|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
26.5.2021 9:03:01   
medenjak89
Javio se dr Emre, sve nam je lepo objasnio. Stvarno je veoma prijatan i strpljiv čovek. Mi ćemo, zdravlje Bože, sredinom ili krajem juna prvo na Mtese, pa ako nađu spermiće, onda ćemo doći na celu stimulaciju. Može li neko da podeli malo tehničkih detalja ovde ili u pp oko aviona i smeštaja, značilo bi nam. Rekao nam je da ako radimo samo Mtese, dođemo npr. u ponedeljak, u sredu bi bila intervencija, a u petak bi smo mogli nazad kući.


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Azoospermija
26.5.2021 9:19:00   
Bicesuper
Mi cemo sredinom septembra...
Ponovo otkucam poruku i sve nestane...
Idemo za pocetak samo na mtese pa posle stimulacija ako sve prodje kako treba.
Mislim da cu se tamo stimulisati, jer svakako se 7 dan ide tamo, pa mi ne menja nista a tamo je sve ukljuceno u cenu...
Ponovio je mm spermogram kod Vinke i imao je 0, nazalost (posle korone mu je dosta pao testosteron).
Sad ce da krene sa klomidom pa ce ponovo uraditi i hormone i spermogram.-
Ako nista nema onda mtese.
Ja cu da uradim hsg, prvo se mora u dom zdravlja pa u front... pa brdo analiza treba za hsg, brisevi i sve zivo...
Gde ces ti da radid HSG?
Sta mislis sta jos da kontorlisemo?
Inace dosta zena posle dve neuspesne npr saznaju za insulinsku ili nesto drugo, sto se moglo preduprediti...

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Azoospermija
26.5.2021 12:51:07   
miracleB

IZVORNA PORUKA: medenjak89

Javio se dr Emre, sve nam je lepo objasnio. Stvarno je veoma prijatan i strpljiv čovek. Mi ćemo, zdravlje Bože, sredinom ili krajem juna prvo na Mtese, pa ako nađu spermiće, onda ćemo doći na celu stimulaciju. Može li neko da podeli malo tehničkih detalja ovde ili u pp oko aviona i smeštaja, značilo bi nam. Rekao nam je da ako radimo samo Mtese, dođemo npr. u ponedeljak, u sredu bi bila intervencija, a u petak bi smo mogli nazad kući.




Pa da videla sam da malo odmara na istagramu user posted image . Emre je divan, bukvalno. Što se tiče aviona, mi smo isli Turkishom svaki put i sve bilo ok- karte su zavisno od toga kad rezervises od 300-500e nama bile, znači čim budeš znala datum rezeerviši da bi ti bile povoljnije.
Što se tiče smeštaja uzmite nešto u blizini bolnice ili njihove ordinacije, nisi mi rkela jel se microTESE radi u Ota&Jinemed bolnici?
mi smo bili u MODUS hotelu 1.put-hotel je skroz ok, 5min od ordinacije ali je problem što je na ogromnoj uzbrdici. Drugi put smo bili u Nisantasi Residence, tu smo uzeli stancic jer smo ostajali duže pa nam je bilo zgodnije, sve je bilo super, peške 10-15min od ordinacije a u bolnicu smo išli taksijem tipa 5min-taksi im je inace bas jeftin tako da svuda možeš tako. I sad 3.put smo bili u hotelu opet, ovaj put Ada Suites Nisantasi-super nam je bio, imali smo doručak, a mogli smo peške i u bolnicu i da ordinacije, Mislim da je Hortenzija bila u Best Suites pa pogledaj i taj hotel.

(odgovor članu medenjak89)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Azoospermija
26.5.2021 12:54:35   
miracleB

IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mi cemo sredinom septembra...
Ponovo otkucam poruku i sve nestane...
Idemo za pocetak samo na mtese pa posle stimulacija ako sve prodje kako treba.
Mislim da cu se tamo stimulisati, jer svakako se 7 dan ide tamo, pa mi ne menja nista a tamo je sve ukljuceno u cenu...
Ponovio je mm spermogram kod Vinke i imao je 0, nazalost (posle korone mu je dosta pao testosteron).
Sad ce da krene sa klomidom pa ce ponovo uraditi i hormone i spermogram.-
Ako nista nema onda mtese.
Ja cu da uradim hsg, prvo se mora u dom zdravlja pa u front... pa brdo analiza treba za hsg, brisevi i sve zivo...
Gde ces ti da radid HSG?
Sta mislis sta jos da kontorlisemo?
Inace dosta zena posle dve neuspesne npr saznaju za insulinsku ili nesto drugo, sto se moglo preduprediti...


