|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
4.3.2021 18:25:53   
lesli
Imas i inverziju fsh i lh.Nije izrazena kako zna da bude - 2:1 i vise, ali mislim da bi po ps-u lh trebao biti nizi od fsh.Povecan amh isto ide u prilog da to mozda jeste pcos.Probaj da insistiras da ti ponove bazalni status i da dobijes da odradis bar taj ogtt sa insulinemijama (0,30,60,90 i 120min). Utvrdjivanje prisustva ovulacije, mislim da nije neophodno, jer vas svakako ceka VTO zbog muskog faktora.I da ti daju da ponovo proveris stitnu i antitela stitne zbog te hipertireoze. Drzavno. Cini mi se da za to sve imaju osnova.
Za trombofilije nazalost ne daju bez 2 ili vise pobacaja uput. To ako zelis, mora privatno.


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Azoospermija
4.3.2021 18:32:21   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: bebec

Citajuci sada sve ovo vidim da nisam jedina koja je u bunilu. @BiceSuper imamo skoro ista pitanja. Ni ja  ne znam sta je sve potrebno ispitati i uraditi,a tako me zanima. Otisla sam kod svoje doktorke da mi da da uradim neke analize,nesto sto ce mi mozda traziti u  turskoj, ona mi je  ladno rekla da ne zurim. Da vidimo prvo kako ce suprug da prodje.Tako  da @lesli hvala na informacijama,to mnogo znaci. Svaka od nas ima nesto svoje  sto treba da prati i poboljsa u  rezultatima,ali opet znaci svaka informacija. Pogotovu  zena koje su vec prosle kroz to. Mi putujemo u nedelju. A necete mi verovati,ali  oni imaju policijski cas i  zatvoreni su celog vikenda,sto sam tek  malopre saznala🙄.Moj suprug je promenio  ishranu,uveo  trcanje, ubacili smo sve ono od meda,semenki...ne pije alhohol i ne pusi inace. Od pocetka decembra je zbog korone korisio vise vitamina cink,selen,  D,C, i sad kad smo radili rezultate Fsh se  spustio za 1, a testosteron povecao za 1. Ali je spermogram  koji smo uzeli danas i dalje azoo bez icega






Ja sam imala slicnu situaciju kada mi je dr rekla da pretanemo da gubimo vreme i da odemo pravo na donaciju. Istog trenutka sam izasla i trazila formular da promenim lekara, kratko i jasno. Da sam slusala svaku budalu na koju sam naisla u zivotu na bi danas imala dete.Koliko sam shvatila policijski cas je samo za njihove drzavljane, vi uz potvrdu iz hotela mozete da se krecete. Mislim da je hope tako nesto napisala.Zelim vam svu srecu i da se javis sto pre sa lepim vestima. Vidi se sa ginekologom obavezno, neka pregleda sve sto imas od papira i uradi kod njih uz...na taj nacin mogu da vide da i jos nesto treba da se uradi.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Azoospermija
4.3.2021 18:54:56   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Sve se slažem. Potpuno nezainteresovanost sa svih strana. Hormone sam radila u novembruLh je 8,64 a FSH je 7,61Ahm je 7,8 a granična je 7,2.Na sve to se samo baci pogled, kaže se super...Kad ostaneš u drugom stanju povećaj eutirox za 0,25.A ginekolog mi nikada ne reče da li imam ovulaciju.Pa komedija



Lekar koji ti je rekao da je AMH 7,8 ok, uz inverziju LH i FSH je ili los lekar ili totalno nezainteresovan. Sve ovo ukazuje da imas blazi oblik PCOS, sto moze biti problem kod stimulacije. Pokusaj da nadjes dobrog endokrinologa koji ce hteti da se posveti, a ne sa pola mozga da skida paijente sa grbace.Uradi sve sto ti je lesli rekla. Ja sam sve te analize radila u KCS. Trombofilije nisam radila posto nisam imala indikacije. Planiram da radim pre sledeceg FET, posto ki je posle porodjaja stigao HP nalaz gde pise da je posteljica imala bas dosta delova sa ugruscima i infarktima...srecom sve je bilo ok sa bebom i trudnocom...ali ne pada mi na pamet da sledeci put prepustim slucaju.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Azoospermija
5.3.2021 8:15:11   
Bicesuper
Eto, vrhunski dr na klinickom je to rekao.
Meni je to prestrasno, pritom sam sve rekla.
U kojoj sam situaciji i za sta se spremam.
Sada cu da radim taj test za IR - probacu drzavno, mada ne znam ko za to daje uput, mislim da je u pitanju dr opste prakse.
Da li se to radi na odredjeni dan ciklusa ili moze bilo kada?
Pa cu onda sa tim rezultatom kod endokrinologa, pa cu videti za dalje...
Ne znam sta me ceka ako ustanove Policisticne...

