|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 14:33:14   
jovicaa
naravno verus. i ja sam jedinica i nisam srecna zbog toga sto je sve islo meni, kamo srece da sam imala nekog da sa njim to podelim!
i opet ponavljam ja da bih rodila drugo dete trazim samo osnovno, a ne kule i gradove i ludila. osnovno je: krov nad glavom, solidna hrana, normalna odeca, normalne igracke, dovoljno sredstava za vrtic i kasnije skolu i poneko letovanje ili putovanje, znaci cak ne mora da bude svake godine i moze da bude  i na neku nasu planinu ili sl, valja menjati zbog psihe i zbog zdravlja. naravno kasnije kada budu kretali u skolu trebace jos vise, ali tada cu se ja zaposliti i pre ce me neko zaposliti sa zavrsenim faksom i dvoje dece sigurno.
ja obozavam svoje dete, nista mi se lepse  i strasnije u zivotu nije desilo! ne znam zasto ne bih imala jos jedno, e sad tuzna je stvar u nasoj drzavi sto na kraju price dolazim da ne bi imali dovoljno para, jedino uz pomoc mojih, ali moja mama je relativno mlada, i rekla je da je spremna da pomaze i vise nego sad ako se odlucimo za jos jedno.kao sto vecina i radi u srbiji podize decu uz veliku pomoc baba i deda


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 14:37:50   
Verus
Poznajem devojku iz Srbije koja zivi ovde u Americi, i bas tesko zive....mi se cesto setimo i kazemo kako bi joj i u Srbiji bilo lakse jer bi joj se nasli roditelji bas kad zagusti...ostala je trudna slucajno sa drugim detetom kad je prvo bilo 8 meseci staro...lupala glavu, cak i zakazala abortus i nije mogla da ode.  On je sada 19 meseci star i dalje im nije lako, snalaze se, plate kucu, racune, hranu, a ostalo kako mogu.  Ne idu na letovanja ni zimovanja, ma ne idu nigde, ni na vecere ni slicne luksuze.  I kaze da nikad ne bi nista promenila....

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 14:42:21   
jovicaa
ma i nama bi bilo  tako, bez letovanja i sl. ali gledam hiljadu ljudi koji su u dosta losijoj stiuciji od nas pa prezivljavalju. razmisljam bolje sad da rodim jos jedno, prvo vise mi se svidja manja razlika, drugo svekrva sad moze da mi pomogne( ako bude htela) kasnije je pitanje da li ce moci. a valjda ce se nesto pormeniti i na bolje u ovoj skrnavoj drzavi. a i treca godina sam faksa u roku od tri godine najvise zavrsavam, nadam se cak i ako rodim jos jednu bebu
umem ja da stisnem zube kad treba... i pored deteta, muza i svega( a zivimo sami, tek zadnjih dana nam svekrva kao nesto pomaze, do skoro smo sve sami) uspela sam redovno na budzetu da upisem trecu godinu... e zeznuli su me sa promenom programa pa se mozda oduzi malo zbog toga, posto cu imati i neke diferencijalne ispite, haos su napravili


< Poruku je uredio jovicaa -- 13.11.2011 14:45:23 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 15:19:53   
vukosava
Postoje roditelji koji u finansijskim krizama postaju maltene neroditelji, nego par nezadovoljnih, nervoznih ljudi koji se svadjaju po ceo dan. I recimo da imaju vise od jednog deteta. To znaci da ce vise od jednog deteta biti duboko nesrecno jer ce mama i tata da se glodju oko para i svadjaju...

I sve je ok u porodicama sa vise dece, sve pod pretpostavkom da sve zdravlje sluzi. Jer u slucaju necega ne-daj-boze-nikome, nemastina para moze da ima itekako veze sa svacijom buducnoscu. To vreme u kome su odrastale nase generacije se sve vise menja. I zdravstvo i skolstvo. A za studiranje sa jako malo para je potreban uslov da se studira u svom gradu. Znaci ako si iz NS i studiras u NS ili ako si iz BG i studiras u BG onda je taj fakultet i moguc. Ako si iz unutrasnjosti, studiranje ima onda faktor iznajmljivanje stana... Ne kazem da niej izvodljivo, imala sam perido u zivotu kad nisam imala para za pristojnu sobu u NS pa sam zivela u nekoj krs kuci na Klisi sa poljskim WC-om, tusirala sam se od drugarice. I znam mnogo drugih koji su se svercovali vozom i klosarili po NS po kojekakvim citaonicama i sl im roditelji nisu imali za iznajmljivanje stana. I jesu zavrsili faks, ali mnogo teze nego neki drugi. I njima u zivotu nije uvek bila dostupna ni normalna hrana ni krov nad glavom. Govorim o deci iz porodica od dvoje i troje dece koje licno poznajem.