E ja sam mislila da HSG odradim privatno, baš sam tražila gde bi mogla, dr.Spremović mi je preporučila Soldo medicinu i dr.Pedju, pa ću verovatno tamo odraditi. Koliko sam shvatila kad ideš državno treba ti baš dosta analiza. Ja ću kao što sam ti napisala HSG, kariotip i insulinsku.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Azoospermija
26.5.2021 14:51:10   
medenjak89
Hvala puno!♥️ Ne pitah u kojoj bolnici, dobro si me podset_ila. Svakako sam htela da pitam rade li spermogram pre operacije, čitala sam da rade drugačije.


Treba li taj hsg da se radi? Ja sam bila na histero prošle godine, nisu mi to pominjali. Uradila bih hormone, briseve, trombofilije i ogtt. Moj ginekolog u domu zdravlja trenutno ne radi pa ću uzeti uput za Narodni Front da probam da uradim nešto državno, da ne plaćam sve ako nf mora.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Azoospermija
26.5.2021 15:02:36   
miracleB


IZVORNA PORUKA: medenjak89

Hvala puno!♥️ Ne pitah u kojoj bolnici, dobro si me podset__ila. Svakako sam htela da pitam rade li spermogram pre operacije, čitala sam da rade drugačije.


Treba li taj hsg da se radi? Ja sam bila na histero prošle godine, nisu mi to pominjali. Uradila bih hormone, briseve, trombofilije i ogtt. Moj ginekolog u domu zdravlja trenutno ne radi pa ću uzeti uput za Narodni Front da probam da uradim nešto državno, da ne plaćam sve ako nf mora.



Pretpostavljam da ce Vam tamo raditi, a sto se spermograma tice oni ocene po svim analizama da li treba da se radi. Ako je genetika kao kod nas ili je nekada bilo spermatozoida sigurno ce raditi. Pitaj ti sve pre odlaska cisto da znas zbov organizacije. Pa ne znam ja nisam radila odmah to sta znam... ti ces sigurno tamo upoznati ginekologa koji ce biti tvoj pa onda pitaj njega posto svakako idete prvo na microTESE. Moj je drNuman Bayazit a hortenziji je bio Suleyman Tosun.

(odgovor članu medenjak89)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Azoospermija
26.5.2021 15:13:11   
medenjak89
Ma da, pitaću, ne može čovek sve da se set_i da pita odjednom. :) Bilo bi dobro da uradim pregled tamo i da mi kažu šta da pripremim od nalaza. Hvala :)


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Azoospermija
31.5.2021 12:59:36   
Anoniman
Pozdrav svima, dugo vremena čitam sva vaša iskustva, i malo mi je lakše jer znam da nismo jedini sa ovim problemom. Naime, pre 5 godina smo otkrili da mm ima azoospermiju, takav šok smo doživeli, nemam reči. Ja sam u roku od 3 meseca prevrnula čitav internet, nema šta nisam pročitala. Mm je teško podneo saznanje, i u narednom periodu sam pustila da se slegne informacija. Posle par meseci smo otišli kod dr Vinke, koja je odmah rekla da nadjemo donora. Ja sam imala 25 a muž 35 i nije dolazilo u obzir da tek tako odustanemo od borbe. Bila je neprijatna, i rekla sam da je nikad više u obzir nećemo uzeti. Vreme je odmicalo, ja se nadala da će se desiti samo od sebe nešto, medjutim, svesna sam da nema ništa od toga. Pre par meseci sam aktivno počela da pretražujem, i prvo sam naletena na Solun, gde smo i hteli da idemo. Medjutim, posle svih vaših iskustava, rešila sam da kontaktiramo dr Emrea i da odemo put Turske. Pa se nadam da ćemo i mi dočekati našu bebu... pozdrav svima :)