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Azoospermija
5.3.2021 11:36:21   
miracleB
cao,
što se tiče iskrane i alkohola, moj je stav da sve to i te kako ima uticaja, ali na prvom mestu mislim da je stres. Tako da ako popijete casu vina vikendom sigurna sam da to nece nista lose napraviti ako ostalim danima pazite sta jedete, imate fizicčku aktivnost i lepe misli :)
Ja sam uz pomoc saveta drugarice i Hortenzije i googlanja po netu nasla kako da se hranim posle aspiracije i pre ET, i mislim da sam time dobrinela dosta tome da ne dodje do hiper, jer sam ja imala ako se dobro sećam 26 jc.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Azoospermija
5.3.2021 11:45:13   
miracleB
Inace sad citam sta pise bicesuper i svi vi, npr meni nikad nisu rekli da imam PCOS a ja imam malo nizi FSH od LH (fsh 6,8-LH 7,3 i drugi put fsh 5,6-fsh 7,5), mada opet meni je AMH 2,1 tako da možda onda ima veze i sa tim... Inače imam visok TSH koji je okej sa terapijom, i takođe imam MTHFR I PAI trombofiliju-ali nisam imala terapiju za to jer su Turci u fazonu da je ona prisutna kod 50% žena i da uz normalan D dimer ne zahteva terapiju... ja samo nisam radila IR i to me ubedjuju da ne treba...
ali slažem se da kad je muški sterilitet u pitanju ženu prilično zanemare što se analiza tiče, ja sam sve sama na svoju ruku radila da ne bi bilo kao kod mnogih svaki put posle neuspele vto ti daju još nešto da radiš umesto da to sve odradiš pre nego što kreneš u ceo proces

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Azoospermija
5.3.2021 12:15:39   
Bicesuper
A je l AMH 2,1 nizak (pitam jer se svuda razlikuju referentne vrednosti)? Moj TSH je bio 3, nista strasno ali je zbog potencijlane trudnoce uvedena terapija.
Provericu ja trombofilije, radila sam sad taj ddiemr zbog korone nekoliko puta... on je mom muzu skocio dosta.
Ja cu ipak uraditi to za IR taj OGTT test.
Mada kazem ne razumem sta se desava i ako mi to ustanove?
Ako mozes samo mi pojani to za ishranu i hiperstimulaciju- jer napisla si da je to posle aspiracije i pre ET, pa ne razumem kad dolazi do hiperstimulacije, u kom periodu, ja sam shvatila da do toga dolazi u periodu primanja terapije za stimulaciju do aspiracije, a ne posle...
Najvaznije svakako jesu misli u pozitivan ishod...



(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Azoospermija
5.3.2021 12:21:29   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: miracleB

Inace sad citam sta pise bicesuper i svi vi, npr meni nikad nisu rekli da imam PCOS a ja imam malo nizi FSH od LH (fsh 6,8-LH 7,3 i drugi put fsh 5,6-fsh 7,5), mada opet meni je AMH 2,1 tako da možda onda ima veze i sa tim... Inače imam visok TSH koji je okej sa terapijom, i takođe imam MTHFR I PAI trombofiliju-ali nisam imala terapiju za to jer su Turci u fazonu da je ona prisutna kod 50% žena i da uz normalan D dimer ne zahteva terapiju... ja samo nisam radila IR i to me ubedjuju da ne treba...
ali slažem se da kad je muški sterilitet u pitanju ženu prilično zanemare što se analiza tiče, ja sam sve sama na svoju ruku radila da ne bi bilo kao kod mnogih svaki put posle neuspele vto ti daju još nešto da radiš umesto da to sve odradiš pre nego što kreneš u ceo proces

Ali tebi je AMH ok, on ti je po nekim ginekolozima direktan pokazatelj policisticnih jajnika. Amh luce antralni folikuli, a kada je previse visok to koze da ukaze na veliki broj cistica koje se formiraju na jajniku i ukazuju da je jajnik policistican.Inverzija fsh i lh samo ukazuje na ovarijalnu rezervu, a u kombinaciji sa povisenim amh onda moze da bude jos jedan od pokazatelja pcos.





