|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:09:38   
Lu
IZVORNA PORUKA: nenja22

Mi koji smo...odnosno JA koja sam bila tu, imam i previše živih slika da bih tražila i istraživala još


naravno, ali da li mislis (ne ti konkretno, nego svako sa tvojom pricom, a na zalost mnogo je takvih i to ne samo na ovim podrucjima) da je bolje da tvoje dete ne zna nista o tome, nego da nauci i nikad vise ne ponovi? opet naravno, ne konkretizujem, nego govorim o principu, nadam se i da ne moram da naglasim, ali ipak, da me niko ne bi pogresno shvatio user posted image


Svoje dijete odgajam na način da nikoga ne mrzi a to je osnova svega zar ne?
Ne mislim mu pričati o slivanjima, mučenjima i ubistvima iz ovog rata, naravno da će kroz život čuti i o tome ali ne vidim svrhu priče "ovi" su "one" ubijali, to je već podjela na nacije i raspirivanje mržnje, to svoje dijete neću učiti.
Ja nakon svega preživljenog nikoga ne mrzim i na tome će da se temelji odgoj mog djeteta, zlo nema prefiks nacije, zli ljudi su zli ljudi i kraj priče i to je moj stav!

< Poruku je uredio Lu RR -- 15.3.2012 8:10:51 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:14:05   
Anoniman
Valjda zato sto sam mnoge stvari videla svojim ocima , nisam o njima slusala , citala ili ih gledala na kojekakvim filmovima , upravo zbog toga to ne zelim da prenosim dalje i ne vidim zasto bi moje dete imalo slike u glavi bilo kakvih zlih dogadjaja iz proslosti neke drzave . Svoju decu necu trovati ja , ako budu zeleli da znaju , saznace i o tome ce imati svoj sud a ne moj i bilo ciji . To je ukratko :)

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:15:26   
Anoniman
I ja ne pricam o silovanjima na takav nacin , da ih povezujem sa pripadnicima bilo kog naroda ili nacionalnostima , ne znam zasto je to bitno u desavanju silovanje ? Deci cu o tome pricati potpuno nepristrasno onda kada dodje vreme da izlaze nocu pa da znaju da postoje zli ljudi bez obzira odakle su i ko su .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:17:17   
Lu

IZVORNA PORUKA: ribizla

Valjda zato sto sam mnoge stvari videla svojim ocima , nisam o njima slusala , citala ili ih gledala na kojekakvim filmovima , upravo zbog toga to ne zelim da prenosim dalje i ne vidim zasto bi moje dete imalo slike u glavi bilo kakvih zlih dogadjaja iz proslosti neke drzave . Svoju decu necu trovati ja , ako budu zeleli da znaju , saznace i o tome ce imati svoj sud a ne moj i bilo ciji . To je ukratko :)

Ti si ribizla upravo izrazila ono što ja mislimuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:19:29   
indy_25
Lu potpisujem te u svakoj rijec isto tako razmisljam. Od kako se zavrsio taj rat nema ni jednog jedinog dana a da se ne pomene u medijima posebno u vecernjem dnevniku. Sto se mene tice zabranila bi da se uopste prica o ratu. Moje djete nikad nije culo da sam ja prezivjela rat niti mu sam ikaada pricala o ratu a isto tako niti ko su srbi, hrvati i muslimani.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:20:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: indy_25

Lu potpisujem te u svakoj rijec isto tako razmisljam. Od kako se zavrsio taj rat nema ni jednog jedinog dana a da se ne pomene u medijima posebno u vecernjem dnevniku. Sto se mene tice zabranila bi da se uopste prica o ratu. Moje djete nikad nije culo da sam ja prezivjela rat niti mu sam ikaada pricala o ratu a isto tako niti ko su srbi, hrvati i muslimani.

Da user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:28:15   
minavb
"Možda bi trebalo da ih mrzim, ali ne mogu, ja nemam dva srca, jedno za mržnju, drugo za ljubav"
Meša Selimović user posted image

Moji rođaci iz Hrvatske su ostali bez kuća, najbližih, povređeni su, pa opet nikoga ne mrze, ne pričaju o tome što su videli i doživeli, i rado obilaze stare prijatelje i komšije. Život ide dalje.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:38:21   
NadaR
Mene strasno iritira sto svi sve znaju a u stvari pojma nemaju kako nam je bilo ovde svima,obicnom narodu na sve tri strane .

Znate li kako je spavati a u sobi neprastano sija od detonacija granata ? Mama je svaku noc presjedila na balkonu a ja sam se pravila da spavam da ju ne brinem jos vise .
Svako jutro se cuje novi jauk i lelek i strah me da otvorim oci jer ne znam ko je sad opet poginuo .. da li je tata ,kum ,ujak , komsija ..

Zato ne zelim da gledam film ,ne zelim da svoje dijete trujem mrznjom . Nama je bilo dovoljno .
Eto toliko . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 8:54:37   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Nada RR

Mene strasno iritira sto svi sve znaju a u stvari pojma nemaju kako nam je bilo ovde svima,obicnom narodu na sve tri strane .