(odgovor članu medenjak89)
  Direktna veza do poruke: 783
   RE: Azoospermija
4.6.2021 11:04:29   
bebec
Sto se tice tehnickih detalja oko odlaska i vremena tamo, mogu da vam kazem iz naseg iskustva kako je bilo. Mada je dosta toga vec receno.
Mi smo isli kolima, tada je bio potreban test PCR i tada su ga stvarno trazili na granicama.
Kod doktora smo imali zakazano sutradan ujutru. Smestaj nam je bio blizu ali ulica uzbrdo, sto ima uticaja ukoliko idete na MT, ali smo mi bili kolima pa nam je bilo posle toga lakse za kontrolu i ostale prevoze.
Nakon konsultacije sa doktorom Emre,pregleda dokumentacije i mog supruga uputio nas je u kliniku OTA&JINimed da uradimo spermogram. bolnica je udaljena 10 min hoda od ordinacije (tu smo posle radili i MT). Nakon 2 sata vratili smo kod doktora Emre da dogovorimo dalje. (kome ovde pronadju spermatozoide tu pricu zavrsava, kome ne dogovara MT). To je bio ponedeljak, mi smo dogovorili za sredu, jer smo morali da radimo neke analize krvi i ostalo za operaciju. Utorak smo bili slobodni. Sreda odlazimo zajedno u bolnicu, tamo nas primaju i smestaju zajedno u sobu. Postoji zena koja prevodi, ali nije non stop sa nama.Osoblje je jako ljubazno,sve je savrseno pedantno i uredno, samo zaposleni ne znaju engleski. Dokrotka anesteziolog je jedino znala pored doktora Emrea. U bolnici dobijate apsolutno sve za pacjenta, garderoba, hrana sve.. ja sam sve vreme bila u sobi, dobila sam i rucak. U bolnici nas je dva puta obisao doktor EMRE da proveri da li je sve u redu. A onda smo posle podne otisli takcijem do hotela. Suprug nije imao bolove. Malo nelagodnosti dok se hoda. OBAVEZNO kupite i poneseti uzi donji ves, koji ce testite "odrzavati cvrsto na gore", to nam je doktor rekao pre operacije, (takav ves se dobija u bolnici medjutim moj suprug je malo punacak pa nisu imali bas za njega, jer ne treba ni previse da steze).Nakon dva dana kontrola i posle kuci. Suprug nije imao problema, vozili smo naizmenicno. Pazio se jos narednih nedelju dana kuci u smislu da je lezao i odmarao, suprug je imao par konca to je sve samo nestalo..a onda se normalno vratio poslu.
Kao sto sam i do sad pisala sve preporuke za doktora Emre,koji je stvarno bio previse ljubazan,prijatan odvajao maksimalno vreme za nas bez ikakve zurbe.
Eto pokusala sam da sve prosto opisem, ako treba jos nesto pitajte slobodno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Azoospermija
4.6.2021 11:42:47   
miracleB
Mene samo jedna stvar zanima, koja je ta žena što zna engleski u bolnici :) meni je taj deo samo haos, jer bukvalno niko od sestara ne zna reč engleskog... da li mislis na plavu ženu koja bude na prijemu i tamo kod onog pulta, mislim da se zove Navim?

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Azoospermija
4.6.2021 12:26:17   
bebec
E da ona. Nevin,ili tako nesto se zove.

Ona zna jezik, i moze da pomogne kad god nesto zatreba.Barem je tako bilo sa nama  :)

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Azoospermija
4.6.2021 12:42:17   
miracleB

IZVORNA PORUKA: bebec

E da ona. Nevin,ili tako nesto se zove.

Ona zna jezik, i moze da pomogne kad god nesto zatreba.Barem je tako bilo sa nama  :)


Aha, nju znam ali ona je nama bila tu samo prilikom prijema i otpusta, a dok smo tamo bili npr kad je bila aspiracija i transferi tada bukvalno nemaš koga da pitaš jer i ako te nešto razumeju ne znaju engleski pa počnu da ti objašnjavaju na turskom :)... ja se ponadala da ima nekog još :)

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Azoospermija
4.6.2021 22:21:31   
Nellchy
Bebec

Hvala ti na vrlo korisnim informacijama. Zanima me još u vezi plaćanja, može li se platiti karticom ili mora biti gotovina, malo je nezgodno toliko novaca nositi sa sobom. Hvala ti 

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Azoospermija
8.6.2021 12:23:36   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Nellchy

Bebec

Hvala ti na vrlo korisnim informacijama. Zanima me još u vezi plaćanja, može li se platiti karticom ili mora biti gotovina, malo je nezgodno toliko novaca nositi sa sobom. Hvala ti 




Mi smo placali sve kesom i mislim da u ordinaciji nema opcija da se plati karticom, bar koliko se ja secam...najbolje da ih pitas da znas...

