|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete odbija da jede :-)
20.8.2011 21:27:35   
*milica*
mi vec 5 meseci muku mucimo sa stefanom i njegovim (ne)jelom.
Tacnije od kad je prohodao sa 13 meseci, batalio je sve sem mleka. Desi mu se ponekad kad bas,bas ogladni da pojede obrok koji sam mu spremila a to je obicno jednom nedeljno. izmedju brlja po tanjiru, pljuje zalogaj, jurim ga po kuci i dvoristu i tako u nedogled...
u maju se bio malo sredio jer je pio Pikovit pa je imao 3 obroka i uzinu.
E posle je doslo leto a tad se vitamini ne daju (ne znam zasto) pa cekamo septembar da opet pocnemo.

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dete odbija da jede :-)
20.8.2011 21:34:04   
JMPM
Vitamini se tada ne daju zato sto moze da ih uzima kroz voce i povrce. Posto moj S ne jede nista od toga ja mu i leti dajem Pikovit, mada mu nista ne pomaze sto se tice apetita.

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dete odbija da jede :-)
20.8.2011 21:41:12   
Anoniman
Probajte OVAJ sirup. Moja drugarica se baš tako mučila sa mališom i kaže da je nakon uvođenja ovog sirupa počeo mnogo redovnije da jede user posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dete odbija da jede :-)
20.8.2011 21:44:59   
JMPM
Mi smo ga probali i vratili se Pikovitu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dete odbija da jede :-)
20.8.2011 21:49:48   
minavb
I ja probala Apetito, ali ga je Vanja bljuvao. Dacu mu drugu sansu posto povracanja nema kad ne nicu zubi. Vise ljudi mi je hvalilo taj sirup.

< Poruku je uredio minavb -- 20.8.2011 21:59:49 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dete odbija da jede :-)
20.8.2011 21:55:43   
*milica*

IZVORNA PORUKA: n i n a

Probajte OVAJ sirup. Moja drugarica se baš tako mučila sa mališom i kaže da je nakon uvođenja ovog sirupa počeo mnogo redovnije da jede user posted image



Jel i ovde tako skup? mislim 9eura nije malo...user posted image ... pikovit sam platila 330 dinara i dobar je za sve pare!!!!user posted image user posted image

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dete odbija da jede :-)
23.9.2011 14:31:33   
Tea2
Sećam se da starije dete nije htelo da jede...i da sam se nervirala.Ali,izluđuje me činjenica da opet prolazim kroz istu situaciju.Malena nece nista od hrane.Pravim li gresku sto joj dam da sisa svaki put kad zatraži?
Sirup Appetito kosta 700 dinara.Razlika između Appetiti o Pikovit sirupa:Appetiti nije multivitaminski preparat,tako pise na sajtu proizvođaca.

< Poruku je uredio Tea2 -- 23.9.2011 14:42:26 >

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.11.2011 23:28:56   
Snelle
Mi smo u fazi da odbija apsolutno sve user posted image Ne dolazi u obzir da jede ni ono što jako voli, nikada do sada nije ovako loše jela, ako mogu uopšte da upotrebim reč "jesti". Ne znam šta je problem - zubi, prehlada?...ali i do sada su joj rasli zubi, i ranije je bila prehlađena, pa je uvek lepo jela, nekad manje, nekad više, ali potpuno odbijanje hrane za mene je nešto potpuno novo. Nisam pametna u čemu je problem user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.11.2011 23:34:25   
Anoniman
user posted image

Jel zdrava? Vlada neki gadan virus, sada sam pisala u Razgovoru mama, mi već 2 nedelje prenosimo jedni drugima, i na kraju ispismo svi antibiotike.

