|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 19:34:53   
Olga75
Daco , verovatno nece imati problema kad mu uvedes kravlje mleko ali sacekaj da bude bar deset meseci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 19:36:14   
Daca88
neću do godinu dana,samo pitam

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Refluks (GER)
5.12.2010 20:05:34   
minavb
IZVORNA PORUKA: Daca88

Da li beba koja nije imala reakcije na laktozu u ad mleku,i soju kao jedan od sastojaka ad mleka,znaci da ce lepo podneti i kravlje mleko,bez alergija,krvi u stolici itd...
Naravno pre godinu dana necu uvesti kravlje,ali pitam interesuje me vec sada.

Mislim da imamo temu o kravljem mleku, tamo se sigurno dosta pisalo o tome kada uvesti kravlje mleko.  Nema pravila, beba koja je sasvim lepo jela ad mleko moze da ima problema kad predje na kravlje, to ne moze da se predvidi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Refluks (GER)
6.12.2010 9:25:44   
*Alexx*
Kravlje mleko, iskopirala sam postove user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Refluks (GER)
7.12.2010 19:04:22   
ivaj
Da napisem i ovde da smo bili na prvoj kontroli i Jelena je napredovala 730 gr.Nadala sam se da ce biti bar malo viseuser posted image

nensi,mina,koliko su vasa decica napredovala prvi mesec s obzirom da su povracali?

Dr nam je rekao da pocnemo da joj dajemo ar mleko ali sa duplo vise vode,da ne bi bilo toliko gusto a opet da bar nesto ostane u zeludcu.Sta znam,probacu ali nesto mi se to ne cini kao sjajna ideja.I ovako je stalno gladna jos sa tim razblazenim bice jos vise.Od kako smo dosli sa kontrole non stop je jela.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Refluks (GER)
7.12.2010 19:32:21   
minavb
IZVORNA PORUKA: ivaj

Dr nam je rekao da pocnemo da joj dajemo ar mleko ali sa duplo vise vode,da ne bi bilo toliko gusto a opet da bar nesto ostane u zeludcu.

Ne vidim svrhu razblazivanja AR mleka. Poeinta i jeste u tome da bude jako gusto da bi teze izletelo van. Mislim da to nije dobra ideja iz vise razloga. Prvo , AR mleko je razredjeno i nema nikakav efekat, drugo razblazivanjem se unosi manje hranljivih materija-dete ne moze da popije vecu kolicinu mleka nego sto je naviklo, a ako ga razblazite unosice istu kolicinu a manje hranljivih materija.

Moj Vanja je poceo da povraca i odbija mleko tek kad je napunio dva meseca, tako da ti mi nismo neki primer. Prvog meseca je dobio 1100g a drugog 800g. Povracanje i odbijanje jela je pocelo dva dana pred drugu kontrolu i vakcinaciju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Refluks (GER)
7.12.2010 19:38:57   
ivaj
Ali cekaj,kako je onda u pitanju refluks ako se povracanje pojavilo tek tadauser posted image
Bas sam danas pitala dr ono o cemu smo pricale pre neki dan,kako da znamo da je bas to,on kaze po tome sto problem postoji od rodjenja.Da je se pojavilo nakon 4 nedelje,moglo bi da se sumnja na alergiju na primer.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Refluks (GER)
7.12.2010 19:44:28   
minavb
Vanja ima tihi refluks a nasi doktori za njega nisu ni culi, bar velika vecina nije. Moze da se manifestuje odmah po rodjenju, nakon dva meseca, tri pa i vise. Dopisivala sam se sa jednom mamom iz USA cijem je detetu tek u 6. mesecu poceo GER i averzija prema jelu, a poremecaj je potvrdjen gastroskopijom i jos nekim analizama. Kod ovog oblika refluksa, povracanja nekad i nema, vec se samo kiselina iz zeludca vraga u jednjak, izaziva ezofagitis i bolove zbog kojih dete odbija hranu. Vanja je verovatno refluksirao i ranije, ali je poceo da povraca tek kasnije da bi sebi olaksao tegobu. Zato je i jelo poceo da odbija.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Refluks (GER)
7.12.2010 19:48:59   
ivaj
A kazi mi posto spominjes i bolove,kakva je on beba? Mislim da li je raspolozen uglavnom ili kako?
Ja sve zamisljam kako njih to uzasno muciuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Refluks (GER)
7.12.2010 20:15:30   
minavb
Prva dva meseca je jako malo spavao i iz sna se cesto budio uz vrisak i plakanje. Kad je poceo da odbija jelo, onda je plakao kad mu se prinese flasica ustima, plakao i izvijao ledja, zabacivao glavu, vrteo se i povracao to sto proguta. Jedno vreme je jedino uspravno mogao da se smiri i zaspi, cim se polozi  pocinjao je da vristi. Par dana pred konacno odbijanje jela, ceo dan je prevristao, nije spavao i ceo dan smo morali da ga nosamo uspravno. Bas danas pricam sa jednom mamom koja istu muku muci, evo vec 4 meseca se mucimo. NJena mala je mesec dana starija od Vanj, i otprilike u isto vreme je pocela da odbija hranu. Ej, 4 meseca, i ko zna jos koliko cemo ovako da guramo.

