|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
6.10.2010 15:48:23   
anajid
No comment user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
6.10.2010 16:16:21   
majab
jao pa ja ne mogu da verujem sta se dogodilo! ja sam inace rodom iz sapca i tamo sam zavrsila medicinsku skolu ali ne zivim vise tamo vec 7 godina. strasno je to i kasno je sad da svi mi vama pametujemo sta ste trebali da uradite ali ja ne bih sedela skrstenih ruku. porodila sam se pre 5 meseci i ne smem ni da pomislim sta bi bilo da je moja beba umrla tudjom nepaznjom pala bi mrtva glava sigurno. u momentu kad su joj sestre rekle da ne moze familija da zove trebala je ona da se izgalami na njih i da im zapreti jer kad pokazete zube odmah vas drugacije gledaju. ja sam po zanimanju medicinska sestra i znam sve prednosti i mane svoga posla ali nikada ne bih mogla grubo da postupam sa pacijentom a kamoli sa trudnicom. moj vam je savet da ODMAH podnesete tuzbu ma koliko vas kostalo, znam da to nece vratiti mrtvu bebicu ali pomislite samo da cete spasiti mnoge buduce trudnice i bebice. moje iskreno saucesce i da vas bog pogleda da dobijete zivu i zdravu bebicu...u stvari nekoliko njih user posted image

(odgovor članu pravdazasve)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
6.10.2010 18:19:53   
bebironcic
user posted image user posted image user posted image ....sta reci....strasno i nedaj Boze nikome!

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu majab)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
7.10.2010 13:20:25   
pravdazasve
Hvala svima na podršci koju ste nam pružili. Nama (familiji) to jako puno znači. Mi smo zaista nemoćni da uradimo bilo šta drugo i šta god da uradimo ništa nam neće vratiti tog malog anđela. Nikada nismo čuli da je i jedna porodica dobila slučaj protiv ginekologa na sudu. Svi oni se izvuku i nastave spokojni da rade . Majka devojcice snage za tuzbu nema,jer je to unapred izgubljena borba. To bi se godinama razvlačilo po sudu i svaki put bi se iznova prozivljavala tragedija. Jedini način na koji možemo da se borimo je putem foruma da obavestimo ljude o situaciji u šabackoj bolnici. Molim vas za pomoć,da ovu priču raširite po ostalim forumima na ovu temu. Napravili smo i stranicu na facebook-u koja se zove "stop tiraniji šabačkih ginekologa" , pa ko ima profil na facebook-u neka nam se pridruži i tamo. Podelite ovu pricu sa vasim bližnjima i ako ste u mogućnosti i nekim novinama. Tako mozemo svi zajedno dati doprinos borbi protiv korupcije u zdravstvu da više ni jedna majka ne doživi ovako nešto. Hvala unapred svima vama ,dobrim ljudima !

                                                                                                 Familija Perić iz Šapca

< Poruku je uredio viking RR -- 13.10.2010 15:47:17 >

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
7.10.2010 13:22:12   
Anoniman
da li ste pokusali sami da se obratite nekim novinama? bilo mejlom, bilo telefonom?

(odgovor članu pravdazasve)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
7.10.2010 13:40:38   
pravdazasve
Radimo na tome....cekamo nalaz autopsije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
7.10.2010 20:20:15   
marince1
moje najiskrenije saucesce user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu pravdazasve)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
7.10.2010 23:17:54   
micketta
ne mogu da prestanem da placem...

nadam se da je sa majkom sve u redu.

saucesce porodici.

budite jaki... prave rece utehe ne postoje.

mislima sam uz vas.


_____________________________

zna baba

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
7.10.2010 23:31:03   
LillyT
Draga familijo Perić, utešiti Vas ne mogu, nemam reči da opišem koliki bes osećam, a u isto vreme i nemoć. Budite jaki, mislima smo uz Vas user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 8:04:03   
Trcosava
Zanemela sam, a dok sam čitala dizala mi se kosa na glavi (bukvalno)

Utehe nema, užasni su lekari. Moja sestra je izgubila devojčicu posle 2 nedelje od porođaja. Doktori nisu videli srčanu manu. Umrla je mesec dana posle porođaja.

