|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
13.2.2021 21:57:44   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Hope 18

I mi baš sam mislila to je to ali ništa. Ne nikakvu bukvalno što se medicine tiče za sad to je to.

A mi nijesmo za donaciju, ja to još uvijek ne mogu da prihvatim, ne znam... Svi smo različiti. Ne znam kako vi stojite sa tom opcijom za ne daj Bože, ali mi još uvijek ne... Možda vrijeme učini svoje... Ali vama koje tek treba da idete želim svu sreću! 


Ni mi nismo bili za opciju donacije, zato smo isli na sve ili nista. Nisam u poslednje vreme pratila sta se desava novo na polju azoospermije, ali isprati Stanford univerzitet. Znam da su bili u fazi pripreme MRI za probleme azoo, nesto u fazonu da se nadje imidzingom ako ima nesto. Isto znam da su ispitivali maticne celije za potrebe in vitro proizvodnje spermatozoida. Ne znam koje ste godiste, ali nauka napreduje svaki dan...nikad se ne zna sta moze da par godina da pocne sa primenom.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Azoospermija
13.2.2021 23:14:10   
bebec
@hope18 jako mi je zao, videla sam tvoju poruku odmah, ali tako  sam  se oset_ila tesko i poistovetila sa tobom da stvarno ne  znam da li je dovoljno da kazem da mi je  zao.

Ja imam veliki strah,i to me dodatno i puno plasi, ali nekako ne gubim nadu ni za sta. Sigurno mora nekada da dodje...Mi cemo ici uskoro sigurno,ali jos razmisljamo kada je pravi trenutak i da li mozemo jos nesto  da ucimo pre  toga.Veliki pozdrav i za sve ostale clanice koje su se javile 

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Azoospermija
13.2.2021 23:20:17   
Bicesuper
Pa mi nismo za donaciju tj ne razmišljam još u tom smeru... sve mislim naći će se nešto...A ako se ne nađe... ne znam... život piše čudne priče...Medicina svakako napreduje, možda ima nekih novih opcija kako kaže hortenzija...Polako se vi oporavite i fizički i psihički... 

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Azoospermija
13.2.2021 23:28:33   
bebec
Svakako zelim da sve sto je negativno sto brze prodje i da svi dodjemo do onoga sto zelimo na neki nacin.Mi o donaciji nismo razmisljali ni pominjali ,jer smo skoro u ovime, i zapravo nismo jos  nista pokusali da bi razmisljali o tome. Ali evo sada kada pomislim... mislim da ne bih to mogla da prihvatim.



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Azoospermija
16.2.2021 20:55:21   
Maya20
@hope18, ja sam tek sada videla tvoju poruku. Mnogo mi je zao, odmah sam se set_ila kako je nama bili kada smo mi bezuspesno prosli na biopsiji. Veliki sok, velika nemoc, ali vreme sve izleci, nada nikada ne treba da umre. Nedajte se, budite jaki. Mi takodje planiramo da idemo za koji mesec, na sve ili nista. Ponekad ne ide sve onako kako smi mi zeleli, nazalost. Zelim ti da sto pre prevazidjete ove teske trenutke🙏🙏🙏

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Azoospermija
17.2.2021 9:56:44   
miracleB
Sada vidim ovo, i jako mi je zao. Nadam se da ste dobro...Mogu da zamislim kako vam je jer su nama na pocetku naseg puta ako se secate rekli da su sanse gotovo nikakve i uputili nas na donaciju. To nisu odluke koje se donose za dan tako da samo polako...Zelim vam brz oporavak i da se sto pre uverite da je zivot spremio nesto prelepo za vas ❤...

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Azoospermija
17.2.2021 10:01:42   
Maya20
Da li neka od vas planira uskoro da okusa svoju srecu u Istanbulu? Mi smo toliko zagrejani, ali sada me je obuzeo neki strah. Boze, koliko je sve ovo stresno. Samo da Bog svima nama podari snage, volje, nade i srece 


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Azoospermija
17.2.2021 10:06:23   
miracleB
Mi planiramo u narednih nekoliko meseci, ali mi idemo na zaledjeni embrio transfer. 

