|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
6.11.2021 16:43:46   
JacaIvan
Svaka cas_t bice to super.mi smo u srbiji prvi put imali 9 a oplodilo se 5.od toga smo radili dva puta fet. A druga aspiracija 5jajnih celija ali nije se oplodila nijedna. Mi se bockamo jos sutra gonalom f i u pon.na kontrolu.kad budem spremna radi se isti dan mtesa i aspiracija.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Azoospermija
6.11.2021 23:08:17   
Bicesuper
Tako smo i mi planirali, ali nije ma kraju bilo potrebe za microtese.Da li je tvoj suprug radio spermogram ovde?Možda nisam ispratila skroz vašu priču, šta je njegova dijagnoza? Vidim da ste radili i u Srbiji pa sam htela da pitam kako su mu tada nađeni spermatozoidi- u spermogramu ili kroz intervenciju?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Azoospermija
7.11.2021 8:17:44   
JacaIvan
Radjen je spermogram prvi dan kad smo dosli.nadjeno je nesto ali nije bas zadovoljavajuce.u srbiji su radjene i punkcija i biopsija 2017 i nije nista nadjeno.2019 iz spermograma nadjeno.jako cudno.i iz toga je radjeno.emre kaze da je on nasao sada kao i ovi u srbiji ali da nebi bili dobri za oplodnju.iz mtese bi nasao kvalitetnije.dijagnoza je malo azoospermija malo kriptozospermija. Bukvalno varira iz dana u dan.nekad spermogram 0 nekad nadju nesto. Kako se ti drzis?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Azoospermija
7.11.2021 8:59:27   
Bicesuper
Sada mi je sve jasno.A još jasnije koliko su punkcija i biopsija lose metode.U spermogramu je imao nešto (koliko god) a one dve godine ranije nisu ništa našle.Super sto ste dosli ovde.Verovatno oni dobro procene da li je materijal iz spermograma dovoljan i dobar za oplodnju.Ja sam manje više ok, juče sam ležala ceo dan, bolelo me je i pritiskalo, pa nisam htela da se silim.Danas mi je čini mi se bolje.I dalje sam otecena i grudi su mi ogromne ali sam se već navikla.Kako ti podnosiš terapiju?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Azoospermija
7.11.2021 9:13:40   
JacaIvan
Tako sam i ja bila otecena.to je normalno na hormonskoj terapiji,i bolelo me je u donjem delu stomaka. Kada vam planiraju transfer? Jel javljaju sta za embrione?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Azoospermija
7.11.2021 10:32:10   
Bicesuper
Ne javljaju, verovatno zato sto je nedelja.Mislim da ćemo sutra već nešto znati, a u utorak idem na kontrolu.Ako sve bude kako treba i aha ja budem kako treba transfer je u cetvrtak.Ja sam još na klackalici za transfer…Da li odmah ili sačekati?Nikom nije uspeo odmah, i dalje ne znam zašto?A ja se nisam vakcinisala pa me i to plaši…

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Azoospermija
7.11.2021 10:40:12   
miracleB
Nama samo u nedelju nisu javili, cak ni na papiru o embrionima ne pise podatak za nedelju tako da mislim da ce ti sutra to javiti. Nemoj se voditi time nikome nije uspelo, jer to sto ovde na forumu nekom nije uspelo ne znaci da nece ni tebi,  a sa druge strane ako osecas da je bolje da sacekas FET  poslusaj sebe, i oni ce ti sigurno izaci u susret a mozda i sami to predloze. Jel si danas bolje? Mislim na nadutost?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Azoospermija
7.11.2021 14:46:37   
Bicesuper
Za nijansu bolje se osećam, naduta sam ali mi danas nije tako teško…Iz dana u dan će biti bolje.Sad imam terapiju - progesteron kao vaginalete, estrogen i ono kao aspirin… mislim da je to svakako smesno u odnosu na stimulaciju i tu jačinu.Javiće nam sutra sugurno, danas nisam ni očekivala.Hvala na podstrekivanje, pratiću šta on kaže i savetuje.Ali sam nekako shvatila da je inače mnogo veća uspešnost kod FET - 30 prema 70 posto u korist FET.Neko je pisao o tome…

