|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Matični mleč
7.6.2011 20:10:56   
nina26

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Idem sutra da kupim te šumeće, pa ću preneti utiske. Inače ih prodaje "protehna" ako sam zapamtila ima sa vitaminom c, gvoždjem, magnezijumom, selenom, cinkom i kalcijumom i sve su 627din. Piše da imaju po 20mg mleča u jednoj tableti. A to što su šumeće ne mora da znači da nije dobro. Samo je tako "skladišten" da bi bilo lakše koristiti ga. Ovde, dakle, za 1g treba izdvojiti 1567din.
A što se tiče ovog praškastog zove se "revita". I iako sam učlanjena kod njih i godinama koristim njihove proizvode, mislim da je malo previše da 1g koji je isti kao i onaj gore košta 2800 u pakovanju od 1kg revite. To je skoro dupla razlika. A uz to u toj najjeftinijoj reviti imas šećera kolko ti duša oće.user posted image user posted image


Jel to u apoteci kupujes?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Matični mleč
7.6.2011 21:28:14   
Anoniman
Na žalost ne. Revita ima 4 ili 5 prodajnih mesta, a za protehnu znam za 1 predstavništvo. user posted image . U apotekama nisam naletala na matični mleč, na propolis jesam.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Matični mleč
8.6.2011 14:56:17   
Nina...
Sto se nas tice, imamo ga nekih 20-tak dana u frizideru. Ovaj lik sto ga pravi kaze nema veze i ne smeta, samo sto mu posle nekoliko dana stvarno malo oslabi dejstvo, ali nista specijalno. Tako nam rece, pa tako i radimo, e sad sta je tu ispravno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Matični mleč
8.6.2011 20:53:48   
nina26

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Na žalost ne. Revita ima 4 ili 5 prodajnih mesta, a za protehnu znam za 1 predstavništvo. user posted image . U apotekama nisam naletala na matični mleč, na propolis jesam.



E jbg..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Matični mleč
8.6.2011 21:07:26   
Anoniman
Danas bila kod ovih u protehni. Nisam kupila ništa je dotični nisu otvorili u 10h kao sto im je radno vreme. Ja čekala do pola 11 i kako to uopšte nije korektno, ja više nisam želela da trošim svoje cenjene minute na ne ozbiljne ljude.user posted image user posted image .
Elem, posle toga svratim u neku apoteku i nadjem matični mleč u kapsulama. Proizvodi PROPOLISPLUS doo, Beograd. I ovako, u kutiji ima 20 kapsula. U svakoj kapsuli ima po 100mg liofilizovanog matičnog mleča, što je jednako 300mg svežeg. I znate kolko ovo košta? 350 din. 2grama ukupno! Pa ko je ovde lud?!?! user posted image user posted image

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Matični mleč
8.6.2011 21:16:01   
Anoniman
Ono što su mi rekli je da ga ima uvek i da bi trebalo da ga ima u svim apotekama. A ono što na njihovom sajtu piše je da postoje od 1988. Inače imaju sve proizvode pčela. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Matični mleč
8.6.2011 21:24:00   
nina26

IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Danas bila kod ovih u protehni. Nisam kupila ništa je dotični nisu otvorili u 10h kao sto im je radno vreme. Ja čekala do pola 11 i kako to uopšte nije korektno, ja više nisam želela da trošim svoje cenjene minute na ne ozbiljne ljude.user posted image user posted image .
Elem, posle toga svratim u neku apoteku i nadjem matični mleč u kapsulama. Proizvodi PROPOLISPLUS doo, Beograd. I ovako, u kutiji ima 20 kapsula. U svakoj kapsuli ima po 100mg liofilizovanog matičnog mleča, što je jednako 300mg svežeg. I znate kolko ovo košta? 350 din. 2grama ukupno! Pa ko je ovde lud?!?! user posted image user posted image