_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Azoospermija
5.3.2021 12:46:22   
miracleB
Razumela :)... hvala za pojašnjenje baš sam bila iz fazona, šta sad sam nešto novo saznala a treba da idem :)))

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Azoospermija
5.3.2021 12:58:40   
lesli
Bicesuper, ako se pokaze da imas IR dobices da pijes metformin (glukofaz ili nesto slicno), treba da redukujes ishranu i pojacas fizicku aktivnost.Redukcija ishrane podrazumeva bez unosa belog brasna, secera i slatkisa, pasti, pirinca. Tj da maksimalno izbegavas navedene stvari. Zapravo izbegavaju se generalno namirnice koje imaju visok glikemijski indeks.Ok je integralno brasno, integralni pirinac, paste od integralnog brasna, meso i riba, povrce... Voce se ogranicava, izbegava se voce sa velikom kolicinom secera (smokve, kruske itd.).Obroke organizujes u 3 glavna sa 2 uzine izmedju. Uz dorucak i rucak moze porcija voca. Kao i za ove 2 uzine.Porcija voca je npr. jedna jabuka ili pomorandza ili (cini mi se) 150-200g jagoda, 70g tresanja, pola case borovnica/malina itd.Ako imas dijagnozu PcoS moraju da budu pazljivi sa stimulacijom i obavezno treba ispitati i IR u tom slucaju.


Bebec, vama srecno! 🍀



(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Azoospermija
5.3.2021 13:08:17   
miracleB
Devojke, a koje su indikacije da bi se ispitivala IR?Ja to nikad nisam radila, čak sam tražila mom endokrinologu uput ali on je bio u fazonu da meni to ne treba

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Azoospermija
5.3.2021 13:26:16   
Hortenzija
Obicno se devojke jave kada pokusavaju da smrsaju a ne ide...onda krenu sa pretragama i ustanovi se IR. Povecana konc glukoze isto moze da ukaze na problem. Ako ti je dr rekao da ne treba onda nemoj raditi. Bzvz sedis 2,5 sata sa braunilom u ruci i vade ti krv svakih 30 min. Plus jos moras da popijes na prazan stomak rastvor glukoze user posted image user posted image

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Azoospermija
5.3.2021 14:58:43   
miracleB
E znam kako se radi, baš dosta mojih drugarica je to radilo pred i u trudnoći. Ja nisam imala problema sa kilažom, a i jedem prilično fino pa pretpostavljam da je doca zato i rekao da ne treba. Svakakao ću uraditi glukozu kad budem sad radila analize pred odlazak da vidim koje su mi vrednosti

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Azoospermija
5.3.2021 15:10:06   
Bicesuper
Ja sam cak ovom dr na klinickom rekla da oticem, da se gojim, promenila mi se gradja, imam naslage na mestim gde ih nisam imala i kad sam bila deblja nego sad.
I na sve to on kao ma dobro je to.
Zato hocu da uradim.
Meni je glukoza uvek ok

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Azoospermija
5.3.2021 15:32:25   
Milena18
Devojke, i meni je glukoza ok, mršava sam i hranim se prilično zdravo. A ipak se ispostavilo da imam blagu rezistenciju. Bolje proverite ako možete. IR ne mora da ima nikakve simptome. 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Azoospermija
5.3.2021 16:18:01   
lesli
Isto kao kod Milene. Imam redovno 60-61 kg na 175cm, ali ipak imam blagu IR.Imam i blag Pcos. Koliko razumeh, najblazi od 4 fenotipa koji postoji - pcos, sa redovnim ovulacijama i normalnim nivoom androgena.Ono sto endokrinolozi/hematolozi pa cak i neki ginekolozi kazu da ide najcesce ceo paket pcos + ir + mutacija na genu za pai (ili mthfr 🤔 ali mi se cini da je ipak pai u pitanju).

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Azoospermija
9.3.2021 21:10:55   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: bebec

Pozdrav devojke, mi smo zakazali MicroTese sa doktorom Emre i icicemo kroz 10-tak dana user posted image . Za sada cemo odraditi samo to kako smo i planirali.
Planiram da se konsultujem oko svega sa tim doktorom ginekologom. Pa imam pitanje da li znate da li doktor ima nekog prevodioca, posto je i ranije neko pisao da on ne prica dobro engleski? A i ovako zbog razumevanja ipak su to vazne stvari user posted image
I da li znate sta je dovoljno poneti od odradjenih analiza za zenu?



