|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.3.2011 22:08:59   
Anoniman
Nema odnosa. A ja bih sacekala i kontrolu. I nema mlecnih proizvoda, ali to mislim da vec zbas. Dosta zena ih se resilo sa jednom turom antibiotika, tako da verujem da ces i ti brzo. Mislim da posle terapije i tm treba da da bris, i ja se ne bih sexala dok kontrola ne potvrdi da je bezbedno.

(odgovor članu moja ciklama)
  Direktna veza do poruke: 376
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.3.2011 22:11:22   
Anoniman
Ciklamice mm i ja smo pili po 3 kutije dovicina i resili se bestije,i to  iz prvog puta i bez seksa dok ne ponovis analize user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 377
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.3.2011 22:13:59   
moja ciklama
user posted image

šta bih ja bez vas!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.3.2011 22:17:08   
Anoniman
UZiavaj i brzo ces se resiti te azdaje user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
  Direktna veza do poruke: 379
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.3.2011 22:52:34   
ica82
Evo i ja da ti kazem sto su ti vec rekli user posted image

Nasa terapija je bila malo duza,oboje po 2 kutije dovicina (koliko se secam to je 5 dana), pa onda Runac 10 dana, uz to sam stavljala vaginalete da se ne bi pojavile bakterije ili gljivice od antibiotika, i oboje po pola litra uroloskog caja (ja sam pila mesavinu bela breza, nana i persun koju sam sama spravljala to mi je koleginica savetovala). A da a mm je mazao kremu Kanisten (ako se dobro secam) . Odnose nismo imali do kontrole, a onda smo oboje uradili briseve, sreca negativni.
Doktorka mi je rekla da se rade 3 kontrole, odnosno potrebna su 3 negativna rezultata jer se desi da se posle par meseci vrati. Ja sam radila 2 puta kontrolni bris, jer je bila velika vremenska razilika tj. interval jun, oktobar, pa sam smatrala da je to dovoljno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
14.4.2011 12:31:12   
daca77
I dalje je ureaplasma prisutnauser posted image >10na 5, kao 1.rezultat...One 2 terapije sa 4 antibiotika nista nisu uradile. Pojasnjeno mi je da je vrovatno slab imunitet, a moj organizam ureo prepoznaje kao virus i zato sada ne deluju antibiotici. Ne znam sta cu, jer ni HSG, ni VTo...apsoltuno nista ne mogu da odradim...

(odgovor članu ica82)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
14.4.2011 12:46:46   
lidija 011
U bre Daco, juser posted image ... A sta ste pili od antibiotika(nisam u toku)?

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
14.4.2011 13:35:10   
Nensi*
Daco,koliko je proslo od zavrsetka terapije do ponovljenog nalaza?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
15.4.2011 7:27:44   
daca77
Nensi, ja vec 3.x radim bris i svi su pozitivni na ureo...obicno cekam 10 dana od zadnje terapije.
Lidija, prvo sam koristila dovicin i hemomicin, nakon toga je bris i dalje bio pozitivan pa sam uzimala eritromicin i klaritromicin...sada ne znaju sta ce, pa su mi rekli da uzimam opet dovicin i hemomicin.
Jedan dr mi je rekao da pokusam da nadjem Josamicin, jer antibiogram pokazuje da je ureo osetljiva na ovaj lek. Problem je sto ovaj lek nije registrovan u Srbiji, a i preko nisam uspela da nadjem...user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
15.4.2011 10:01:23   
Nensi*
Ja sam vec nekoliko puta pisala da mora da prodje minimum 3 nedelje od zavrsetka terapije da bi se ponovio rezultat jer su lekovi mnogo jaki i organizmu treba dosta vremena da se iscisti,i moze lako da se dobije pogresan rezultat.
Moj savet ti je da sledeci put sacekas 3-4 nedelje...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
20.4.2011 14:45:50   
moja ciklama
28. III. Ureaplazma:pozitivna! Antibiogram pokazao da reaguje na Dovicin i Hemomicin.
Betadine vaginalete, 14 dana.
6. IV (10 dana) Dovicin, i mm i ja 2x1, na 12h.
7. IV (11 dan) Hemomicin i mm i ja 2x500mg (ili 4x250mg)
8. IV (12 dan) Hemomicin i mm i ja 1x500mg (ili 2x250mg), 24h od prvog uzimanja.
10 IV(14 dan) Betadina veginelete, poslednja.
15.IV (7 dana, od poslednjeg antibiotika) dat bris.
20.IV Bris na ureaplazmu negativan!