Jeste stresno, ali s druge strane od straha da probas nemas nista, tako da po meni stisni zube i kreni ;) 

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Azoospermija
17.2.2021 10:10:11   
Maya20


IZVORNA PORUKA: miracleB

Mi planiramo u narednih nekoliko meseci, ali mi idemo na zaledjeni embrio transfer. 

Jeste stresno, ali s druge strane od straha da probas nemas nista, tako da po meni stisni zube i kreni ;) 




Mi iza sebe imamo neuspelu punkciju i biopsiju testisa, tako da smo vec svasta prosli. Neodustajemo, svakako cemo ici, ali eto, valjda uvek imam potrebu za podrskom. Drago mi je da cujem kada neko uspe, to mi nekako daje vetar u ledja.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Azoospermija
17.2.2021 10:24:18   
bebec
MAYA20 Mi planiramo da idemo u martu. Ja sam bila za to da odlozimo, da probamo mozda nesto i sami, pisala sam vec (fizicku aktivnost, prirodne stvari u ishrani..)sto smo do sad i primenjivali, ali mislim da ne vredi da cekamo vise.
Planiram da se cujem danas sa doktorom i da zakazemo. Mi smo se odlucili samo za MicroTESE,ovog puta a vi kako cete? Vi ste u nekom spermogramu imali pronadjene spermatozoide?


(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Azoospermija
17.2.2021 10:25:19   
miracleB
Ma naravno svakom je potrebna podrska a kada cujes da je neko uspeo bude ti 100_x_ lakse. Ja sam kroz ovo vreme od kad smo saznali dijagnozu shvatila da ljudi ovde cesce dele losa iskustva, i obicno pisu dok ne rese problem, a u medjuvremenu sam upoznala i saznala za nekoliko parova koji su uspeli u svojim pokusajima tako da probaj da se fokusiras na te price i samo hrabro. 

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Azoospermija
17.2.2021 11:13:24   
bebec
Miracle B to si u pravu, stvarno je tako. Svima nama to znaci, a ovde se jako malo ljudi javi nakon zavrsenog postupka i procedure i nemamo informacije o uspesnosti i samim tim vetar u ledja.A ja sam se npr. za doktora, na osnovu vasih prica ovde, opredelila maltene sve sto sam naucila o ovome svemu sam ovde procitala.. Tako da svakoj clanici hvala na svemu, i sama sta saznam podelicu sa vama.
Mene jedino plasi sto je nas FSH visok. Na poslednjem nalazu je bio 34.
Miracle B jel ce vama ovo biti drugi pokusaj isto kod doktora Emre?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Azoospermija
17.2.2021 11:17:06   
Maya20


IZVORNA PORUKA: miracleB

Ma naravno svakom je potrebna podrska a kada cujes da je neko uspeo bude ti 100_x_ lakse. Ja sam kroz ovo vreme od kad smo saznali dijagnozu shvatila da ljudi ovde cesce dele losa iskustva, i obicno pisu dok ne rese problem, a u medjuvremenu sam upoznala i saznala za nekoliko parova koji su uspeli u svojim pokusajima tako da probaj da se fokusiras na te price i samo hrabro. 



Hvala ti  recima podrske, zaista znaci svakoj od nas.Mi cemo za koji mesec ici, samo moram da se cujem sa doktorom, da vidim sa njim da li u ovih par meseci auorug treba da uzima neku terapiju.Njemu je fsh u pocetku bio 60, pa se sad spustuo u granice normale , nemoze covek biti pametan.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Azoospermija
17.2.2021 11:19:54   
bebec
MAYA20 a sta ste koristili za snizavanje vredsnoti FSH? Da li vam je dr Emre dao neku terapiju ili?

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Azoospermija
17.2.2021 11:22:10   
Bicesuper
Mi je trebalo skoro ali smo zbog korone odložili.  Planiramo da ivih dana nazovemo dr da vidimo kako dalje ali vez obzira na to šta on kaže nećemo odjuriti, želim da se oporavimo i da se mm iskontrolise dobro taj ddimer.Iskreno kad smo saznali ja sam poletela odmah da idemo jedva sam se pomirila da će biti januar, a kako je vreme odmicalo sve se nekako dešavalo da odložimo.Nije da bežim ali pomislim sve ima svoje zašto.Svakako mi je logično da se sto pre ode, realno niko od nas nema sansi da ostane prirodno trudan.Ne mogu da se set_im kome su tačno kakvi rezultati jer sam na dva foruma pa mi se uvek izmesa, znam da je neko pisao i da je imao spermatozoide u nekom spermogramu.Svakako mislim da je miracleb u pravu i da često ljudi i ne jave kako i šta...Iskreno kad prelistam forume vidim da se dosta njih oglasilo i reklo da ide i nikad nije javilo.Verujem da među njima ima i onih koji su uspeli.Takođe nemojte da vas plaši FSH meni se čini da je dosta njih uspelo sa visokim a ima i dosta onih gde sve bilo kako treba pa nisu