Sve o ljubavi i sreci ostaje kao konstanta ako se promenljiva zvana nervoza usled nemastine ne pojavi.

Jovice, ja se na tvom mestu ne bi uopste puno razmisljala. To sto je tvoja mama imala samo tebe tebi sad pruza mogucnost da ti pomaze oko tvoje dece sto je divno. Moja majka koja ima nas tri, nema ni finansijsku mogucnost, a i fizicki ne moze da bude sa sve tri. Ako je jedna u najvecem problemu ona ce biti sa njom. Recimo trenutno ja i moja srednja sestra imamo bebe samo mesec dana razlike. Svi zivimo u razlicitim gradovima. I sve da jesam u Srbiji, ne bi mogla da racunam uopste na njenu pomoc jer ima obaveza oko druge sestre. A i majka mog muza ima obaveza oko njegovog brata tako da i od nje nista.

Ja kontam tebe i Verus i zelju da vam dete nije samo. To je definitvno jaci razlog od finansijskih problema i svih poteskoca koje mogu da se dese. A rekla bih nesto sto je moja pokojna baba rekla jednom, evo za par dana joj je polugodisnjica, al nekako mi nije za siroku javnost i previse okrutno zvuci, ali ranije su ljudi tako razmisljali. Ona je rodila petoro dece i troje joj je ostalo zivo duze. Pre su zene mnogo vise radjale, jeste i zbog kontracepcije koje nije nesto bilo tada ali i zbog razloga da nikad nisu znali zbog primitivne medicine u selima koliko ce da ih ostane uopste ok.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 16:52:21   
jovicaa
cekaj vuko jel si za ili protiv bebe?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:37:08   
Anoniman
Mene bi bilo sramota da razmisljam o tome da rodim drugo ili trece dete a da se nadam da ce me roditelji izdrzavati ili mi pomagati. Jorgan i noge i kraj price. Nisu mi jasni idealisti s razmisljanjem "bice", a sta ako nece? ustvari, jedno je sigurno, bice stresa.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 281
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:45:49   
mihi
Jovice ti si skoro odlučila i ako bog da biće i druge bebe skoro, imaš pomoć tvoje mame i eventualno svekii baš te briga, među mojom decom je 10,5 godina razlike a vole se čak  i igraju zajedno, nisam odustajala i rodila sam i drugo dete a imala sam već i godina. Niko nam nije pomagao moja mama radila, sveki u drugom gradu, kad je stariji sin bio mali obe naše asistentske plate smo davali za čuvanje Luke  a živeli od onog što suprug zaradi privatno i preživeli smo, kad se Miloš rodio bilo je mnogo lakše finasijski. Samo napred želim ti da imaš i drugo i treće bebčeuser posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:48:46   
tijatija
A sta ako danas imas a sutra nemas???i za to jedno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:48:56   
mihi
Pa neka će neko možda voli takav život, a što se pomoći roditlja tiče nema šta ne bih učinila za svoju decu i pomagala bi im da podignu svoju i ništa ne bih tražila za uzvrat, doro je da mogu da dajem, ljubav nije samo primanje nego i davanje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:51:18   
mihi
IZVORNA PORUKA: tijatija

A sta ako danas imas a sutra nemas???i za to jedno.


Uostalom završiće fakultet ne znam zašto ne bi očekivala bolji život za sebe i svoju decu?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:52:54   
vukosava
IZVORNA PORUKA: jovicaa

cekaj vuko jel si za ili protiv bebe?


Na tvom mestu definitvno za. Mladi ste, zdravi, imas pomoc sa strane, imas perspektivu da radis u buducnosti kad zavrsis faks. Mislim da ti je sad najbolje vreme za drugo dete.

Na mom mestu, ja bih rodila jos dvoje, samo da nagovorim muza, on se nece jer on sam cuva. A treba mi $2500 za prenatal care (trudnocu) i jos jedno $4000 za porodjaj (garant ce biti carski rez jer mi je ginekolog rekao da imam jako malo nesto dole - karlicu, sta li i muza od 194 cm a svojih 157 cm). Plus mi treba $450 mesecno da stavim ovo prvo dete u obdaniste ako dobijem to drugo, ne verujem da ce on moci da cuva dve bebe sam nema leba. Ja jedina radim a dobiti jos jedno nije mi bas kao tu, samo malo hrane vise da treba ili odece - mislim sam porodjaj kosta, u startu treba mnogo vise za prosirenje porodice - mislim na sam pocetak.

< Poruku je uredio vukosava -- 13.11.2011 17:56:55 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:54:35   
tijatija

IZVORNA PORUKA: mihi

IZVORNA PORUKA: tijatija

A sta ako danas imas a sutra nemas???i za to jedno.


