova je hrana posebne namene. Namenjena je deci alergičnoj na belančevine kravljeg mleka ili soje. Kod alergija na belančevine kravljeg mleka jedino rešenje je potpuno isljučiti belančevine kravljeg mleka iz ishrane. Allernova je mlečna formula koja sadrži visok nivo hidrolizata kazeina. To znači da je belančevina kravljeg mleka - kazein, izdeljena posebnim postupkom te više ne prouzrokuje alergijske reakcije. Lekar vam je preporučio upotrebu Allernove. Ne menjajte mlečnu formulu bez saveta lekara. Vašem detetu ne dajte bilo koje druge mlečne proizvode bez saveta sa lekarom

< Poruku je uredio minavb -- 3.12.2010 16:09:29 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Refluks (GER)
3.12.2010 16:16:49   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: Snelle

IVaj, ja sam mama bebe koja je alergična na kravlje mleko. Pisala sam već sto puta, mada na ovoj temi ne - bebe nisu alergične na mlečni šećer, tj. laktozu, već na mlečni protein - kasein, tako da kupovinom dohrane bez laktoze ne bi rešila problem. I da, kao što Mina reče, moje dete je imalo krv u stolici!


Kakvo mleko tvoja beba sme da pije?



Lesice user posted image

Smeshki, znam da postoji neka formula koja je baš za bebe koje su alergične na mlečni protein, ali je jako skupa. Ne znam kako se zove.
Srećom, imam mleka još uvek pa je dojim, ali sam zato ja iz ishrane morala da izbacim sve namirnice koje sadrže i najmanju količinu mleka u sebi.

Nisam videla da je Mina napisala kako se zove. Da, Allernova!


< Poruku je uredio Snelle -- 3.12.2010 16:17:40 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Refluks (GER)
4.12.2010 18:33:10   
Daca88
Da li beba koja nije imala reakcije na laktozu u ad mleku,i soju kao jedan od sastojaka ad mleka,znaci da ce lepo podneti i kravlje mleko,bez alergija,krvi u stolici itd...
Naravno pre godinu dana necu uvesti kravlje,ali pitam interesuje me vec sada.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 16:15:12   
ivaj
Mi Jeleni vec treci dan ne dajemo aptamil ar zbog zatvora.I mogu da kazem da je bolja situacija,nema vise onako smrdljive gasoveuser posted image
A povracanje jos uvek isto-i sa aptamilom i bezuser posted image  U utorak idemo na prvu kontrolu,jedva cekam da vidim koliko je napredovala.
Muku mucim sa garderobom,iako imamo brdo stvari sve mi je malo jer je non stop presvlacim.A nemam masinu za susenje vesa pa dok se opere,osusi,pa dok opeglam,..

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 16:53:16   
minavb
IZVORNA PORUKA: ivaj

Mi Jeleni vec treci dan ne dajemo aptamil ar zbog zatvora.I mogu da kazem da je bolja situacija,nema vise onako smrdljive gasoveuser posted image
A povracanje jos uvek isto-i sa aptamilom i bezuser posted image   

Jojuser posted image  Sigurna sam da je fino napredovala, rucka ona fino a to je najvaznije. Prerasce ona to povracanje a onda ces lepo sve da zaboravis.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 16:56:11   
ivaj
Nadam seuser posted image  Kako se ti boris?

Ova nasa se tako navukla na ruke zbog toga sto je cesto drzimo uspravno da ne bi povratila.Nosamo je po pola dana,u stvari,kad god je budna.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 16:59:46   
minavb
Mene bole i peku cela ledja. Dam ga mm-u, on ga izbucka i mali malopre bljucne ono sto je jeo u 13h.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 17:07:50   
ivaj
Pa sto ga bucka?user posted image
Ovaj moj je toliko pazljiv da preteruje.I samo ide i briska je sa pelenom,kao da joj slucajno ne ostane povracke oko usta,nervira me viseuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 17:14:26   
minavb
Sto? Zato sto je blesav!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 19:29:15   
Daca88
Da li neko može da mi odgovori na pitanje goreuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here