Kontrolni bris nakon 2 mesece, pa ponovo nakon 2 meseca. Dakle, ptreba su tri negativna brisa, da bi se smatralo da je izlečena!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
27.4.2011 8:21:22   
d@d@
Cestitam Ciklamice sto si uspela da se resis te glupave ureaplasmeuser posted image !Ja jos uvek pijem dosiciklin kao i mm ali dr. je samo meni prepisao terapiju a ja sam mmuser posted image !Ne znam zasto nije mm preisao terapiju?!?!Zatim meni je rekao da vec posle tri dana mogu ponovo da radim bris a neke devojke pominju 3-4 nedelje pauze do brisa!!!!!Nisam dobila vaginalete pa se pitam da li sama da ih kupim i koje naravno?????Trebalo je da radim HSG ali sve je odlozeno zbog ureaplasme!I imam jos jedno pitanje da li spermogram moze da pokaze uvecanu ureaplasmu ili se to posebno radi?Poludecu od razlicith misljenja dr. i cekanja!!!!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
27.4.2011 13:02:16   
Nensi*
Bas me cudi da nije dao i tm da pije user posted image
Ja sam shvatila da ima raznih nazovi doktora koji nemaju pojma...
A ureaplazma ne moze da se vidi u spermogramu,mora poseban bris da se radi...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu d@d@)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
28.4.2011 10:16:54   
d@d@
Nensi,hvala puno na odgovoru!Moram zakazati mm briseve na ureaplasmu i sve sto ide uz to!Trenutno je na terapiji antibioticima pa kada to zavrsi saljem ga na bris-njegov dr. sam ja,ociglednouser posted image !Danas radim kontrolni bris pa ako sve bude ok onda HSG!Za vikend mi dolazi i user posted image pa sam nervozna!Drzite mi palceve da ovog puta sve bude ok!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
29.4.2011 7:57:03   
daca77
d@d@, drzim palceve da je vise nemauser posted image
Ja sam zavrsila sa ovom 3 turom antibiotika i sada pravim pauzu. U Ceskoj su mi preporucili antibiotik ZINNAT, cefuroximum axetili. Kazu da je odlican za ureaplasmu. Jel neko koristio ovaj lek?

(odgovor članu d@d@)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
29.4.2011 10:20:51   
d@d@
Daco,hvala na podrsci!Juce sam odradila kontrolni bris a rezultati u subotu ili u ponedeljak!Mislim da cu poludeti do tadauser posted image !Da li taj antibiotik moze da se kupi i kod nas?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
29.4.2011 10:42:09   
d@d@
Daco,da li si ti radila kontrolni bris tj. da li su tebi rekli koliko treba dobrih briseva da bi bila sigurna da je sve ok?Moj dr. je samo meni dao terapiju a ja sam je prepisala mmuser posted image -ovde sam procitala da nema svrhe da se samo ja lecim!Juce sam pitala dr. da li mm treba da uzima terapiju i rekao mi je da je meni vrlo malo povecana ureaplasma i da nema potrebe da mm ima terapijuuser posted image user posted image user posted image !A brine me i to sto cu ja odratiti samo ovaj bris i ako je ok onda HSG a citala sam da jedan ok bris ne znaci nista!Sta ti mislis?

(odgovor članu d@d@)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
29.4.2011 13:29:53   
daca77
D@d@, do prosle nedelje moj dr nista nije pominjao vezano za briseve i koliko puta ih ponavljati. No, pre odlaska za Cesku, rekao mi je da cu antibiotik uzimati i ukoliko 1.bris bude negativan...tek, ako i 2.bude -, prekidam sa terapijom...nista mio nije jasno...
A sto se tice Zinnat-a, ne znam da li ga ima kod nas.