Marko ne jede od kada pije antibiotike, evo juče je prestao, pa je danas kao i jeo, ali sada Luka nešto mrljavi, boli ga grlo, a ja sam imala stomačni virus, nisam jela 2 dana ništa.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.11.2011 23:40:27   
Snelle
Bila je bolesna pre nekih mesec dana, pila sinacilin, ali je JELA. Onda je bila zdrava neke dve nedelje i sad opet prehlada, kašlje užasno. Počinjem da sumnjam i na uho, ne znam stvarno šta vie može da bude problem user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.11.2011 23:44:43   
Anoniman
Odvedi je doktoru, isključi bolest. Ako je puna šlajma, možda joj je i stomačić pun, pa zato ne jede. Marko nije ceo jedan dan jeo dok nije povratio. Onda je stao u kuhinju i rekao Njami njami. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.11.2011 23:49:07   
Snelle
Bili smo kod lekara, 2x. Ja se sa njenim prehladama ne zezam, imam veliki strah od bolesti kada je ona u pitanju, kao i svaka majka, naravno. Dobili smo opet sinacilin, pije ga vec 4 dana, i ne vidim da joj je išta bolje. Sutra opet kod lekara, i tražim uput za ORL, hoću da isključim upalu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.11.2011 23:50:37   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

Ako je puna šlajma, možda joj je i stomačić pun, pa zato ne jede.


user posted image Jel ovo stvarno moguće????


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dete odbija da jede :-)
27.11.2011 23:56:15   
Anoniman
Da, kako ne. Guta šlajm i priska joj stomak, ima osećaj sitosti. 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.11.2011 0:20:08   
isidora88
i ja imam problem sa matejom,nece da jede pa to ti jeuser posted image
od nekog 7 meseca je to pocelo,do tad je lepo jeo i super napredovao a od tada mu je kilaza skoro istauser posted image
dr kaze da ne brinem ali kako kad slabo jede,uzme on od svega sto mu ponudim ali samo po koji zalogaj a to mu nije dosta i jos je jako aktivan i onda nikako da se malo ugojiocajna sam,ne znam sta vise da radimuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.11.2011 0:29:54   
isidora88
ne znam zasto u nazivu teme stoji smajli jer zaista ne vidim sta je smesno u tome sto dete nece da jedeuser posted image
predlog moderatorima-izbrisite smajli

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.11.2011 0:55:25   
dacica
i mi muku mucimo..uzas...mada nam izlaze gornja 2 zubica,i jos nam je nos zapusen,pa krlja...ali nista,sve sto joj stavim u usta pljune,cak i kinder cokoladicu..samo mleko..dete mi je sa 13 mes.samo na aptamilu..to vise nije normalno...polidehuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.11.2011 7:37:21   
minavb

IZVORNA PORUKA: isidora88

ne znam zasto u nazivu teme stoji smajli jer zaista ne vidim sta je smesno u tome sto dete nece da jedeuser posted image
predlog moderatorima-izbrisite smajli

Smajli ti smeta? Ja ga nisam ni primetila.

Kad su vam deca prehladjena, kad im nicu zubi, boli ih grlo ili uho, puni su sputuma, ignorisite odbijanje jela. Jeste gadno kad dete ne jede, ja to najbolje znam, ali cim resite primarni problem, apetit ce se vratiti.
Ja ovde vise ne svracam posto se smenjuju periodi kad ne jede nista i kad lepo jede. U kojoj je fazi, zavisi od zuba i prehlade.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dete odbija da jede :-)
28.11.2011 10:12:25   
AndreaK

IZVORNA PORUKA: minavb

Kad su vam deca prehladjena, kad im nicu zubi, boli ih grlo ili uho, puni su sputuma, ignorisite odbijanje jela. Jeste gadno kad dete ne jede, ja to najbolje znam, ali cim resite primarni problem, apetit ce se vratiti.
Ja ovde vise ne svracam posto se smenjuju periodi kad ne jede nista i kad lepo jede. U kojoj je fazi, zavisi od zuba i prehlade.