Znate li kako je spavati a u sobi neprastano sija od detonacija granata ? Mama je svaku noc presjedila na balkonu a ja sam se pravila da spavam da ju ne brinem jos vise .
Svako jutro se cuje novi jauk i lelek i strah me da otvorim oci jer ne znam ko je sad opet poginuo .. da li je tata ,kum ,ujak , komsija ..



Bravo Nado.
I mm je ranjen i nadrljao ali nikada mi detalje navodio nije, verujem da ga sve to boli i razumem ga, ne želi uopšte tamo da se vraća ni u mislima, ma kakvi filmovi (koje prave oni koji rata videli nisu) ... 13 godina smo zajedno, tek pre godinu i po sam ga jedva nagovorila da odemo u Sarajevo da vidim kuću u kojoj je odrastao i na koju je u ratu bala granata - Francuzi gađali (u kojoj naravno neko drugi sada živi). Očekivala sam neku emociju, ali bio je totalni hladni tajac kada smo stajali ispred kuće. Nepoznata žena sa feredžom izašla je da nas drsko pita šta hoćemo. Rekli smo da gledamo zemlju (oko kuće je i dalje sve "naše").

Ali zato mi često priča neke lepe priče iz detinjstva i o svojim komšijama Hrvatima i Muslimanima i Srbima. Nikada mržnju nisam oset_ila.

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.3.2012 8:59:42 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 9:08:11   
nenja22
slazem se i te kako da je neucenje mrznji osnova, ali ne mislim da je dovoljno...
ali posto je to bilo jedino konkretno pitanje, a nije mi nikad misija bila da namecem svoje misljenje, posebno kad se o bilo cemu u vezi sa decom govori, toliko user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 160
   [Obrisana poruka]
15.3.2012 9:40:12   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 9:46:53   
hanka
A onda je dosla teta Andja taman kad su se smirile strasti da ponovo virne u nase zivote i poremeti kakav takav mir koji je jedva uspostavljen

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 162
   [Obrisana poruka]
15.3.2012 9:48:21   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 9:51:14   
hanka
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 164
   [Obrisana poruka]
15.3.2012 9:53:14   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu hanka)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 9:54:04   
*Alexx*
OK, ja se nisam javljala u ovoj temi, ali moram. Zašto, bre, shvatate taj film toliko lično? Kao što je snimila film o Bosni, tako je isto mogla da snimi i film o Iraku. Naravno, nije ga snimila jer ne sme. Provokativna tema, odličan marketing, a film teško sranje. Nisam ga gledala, ali oni koji su ga gledali tako kažu. Ja ne volim te ratne, meni je to težak smor, a i ne želim da se vraćam u taj mračni period naše zemlje (naših zemalja).
Da se ja pitam, ova tema ne bi ni postojala na RR. Tupava je. O čemu pričamo? O Anđelininom redateljskom prvencu? Bolje da razglabamo o tome ko ima koju peglu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 9:56:21   
Anoniman
Ja imam najbolju user posted image Bravo Alexx , upravo tome sam i pricala izbacujte ove teme iz srca i bavite se peglama , evo mozete i mojom user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 167
   [Obrisana poruka]
15.3.2012 9:57:48   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 9:58:17   
minavb

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Bolje da razglabamo o tome ko ima koju peglu.

Ili ko može dalje da baci peglu.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 9:58:46   
Anoniman
Mina u tebe se ne bih kladila user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 10:00:16   
minavb
Anđa garant može najdalje da je baci, stari je alkos i bulimičar.user posted image



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   [Obrisana poruka]
15.3.2012 10:02:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 10:05:37   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: gagi

Alexx zasto ga ja dozivljam licno kao sto vidis iz prilozenog.


Vidi, ima tooooliiiiikooooo filmova u Holivudu gde su glavni negativci Srbi. Pa šta sad? 80ih i 90ih su na tapetu bili Rusi, zadnjih 10 godina Iračani, Afganistanci i Srbi.
Film ko film. Treba ga ignorisati.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 10:06:45   
indy_25
Gagice prezivjela sam i ja taj rat. Ne znam koje si ti godiste. Ja sam bila bas mala imala sam 7 g i u ratu sam imala neko svoje djetinstvo. Bila sam u podrumu tokom cijelog rata u nekakvom sklonistu ali i tamo sam se smijala i igrala. Ne mogu reci da sam imala traume jer nisam znala ni sta je granata ni metak ni pistolj ni srbin ni musliman ni hrvat. A ni ovaj film me nije pogodio kada sam ga gledala da mi vrati neka sjecanja i emocije jer tada nisam ni znala da sam u strasnom ratu.

Fil ko film gledala sam i strasnijih filmova samo ovaj je najlosiji u mom zivotu koji sam ikada pogledala.

< Poruku je uredio indy_25 -- 15.3.2012 10:09:20 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: U Zemlji krvi i meda
15.3.2012 10:20:56   
Anoniman
Dajte peglu mikici user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

ime
isidora88

Da li vam se svidja ime Mateja?

da (75%)

ne (25%)


Ukupan broj glasova: 102

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here