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Azoospermija
17.2.2021 11:25:51   
Maya20


IZVORNA PORUKA: bebec

MAYA20 a sta ste koristili za snizavanje vredsnoti FSH? Da li vam je dr Emre dao neku terapiju ili?



FsH varira sam od sebe, uopste nemozemo da povezemo sta utice na njegove vrednosti 

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Azoospermija
17.2.2021 11:38:22   
miracleB
Jeste, drugi pokusaj. prvi svez transfer bio je u septembru i bila je pozitivna beta ali je kasnije padala i kako su mo rekli to je ta bioloska trudnoca. 

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Azoospermija
17.2.2021 11:57:45   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mi je trebalo skoro ali smo zbog korone odložili.  Planiramo da ivih dana nazovemo dr da vidimo kako dalje ali vez obzira na to šta on kaže nećemo odjuriti, želim da se oporavimo i da se mm iskontrolise dobro taj ddimer.Iskreno kad smo saznali ja sam poletela odmah da idemo jedva sam se pomirila da će biti januar, a kako je vreme odmicalo sve se nekako dešavalo da odložimo.Nije da bežim ali pomislim sve ima svoje zašto.Svakako mi je logično da se sto pre ode, realno niko od nas nema sansi da ostane prirodno trudan.Ne mogu da se set__im kome su tačno kakvi rezultati jer sam na dva foruma pa mi se uvek izmesa, znam da je neko pisao i da je imao spermatozoide u nekom spermogramu.Svakako mislim da je miracleb u pravu i da često ljudi i ne jave kako i šta...Iskreno kad prelistam forume vidim da se dosta njih oglasilo i reklo da ide i nikad nije javilo.Verujem da među njima ima i onih koji su uspeli.Takođe nemojte da vas plaši FSH meni se čini da je dosta njih uspelo sa visokim a ima i dosta onih gde sve bilo kako treba pa nisu


Tako je, videla sam mnogo slucajeva u kojima su pronadjeni spermatozoidi, a gde je fsh bio izuzetno visok.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Azoospermija
18.2.2021 17:19:21   
Hope 18
Cao svima ponovo. Hvala vam na lijepim riječima. Ne ulazim tako često razumjećete, ali ako nekome treba neka informacija pitajte pokušaću da odgovorim. 


(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Azoospermija
18.2.2021 22:29:17   
Bicesuper
Samo polako... Ako ti nije mučno samo napisi kako si zadovoljna dr pogotovo ginekologom i stimulacijom...Medicina napreduje...Kad se skupi snage imaćete još neke opcije moguće.Tu smo za svaku pomoć ❤️

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Azoospermija
24.2.2021 20:00:49   
Hope 18

Sve sam bila ispisala juče i forum je zaštekao i nijesam mogla opet kucati. Uglavnom stimulaciju sam baš dobro podnijela, nijesam imala nikakvih problema osim glavobolje u početku i to je to. Kasnije kako su jajne ćelije rasle osećate pritisak ali to je normalno. Na dan kad je trebala da mi bude aspiracija imala sam i bolove ali to je sve ok. Doktori su bili ok, ja sam imala poverenje u njih. Na prvom pregledu mi je dr Suleyman rekao da bi možda moglo da dođe do hiperstimulacije i u tom slučaju embriotransfer se pomera za mjesec dva. Nama nažalost nije došlo do embriotransfera, ali do hiperstimulacije skoro jeste jer sam proizvela baš dosta jajnih ćelija a to je za doktore dobro jer imaju više materijala ali za ženu i nije jer ima neke smetnje, ali u svakom slučaju nije ništa opasno i često je pogotovo kod mlađih i zdravih žena. S obzirom da mi nijesu radili aspiraciju na kraju, ciklus je nastavio normalno svojim tokom. 
Ako vas još nešto interesuje pitajte. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Samo polako... Ako ti nije mučno samo napisi kako si zadovoljna dr pogotovo ginekologom i stimulacijom...Medicina napreduje...Kad se skupi snage imaćete još neke opcije moguće.Tu smo za svaku pomoć ❤️