Nisam ti potpuno odgovorila, on je sad potpuno drugaciji. Lepo je raspolozen i prilicno je veseo, osim kad ga teram da jede kasice. Evo i zasto-deca koja jedu u snu, u tom stanju opustenosti ne osecaju bol u jednjaku dok gutaju. Kad se probudi, sit je i nista ga ne boli, a ako ga i boli, muci, on povrati i opet je zadovoljan.

< Poruku je uredio minavb -- 7.12.2010 20:18:16 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Refluks (GER)
7.12.2010 23:45:30   
Nensi*
Evo citiram sama sebe iz teme Napredovanje vase bebe po mesecima...

IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: nensi27

Na rodjenju 4270g 58cm (iz bolnice smo izasli sa 4000g)
Posle mesec dana 5050g nisu merili duzinu
Posle 2 meseca 6500g 64cm


Nepuna 3 meseca 7000g 65cmuser posted image


3,5 meseca 7600g 66cmuser posted image


Nepunih 5 meseci 8500g 72cmuser posted image

Porastao je 6 cm user posted image


Vuk je super napredovao s obzirom koliko je povracao,a povracao je nenormalno...
Poslednjih par dana ga opet dojim i ne povraca,mleko na flasicu mu dajem samo nocu jer ako ga uzmem iz lrevetica,rasani se skroz i nema sanse da ga uspavam opet,tako da se sad izmuzavam samo uvece da imam da mu dam u toku noci user posted image
Nadam se da je ovo kraj nasim mukama sa povracanjem i da ce nastaviti ovako...Desi se sad da povrati jedino ako posle jela krene da se vrti po krevetu jer vise nema mira ni 2 sekunde,ali ja sam prezadovoljna,sad uspe jedan komad garderobe da nosi ceo dan,ne moram sto puta da ga presvlacim...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 8:36:44   
minavb
user posted image Super Nensi! Proslo jeeee! Sad uzivajte sa vasim svrckom i zaboravite na bljuvanje.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 8:55:27   
Trudnicica83
IZVORNA PORUKA: nensi27

Vuk je super napredovao s obzirom koliko je povracao,a povracao je nenormalno...
Poslednjih par dana ga opet dojim i ne povraca,mleko na flasicu mu dajem samo nocu jer ako ga uzmem iz lrevetica,rasani se skroz i nema sanse da ga uspavam opet,tako da se sad izmuzavam samo uvece da imam da mu dam u toku noci user posted image


Nensi, jel mu flasicu dajes dok je u krevecu, lezeci? I ne zagrcnjava se?