(odgovor članu Nellchy)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Azoospermija
8.6.2021 13:07:21   
Nellchy
Hvala na odgovoru. Kad kažeš kešom misliš na eure ili? 


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Azoospermija
8.6.2021 13:29:34   
bebec
Mi smo bolnicke troskove platili karticom u bolnici. Ostatak doktoru u ordinaciji pola karticom, pola kesom.
Tako nas je pitao doktor nama nije bilo problem.

(odgovor članu Nellchy)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Azoospermija
8.6.2021 15:33:54   
miracleB
Eto odgovora 😁... 

Da li moze neko da mi kaze gde ste radili katiotipe, ko je radio. Vidim da je razlika u ceni izmedju svih privatnih laboratorija i konzilijuma bas velika, tipa svuda je oko 8 ili 9000 a kod njih 15? Ne znam u cemu je fora...

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Azoospermija
9.6.2021 13:43:26   
Bicesuper
Mi smo tj moj suprug u nekom DNK, u Svetozara Corovica u Bg, tamo je 10 hiljada po analizi..
Je l i ti hoces to da radis?
Ja sam gledala cene HSG privatno je oko 20 hiljada... ne pise da li se daje anestezija ali mislim da se ne daje...

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Azoospermija
9.6.2021 14:25:33   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mi smo tj moj suprug u nekom DNK, u Svetozara Corovica u Bg, tamo je 10 hiljada po analizi..
Je l i ti hoces to da radis?
Ja sam gledala cene HSG privatno je oko 20 hiljada... ne pise da li se daje anestezija ali mislim da se ne daje...



Pronasla sam ih, vidim i kod njih je cena valkda 9.000 ne razumem sto je samo u konzilijumu 15... Da to mi je rekao dr da uradim.E za hsg ja cu ici u soldo privatno i cena je oko 200e sa anestezijom

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Azoospermija
28.7.2021 17:08:55   
azooo
Zene zdravo javljam vam iz bolnice cekam supruga radio e mtese u Makedoniju i test je negativan pa bi htela dali bi mogli da mi poshaljete kontakt iz Mariboa i Turske toliko sam rozaocara od dokore  ludnica i svaka ko moze da   nam pomogle i neki plus savet bila bi vam zahvalna 


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Azoospermija
2.8.2021 10:59:02   
Bicesuper
Polako samo... Bez panike i zurbe.
Svakako se mora cekati od jedne do druge intervencije.
Vecina nas ide kod dr Emre...
Iscitaj malo stranica ispred, vidi sta treba od analiza, mozda ste vec sve uradli ali ipak - hormoni, delecije y hromozoma i kariotip, pa pisite doktoru.
Srecno

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Azoospermija
3.8.2021 13:08:03   
Maya20


IZVORNA PORUKA: azooo

Zene zdravo javljam vam iz bolnice cekam supruga radio e mtese u Makedoniju i test je negativan pa bi htela dali bi mogli da mi poshaljete kontakt iz Mariboa i Turske toliko sam rozaocara od dokore  ludnica i svaka ko moze da   nam pomogle i neki plus savet bila bi vam zahvalna 





azooo, nemoj da očajavaš, sve ovo je jedna ogromna borba.  Mi smo pre par godina bili u Mariboru ali nismo bili zadovoljni. Sada se odmaramo psihicki i pripremamo se za odlazak u Tursku na jesen. Da li je mozda neko u skorije vreme bio u Turskoj? Pozdrav svima

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Azoospermija
3.8.2021 16:38:37   
azooo
Pa mi bi hteli samo dq stupimo u kontaktu sa dok. Da vidimo sta ce nam reci i idemo sig i mi tad 


(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Azoospermija
3.8.2021 16:47:58   
miracleB
Ja vam mogu dati mail od dr.Emrea emre@emrebakicioglu.com, i tu saljete mail u kome cete navesti sta ste sve radili kao i skejirane neke nalaze cisto da znaju o cemu je rec.


(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Azoospermija
3.8.2021 16:53:27   
azooo
nama su rekli da suprug ima SERTOLY CELL ONLY sindrom i da nemamo nikakve shanse, ako ima neko sa vakvom slucaju slobodno neka mi pise

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je pravo vreme da uradite test za tru...
Da li da sačekate da vam izostane ciklus ili da ga uradite odmah? Evo nekoliko smernica koje mogu da vam pomognu.
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here