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Azoospermija
8.11.2021 8:59:16   
Bicesuper
Javio je doktor- 10 od 12 celija su se oplodile.Mislim da je to ok rezultat, više sam se pogubila, sad čekamo da se razviju, nadam se da će i to uspeti.Inače ja sam ok, mada me boli u donjem predelu stomaka, pritiska me dosta i samo mi se piski 😊Sutra idem na pregled i javljam vam…

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Azoospermija
8.11.2021 9:41:35   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Javio je doktor- 10 od 12 celija su se oplodile.Mislim da je to ok rezultat, više sam se pogubila, sad čekamo da se razviju, nadam se da će i to uspeti.Inače ja sam ok, mada me boli u donjem predelu stomaka, pritiska me dosta i samo mi se piski 😊Sutra idem na pregled i javljam vam…


To je supeeeeer!!! A to sto osecas je potpuno normalno nemas brige...

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Azoospermija
8.11.2021 12:44:37   
JacaIvan
Superiska,samo napred nek tako i ostane..Drzimo fige za embrione..😀

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Azoospermija
9.11.2021 12:43:34   
Bicesuper
Bila danas. Pregledao me je i ipak smo odlozili transfer jer sam ja mngo naduta, pogledao je UZ i rekao da ima dosta tecnosti, da je to blaga hiperstimulcija i dao mi jednu injekciju cerotide ili kako se ono vec zove da smanji estrogen.
Mene bas boli danas, jedva sam se dovukla do njih.
Od 10 oplodjenih, 8 je odlicno (kao da stoji neka ocena 8,6) a ostala dva su isto kao vrlo dobra.
To je zasada super rezultat a koliko ce njih biti blastocista to se ne zna do cetvrtka, tada ce da ih lede.
Zasada sa svime zadovoljna osim njihovim cenama jer se tu nista ne zna i sve je i ovako i onako, nema cenovnika niti racuna.
Svi smo imali info da je VTO 2500 sa svim lekovima a microtse 1500.
Mi smo lekove placali na licu mesta i to kostalo negde oko 450 evra ali su nam bez obzira na to naplatili celih 2500 iako sam ja pitala nekoliko puta.
Oni kazu lekove placate sami.
I onda kao necemo vam naplatiti sad ovo zaledjivanje, kad dodjete transfer je 200-250 eura, a neko rece da je platio 900. Ovo sam pisala i na drugom forumu cisto da znaju parovi.
Nije da nam je do novca, ali nisu to male cifre i razlike da se to ne bi napomenulo.
Jacaivan ne znam sta su vama rekli za cenu, ali ovo cisto zbog svih koji idu.
Cini mi se da jos dva para pritizu uskoro.
Sve u svemu mi smo zadovoljni, javicu i u cetvrtak vesti i necu vise daviti.
A ako nesto nekom treba neka pise, tu sam u svako doba.

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Azoospermija
9.11.2021 14:34:32   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Bila danas. Pregledao me je i ipak smo odlozili transfer jer sam ja mngo naduta, pogledao je UZ i rekao da ima dosta tecnosti, da je to blaga hiperstimulcija i dao mi jednu injekciju cerotide ili kako se ono vec zove da smanji estrogen.
Mene bas boli danas, jedva sam se dovukla do njih.
Od 10 oplodjenih, 8 je odlicno (kao da stoji neka ocena 8,6) a ostala dva su isto kao vrlo dobra.
To je zasada super rezultat a koliko ce njih biti blastocista to se ne zna do cetvrtka, tada ce da ih lede.
Zasada sa svime zadovoljna osim njihovim cenama jer se tu nista ne zna i sve je i ovako i onako, nema cenovnika niti racuna.
Svi smo imali info da je VTO 2500 sa svim lekovima a microtse 1500.
Mi smo lekove placali na licu mesta i to kostalo negde oko 450 evra ali su nam bez obzira na to naplatili celih 2500 iako sam ja pitala nekoliko puta.
Oni kazu lekove placate sami.
I onda kao necemo vam naplatiti sad ovo zaledjivanje, kad dodjete transfer je 200-250 eura, a neko rece da je platio 900. Ovo sam pisala i na drugom forumu cisto da znaju parovi.
Nije da nam je do novca, ali nisu to male cifre i razlike da se to ne bi napomenulo.
Jacaivan ne znam sta su vama rekli za cenu, ali ovo cisto zbog svih koji idu.
Cini mi se da jos dva para pritizu uskoro.
Sve u svemu mi smo zadovoljni, javicu i u cetvrtak vesti i necu vise daviti.
A ako nesto nekom treba neka pise, tu sam u svako doba.



