|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
25.8.2011 12:00:29   
Gliso
Pozdrav svima!!!
Nakon porodjaja posteljica nije htjela da izadje, pa su mi radili reviziju pod totalnom anestezijom. Prvih nekoliko dana nakon toga sam krvarila, ne pretjerano, i izbacivala to sto je trebalo... Radjen mi je ultrazvuk i konstatovano da je sve u redu. Nekoliko dana nakon toga krenulo je obilnije krvarenje (cista, svjeza krv). Tada sam se sokirala jer nisam ocekivala krvarenje (mislila sam da su mi istovremeno sa revizijom "istisnuli" to sto je trebalo). Tog dana uslijedio je novi sok kada sam vidjela da iz mene ispada porcija naslagane dzigerice (kao pola sake) user posted image . Da oprostite. Mnogi su mi rekli da je to ciscenje, ali ja sam to, kao vjeciti panicar, prihvatala sumnjicavo. Istog dana mi je dr uradio UZ i konstatovao da SE NEMA UTISKA ZA REZIDU i da ima malo koaluguma (tako nesto). Dao mi je kapi za grcenje materice 3x10 jedan dan. Od tih kapi mi je stalo krvarenje. Samo malo je ispadalo sukrvice. Nakon dva dana (danas) mi je opet krenulo krvarenje, za sad nije obilno (i opet izlazi nesto malo kao sukrvica.

Je li sve to normalno? Grudi su mi ogromne, dolje osjecam da sam otvorena... Bas trt osjecaj, tj. osjecam se ja trt user posted image

Mozda sam samo isprepadana jer mi niko nije objasnio sta me ceka nakon porodjaja...

Veeeliki pozdrav!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
3.9.2011 18:34:31   
bubulence
mojoj lepotici je danas 8 nedelja a ja i dalje ne mogu da se otarasim ovih gluposti i onih odvratnih ulozakauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gliso)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
3.9.2011 18:51:38   
Anoniman
ja sam bas puno krvarila u bolnici i orvih nedelju dana kuci. narednih nedelju dana je bilo kao mentruacija, a onda se smanjivalo.. oko 3 nedelje sam nosila mrezaste uloske.  posle sam nosila samo dnevne, ostajao je samo rozikasti trag.
sto se krvarenja tice, meni je najgore bilo kad mi je babica posle porodjaja i onih 2 sata lezanja na stolu pritisla stomak da izadje krv. to mi je bilo bas bolno. user posted image a kad sam posle par sati u sobi htela da ustanem prvi put iz kreveta odjednom napravih poplavu na podu. user posted image

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
3.9.2011 23:53:15   
Ana RR
Bubi, još uvek?? Meni je stalo krvarenje čini mi se posle 20ak dana. Još uvek povremeno imam braonkast trag, nekad bude i rozikast ali nosim dnevne uloške. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
3.9.2011 23:59:11   
Mivica
Prvi put 45 dana, drugi put 8 nedelja user posted image
Ko sme na crtu? user posted image


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
4.9.2011 0:03:12   
Ana RR
Mivice, meni je toliko krvi išlo da sam mislila da nikada neće stati. Ali samo je odjednom stalo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
4.9.2011 0:09:29   
Mivica
Verujem...svašta nešto nam deluje strašno, ali se brzo zaboravi user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
4.9.2011 0:17:06   
Ana RR
Tačno tako user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
4.9.2011 15:26:44   
mirjanica
Ja sam usla u 6. nedelju i dalje curi, nije obilno ali bez uloska ne mogu :( Plus me rana i dalje pece, zateze, ne znam ni sama, uglavnom osecam je... da li je zbog eserihije ne znam, idem ove nedelje na kontrolu ali mislim da je se nisam otarasila, pila uroseptik, persunov caj, jedem brusnicu.. smrc, smucilo mi se vise ali stvarno!!!


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
7.9.2011 21:23:41   
Didy
Čini mi se da mnogo manje krvarim nego posle prvog porođaja. Prvog dana je bilo baš dosta krvi, već sutradan sve nešto pomalo. Primetila sam da posle podoja krene malo više, valjda zbog skupljanja materice kad beba vuče.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
9.9.2011 9:17:37   
Sashica82
Devojke, a kako odrzavate intimnu higijenu tokom tog perioda. Uobičajeno, ili postoji neki poseban tretman... ?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
9.9.2011 17:24:34   
mirjanica
Didy, cestitam ti, pa i ti si se porodila? Ja ko pala s marsa, ceo dan me nema a i kad stignem da se ukljucim, ne znam gde da gledam, koje teme, gde su moje drugariceuser posted image  

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
9.9.2011 19:13:34   
Didy
Mirjanice, hvala. I ja sam sad ko pala s Marsa, uopšte nisam u toku.user posted image
Ja sam prvih dana prala samo mlakom vodom, a kad sam došla kući, intimnim sapunom (laktacid femine), ali samo onu stranu gde mi nije rana od epiziotomije, pa onda sve isperem mlakom vodom.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
12.9.2011 21:11:53   
mirjanica
Ja i dalje, posle punih 6 nedelja krvarim, doduse pomalo, ali ne prestaje. Mozda neki dan bude malo, braonkasto vise, ali onda se sutradan vrati, sveza crvena krv! Ne znam dokle ce ovako...