Pa ja sam vidjala te tablete isto sa m.mlecom, ista je cena, ali opet nisam znala koliko je to efektivno pa nisam ni uzela. Ipak je prirodni mlec prava stvar.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Matični mleč
9.6.2011 9:07:29   
Anoniman
Imaju oni i pravi sa medom. Ali mene brine to sto pojedini pčelari tvrde da on moze samo par dana da stoji. Ne znam, verovatno i nema neke veze, vec je neko sve to smislio da bi uzeo debele pare.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Matični mleč
9.6.2011 9:24:09   
Anoniman
Ja nabavljam i čist matični mleč i onu kombinaciju sa propolisom i ne znam još čim user posted image , ali moj pčelar kaže da se to troši 35 dana, pa nedelju dana pauza. Tako da ta teglica (mislim da je 500gr) traje taman toliko (po osobi-ako troši i mm uzmem onu od kile)
A raspitivala sam se za malog, pa su mi rekli da je za njegov uzrast dozvoljena (i preporučljiva) jedna kafena kašičica nedeljno! Još nismo probali, ali imam u vidu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Matični mleč
9.6.2011 9:32:20   
Anoniman
Ovo je zanimljivo. Pa, verovatno da onda može stajati duže vreme, ali kako sad ja da znam šta je istina? Idem opet da u potragu za informacijama. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Matični mleč
14.6.2011 19:02:43   
degu
IZVORNA PORUKA: Pcelica Lena

Danas bila kod ovih u protehni. Nisam kupila ništa je dotični nisu otvorili u 10h kao sto im je radno vreme. Ja čekala do pola 11 i kako to uopšte nije korektno, ja više nisam želela da trošim svoje cenjene minute na ne ozbiljne ljude.user posted image user posted image .
Elem, posle toga svratim u neku apoteku i nadjem matični mleč u kapsulama. Proizvodi PROPOLISPLUS doo, Beograd. I ovako, u kutiji ima 20 kapsula. U svakoj kapsuli ima po 100mg liofilizovanog matičnog mleča, što je jednako 300mg svežeg. I znate kolko ovo košta? 350 din. 2grama ukupno! Pa ko je ovde lud?!?! user posted image user posted image

I ja sam Pčelice kupila ovaj i ne mogu da verujem da su tolike razlike u ceni. Jel moguće da da to pakovanje sadrži 2g ukupno? Možda se to 100 mg odnosi na celo pakovanje, ne znam, ali lepo piše da kapsula sadrži 100 mg.
Da li znate koliko dugo može da se pije matični mleč i da li se pravi neka pauza?
Mm ga sad prvi put koristi, pa da ne otrujem čoveka user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Matični mleč
14.6.2011 19:34:19   
Anoniman
Tu lepo piše na kutiji jedna kapsula 100mg, a ove šumece jedna tableta 20mg, a u revitinom u 1kg ima 1g. Kažu da od tog liofilizovanog nema predoziranja. Znači, možeš mu prvi mesec odnosno 42dana jer toliko treba ćelijama da se obnove,da mu daješ po dve do tri kapsule, a posle može 1 dnevno.

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Matični mleč
14.6.2011 19:39:36   
degu
Znam, to i ja kažem, lepo piše, samo me zbunjuju sve te razlike u ceni.
Ma samo neka pomogne pa nije važno ni šta piše ni koliko koštauser posted image
Krenućemo sa 3 kapsule dnevno i nadam se najboljem mogućem ishoduuser posted image
Hvala na odgovoru!


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Matični mleč
14.6.2011 19:42:35   
dunja RR
A da li postoji matični mleč u nekom drugom obliku tj. da nije prah i tablete. Tipa kao med, tog tipa. I ako DA, kakvo je dejstvo (u poređenju sa tabletama)?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Matični mleč
14.6.2011 19:48:19   
Nina...
Dunja, ovaj maticni mlec sto ga mm i ja koristimo je kao smesa neka bele boje. Prodavac kaze da je to cist maticni mlec. Inace on ga proizvodi negde u brdima ima pcele... bem li ga, mislim da nema razloga da laze skroz je prost i normalan lik. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Matični mleč
14.6.2011 19:52:02   
dunja RR
Nina koliko košta recimo takav mleč, ja bih taj uzimala, sećam se da sam taj proabla nekada i deluje mi prirodno?
Kao pripremu za VTO...

