|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
26.1.2020 14:16:11   
smeško
Naravno da moze. Ali, da biste bili mirni, mozete i odneti urin na obicnu analizu sedimenta i videcete.


(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.2.2020 22:40:19   
AleksSlobex
Imamo urinarnu infekciju. Dosta leukocita ima. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.2.2020 23:48:35   
smeško
Bravo sto ste primetili! Urinarne hoce da se provuku i bez T.

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.2.2020 23:49:37   
AleksSlobex
Eto urin mi bio cudan i eto 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.2.2020 23:53:11   
smeško
Bravo! Sjajno je sto ste je ,,uhvatili" dok nije otisla dalje.

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.2.2020 23:54:28   
AleksSlobex
Samo sam se zabrinula zbog tih leukocita ali dobro. Dobili smo antibiotik pancef i to je to ja se nadam. Hvala na odg. Pozdrav

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.2.2020 23:58:06   
smeško
Nisu Le za brigu, oni ce brzo pasti. Prosto ih mora biti kad je infekcija u pitanju. Bice sve ok.

(odgovor članu AleksSlobex)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.5.2020 9:26:48   
Filadendronka
Imate li preporuku za nekog decijeg urologa ili neki savet kod ucestalog mokrenja kod decaka od cetiri godine? Urin i Uk dva puta radjeni, nista alarmantno. Pije JP caj, nema bolove. Pisala sam RR pedijatru juce. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.5.2020 12:09:06   
smeško
А да урадите уз па тек онда идете код уролога?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.5.2020 23:08:17   
Filadendronka
Pedijatar nam nije pominjao UZ, vec da dodjemo po uput za urologa u slucaju da se stanje ne sredi. Valjda ce urolog da uradi ultrazvuk, nije valjda da rade napamet. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Urinarne infekcije kod dece
31.5.2020 23:20:27   
smeško
Ma, ne. Nego ce to prolongirati dijagnostikovanje. Ne rade oni sve te preglede odjednom. Bar ja nisam cula za to. Uglavnom i urolozi i nefrolozi traze uz i ostalo vec zavisi od slucaja. Nemam pojma, ja bih tako uradila. Ali, opet, ja sam postala panicar. Izvini sto te bunim.


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Urinarne infekcije kod dece
1.6.2020 9:56:18   
Filadendronka
Smesko, hvala na savetu u svakom slucaju. Kontam da ce urolog odmah da uputi na uz, ne bih da idem tamo da im pametujem unapred sa svojim idejama. 

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.6.2020 16:24:59   
flamingos
Fil,kako ste?Mislim na vas.Ljubim vas.❤


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Urinarne infekcije kod dece
3.6.2020 16:48:01   
dunja RR
Fil, da li sre radili glikemiju iz krvi?

Ovih dana sam objavljivala neki tekst na RR, o toj vezi između šećera i čestog mokrenja, a S je baš tada takođe počeo češće da mokri, što me smorilo totalno, jer sam bila u toj tematici zbog posla.
Trajalo je kod njega par dana, pa se smirilo, pa opet pojačalo, elem, nije prečesto, ali mokri češće nego ranije.
Nema druge simptome povišenog šečera, osim žeđi, mada on i inače pije često vodu (ali nije umoran, i trenutno ne gubi na težini, u psolednje vreme je dobio 4-5 kg), ali planiram da mu tokom ovog meseca proverim šečer, jer moram i Milici, zbog nekih stvari koje su počele da nam se naprasno dešavaju, ali o tome pišem u drugoj temi.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.6.2020 13:18:13   
Filadendronka
Odradili smo svasta od analiza i sve je ok. Nema secer, mada sam i ja odmah prvo pomislila na to. Urin, UK i krvna slika ok. Sutra idemo privatno na UZ urotrakta i bubrega. Za dalje cemo da vidimo sta cemo. Njemu ovo traje vise od mesec dana, nema sanse da pustim tek tako. Ako je psihicki ici cu i kod psihologa da vidim kako da se postavim. A pre toga da odradimo sva ispitivanja. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.6.2020 19:41:02   
flamingos
Fil,dobro je da su analize ok.Rešićete već nekako,nego samo da čovek brine.Ljubim vas.❤


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Urinarne infekcije kod dece
26.8.2020 22:19:57   
blizanac2
Pozdrav zene. Da li je neko imao iskustva sa nitrofurantoinom? Beba ima 4 meseca, zbog eserihije koje je bila dva puta u urinu, dobili smo profilaksu 2 meseca. Desava se da ga povrati sa svim mlekom koje je popila.. Kako ste ga davale deci? 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Urinarne infekcije kod dece
27.8.2020 5:04:51   
smeško
Spricem. 

Kakva je to profilaksa od dva meseca? 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Urinarne infekcije kod dece
27.8.2020 6:50:50   
blizanac2
Pre jela ili posle? Pije prasak jer kao sirup nije stabilan pa ga ne preporucuju za bebe. Ako joj dam pre jela uvece, svo mleko koje popije povrati. Ne znam, u Tirsovoj dr rekao mesec dana, drugi 2 meseca, pa cu posle ultrazvuka kod treceg cuti misljenje. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Urinarne infekcije kod dece
27.8.2020 7:33:51   
smeško
Mi smo davali nevezano za jelo, ali moja beba nije povracala. I izbacili su nam profilaksu sa godinu dana.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Urinarne infekcije kod dece
27.8.2020 9:07:03   
blizanac2
Pokusacu sve pa videti sta je najbolje. Znam da ide duze profilaksa. Ona je imala preko 100000 eserihiju ali nije bilo temp, odnela sam urin jer mi je par dana slabije jela a sve ostalo je bilo u redu. Ali se nakon par dana posle Pancefa se javila opet u tom broju sa visokom leukocitima. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Urinarne infekcije kod dece
27.8.2020 20:25:55   
blizanac2

Izvini sto te smaram, jesi li mu davala uvece, ili u toku dana? Jedan dr mi je rekao uvece, druga mi kaze da joj mesam sa bananom da zamaskiram ukus. Ona to povraca, evo i veceras.. 
IZVORNA PORUKA: smeško

Mi smo davali nevezano za jelo, ali moja beba nije povracala. I izbacili su nam profilaksu sa godinu dana.



(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Urinarne infekcije kod dece
27.8.2020 20:30:40   
smeško
Ma, kakvo smaranje. Davali smo pred spavanje, jer mu se nije svidjalo. Onda je lakse bilo dati dok je pospan.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Urinarne infekcije kod dece
27.8.2020 20:40:00   
blizanac2
Zato sam tako i pokusala i svo mleko i lek zavrse u krevecu, povracanjem u snu. 😔 Sad ne krenula da povraca na pola sprica.. Bas cu pokusati sa mrvicu banane da zamaskiram, pa da ga popije kako god. 


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Urinarne infekcije kod dece
27.8.2020 20:45:15   
smeško
On stvarno smrdi. Stvarno smo imali srecu da bebac nista nije povracao. Ali se desavalo da zatvaramo nos dok me otvori usta. 


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here