|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ANTIBIOTICI
13.2.2012 16:38:39   
Mishica 77
Tea2, to su te iste kapi za nosić samo se u određenoj kombinaciji koriste i za inhalaciju.
Sorry sa OFF. user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: ANTIBIOTICI
13.2.2012 16:46:51   
Tea2
Postoji li objasnjenje zasto nam niko nije preporucivao da dete inhaliram tim kapima,vec samo da ukapavamo?U cemu je,u stvari ,razlika?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: ANTIBIOTICI
13.2.2012 17:20:40   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Nataša1

Ja sam za zabranu prodaje bez recepta samo zato što većina ljudi ne razmišlja kao mi ovde. Oni ni ne znaju šta su antibiotici nego ih gutaju ko bombonice. Ne završe terapiju do kraja, piju pogrešan antibiotik, piju za svaku glupost... A naročito što sa istim neznanjem kljukaju i decu. Kada bi svi trezveno razmišljali, sa elementarnim znanjem šta su to antibiotici, kako i zašto se piju, sve bi bilo skroz ok.






Bas tako. Verujem da vecina nas ovde zna bar nekog koji zloupotrebljava antibiotike.

Posto vidim da nisam bas najbolje shvacena, da objasnim malo.

Da imate zdravo i pravo dete koje je vec sa nepune 2 godine popilo 10-ak ture antibiotika da li biste bar u jednom momentu pomislili da taj lekar preteruje? Verujem da bi. Uz to svaki put problemi sa dijarejom zbog silnih lekova.
Pritom je pregled izgledao ovako:
-dobar dan
-dobar dan
svucite dete
da vidimo usi, grlo
aha, grlo je upaljeno
izvolte sinacilin(ili neki drugi antibiotik)
jao sto je slatka devojcica, kakvu kosu ima
Dodjite za 2 dana na kontrolu"

I svaki put isto

Ja letos promenim pedijatra i za 8 meseci koliko idemo kod nje, dete mi dobije samo 2 puta antibiotik i to kad je bio visok CRP. A jesenas joj je grlo bilo vise puta upaljeno i uvek bi prosli bez antibiotika i bez ikakvih komplikacija.

Da se razumemo, ja nisam nikad rekla "antibiotik nikako" ali mi je malo nelogicno da svaki put kad odemo kod lekara vratimo se sa antibiotikom. Kad je neophodno, ok, ali nemoguce je da je svaki put neophodno.

< Poruku je uredio gagana83 -- 13.2.2012 17:22:55 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: ANTIBIOTICI
13.2.2012 17:23:59   
Mishica 77
Tea2, imaš PP

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 13.2.2012 17:25:05 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: ANTIBIOTICI
13.2.2012 22:43:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tea2

Tash,ne mogu da izdrzim da ne pitam-Efedrin kapi za inhalaciju?Nikad nisam cula ,jesu li bolje nego one koje samo ukapamo u nos?

U principu se mogu kapati u nos, koliko znam, ali nisam to radila. Stavljamo ih uz fiziološki u onaj običan inhalator. Koristi kao deo terapije za laringitis. A često se daje i kod još nekih vrsta kašlja, nisam sad sigurna za šta su nam još davali, ali moje starij dete (mislim da mlađem još nisam davala) fenomenalno izbacuje slince kada ga inhaliram time. Ali ide neka smešna razmera, ako se dobro sećam, ide 1ml fiziološkog i 5 kapi efedrina. Pisala sam negde, verovatno u temi o laringitisu.

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: ANTIBIOTICI
13.2.2012 22:46:14   
Anoniman
"...Pošto dr sumnja da se tu malo umešala i prolećna alergija (juče smo bili u prirodi), dala mu je da pije Aerius sirup: danas 2,5ml, sutra 2 ml, i ako još i prekosutra bude jako kašljao, i tada 2ml.
Sem toga, 3x na dan (naredna 3 dana), inhalacije: 1,5ml fiziološkog i 5 kapi Efedrin 0,5%.
I tri puta na dan Prospan sirup, po 2,5ml.

Kaže dr da Aerius, sem što je lek za alergiju, deluje smirujuće i na laringitis, a u kombinaciji sa navedenom inhalacijom, još bolje, jer laringitis izaziva upaljenje glasnih žila, zbog toga se smanjuje dotok vazduha, deca teže dišu, dišu na usta, te odatle kašalj, a efedrin umiruje upaljene glasne žile..."

