|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
4.2.2011 10:26:30   
tikili
zdravo svima! imam jedno pitanje, pa ako bi neko mogao da mi odgovori... radila sam pre neka dva meseca vaginalni i cervikalni bris i testove na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu... vaginalni bris je bio uredan, skroz...dok je u cervikalnom nadjena ureaplazma 100 000. pre par dana sam radila testove ponovo na mikoplazme. E sad, ono sto me interesuje, znam da je trebalo doktorku to da pitam..odakle je radila sada bris? sta ako je samo vaginalno, a ja je imam cervikalno?user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
4.2.2011 10:47:43   
tikili
zdravo svima! imam jedno pitanje, pa ako bi neko mogao da mi odgovori... radila sam pre neka dva meseca vaginalni i cervikalni bris i testove na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu... vaginalni bris je bio uredan, skroz...dok je u cervikalnom nadjena ureaplazma 100 000. pre par dana sam radila testove ponovo na mikoplazme. E sad, ono sto me interesuje, znam da je trebalo doktorku to da pitam..odakle je radila sada bris? sta ako je samo vaginalno, a ja je imam cervikalno? onaj stapic sam svuda po vagini osetila, pa ne mogu procenim da li je zakacila i cerviks user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
4.2.2011 16:32:47   
tikili
zasto nema nikogaa? user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
24.2.2011 13:40:28   
daca77
E bas me hoce...nikada mi nije izolovana bakterija, a sada imam ureaplasmu u slaboj meri, kolicini...ne znam vec, posto mi je dragi javio tel.
Koliko se to leci, dugo?
Definitivno nema nista od HSG-a, naredne nedelje?

(odgovor članu tikili)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
24.2.2011 14:14:34   
majared
Ja sam je imala  isto u malom broju - terapija Dovicin 5 dana (dve kutije). Posle sam koristila Ginodaktanol vaginalete da ne bih zakacila kandidu. Na kontrolnom pregledu bila sam negativna. Pitaj da li i muz treba  da pije (moj je pio)

< Poruku je uredio majared -- 24.2.2011 14:15:03 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
25.2.2011 7:43:41   
daca77
Draga, dobila sam sinoc terapiju: dovicin 3x1 5 dana i nakon toga hemomicin.Naravno, obavezno i dragi mora uzimati ovu terapiju...

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
25.2.2011 8:48:55   
Nensi*
Daco,bas mi je zao,samo ti je jos i ovo falilo user posted image
Za lecenje ovih bestija uvek idu 2 leka,i ja sam pila Dovicin i Hemomicin i nestalo je posle prve ture lekova...I naravno partner mora da se leci inace lecenje nema svrhu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
25.2.2011 10:08:08   
daca77
Videcemo,nensi...user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
6.3.2011 23:49:15   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: daca77

Draga, dobila sam sinoc terapiju: dovicin 3x1 5 dana i nakon toga hemomicin.Naravno, obavezno i dragi mora uzimati ovu terapiju...

I ja sam pila Dovicin/Hemomicin+ vaginalete Normogin i za 8 dana je vise nije bilo, tako da...ne brini

< Poruku je uredio Suncicabg -- 6.3.2011 23:51:10 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
6.3.2011 23:55:19   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

IZVORNA PORUKA: daca77

Draga, dobila sam sinoc terapiju: dovicin 3x1 5 dana i nakon toga hemomicin.Naravno, obavezno i dragi mora uzimati ovu terapiju...

I ja sam pila Dovicin/Hemomicin i za 8 dana je vise nije bilo, tako da...ne brini



Jel si posle 8 dana od prestanka terapije ponovila bris ili ja nisam dobro razumela?
Pitam zato sto posle tako jake terapije mora da prodje 3-4 nedelje da se iz organizma isciste antibiotici i tek onda da se ponovi bris jer ako se uradi ranije moze da bude lazno negativan rezultat...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
6.3.2011 23:59:49   
Suncicabg
Ufff ne secam user posted image ali mislim da nije toliko proslo

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
7.3.2011 0:01:38   
Nensi*
Tako je meni moja dr objasnila,i dovicin i Hemomicin su mnogo jaki lekovi...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
7.3.2011 0:03:31   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: Nensi RR

Tako je meni moja dr objasnila,i dovicin i Hemomicin su mnogo jaki lekovi...