Nije ih tužila, a najgore je što je išla sa vezom.
Uz vas sam i želim da se mama što pre oporavi i uskoro dobije jednu zdravu i lepu bebu.
p.s. moja sestra je posle nekih 6 meseci od porođaja opet zatrudnela i na svet donela zdravog dečaka
user posted image

p.p.s. tražila sam na fejsu, ali ne mogu da nađem stranicu. Bilo bi dobro da date link


< Poruku je uredio Trcosava -- 8.10.2010 8:05:19 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 11:27:01   
anajid
KLIK

< Poruku je uredio anajid -- 8.10.2010 11:30:32 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 12:15:52   
viking
anajid, ne radi ti klik :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 12:27:56   
smeško
user posted image user posted image user posted image
Svaki komentar je suvisan....Nek' je Bog u pomoci roditeljima, to je teska trauma.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 12:30:39   
Sanjalica!
user posted image user posted image user posted image
Strasno!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 12:56:58   
pravdazasve
Još jednom hvala svima na podršci. Jako nam znače ove reči utehe koje nam upućujete. Molim vas ješ jednom da ne dozvolite da se ovaj slučaj zaboravi i da objavljujete priču na svim sajtovima,stampi i forumima na kojima možete. Tako ćemo nadam se sprečiti da se slične situacije izbegnu. Link za našu grupu na Facebook-u je:  OVDE

< Poruku je uredio viking RR -- 15.10.2010 9:35:16 >

(odgovor članu Sanjalica!)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 13:05:16   
viking
Evo, ja sam se priključila. Takođe, ovo nije prvi put da čujem za slične propuste u tom porodilištu...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu pravdazasve)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 14:24:28   
Verus
Nemojte odustati! Ne samo za pravdu vase bebice nego i za druge...koji bi se ne daj Boze nasli u istoj situaciji....ne prestajem da mislim na vas ovih danauser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
8.10.2010 14:27:45   
Verus
Pridruzila sam se grupi na fb...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   Ono sto se zaboravilo....
16.10.2010 18:55:32   
pravdazasve
U času kada stupam među članove lekarske profesije svečano obećavam da ću svoj život staviti u službu humanosti. Prema svojim učiteljima sačuvaću dužnu zahvalnost i poštovanje. Svoj poziv ću obavljati savesno i dostojanstveno. Najveća briga će mi biti zdravlje mog bolesnika. Poštovaću tajne onoga ko mi se poveri. Održavaću svim svojim silama čast i plemenite tradicije lekarskog zvanja. Moje kolege će biti braća. U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene uticati nikakvi obziri, vera, nacionalnost, rasa, politička ili klasna pripadnost. Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog početka. I pod pretnjom neću popustiti da se iskoriste moja medicinska znanja, suprotna zakonima humanosti. Ovo obećavam svečano, slobodno pozivajući se na svoju čast D6F1B48D-01FD-4679-557F-70E882A1E2EC1.02.28

< Poruku je uredio Lilly RR -- 19.10.2010 13:33:34 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ono sto se zaboravilo....
16.10.2010 19:05:43   
Anoniman
I ja sam se pridruzila FB grupi

(odgovor članu pravdazasve)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Stop tiraniji šabačkih ginekologa
16.10.2010 19:12:56   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: pravdazasve

U času kada stupam među članove lekarske profesije svečano obećavam da ću svoj život staviti u službu humanosti. Prema svojim učiteljima sačuvaću dužnu zahvalnost i poštovanje. Svoj poziv ću obavljati savesno i dostojanstveno. Najveća briga će mi biti zdravlje mog bolesnika. Poštovaću tajne onoga ko mi se poveri. Održavaću svim svojim silama čast i plemenite tradicije lekarskog zvanja. Moje kolege će biti braća. U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene uticati nikakvi obziri, vera, nacionalnost, rasa, politička ili klasna pripadnost. Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog početka. I pod pretnjom neću popustiti da se iskoriste moja medicinska znanja, suprotna zakonima humanosti. Ovo obećavam svečano, slobodno pozivajući se na svoju čast D6F1B48D-01FD-4679-557F-70E882A1E2EC1.02.28