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 9:45:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Prva dva meseca je jako malo spavao i iz sna se cesto budio uz vrisak i plakanje. Kad je poceo da odbija jelo, onda je plakao kad mu se prinese flasica ustima, plakao i izvijao ledja, zabacivao glavu, vrteo se i povracao to sto proguta. Jedno vreme je jedino uspravno mogao da se smiri i zaspi, cim se polozi  pocinjao je da vristi. Par dana pred konacno odbijanje jela, ceo dan je prevristao, nije spavao i ceo dan smo morali da ga nosamo uspravno. Bas danas pricam sa jednom mamom koja istu muku muci, evo vec 4 meseca se mucimo. NJena mala je mesec dana starija od Vanj, i otprilike u isto vreme je pocela da odbija hranu. Ej, 4 meseca, i ko zna jos koliko cemo ovako da guramo.

Nisam ti potpuno odgovorila, on je sad potpuno drugaciji. Lepo je raspolozen i prilicno je veseo, osim kad ga teram da jede kasice. Evo i zasto-deca koja jedu u snu, u tom stanju opustenosti ne osecaju bol u jednjaku dok gutaju. Kad se probudi, sit je i nista ga ne boli, a ako ga i boli, muci, on povrati i opet je zadovoljan.


Moje ovo i sad rade...ali nashla sam caku...da kad nece mleko...ja dam vode...i dok pije vodu...uhvatim sekundu da zamenim flashicu...i dalje dajem mleko...nekad mi to uspe...nekad ne.... ako ne uspe...hranim ih dole na krevetu pod nagibom, ili u stolici za hranjenje...

Mada...generalno odlichno sad klopamo....Petra tamani kashice samo tako...jede i po 200 grama kashice po obroku...i pored toga oko 600-700 ml mleka na dan... prezadovoljna sam sada.... iako je ona mrshava beba,i ima 6700 g a za par dana puni 6 meseci... Sara nije bila toliki problem kao Petra...ali ona odlichno napreduje, 7300 je teshka, i jede po 700-800 ml mleka na dan...i 150 grama kashice

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 9:49:05   
mejvis
Evo i  nas sa ovim problemom!
Poslednjih 5-6 dana Jakša povraća svaki dan i to baš, moram da ga presvučem skroz. user posted image
Dešava se jednom dnevno, uveče pa sam mislila da se prejeo i malo jače bljucnuo.
Jutros se desilo isto, dok sam ga dojila, sve je povratio, a nije mogao da se prejede jer nije ništa jeo. I sada se baš brinem.
Ništa nvo od hrane nisam uvodila, kravlje mleko ne dajem, stvarno ne verujem da je od hrane.....
Kada je bio manji bljuckao je ponekad, manje ili više ali nikada ovako mnogo i nekoliko dana za redom.
Jedino što sam primetila je da mu je nosić baš zapušen od kada je krenuo da povraća a muku mučimo sa čišćenjem. (to je za drugu temu)
Temperaturu nema.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 10:17:21   
minavb
Nemoj da brines, verovatno mu je zapusen nosic, naguta se slinica dok sisa pa mu se smuci. Ne verujem da je GER, vi ste veliki a dete se ne buni kad sisa. Moguce je da se prehladio, neka mu doktor pregleda grlo i nosic.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 10:27:26   
*Alexx*
@mejvis: Slivanje slinaca, tj. sekreta se kod beba manifestuje ili kroz stolicu ili povraćanjem - sekret negde mora da izađe. Andreju, recimo, uvek ide u stolicu. Ispirajte fiziološkim, ali ne preterujte, da ne poremetite prirodnu floru nosa. Možete da kupite Fluimucil (Andrej je to poslednji put koristio) pa mu daj da pije, on služi za izbacivanje sekreta. Naravno, bilo bi dobro da proverite da li sme Fluimucil, ali mislim da može.