Niko mi nije naglasio da cekam toliko user posted image
U svako slucaju radimo opet briseve zbog vto, pa cemo videti

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
7.3.2011 0:21:07   
Nensi*
E pa dobro,bitno je da ces ih ponoviti i nadam se da ce biti negativni...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
8.3.2011 0:01:37   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: daca77

Draga, dobila sam sinoc terapiju: dovicin 3x1 5 dana i nakon toga hemomicin.Naravno, obavezno i dragi mora uzimati ovu terapiju...

Draga, znam da sam kasno stigla na temu(ispila si antibiotike), samo me zanima da li ti je dr rekao da pijes dovicin 3x1, jer je to malo mnogo?


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
8.3.2011 8:24:51   
daca77
Da, lidija...3x1 dovicin...juce sam zavrsila i sa drugim antibiotikom...videcemo. Ono sto mi je nejasno, a to je da briseve uradim za 10-ak dana...nije li to prebrzo?

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
8.3.2011 8:34:23   
Nensi*
Ja mislim da jeste,pisala sam gore sta je meni moja dr rekla...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
8.3.2011 8:37:50   
daca77
Ne znam, Nensi sta da radim...jer, tako mi je dr rekao...a vec par dana nakon toga ocekujemuser posted image . Da li je  hteo da ubrza kako bi mi radio HSG ili je nesto drugo u pitanju-stvarno ne znam...user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
8.3.2011 8:40:06   
Nensi*
Ali ne vidim svrhu ubrzavanja ako dobijes lazno negativan rezultat user posted image
I sta treba,posle da zatrudnis i da otkrijes ne daj boze da se nije izlecila...Pitaj ga kad budes isla...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
8.3.2011 8:46:29   
daca77
Znam, draga...
A jos jedan dr mi je rekao da 7 dana nakon uzimanja vaginaleta ponovim briseve...i po njemu ne treba cekati...
A iskreno, meni je logicno da se saceka izvesno vreme...cak sam citala da se rade 3x brisevi i ukoliko su sva 3 u redu, znaci da je izlecena...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
8.3.2011 11:01:35   
dejana007

IZVORNA PORUKA: daca77

Znam, draga...
A jos jedan dr mi je rekao da 7 dana nakon uzimanja vaginaleta ponovim briseve...i po njemu ne treba cekati...
A iskreno, meni je logicno da se saceka izvesno vreme...cak sam citala da se rade 3x brisevi i ukoliko su sva 3 u redu, znaci da je izlecena...



te tablete unistavaju jetru i zeludac. moj muz je kao mali imalo zuticu posle ove terapije ga mesecima bolelo u predelu jetre. meni ova ubitacna kombinacija nije pomogla. i nema sanse posle 7 dana da se radi bris, jer ce 100% biti lazno negativan.
Meni je pomogla terapija sa vaginaletama i ciprocinalom.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
21.3.2011 7:40:13   
daca77
Joj...poludela sam u petak...i dalje je prisutna ureaplasma. Sada sam dobila sl.terapiju:
eritromicin 3x2, 6 dana i klaritromicin 2x2, 5 dana.
Zeludac hoce da poludi...toliko boli, da ne znam sta da radim...user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 21.3.2011 7:51:23 >

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.3.2011 21:46:55   
moja ciklama
pozitivna na Ureaplazmu.
DR. rekao:
Dovicin, 7 dana 2x1 i ja i mm
Betadine vaginalete 1x1, pojma nemam koliko

Znači, koliko sam kod Vas pročitala nema odnosa dok se pije terapija!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.3.2011 22:06:34   
majared
Kažu može uz kondom ali smo se mm i ja ipak uzdržavali ya svaki slučaj. I ja sam i mla ureoplazmu i posle terapije iskorenila gamad. Nisam ni jednog trenutka mislila da će biti drugačije. Samo treba disciplina i redovno uzimnje lekova

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.3.2011 22:08:51   
vonavoj
ciklamice,bice to sve u redu,dovicin je opasan lek..znam dosta ljudi koji su bili pozitivni i sa jednom terapijom su sve sredili...brzo ce to..izdrzacete bez odnosauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here