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pravdazasve)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Stop tiraniji šabačkih ginekologa
16.10.2010 19:21:51   
Mishica 77
Eeeeee, dragi moji, ova zakletva, nažalost, ništa ne znači ako taj ko je izgovara nije čovek.
Ja je nikada nisam ni izgovorila jer su mi diplomu samo dali, bez prijema i zakletve ali sam milion puta veći čovek nego većina gadova koja je izgovorila.
I postidim se svaki put kad čujem za neprijatnost koju je neko doživeo od lekara.
Nadam se da ćete uspeti da izgurate u  tome da neko odgovara za to što vam je učinio. Svim srcem sam sa vama.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
21.1.2011 1:44:34   
babytaya
Nema reci kojima bih mogla da vas utesim.
Jako mi je zao.Suze ne prestaju da mi liju.


Inace,sa Sabackom bolnicom i njenim lekarima imam takodje jako lose iskustvo.
Naime,pored redovnog pracenja trudnoce(naravno uz dosta ostavljenog novca doktorki),ja sam na kraju zavrsila sa teskim preeklampticnim napadom.Pregledi su uglavnom bili jednom nedeljno,i ne postoji ni jedna rec u odbranu da doktorka nije videla moje otoke.To su bili strasni otoci na nogama(nisam mogla nista da obujem osim japanki/na prste),rukama,na licu,pa cak zadnjih dana nisam ni cula koliko mi je bila glava otecena.I kontrolisala me je tako nekih 2,5 meseca tvrdeci da je sve u redu ,i smejuci se sto moja kilaza nenormalno raste(zbog zadrzane vode u organizmu).
Sve dok jednog dana nisam otisla u savetovaliste da odnesem nalaze gde su me videli drugi doktori i hitno u putili u bolnicu.
U bolnici 10 dana a niko ni rec sta se desava,a uz to je jos moja draga doktorka dosla jedan dan i pokupila celu istoriju trudnoce i bacila sve sto je bilo sa njenim potpisom.
i ko zna sta bi sa nama bil da na insistiranje mojih roditelja,koji su inace u Beogradu,budem hitno prebacena u Narodni front.Naravno bez ikakve medicinske pratnje.
U frontu su naravno brzo otkrili da je u pitanju tezak oblik preeklampsije i poceli sa terapijom.Posle 4 dana u 34 nedelji su me  poslali na hitan carski rez.Beba je rodjena sa 1500g i sa nerazvijenim plucima.Sam Bog je sacuvao prvih sati zivota,dok nismo uspeli da uz mito od 500 e je smestimo na Institut za majku i dete.Institut za nedonoscad i tirsova nisu hteli da je prime jer nisu bili dezurni taj dan!!!!
Ja prvi dan posle porodjeja dobijam eklampticni napad i pada u komu.Zahvaljujuci dobrim i brzim lekarima sam danas ovde ziva i zdrava.
Moja malecka je provela mesec dana u inkubatoru i ubrzo posle toga smo otisle kuci.
Danas je hvala Bogu sve u redu,ali postoji nenormalan strah sad u drugoj trudnoci.
Inace,neznam da li smem da napisem ali cu probati,doktorka se zove Ljilja Stojicevic

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
21.1.2011 2:29:19   
Verus
babytaya njezila sam se od tvoje price!  Prozima me tuga, bes, nemoc!  Sve u jednom trenutku se sliva niz moju kicmu sa jezom koju osecam! 

Kod preeklampsije je uglavnom mali postotak sanse da se ponovi u drugoj trudnoci, ali ne moram vam reci da se kontrolisete redovno i nadjete dr koji ce biti uz vas.

A da i dodam  DA ME MI JE MUKA sto ste morali platiti lekarima da rade svoj posao!!! zar bi IKO NORMALAN, odbio da spasi malu bebu???

Jaoj Boze sacuvaj me da ne poludim u ovom trenutku od ljutine!  Zasto niste krivicno gonili dr.?  Ma koliko da je to uzaludno, nek joj se makar ime okalja!  Skot jedan od coveka!

(odgovor članu babytaya)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: STOP TIRANIJI SABACKIH GINEKOLOGA
21.1.2011 2:38:13   
aleksandraz
Srasno i zalno nemam zborovi.Ova se slucuva i kaj nas u makedonija.Ma samo da mi dadat ja da im presudamm na tie kvazi lekari.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here