Al sam ga sročila, kao doktor user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 12:30:27   
argus
Pre samo mesec dva na forumu gde sam član 2 godine pojavila se osoba Jasmina sa Minavb i molila majke da joj kažu kojem su doktoru vodile dete, dete joj povraća od 2 meseca a na temi "Mlečni proizvodi" pita nas da li da uvede kravlje mleko deteu od 4,5 meseca. E Mina tada ti nije smetalo da me moliš za savet samo što mi je tamo drugačiji nick. Sve što smo ti pomogle  ti si  iskoristila pa sada pametuješ ovde. Meni mi bilo drago da si prenela to ispravno nego sve pogrešno. Naš član koji je iz Amerike ti je lepo napisala da dete mora imeti strogi režim ishrane i da joj je dete na Omeprolu a ti si ceo njen post ispričala kao svoj. Majka koja kaže da dete povraća od 4 meseca ti joj kažeš nije Ger a drugoj od 2 meseca da je Ger, kada te pita kako ti joj kažeš da Ger može da se pojavi. Ovo pišem radi beba koje imaju Ger ili se sumnja na Ger jer detetu se može pogoršati nestručnim lečenjem. Za tihi ger si čula kod nas na forumu ali svaka majka neka pročita dobro šta je tihi ger pa će joj biti jasni simptomi tvoje bebe. Žao mi je što sam uvredila neke majke ovde, rado bih im rekla na koji forum da odu i vide šta si tamo pisala ali reklamiranje drugih foruma nije dozvoljeno. Moderatori prekršila sam obećanje te vas molim da me izbrišete sa ovoga foruma. Mina čekam te na onome forumu gde nas moliš za savete kojem doktoru da vodiš dete i koju hranu da mu daješ. Pošto tamo sumnjaš da ti dete ima Ger pa nas pitaš za savete. Pozdrav za sve mamae i bebe. Moja priča kako sam dobila dete je srećna priča a ne srceparajuća

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 12:40:50   
minavb
Draga argus, kad vec ne znas da se okanes, jedina pitanja koja sam postavljala su o iskustvima sa Nexiumom, uvodjenju kiselomlecnih proizvoda i iskustvima, kao i o trikovima za uvodjenje cvrste hrane. A da, i o antacidima na nasem trzistu. Uostalom, kakve to ima veze sa problemima koje mi ovde imamo. Ako ne znas da pomognes, nemoj da stajes na muku i nadji nesto drugo da te zabavlja u zivotu, nemoj mene da zajuser posted image ! Uzivaj u svom detetu i nemoj da se radujes tudjim problemima!!! Pomozi, posavetuj a nemoj da vredjas i zelis zlo! Majka si aman, valjda znas kako je tesko kad dete nece da jede!

< Poruku je uredio Jeca RR -- 8.12.2010 12:51:55 >

(odgovor članu argus)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 12:42:31   
Iwana87
Gde je moj postuser posted image
Zeno Bozija nadji neku drugu zanimaciju okani se zena koje i same imaju dosta problema

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 12:51:25   
Jeca*
ja sam obrisala i poslala ti obavestenje. Pokusavam da umirim situaciju i ne kvarim temu o refluksu. Hajde ako mogu da zamolim da bilo kakve "prepirke", ako ima potrebe za tim, mina i argus rese putem pp-a, a ovde da se drzimo teme. Iwana, ništa lično...izvini

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 12:55:25   
Iwana87
no problem.samo ne videh nista pa reko gde nesta sad post.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 12:57:52   
Jeca*
hvala na razumevanju user posted image
nema svrhe da se prepucavamo. Manje-više sve isto reagujemo na ružne reči i ružne komentare, ali hajde da se bar da ne širimo dalje. Pričajmo o refluksu....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 13:47:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja sam obrisala i poslala ti obavestenje. Pokusavam da umirim situaciju i ne kvarim temu o refluksu. Hajde ako mogu da zamolim da bilo kakve "prepirke", ako ima potrebe za tim, mina i argus rese putem pp-a, a ovde da se drzimo teme. Iwana, ništa lično...izvini


Izvini Jeco...al trebala si i post od Argus da obrishesh jer on direktno napada Minu i nema veze i pomoci o refluksu. user posted image

Argus necu da komentarishem...takve osobe pune zla nisu vredne komentara user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Refluks (GER)
8.12.2010 13:50:19   
Jeca*
molim ne nastavljajte dalje

njen post sam ostavila jer je time koliko toliko dala svoje obrazlozenje cele price, i sto se mene tice, ako se mina slaze, ja bih na tome zavrsila....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here