|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U Zemlji krvi i meda
12.3.2012 7:36:25   
indy_25
Vuko ja mislim da ti nisi skontala film nikako.

< Poruku je uredio indy_25 -- 12.3.2012 7:40:24 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: U Zemlji krvi i meda
12.3.2012 8:07:25   
indy_25
Da ti obrazlozim zasto sam zakljucila da nisi skontala film ili neke scene. Ovaj decko koju je nju spasio nije je zesce ocinkario nego je to bio dogovor i namjestaljka da bi ona njega ocinkarila.kako on nju nije volio? Ja sam bas stekla utisak da je voli. I ona je njega ali mu se osvetila zbog sestrine bebe..

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: U Zemlji krvi i meda
12.3.2012 9:16:12   
Lilla
Moj muz je iz Srebrenice, izgubio je 2 brata i oca one kobne 95-e kada su u koloni bjezali iz Srebrenice za Tuzlu. Ja sam izgubila clanove familije tokom rata, i sjecam ga se odlicno. Ovo pisem apropo one diskusije o filmu "Lepa sela lepo gore". Oboje volimo taj film i gledali smo ga par puta. Za ovaj Andjin film Sela su izmislila svijet. On pokazuje ono sto je u sustini i bilo. Ljudi koji su odrastali zajedno, jeli i pili skupa, kasnije su se okrenuli jedni protiv drugih. Oboje taj film shvatamo kao antiratni.

A Andjin film nema veze sa ljubavnom pricom, makar meni ono ne lici na ljubav.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: U Zemlji krvi i meda
12.3.2012 16:09:45   
vukosava

IZVORNA PORUKA: indy_25

Da ti obrazlozim zasto sam zakljucila da nisi skontala film ili neke scene. Ovaj decko koju je nju spasio nije je zesce ocinkario nego je to bio dogovor i namjestaljka da bi ona njega ocinkarila.kako on nju nije volio? Ja sam bas stekla utisak da je voli. I ona je njega ali mu se osvetila zbog sestrine bebe..


Ma to sam ukapirala da su kao hteli da je vrate da ona nesto njima uradi, onda kad su jeli nesto su se dogovarali.

Ja stvarno nisam osetila nikakvu ljubavnu pricu izmedju njih dvoje. Na pocetku filma su nesto izasli u grad i kao plesali ali ja sam promasila neku epsku ljubav tu.

Ma i sve da je htela da napravi neku ljubavnu pricu sama ta ideja mi je apsolutno bolesna. Kako mozes da volis nekog ko te zarobi i drzi kao neku zivotinju? Meni to nema veze sa mozgom. To je sve apsolutno maltretiranje i kriminal.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: U Zemlji krvi i meda
12.3.2012 17:47:49   
indy_25
Joj izvini user posted image ja sam iz tvog posta zakljucila da ti nisi skontala da su se tarik i ajla dogovorili da ko fol on nju ocinkari da bi ona dosla do svog dragog da bi mu se osvetila i njega ocinkarila muslimanskoj vojsci. Vidi ja jesam vidjela ljubav s njegove strane vise. On je ubio svog vojnika radi nje. Zatim imala je i da jede i da pije i da se lijepo obuce. To je sve ljubav zar ne. Ni on nije zelio da se bori ali je bio pod uticajem svoga oca. Meni se iskreno film ne svidja zato sto je bas niskobudzetni a ni glumci mi nisu nesto odnosno po meni su jako lose glumili. A scene mi nisu toliko strasne najgora mi je ono sto se desilo sa bebom i zbog toga mi se isto sam film gadi.

Ali vuko nije on nju drzao i zarobio pa znas i sama da joj je rekao kuda moze da pobjegne jer on ide u sarajevo i nece je moci vise stititi. Nije on nju drzao na silu on je nju bas stitio koliko je mogao i od svojih ljudi.

< Poruku je uredio indy_25 -- 12.3.2012 17:51:04 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: U Zemlji krvi i meda
12.3.2012 17:54:33   
vukosava
Jeste, najgora je definitivno. A ako je on nju voleo to je sebicna ljubav. Da je stvarno voleo, pustio bi je da pobegne a ne da je drzi tako kao neku kucnu zivotinju. Opet mislim da je to slabo rezirano, gledala sam filmove gde zvrtve imaju Stokholmski sindrom i vezu se za zlocinca ali koji su snimljeni tako da maltene ti dodje da ukapiras zlotvora. Npr. Vezi me (Atame) od Almodovara. Tu je lik koga glumi Banderas kidnapovao zenu i drzao je zatvorenu. Ali opet ja poredim babe i zabe ova tema iz ovog filma je toliko teska da se apsolutno ne moze porediti ni sa cim. Ja mislim da bi film mnogo bio bolji da je napravljen da vise lici na dokumentarac.