Uostalom završiće fakultet ne znam zašto ne bi očekivala bolji život za sebe i svoju decu?

Ovo sam ja pisala za anoninam, jer je naveo-la " bi

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:56:14   
mihi
Vuko to je jeftino obdanište jeste li u Amerci? Mi smo za starijeg sina plaćali skoro duplo više?

< Poruku je uredio mihi -- 13.11.2011 17:58:00 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:56:20   
tijatija
Mihi ja sam to pitala anonimnog, jer je napisala "bice, a sta ako nece" Pa isto tako mozes danas da imas sve a sutra ( a da nepricam za 10-20 godina ) nista

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:57:22   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Mene bi bilo sramota da razmisljam o tome da rodim drugo ili trece dete a da se nadam da ce me roditelji izdrzavati ili mi pomagati. Jorgan i noge i kraj price. Nisu mi jasni idealisti s razmisljanjem "bice", a sta ako nece? ustvari, jedno je sigurno, bice stresa.

a mene jako zanima iz kog razloga se krijes, zasto te je sramota? duso ja imam 22 godine i dajem godinu za godinom na budzetu, naravno da se nadam da ce me roditelji izdrzavati do kraja fakulteta, a ako treba i posle mi pomagati! ali naravno nadam se da cu naci dobar posao i da nece morati. nisam ja neka razmazena glupacica koju izdrzavaju roditelji, nisam zapostavila faks ni jednog momenta, i sve vreme sam na budzetu.


< Poruku je uredio jovicaa -- 13.11.2011 18:02:13 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:58:48   
vukosava

IZVORNA PORUKA: mihi

Vuko to je jeftino obdani[te jeste u Amerci? Mi smo za starijg sina plaćali skoro duplo više?


Ma to lupam, ne znam nisam zvala. Toliko je bila studentska varijata u mestu gde smo pre ziveli, ovde je vise sto posto. Mislim, ne zaradjujem ja nesto basnoslovno, daleko od toga. Koliko je da je, to bi mi bolo garant trecina plate sto mi ostane u kesu, ako ne i vise...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:58:48   
tijatija
450 za obdaniste ???

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 17:59:25   
mihi
Nisam dobro pročitala Tijataja u pravu si baš tako.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 18:02:45   
mihi
Mi smo plaćali 880$ i to selendra na Mid West-u, ali Univerzitet super vrtić na fakultetu, super, kad dođemo po njega, daju nam elaborat o tom danu u vrtiću, vredi svake pare, ni naše plate nisu bile velike ali ih je bilo2 pa smo plaćali.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 18:02:51   
vukosava

IZVORNA PORUKA: tijatija

450 za obdaniste ???


To je najjeftinija varijanta ako stavis dete u neki daycare lokalne crkve (subotarske u ovom slucaju). Ali da ti ga odgoje u verovatno pogresnoj denominaciji i ako nisi vernik onda definitvno onako kako neces:

Ovo je naravno mesecno:
- dete mladje od godinu dana 500 dolara
- od godinu do dve 420 dolara
- preko tri godine 340 dolara

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 18:04:50   
jovicaa
mislim ne razumem cemu prozivanje. recite mi da li je nenormalno da mi roditelju pomazu dok studiram? 

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 18:06:46   
Olga75
nije nenormalno da ti pomazu i ceo njihov zivot , sve mi kazemo da bi za decu dale sve i bubreg i oba ako treba
sto se tice dece i para
ko zna koji put kazem , svega ce biti samo nas nece biti
i sto kaze Dusko Radovicc ; radjajte deci sestre , one ce biti tetke a tetke su najlepsi ukras detinjstva


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 18:12:18   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

mislim ne razumem cemu prozivanje. recite mi da li je nenormalno da mi roditelju pomazu dok studiram? 


Ma sta se obazires. Pa svakog pomazu dok studiraju, svasta. Retko znam nekog ko je sam sebe izdrzavao u Srbiji.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 18:12:57   
jovicaa
olga.... sta si se uprpila od smrti toliko?user posted image bacas me u sevdah


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Nemamo bebe zbog finansijske krize
13.11.2011 18:13:44   
mihi
IZVORNA PORUKA: Olga RR

nije nenormalno da ti pomazu i ceo njihov zivot , sve mi kazemo da bi za decu dale sve i bubreg i oba ako treba
sto se tice dece i para
ko zna koji put kazem , svega ce biti samo nas nece biti
i sto kaze Dusko Radovicc ; radjajte deci sestre , one ce biti tetke a tetke su najlepsi ukras detinjstva




Bravo Olgauser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...
Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi...
Sledeća stanica karavana je upravo Novi Sad, gde će 25. maja u 11 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg građani moći da sa st...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here