Bas tako, Matej je napredna beba ali je prelazak na crvrstu hranu, koji je inace tezak, bio otezan time sto je zakacio virusnu infekciju, bolelo ga je grlo, cak par dana pre nekih konkretnih simtoma ja sam se strasno nervirala sto odbija i ono sto je prihvatao ranije, nisam znala sta da mu ponudim, sem sisanja nista nije hteo, cim je ozdravio vratio se i apetit, sad klopa grasak, blitvu, i slicno povrce bez problema...a o vockama da ne govorim.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dete odbija da jede
28.11.2011 13:24:01   
isidora88
mateja nije prehladjen,ne boli ga grlo,zdrav je a faza sa nejelom traje vec 3,4 meseca konstantnouser posted image
nekad se desi da 2,3 nedelje jede po par gutljalja mleka ujutru i uvece i po 2,3 zalogaja za ostale obroke,pa onda 4,5 dana jede lepo i onda opet nista ne jede,brinem jer uopste ne napreduje,jako mi je mrsavuser posted image
rodio se sa 4070g a sada ima max 9000 kg,s tim sto je sa 6 meseci imao 8500g,znaci on od tada prakticno se ne gojiuser posted image

ne znam da li da zahtevam neke posebne pretrage kod pedijatra jer ne znam vise sta da radim.u visinu raste ali tezina stagnira

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dete odbija da jede
28.11.2011 13:30:45   
minavb
A zubići? Vanji su nicali zubi u malom razmaku pa smo par meseciimali užasnu gnjavažu sa jelom. ja bih tražila dodatne pretage jer sam se lično uverila da "to je samo faza" nema veze sa mozgom kad je odbijanje jela u pitanju. Nadam se da su zubi u pitanju i da će, kad niknu, da jede ko mećava.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dete odbija da jede
28.11.2011 13:33:35   
isidora88
izlaze mu zubici ali ne verujem da bi on njih toliko dugo odbijao hranu.
koje pretrage da trazim,nista mi ne pada na pamet. krvnu sliku smo radili i sve je super.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dete odbija da jede
28.11.2011 13:38:15   
minavb
Veruj mi, od zuba i po mesec dana može da se muči. Vanja po dve tri nedelje neće da jede, davi se i povraća, nema šanse ništa da proguta, i lepo mu vidim kako se sprema zub da izbije. Čim proviri, on je kao drugo dete. Do prošle nedelje mi 3 nedelje jeo katastrofalno. Cvili, neće da guta dok mu zalogaj ne zalijem vodom, doručak baš nikako nije išao i vidim trojke se spištaju. Od prošle nedelje jede fino i to je zato što su zubići provirili.
Za pretrage ne znam, ja sam znala na šta sam sumnjala i šta da tražim.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dete odbija da jede
28.11.2011 13:39:17   
Mivica
Isidora, ja te potpuno razumem, to je jedan od naših najvećih strahova-da ne napreduju dovoljno. Ne verujem da je u pitanju neki problem, pošto kažeš da on periodično i dobro jede, ali da bi sebe umirila, možeš se posavetovati sa pedijatrom. Verujem da si dosta nasekirana s ozirom da to traje 3-4 meseca, nije lako. Ja takvu muku mučim sa Borisom, ali on je veliki, pa ako neće da jede, ne mora, tražiće kad ogladni. Mateja ne zna da ti kaže, ali ne verujem da bi ijedna beba svesno gladovala. Inače, Mateja i Todor su vršnjaci-Todor ima 8600g, a razbija se koliko jede, zna i da povrati kad pretera. Tako da je to sve relativno. Opet kažem, zarad svog mira proveri. I ne sekiraj se previše user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dete odbija da jede
28.11.2011 13:50:44   
Sanjica26 RR
I mi muku mucimo sa jelom. Jedan dan lepo jede, a onda nedelju dana nece. I tako u krug. A, ne mogu da zamislim da uzme nesto i da gricka. Samo okrene glavu. Ponudim joj opet, ona pobegne od mene. Koricu hleba okrece i baci. Jedan dan sam joj stavila na hranilicu. Stavila na usta i pocela da se gadi. Palo mi je na pamet da ne radi to zbog antibiotika koje je nenadavno pila. Mozda ima strah da joj to ne dajem. I kad jede sa strahom otvori usta. Tek kad okusi i vidi sta je tek tada lepo otvara usta, ali to sve po malo. Nadam se da je ovo privremeno.

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here