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
13.9.2011 22:18:04   
Didy
Mirjanice, ja sam tako posle prve trudnoće. Posle 6. nedelje mi je krenula jarkocrvena krv toliko da sam se zabrinula da nešto nije u redu. Kad sam otišla na pregled, ginekolog mi je rekao da je sve u redu, ali da sam preaktivna. Možda je i kod tebe to slučaj. Probaj nekako da se organizuješ da malo više odmaraš.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
17.9.2011 13:10:25   
Misica 3
I ja jos uvek krvarim, radjena mi je revizija i mislila sam da ce stati posle nje, ali nije. Sad mi je ginekolog dao metylergometrin kapi i orgametril tablete. Orgametril(hormonske) mi se uopste ne piju, ali ne znam sta da radim. Na UZ-u se vide samo tragovi krvi. Pojma nemam sta mi je i da li je normalno. Dr smatra da je trebalo do sad stati.
Ima li jos ovakvih slucajeva? I sta mislite o ovoj terapiji?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
17.9.2011 18:20:23   
Gliso
I ja sam pila te kapi zbog krvarenja. U uputstvu pise da su one za zaustavljanje krvarenja, a dr mi ih je prepisao da bi izazvale grcenje materice, nakon cega bi izasli i ti preostali ugrusci. Da li su izasli, ne znam. Uglavnom, krvarenje (svjeza krv) je stalo, ali i dalje imam po malo na vesu zuto-braonkastog sekreta (porodila sam se prije skoro mjesec i po. Valjda je to to.

Ja sam, po preporuci ljekara, odradila i beta hcg. Srecom, negativan je. Dr je sumnjao da nije ostao koji djelic posteljice, a koji se na ultrazvuku ne mogu vidjeti. Isto je ocekivao da su doktori, prilikom revizije, ocistili sve sto treba.

Ipak kaze da je sve ovo normalno, zato ne brini.


(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
17.9.2011 20:47:15   
Misica 3
A sto si radila betu? Je li bude pozitivna ako je ostala posteljica? Ili ja nisam nesto dobro shvatila.


(odgovor članu Gliso)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
19.9.2011 11:58:29   
Gliso
Kako sam shvatila, da je beta bila pozitivna to bi bio znak da neceg ima u materici (u ovom slucaju posteljice). Ali, ne brini. Svi koje sam pitala (a bilo ih je na stotine), rekli su mi da je krvarenje normalno i nakon revizije i nakon carskog reza, kao sto je i nakon normalnog porodjaja.
Moj ti je savjet da pijes tu terapiju, mene su kapi spasile jer sam bas obilno krvarila dva dana i to je bila svjeza krv. Mislila sam da mi se dolje nesto otkacilo user posted image

A naravno, mozes na svoju ruku da odradis betu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
26.10.2011 17:21:32   
PoisonEve
Da li je ok ako su meni krvarenja danas prestala?user posted image 12 mi se cini malo, ili gresim?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Gliso)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
30.10.2011 13:22:39   
Mariya
Prestalo tačno 31 dan posle porođaja.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Lohije (krvarenje nakon porođaja)
7.11.2011 16:01:14   
Biserka
Meni je krvarenje trajalo tačno 40 dana. Doduše, posledjne 2 nedelje je bilo baš, baš malo, neki dan čak kao da potpuno prestane, pa opet počne. I na kraju je potpuno stalo, tačno 40 dana od porođaja.user posted image  

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Lohije
14.11.2011 13:44:51   
jance
ja se prosto pitam dal mi mozda nije odma krenula menstruacija?
bilo mi je onako zuto jedno nedelju dana, pa je onda prestalo na dan-dva a sada je opet krenulo, na trenutke i onako obilnije, a krv je i onako svetlija...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Lohije
18.11.2011 22:35:36   
*boka*
Jance tako je meni bilo. Taman mi je stalo krvarenje nakon porodjaja, nije proslo ni deset dana dobila sam ciklus. Evo moja Elena nema jos ni 4 meseca, a ja sam vec pregurala trecu menstruaciju.

_____________________________

Elena - svaki moj osmeh!!!
25.07.2011.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Lohije
13.2.2012 14:06:23   
svirko
na tacno 21-vi dan je prestalo krvarenje(sa tim da ga je bilo u tragovima i braon poslednjih nedelju dana)te je preslo u vodenkasto nezno zute boje jos nedelju dana(dnevni ulosci)a od danas nista(4-ta nedelja)...Istog trajanja i prvi put...

(odgovor članu *boka*)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here