Bebac šta se dešava? Kako ide, jeste stigli u Tursku?Uz vas smo...Kod nas ništa, dr Emre kaže da moramo sačekati bar 6 meseci od muževljeve terapije zbog ddimera i koagulacije...

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Azoospermija
11.3.2021 18:17:42   
bebec
Devojke nista😥, kod nas nije pronadjeno nista. Pitala sam doktora emrea zar  nije bilo  bas nicega, bilo cega,makar neke  druge forme,nepokretan,ma bilo kakav? Ali je njegov odgovor isti nema nicega  :( :( .Ja ne znam  sta dalje. Sta moze dalje? Ovo je sve zaista mnogo tesko.Sto se  tice doktora on je super. I pre i posle operacije  je brinuo o nama. Ujutru nam poslao poruku da proveri kako je mm.




(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Azoospermija
11.3.2021 18:25:05   
Bicesuper
Jao bre ne mogu da verujem... šta da kažem? Mnogo mi je zao...Polako, držite se. Ja sam uvek uzbuđena kad znam da neko ide, nadam se kao za sebe 

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Azoospermija
12.3.2021 16:33:43   
Bicesuper
Bas sam vrtela poruke unazad... da se podset_im...Znam da sam bila ubeđena da će se nešto naći kod vas...Pogotovo sto je tm imao tj varicelu pa sam ja mislila da je u pitanju opstruktivna...Da li vam je dr Emre nešto rekao, možda još neka opcija?

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Azoospermija
12.3.2021 17:33:25   
bebec
I ja  sam se nadala, ali sam se plasila jer nam je bio visok FSH. Ne, bukvalno nam je reko da nema nade. Pitala sam za neke lekove, za neku drugu metodu...Rekao je da  se ne slaze  sa  tim. Postoje lekovi koji povecavaju nivo Testosterona,  a onda se ide na  obaranje FSH, ali kaze on to ne preporucuje, jer smatra da to nema uticaja na kraju. Problem  je isti. Cak je rekao da kod nas ne bi pristao ni da  radi opet MT jer to je to, ne postoje spermatozoidi niti u jednom delu testisa koji je  kaze pregladao sve u  celosti.Mozda pisem nepovezano, ali tako se lose osecam, samo da  prodjw neki dan, pa cu ispisati detaljno i period posle operacije.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Azoospermija
12.3.2021 17:37:16   
Maya20


IZVORNA PORUKA: bebec

I ja  sam se nadala, ali sam se plasila jer nam je bio visok FSH. Ne, bukvalno nam je reko da nema nade. Pitala sam za neke lekove, za neku drugu metodu...Rekao je da  se ne slaze  sa  tim. Postoje lekovi koji povecavaju nivo Testosterona,  a onda se ide na  obaranje FSH, ali kaze on to ne preporucuje, jer smatra da to nema uticaja na kraju. Problem  je isti. Cak je rekao da kod nas ne bi pristao ni da  radi opet MT jer to je to, ne postoje spermatozoidi niti u jednom delu testisa koji je  kaze pregladao sve u  celosti.Mozda pisem nepovezano, ali tako se lose osecam, samo da  prodjw neki dan, pa cu ispisati detaljno i period posle operacije.



Ja sam prosla sa suprugom jednu neuspesnu biopsiju i tacno znam kako ti je. Zelim vam da se sto pre oporavite🙏

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Azoospermija
12.3.2021 18:34:54   
Bicesuper
Jao bas nisam to očekivala kao verovatno ni vi.Ima ovde primera sa visokim FSH gde su našli sprermatozoide a dosta njih sa svim ok analizama gde nisu našli. Nikada to nisam posmatrala kao razlog za neuspeh MT. Znam da Od toga zavisi proizvodnja spermatozoida... ali kažem imalo je njih gde su im našli iako je bio visok FSH...Polako, odmorite, sredite misli... Za sve sto treba tu smo ❤️

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Azoospermija
12.3.2021 19:12:27   
Maya20
Suprug i ja planiramo da idemo za koji mesec, ali toliko imam strah od neuspeha, da se bas i neradujem odlasku. Zaista mi je svaki put tesko kada vidim da neko nije uspeo.


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Azoospermija
12.3.2021 19:26:10   
bebec
Hvala vam puno. Svaka prica je razlicita. Ne mora da znaci nista ovo sto se desilo nama, sa ovakvim ishodom.

Sigurna sam da je MTese svakako dobar pokusaj dolaska do onoga sto se zeli, i na kraju krajeva da se sazna pravo stanje.

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here