Meni je taj decko sto je glumeo Tarika najbolje glumeo.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: U Zemlji krvi i meda
12.3.2012 18:07:53   
indy_25
Slazem se on je i meni najbolje glumio ovi ostali a pogotovo glavne uloge su mi bezveze.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: U Zemlji krvi i meda
13.3.2012 19:39:59   
hanka
Film je ocajno odradjen.Glumci nemaju veze sa glumom,a mogla je i neke lepse da nadje a ne da nas predstavi kao najruznije nacije na planeti,doduse ona mora ispasti najlepsa.Muzika uzasna.Jednom recju film je jedno veliko sra.....

gledamo mm i ja film i u jedno trenutku ja kazem njemu;"Vise se ne zna ko koga je... i da se ceo rat svodi na silovanje,a on ce meni:"pa sta si ti mislila da ADz moze da snimi film o necemu drugom?"


(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: U Zemlji krvi i meda
13.3.2012 19:47:33   
Anoniman
Postujem njene napore da zaradi novac, ali mi se film ne dopada. I to ne zbog tematike, jer je umetnost umetnost, ma kakva joj tematika bila, vec zbog lose glume i neubedljivosti price.

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: U Zemlji krvi i meda
13.3.2012 19:54:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanka

Film je ocajno odradjen.Glumci nemaju veze sa glumom,a mogla je i neke lepse da nadje a ne da nas predstavi kao najruznije nacije na planeti,doduse ona mora ispasti najlepsa.

user posted image  Ne znam kako je to moguce. Andjelija je u mojim ocima samo jedno anoreksicno kljuse. Da su je hranili cukaricki Cigani bila bi ugojenija. Strasno i bljaksuser posted image

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: U Zemlji krvi i meda
13.3.2012 20:21:58   
hanka
user posted image
Sto,meni je ona jedino lepsa od JK user posted image
Mada obe mi lice na trandze

< Poruku je uredio hanka -- 13.3.2012 20:22:36 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: U Zemlji krvi i meda
13.3.2012 23:25:40   
Lilla
Ne kaze se dzabe da se o ukusima ne raspravlja. Toliko su razliciti user posted image Za mene je recimo Andja jedna od najljepsih glumica, ali pametnije joj je da se drzi glume a rediteljstvo treba da prepusti ljudima koji sto znaju da odrade.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: U Zemlji krvi i meda
14.3.2012 13:45:55   
vukosava
Ma na stranu Endzi. Ja vec danima razmisljam sta o tome sta zene u ratu dozive, ni krive ni duzne. To je uzasno stvarno. Izguglajte "silovanje u Bosni" i kakve sve grozote imaju da se nadju da su bile. Ne znam ni sta bih napisala povodom toga. Jadna svaka od njih.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: U Zemlji krvi i meda
14.3.2012 13:53:21   
minavb
Nikad mi na pamet nije palo da googlam "silovanje u Bosni" niti bilo šta slično. Takve stvari prosto ne želim da znam.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 139
   [Obrisana poruka]
14.3.2012 16:01:40   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: U Zemlji krvi i meda
14.3.2012 16:20:40   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

Nikad mi na pamet nije palo da googlam "silovanje u Bosni" niti bilo šta slično. Takve stvari prosto ne želim da znam.user posted image


Nisi gledala ovaj film i nije te zanimalo odkud nekom ideja da se snimi. Mene jeste. Jer ima veze sa Srbijom i time sta nam rade oko pristupa Evropskoj Uniji. I sa sudjenjima u Hagu. A mene te geopoliticke stvari vezane za moju zemlju interesuju.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: U Zemlji krvi i meda
14.3.2012 16:56:05   
nenja22
uh, vuko, ja to skroz razumem što kažeš, a opet moram priznati da sam poslednjih godina, tj. sigurno i desetak, totalno prestala o takvim stvarima da se informišem...sistem overload, šta li...uvek sam sebe smatrala apolitičnim bićem, koje je sticajem okolnosti odrastalo u zemlji u kojoj je bavljenje politikom životno pitanje, a ne izbor (bila sam osmi razred '92. u bgu, pa sve onda nadalje, taman me je kačilo kroz srednju i fax) i nisam mogla, htela, umela da se sklonim, nego o svemu tome čitala, slušala, gledala...i onda kad sam u zimu '99. otišla dođavola, mislim da je tu puklo, i nikad više nisam imala snage da ulazim u svu tu tematiku...a imam dve jako dobre drugarice koje rade pri agenciji koja izveštava iz haga, strahotno je čega su se one tamo naslušale, delić koji znam, kad pomislim, muka mi bude...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: U Zemlji krvi i meda
14.3.2012 17:34:32   
minavb
U svakom slucaju nikad ne bi googlala o silovanjima bilo gde. Interesovanje za politiku ne podrazumeva istrazivanje o silovanjima, ratnim zlocinima i Haskom tribunalu. Takodje mislim da se na netu uglavnom mogu naci neistine i poluistine.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: U Zemlji krvi i meda
14.3.2012 17:37:57   
Anoniman
Ne znam dokle ce ljudi da insistiraju na kojekakvim istinama iz proslosti i da svoja srca pune tugom i mrznjom .