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Azoospermija
26.2.2021 10:25:38   
Bicesuper
I ja sam sve otkucala i nije objavio.
Hvala ti puno na info, znaci mi.
Vidim da su i devojke pre pominjale hiperstimulaciju, Hortenzija se u Srbiji stimulisala pa joj je dr smanjila dozu da ne dodje do hiper.
Oni tamo ocigledno daju jake doze.
Kontam da je bolje da se dobije sto vise jajnih celija, ali verovatno ima i neka nezeljena dejstva.
Mi smo jos uvek na stand by,cekamo da se potpuno oporavimo odnosno da se srede svi nalazi.
U pocetku sam bila u fazonu ako smo dobili da zavrsimo sa tim pred put, ali sada me sve to malo plasi, da nije lose uticalo i na ovako lose stanje...
Jos jednom hvala na svemu.

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Azoospermija
26.2.2021 15:34:55   
bebec
Pozdrav devojke, mi smo zakazali MicroTese sa doktorom Emre i icicemo kroz 10-tak dana user posted image . Za sada cemo odraditi samo to kako smo i planirali.
Planiram da se konsultujem oko svega sa tim doktorom ginekologom. Pa imam pitanje da li znate da li doktor ima nekog prevodioca, posto je i ranije neko pisao da on ne prica dobro engleski? A i ovako zbog razumevanja ipak su to vazne stvari user posted image
I da li znate sta je dovoljno poneti od odradjenih analiza za zenu?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Azoospermija
26.2.2021 18:41:06   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: bebec

Pozdrav devojke, mi smo zakazali MicroTese sa doktorom Emre i icicemo kroz 10-tak dana user posted image . Za sada cemo odraditi samo to kako smo i planirali.
Planiram da se konsultujem oko svega sa tim doktorom ginekologom. Pa imam pitanje da li znate da li doktor ima nekog prevodioca, posto je i ranije neko pisao da on ne prica dobro engleski? A i ovako zbog razumevanja ipak su to vazne stvari user posted image
I da li znate sta je dovoljno poneti od odradjenih analiza za zenu?




Super, bas mi je drago sto ste zakazali. Drzimo svi fige i saljemo pozitivne misli da sve uspe ❤️.Dr Sulejman zna engleski, isto kao i de Emre. Emre je imao dve specijalizacije u Americi, tako da necete imati problema sa sporazumevanjem 1 na 1.Nama su dodelili prevodioca, zena porekolm iz Albanije, kada smo bili bas na operaciji...posto u bolnici sestre, tehnicari i ostalo osoblje slabije razumeju i teze se sporazumevas kada ti nesto treba.Ja sam na konaultacije ponela sve hormone 3 dan, koje se rade kod nas...fsh, lh, testosteron, estradiol, prolaktin, AMH, hormone stitne i antitela. Tamo sam uradila pregled tako da mi nista vise nisu trazili.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Azoospermija
26.2.2021 21:15:12   
Bicesuper
Jao super, bas mi je drago.
Navijam za vas svim srcem...
Uradi ovo sto je Hortenzija napisal, mada mozes i da vidis sa njjim sta ce ti traziti, mada svim traze isto / te hoemone i hiv i hbs antitela.
ja bih naravno preporucila da uradis sve briseve, papa i hlamidija urea i mikolayma.
Ja sam pisala da je slab sa engleskim li sam se navikla posle u prepisci, svakako nije bio recit kroz mailove...
I eto ako mozda jos jedan savet iz drugih iskustava, posto sad idete samo na microtesu. Ako nadju a naci ce... ceka te stimulacija.
Nju mozes i u Srbiji u dogovoru sa njim, tako je dosta njih radilo, al su lekovi tamo dosta jeftiniji pa je bolje kupiti ih tamo...
Mozda ces ti tamo stimulaciju onda ti je svejdno...
MOlim te nas obavestavaj, da cujemo lepe vesti.

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here