(odgovor članu d@d@)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
4.5.2011 11:47:19   
d@d@
Samo da vam javim da sam juce dobila rezultate kontrolnog brisa i ureaplasma negativna-juuuuupiiiiiiiiiiiuser posted image !U subotu 30.04. je stigla iuser posted image pa mi je HSG zakazan za petak 06.05.!Moj dr. uopste nije pominjao 2 bris ali cu ga svakako odratiti!Uzasno se palsim!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
6.5.2011 13:52:55   
d@d@
Samo da vam javim da je HSG odradjen-nije bilo tako strasno,vise je neprijatno a bol je slabiji od menstrualnog!Najvaznije od svega je da je sve ok-oba jajovoda prohodna,kontrast se razliva i prolazi itd!Moj dr. kaze da je sve super i da naredna 2 meseca muckamo pa ako ne dodje do user posted image da mu se javim pa ce mi raditi neku histeroskpiju ili tako nesto-od srece sto je sve ok zaboravila sam sta je rekao!Hvala svima na podrsci,ljubim vas a sad odoh malo da odspavam!

(odgovor članu d@d@)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
8.5.2011 11:48:10   
Anoniman
Meni su rekli 2bris za 3meseca, ako je ok na 6meseci, pa na godinu i tad se clamidija smatra izbacenom. Posle normalno radis 1 godisnje na sve 3bakterije. Muž radi bris uretre na clamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu. Pre brisa ne sme 2do3h da mokri. Ponavlja isto kao i mi briseve. Kad pije antibiotike mora posle antibiotika da prodje mesec dana da bi uradio briseve (toliko treba celijama da se regenerisu). Tako kažu u "Batutu". Spermokulturu možeš da radiš posle nedelju dana, a spermogram posle 3 meseca i on ne pokazuje koje bakterije ima.

(odgovor članu d@d@)
  Direktna veza do poruke: 396
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
9.5.2011 10:43:04   
d@d@
Pcelice,kod mene je bila povecana ureaplasma ali kako kaze moj dr. samo malouser posted image !Pila sam antibiotike a i mm(naravno terapiju mm sam ja prepisalauser posted image ),posle 4 dana od zavrsetka terapije radila sam kontrolni bris i bio je negativan a posle nekoliko dana sam radila i HSG i rezultati su ok!Krajem ovog meseca cu ponovo raditi bris da proverim ureaplasmu ali samoinicijativno jer mi dr. to nije predloziouser posted image !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
9.5.2011 10:47:11   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Meni su rekli 2bris za 3meseca, ako je ok na 6meseci, pa na godinu i tad se clamidija smatra izbacenom. Posle normalno radis 1 godisnje na sve 3bakterije. Muž radi bris uretre na clamidiju, mikoplazmu, ureaplazmu. Pre brisa ne sme 2do3h da mokri. Ponavlja isto kao i mi briseve. Kad pije antibiotike mora posle antibiotika da prodje mesec dana da bi uradio briseve (toliko treba celijama da se regenerisu). Tako kažu u "Batutu". Spermokulturu možeš da radiš posle nedelju dana, a spermogram posle 3 meseca i on ne pokazuje koje bakterije ima.


Ja stalno o ovome pricam,ali mene niko ne slusa.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Ureaplasma, Mikoplasma
9.5.2011 14:03:31   
d@d@
Nensi,citala sam sta ste pisale i bas sam brinula zbog toga sto mi je dr. odmah posle 4 dana nakon zavrsetka terapije vadio bris ali nisam imala izbora sem da ga poslusamuser posted image user posted image user posted image !Krajem ovog meseca cu odraditi ponovo bris da proverim da li je sve ok!user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Ureoplasma, Mikoplasma
9.5.2011 18:02:44   
BrankaMrvica
Dok se nisam učlanila u RR nisam imala pojma o svim ovim bolestima,a redovno idem na gin.preglede.Naravno doktorka nikada nije spominjala ništa slično.Mislim da su naši doktori veoma šturi u objašnjavanju i to nije dobro jer nismo dovoljno obavešteni pa iz tog razloga šesto ne radimo analize koje bi trebali i tako propuštamo šansu da na vreme otkrijemo neke veoma opasne bakterije i bolesti i samim tim dolazi do komplikacija tokom začeća kao i velikog broja spontanih pobačaja.STRAŠNO.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here