|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 23:40:46   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: pari

Znači u tim situacijama najbolje odmah otići kod dr, u sred noći?

Neka me isprave mame koje su imale iskustvo sa laringitisom,posebno dunja,ali mislim da nema potrebe ici nocu kod dr. Prvo taj kasalje grozno zvuci,glasne zice su oblozene...mnogo gore zvuci nego sto davi,i uglavnom je nocu izrazen i u kuci. Treba dete izvesti na vazduh.Koliko je meni poznato,detetu se odmah daje aerius,da se bas nadutost glasnih zica smanji,i inhalacije pomazu,najbolje sa pulmikortom,qli i sa fizioloskim ne mogu da skode,ako nemas pulmikort. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 351
6.8.2021 0:04:07   
Sanjica26 RR
Pulmicort je za laringitis. Mi nismo nocu isli. Davali smo joj pulmicort, jer je imala dosta puta. Znali smo šta treba. 
Ali ako roditelji nemaju iskustvo sa laringitisom, treba odvesti dete kod dr posebno ako teško diše.

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 352
6.8.2021 0:24:23   
Milena18
Ja moram još jednom da se ogradim da me Pari ne bi pogrešno shvatila. Dakle, sve što sam pisala gore se odnosi na situacije u kojima dete primetno otežano diše usled bronhitisa i opstrukcija. Sa laringitisom nemam nikakvog iskustva. Eto, na primer, nisam znala ni da to može da bude razlog za hospitalizaciju. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 353
6.8.2021 7:34:09   
pari
Ja mislim da je ova dr preterala sa predlogom za hospitalizaciju, mislim da je htela da se ogradi od svega...

T je jako teško disala, imala sam utisak da uopšte ne može da dođe do vazduha. Nije uopšte toliko kašljala koliko je teško disala. Mučila se baš. Pitaću baš nekoliko doktora ovde šta misle da treba u tim situacijama uraditi iako verujem da su sve situacije različite.

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 354
6.8.2021 8:18:10   
dddaca
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Pulmicort je za laringitis. Mi nismo nocu isli. Davali smo joj pulmicort, jer je imala dosta puta. Znali smo šta treba. 
Ali ako roditelji nemaju iskustvo sa laringitisom, treba odvesti dete kod dr posebno ako teško diše.

Bas tako. Pulmicort lekari daju kad je laringitis u pitanju. Nekoj deci pomaze i obican fizioloski i pantenol. Nama je cesto pomagao i berodual kod kaslja, ali pitanje je da li je to bio laringitis ili neki drugi kasalj. Vremenom vidis sta joj pomaze. Mi je nismo nocu vodile kod lekara, ali ako nisi sigurna, ili otezano dise, mislim da je bolje otici.
Sta kaze ta prijateljica dr?

Direktna veza do poruke: 355
6.8.2021 8:50:25   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: pari

Ja mislim da je ova dr preterala sa predlogom za hospitalizaciju, mislim da je htela da se ogradi od svega...

T je jako teško disala, imala sam utisak da uopšte ne može da dođe do vazduha. Nije uopšte toliko kašljala koliko je teško disala. Mučila se baš. Pitaću baš nekoliko doktora ovde šta misle da treba u tim situacijama uraditi iako verujem da su sve situacije različite.

Da, da, takav je laringitis. A kasalj je kao pseci lavež. Evo ježim se od toga. Ja sam npr Sofi ubacivala u kupatilo. Prethodno sam pustila vrelu vodu, da udiše tu paru, pa onda napolje na hladan vazduh. To je dobro za laringitis. Svakako inhalaciju smo odmah ubacili. 

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 356
6.8.2021 9:02:23   
pari
Da, mi smo isto to probali ali nismo uspeli toliko da zagrejemo kupatilo...a i verujem da je to lakše odraditi zimi...

Ja sam se jako uplašila gušenja da budem iskrena...to me uspaničilo skroz

sitnice i emocije čine život...

Direktna veza do poruke: 357
6.8.2021 9:18:35   
Sanjica26 RR
pari, ako te neko razumea to sam ja. Naravno, da si se uspanicila posebno sto se prvi put susrecete sa time. Važno da je sad bolje 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 358
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:

Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Zašto se u porodilištima viče na žene
Dobila sam trudove, počeo je najsrećniji dan mog života, ili ipak nije. Zašto se na porodilju viče? Zašto se u porodiliš...
Fotografije koje slave telo nesavršene majke
Plakala sam jutros dok sam se presvlačila ispred ogledala. Za godinu i po dobila sam skoro 50 kilograma. Između pokušaja...
Jedan ceo dan sam bio mama – umalo poludeo...
Otac sam dvoje dece i ovo je moja smešna ispovest.Milica, tatina mezimica, ima 7 godina i krenula je u osnovnu školu. Lu...
Moj život sa alergijama ili zašto ne volim...
Budim se. Nos zapušen, kapci otečeni, oči peckaju. Ako ste skloni alergijama, onda nažalost znate o čemu pričam, a ako n...

image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

da li je Srna jako cudno ime?
pisuljica

ja znam vec par devojcica da se tako zovu, pa mislim da nije jako cudno, ali da pitam i vas :)

Da (43%)

Ne (57%)

Ukupan broj glasova: 111

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here