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: U Zemlji krvi i meda
14.3.2012 17:45:33   
indy_25
IZVORNA PORUKA: ribizla

Ne znam dokle ce ljudi da insistirauser posted image user posted image user posted image ju na kojekakvim istinama iz proslosti i da svoja srca pune tugom i mrznjom .




< Poruku je uredio indy_25 -- 14.3.2012 17:46:01 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: U Zemlji krvi i meda
14.3.2012 21:16:25   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb

U svakom slucaju nikad ne bi googlala o silovanjima bilo gde. Interesovanje za politiku ne podrazumeva istrazivanje o silovanjima, ratnim zlocinima i Haskom tribunalu. Takodje mislim da se na netu uglavnom mogu naci neistine i poluistine.


Za tebe ne. Za mene da. Te tri teme imaju itekako veze sa imidzom Srbije u svetu, a samim tim sa mnogim stvarima sto nas ogranicavaju i diriguju mnogim desavanjima unutar zemlje. Veoma imaju veze sa unutrasnjom politikom Srbije.

Kad sam dosla u SAD i bila u univerzitetskoj biblioteci sokirala sam se kad sam videla koliko ima knjiga o Balkanu za vreme 90-tih. Maltene jedna soba. U svakoj javnoj biblioteci u univerzsitetskim mestima. Pisanim na nasem jeziku ili na Engleskom. Pisanih sa sve tri strane...

Ja licno nikad nisam volela predmet Istorija u skoli jer smatram da je prava istina uvek daleko od necega sto nam se servira. Da je to negde izmedju razlicitih svetova. Tako da volim da cujem i price sa razlicitih strana.

A za mrznju u srcu, mislim kad bi jedni druge bolje razumeli, manje bi je bilo. A zaobilazenjem nekih tema, samo zatvaramo oci. I ignorisemo.

A ovaj film je bas za to - da napuni opet srca mnogih ljudi po svetu mrznjom sto se tice nase zemlje. Posto sam u inostranstvu, u zemlji rediteljke filma, naravno da ce mene to vise da pogadja nego vas. Tu taj film ce retko ko i gledati.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 6:20:16   
nenja22
A za mrznju u srcu, mislim kad bi jedni druge bolje razumeli, manje bi je bilo. A zaobilazenjem nekih tema, samo zatvaramo oci. I ignorisemo.


upravo to!
mnogo brže i lakše bi se svet oslobodio zla, kad bi se o onim počinjenim pričalo jasnije i više...pa zašto nemci prave izložbe o hitleru i dan danas i zašto im u obavezni deo školskih ekskurzija spadaju posete aušvicu?!?
lako je ne gledati i ne slušati, ali na žalost uz to skoro uvek dođe i "ne misliti" a to je onda jako plodno tle da ti neko drugi kaže šta je i kako je...



_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 6:30:32   
Lu
Mi koji smo...odnosno JA koja sam bila tu, imam i previše živih slika da bih tražila i istraživala još, iz tog razloga ne želim da gledam film.
Svi smo mi u ovoj zemlji gubitnici, pored sveg zla kroz koje smo prošli šta smo dobili, da nam muževi budu gastajbajteri a mi žene odgajamo djecu u "zemlji krvi i meda"!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 6:38:53   
Yag
evo i ja iz Bosne da malo prokomentarisem zaista zivim na drugom kraju sveta zahvaljujuci ratu ostala sam bez svog ognjista ali zaista mislim da nam nisu potrebni Amerikanci da pisu o nasoj historiji ionako su je vec dovoljno ispisali i Ususer posted image li neka se drze svoga a mi Srbi Bosanci i Hrvati znamo najbolje sta je bilo i kako je bilo...Andzu postujem kako glumicu pa hajmo reci i kako redateljicu ali ima ona gde drugo da pise ratno-ljubavne price npr.u Afanistanu ili Iraku ili negde drugdje gdje je njen narod siluje i ubija...neka nama nas...

< Poruku je uredio Yag -- 15.3.2012 6:40:24 >


_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 7:47:15   
nenja22
Mi koji smo...odnosno JA koja sam bila tu, imam i previše živih slika da bih tražila i istraživala još


naravno, ali da li mislis (ne ti konkretno, nego svako sa tvojom pricom, a na zalost mnogo je takvih i to ne samo na ovim podrucjima) da je bolje da tvoje dete ne zna nista o tome, nego da nauci i nikad vise ne ponovi? opet naravno, ne konkretizujem, nego govorim o principu, nadam se i da ne moram da naglasim, ali ipak, da me niko ne bi pogresno shvatio user posted image

ali dobro, da ne izadjem skroz iz teme, tj. filma...u stvari, necu, jer nisam gledala, a o tome da li cu sam vec, pa cu ovde prestati da komentarisem user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here