Iz teme Laringitis

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: ANTIBIOTICI
14.2.2012 15:24:38   
Tea2
Tash,hvala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: ANTIBIOTICI
20.2.2012 13:03:49   
kalinam
Piju antibiotike za zivotinje strasnouser posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: ANTIBIOTICI
6.3.2012 17:36:19   
malapufika
devojke imam jedno pitanje..jel postoji razlika izmedju doksicilina kapsula i film tableta?popila sam dve kutije kapsula ,a trebam jos dve..i danas kupila u apoteci i tek kada sam dosla kuci vidim da su tabletice...?

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: ANTIBIOTICI
29.4.2012 8:03:42   
minavb
Evo sto kaze nenja, srbin progovara-razbolela sam se. Na putu sam i Vanja i ja smo bolesni. On je slinav ali je super, a ja sam nagrabusila. Nos mi je zacepljen, grlo me pece, izgubila sam glas a sekret mi je zelen. Od sinoc je pocela i T. Treba mi antibiotik koji nemam ni ove ni kod kuce. Zovem dom zdravlja da pitam kad mi radi izabrani lekar, a sestra me pita da li znam da strajkuju. Ok, zovem da pitam za Vanjinu, nemaju raspored rada lekara pa da zovem sledece nedelje. Da idem sutra kod privatnog samo da bi mi dao nekakav recept za antibiotik, ne pada mi na pamet. Eto zasto sam protiv zabrane kupovine antibiotika u Srbiji. Znam da imama katar zdrela i sad moram da cekam i da mi se upale usi, da budem hitan slucaj da bi me doktori primili, dali potvrdu za odsustvo sa posla i recept za antibiotik. Glupost! Da ne pricam o tome sto je za fond jeftinije da sama kupim lek i ne odsustvujem sa posla.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: ANTIBIOTICI
29.4.2012 13:33:17   
tammy.ka

IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Nataša1

Ja sam za zabranu prodaje bez recepta samo zato što većina ljudi ne razmišlja kao mi ovde. Oni ni ne znaju šta su antibiotici nego ih gutaju ko bombonice. Ne završe terapiju do kraja, piju pogrešan antibiotik, piju za svaku glupost... A naročito što sa istim neznanjem kljukaju i decu. Kada bi svi trezveno razmišljali, sa elementarnim znanjem šta su to antibiotici, kako i zašto se piju, sve bi bilo skroz ok.






Bas tako. Verujem da vecina nas ovde zna bar nekog koji zloupotrebljava antibiotike.

Posto vidim da nisam bas najbolje shvacena, da objasnim malo.

Da imate zdravo i pravo dete koje je vec sa nepune 2 godine popilo 10-ak ture antibiotika da li biste bar u jednom momentu pomislili da taj lekar preteruje? Verujem da bi. Uz to svaki put problemi sa dijarejom zbog silnih lekova.
Pritom je pregled izgledao ovako:
-dobar dan
-dobar dan
svucite dete
da vidimo usi, grlo
aha, grlo je upaljeno
izvolte sinacilin(ili neki drugi antibiotik)
jao sto je slatka devojcica, kakvu kosu ima
Dodjite za 2 dana na kontrolu"

I svaki put isto

Ja letos promenim pedijatra i za 8 meseci koliko idemo kod nje, dete mi dobije samo 2 puta antibiotik i to kad je bio visok CRP. A jesenas joj je grlo bilo vise puta upaljeno i uvek bi prosli bez antibiotika i bez ikakvih komplikacija.

Da se razumemo, ja nisam nikad rekla "antibiotik nikako" ali mi je malo nelogicno da svaki put kad odemo kod lekara vratimo se sa antibiotikom. Kad je neophodno, ok, ali nemoguce je da je svaki put neophodno.


Ne volim antibiotike, i ne dajem ih cak ni kada lekar prepise, ako stanje nije alarmantno....tj. ako nema temperaturu. Uzmem ga i cekam dan dva....cesto se desavalo da uopste nije ni trebao...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: ANTIBIOTICI
29.4.2012 14:15:46   
Sanchy
Kad imam problem idem kod privatnog...antibiotik moze i na njihov izvestaj ...inace sam protivnik antibiotika tako da ih vrlo retko konzumiram ..mozda svega pet puta za 35 godina ako sam pila po kutiju antib...