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Matični mleč
14.6.2011 19:56:17   
Nina...
Mi smo u Grckoj, pakovanje je kao bocica kapi za nos, kosta 20 Eura.

A da, znas koju kolicinu dnevno nam je rekao da uzimamo? Umocimo cackalicu u to i stavimo pod jezik da se otopi.... i tako jedna cackalica na dan user posted image  jako mala kolicina je u pitanju.

< Poruku je uredio Nina... -- 14.6.2011 19:57:27 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Matični mleč
14.6.2011 22:54:42   
dunja RR
Hvala Ninočka, stvarno mala količina vam je preporučena, verovatno je koncetrovan?

(odgovor članu Nina...)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Matični mleč
15.6.2011 10:13:29   
Anoniman
Dunja to je čist svez matični mleč. Ako uzmeš više moguce je i predoziranje. Medjutim, ja nisam našla još uvek tačan odgovor koliko taj svež matični mleč može da stoji. Jedni kažu da na sobnoj temperaturi može 48h da stoji, a u frizideru 6 dana umotan u novinu. Drugi kažu da može do mesec dana da stoji u frižideru. Sad ti budi pametan. A imaš i u apoteci (propolisplus) matičnimleč u medu, ali opet ja nisam sigurna koliko to može da stoji. Za ovaj liofilizovani je malo lakše. Pošto mu je samo voda izvučena, on čim dodje u dodir sa vodom postoje aktivan.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Matični mleč
2.7.2011 9:40:53   
Anoniman
Da osvežim temu. Kada sam poslednji put kupovala matični mleč u Revitino centru, jedna žena me usput pitala da li je moguće da oni još postoje. A zašto je toliko skupa? Revita ima razradjen MLM sistem u kome svi zaradjuju, a to neko mora da plati, tj. kupac kao krajnji potrošač. A treba i direktoru da ostane pozamašna suma. Eto razlike u ceni!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Matični mleč
26.7.2011 20:35:59   
Nina...
Ukucajte u googl-u:

Primed 10 Forte Plus

Primed 10 je prirodni dodatak ishrani na bazi meda, polena, propolisa i matičnog mleča. Deluje na poboljšanje imuniteta i odbrambene sposobnosti organizma.
Preporučuje se za:
- Povećanje plodnosti kod oba pola
- Poboljšavanje rada moždanih ćelija
- Podsticanje funkcije endokrinih žlezda
- Suzbijanje hormonskih poremećaja
- Jačanje koncentracije i poboljšavanje pamćenja


Konzumirati jednu do dve kafene kašičice ujutru pre obroka.
Neto: 250 grama, Tretman do 25 dana.
Cena: 1490 din

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Matični mleč
3.8.2011 13:24:32   
Anoniman
Hvala!user posted image

(odgovor članu Nina...)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Matični mleč
6.8.2011 8:23:35   
limunada
Moja mam pije u tabletama i  kaze da joj dosta pomaze,jos je u klimaksu.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Matični mleč
30.9.2011 14:14:24   
Dok cekam...
Ja sam se raspitivala u apotekama i radnjama sa zdravom hranom i nude ga u obliku tableta (kutija oko 350 din), tableta za zvakanje (oko 400 din), kao kesice sa praskom (oko 170 din kesica), i pomesan sa medom u teglici od 250 gr gde mleca ima svega 10 gr i kosta 1.000 din a gde ga ima 5 gr. kosta oko 550 din.
Sada mi je potreban kao priprema za trudnocu ali nemam pojma gde i koji oblik da uzmem.
Sta mislite? Koja su vasa iskustva? Hvala!

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Matični mleč
30.9.2011 20:38:23   
Anoniman
Ja ti preporučujem taj u tabletama. Ima dosta mleča za te pare. Samo ovako: kupiš tu kutijicu od 350 din i 42dana piješ svako jutro po 1. Posle 42 dana možeš svremena na vreme. Najbolja varijanta je ako možeš da nadješ proverenog pčelara i da ti on napravi mešavinu mleča, meda i valjda propolisa. Male teglice i to u roku od mesec dana pojedeš.

(odgovor članu Dok cekam...)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here