< Poruku je uredio Sanchy -- 29.4.2012 14:18:38 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: ANTIBIOTICI
11.10.2012 22:36:22   
boba 11
imam pitanje za Panklav.Cerka je dobila Panklav forte 250mg+62.5ml/5ml
Treba da pije na 8 sati 5ml zbog eserihije ali eto sad cekam 12 da je budim da popije pa ujutru opet budjenje oko 8 pa opet budjenje oko 16 .Secam se da su davali i jace doze 2x dnevno ali nisam pitala dr.Izludjuje me jer ne moze da zaspe kad je probudim.Nocas je do 2.30 bila budna sad cu videti veceras kako ce biti.Ako zna neko kako jos moze da se dozira a ako ne sutra zovem dr da pitam.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: ANTIBIOTICI
11.10.2012 23:17:30   
mihi
Panklav forte se pije na 12h tj 2x dnevno.


(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: ANTIBIOTICI
11.10.2012 23:22:47   
boba 11
a po koliko mg ,ne znam sto me smaraju da joj cepkam na 3x znam da je ranije pila na 12 sati

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: ANTIBIOTICI
11.10.2012 23:36:48   
boba 11
i naravno haos je probudila se i ispljuvala pola leka sutra definitvno zovem dr da mi promeni terapiju,laku noc svima

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: ANTIBIOTICI
11.10.2012 23:56:40   
Mishica 77
Taj Panklav koji ste vi dobili pije se na 8h i samo tako.
Možeš da vidim sa lekarom da vam propiše Panklav 2x koji pije na 12h i dozira se u odnosu na kilograme deteta. To ti je definitivno komotnije, a još i ako ti je dete malo i nema puno kg, možda vam neće trebati ni po 5ml nego manje. Mislim da je i to bitno jer je Panklav odvratnog ukusa.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: ANTIBIOTICI
12.10.2012 9:27:46   
boba 11
Zvala sam dr i kaze da mora na 8h tako da moramo da izdrzimouser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: ANTIBIOTICI
18.1.2013 20:41:12   
Figaro88
ja ne dajem Andrei antibiotik bez uradjene krvne slike,brisa grla,nosa...Nasa dr ga i ne daje bez potrebe.Ja ih nikada nisam uzimala na svoju ruku.Sada moram da ih pijem pre svake intervencije kod zubara,sada kad sam povredila prst i sl zbog srca,i ponekad me bas mrzi da idem u dz i cekam sto godina sa svim onim bolesnim ljudima zbog toga.Zato imam izvestaj lekara,pokazem ga u apoteci i kupim lek...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: ANTIBIOTICI
14.7.2013 16:32:25   
malapufika
koliko treba da prodje od uzimanja dovicina da bi se radilo na bebi

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: ANTIBIOTICI
25.4.2014 20:32:30   
Ivanka 75
Pitanje: Iva pije Panklav, danas je 3 dan, 2x dnevno po 2.5ml, pojavile su joj se sitne crvene tackice po telu, u ravni sa kozom.
U uputstvu pise da mose doci do koznog osipa, e sad, ovo nije mnogo, vidi se kad se bas zabuljis u kozu.
samo da pratimo ili?

(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: ANTIBIOTICI
25.4.2014 21:11:28   
Torbica
Ovo je samo znak da je u pitanju virusna infekcija, ne bakterijska.
Ovo se cesto desava : virus+aminopenicilin = osip, koji se cesto proglasi kao alergija na antibiotik, a veze nema sa alergijom.
Dakle, pili ste antibiotik najverovatnije za virusnu infekciju. Tako kaze farmakologija. Jel radjena krvna slika ili nesto?

< Poruku je uredio Torbica -- 25.4.2014 21:12:22 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: ANTIBIOTICI
25.4.2014 21:21:54   
Ivanka 75
Hvala Torbice, zvala sam hitnu da pitam u medjuvremenu i isto ti mi rekla dr. Da nije od Panklava najverovatnije, da se cesto javlja treci dan od uzimanja antibiotika i da je dokaz virusne infekcije.
Nije radjena KS ali ima gnojnu anginu, krajnici belo crveni, grlo crveno, nepca i oko zuba skroz belo. Kada je dr pregledala u sredu bas joj detaljno pogledala usnu duplju o rekla da je tako ocigledno da je upaljeno grlo i da moze da predje u gnojnu anginu (valjda sam dobro napisala) da nema potrebe da se radi krvna slika.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: ANTIBIOTICI
25.4.2014 21:24:48   
Torbica
user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: ANTIBIOTICI
25.4.2014 21:37:17   
jole82
Ovo se i nama sa T desilo...kad su joj dali napamer AB...i treće veče dobije jeziv osip...
Hteli sutradan da proglase da je alergija...medjutim na svoju ruku joj izvadih krv, gde nije bilo naznake bakteriji al ni u najavi...dakle virus je bio...al eto ti kad moraš da budeš dr da bi išao kod druser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here