Mnogo mi je drago da vam sve ide kako treba. Hvala na svim ovim informacijama, znaci nama koji se spremamo za odlazak, jos dve nedelje i mi stizemo tamo. Vec sad imam malu tremu.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Azoospermija
9.11.2021 15:21:30   
Bicesuper
Polako bice sve to dobro.
Obavestavajte nas, da se radujemo zajedno.

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Azoospermija
9.11.2021 15:23:58   
JacaIvan
Tako su i nama rekli.tj emre je tako napisao u poruci. 1500 plus 2500.gde ste placali racun? U bolnici ili na klinici kod doktora? Jel ste dobili ikakav papir racun priznanicu?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Azoospermija
9.11.2021 15:25:26   
JacaIvan
Kada ste se dogovorili za fet?  

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Azoospermija
9.11.2021 16:26:39   
Bicesuper
Platili smo danas u ordinaciji, sestra nam je samo na parcetu papira napisala.
Ja sam je pitala za lekove i to, ona nesto natuca pa imali ste aspiraciju, ovo, ono, a to sve ulazi u cenu VTO tj ISCi koja je 2500.
Onda sam ja pitala Sulejmana jer Emre nije bio tu i on je rekao da je to 2500 a lekove sami, i posle mi nesto objasnjavao.
Meni je sve to stvarno bilo trulo, da se natezem, a nazalost nisam imala nikakav mail niti bilo sta, jer je to nam receno kad mo se culi.
Nikakvu priznanicu nikakav racun, nikakav papir. Sad kad razmislim nije to bre normalno, ogromne su t pare.
Ja im sad ne verujem ni za tu cenu koju mi je rekao da ce naplatiti kad dodjem na transfer, moracu da trazim napismeno.
Mislim koliko god da je platicemo, ali nisu to male svote.
Lekove cete platiti minimum 400, jedno ako ne budes krace na stimulaciji.
Nismo precizno dogovarali kada cu na transfer, to avisi od mene, kao naravno i posle kako tece priprema.

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Azoospermija
9.11.2021 16:46:01   
miracleB
E mi smo kada smo isli dogovorili, ako dodjemo tamo onda je 2500e sa terapijom ali mi smo terapiju poceli u Srbiji a tamo dosli npr 6. 7.dan. onda smo tamo uzimali lekovr tj kod njih i kad smo placali isto je sestra rekla 2500 mi smo rekli da smo lekove tu placali i naplatili su nam 2000e. Bas smo vam pisali kod njih je sve tako proizvoljno, ne dobijes nikakav papir, nikakve racune, pa mi ni za embrione nismo dobili neku potvrdu, ali oni prosto tako rade, ne zamaraju se tim papirolosk stvarima i sto se nas tice uvek je sve funkcionisalo. Prvi put kad smp isli platili smo spermogram i pregled  a meni nista nisu naplatili iako sam bila i na pregledu i na konsultaciji sa doktorom. Sad kad smo bili u bolnici smo trazili da platimo zamrzavanje za sledeci godinu rekli su kao ma lagano platicete pred kraj godine za tu godinu. Mislim samo da ste to trebali sa doktorom da mu objasnite da nije takav bio dogovor, ali pretpostavljam da je problem malo u jeziku jer niti sve mozes da kazes sta zelis niti sve razumes bar je tako ood nas slucaj bio za neke stvari ... 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Azoospermija
9.11.2021 17:06:25   
Bicesuper
Pa ja sam htela i rekla mu, ali nije islo, a bilo mi glupo da se natezem. Znam da si rekla da je tao bilo kod vas pa sam i ja probala.
on mi posle nesto objasnjava, kao necete platiti zamrzavanje sada to vas mi castimo i sve tako nesto, ispalo kao da se zalim na novac a ja to najvise mrzim.
Ali 500 evra manje nije mala svota.
Samo da sve bude ok, pa cemo videti...

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Azoospermija
11.11.2021 9:53:17   
Bicesuper
Samo da javim konačan skor- mnogo je bolji nego sto sam očekivala. Od 10 embriona 9 je uspelo, 6 su extra kvaliteta a 3 su dobrog kvaliteta i svi su zaledjeni.Svima za pocetak želim najmanje ovakav uspeh, dobar deo puta je predjen. I iako postoji strah mnogo se lakse diše.Ja sam tu, pišite šta god…Inače sam se otrovala, tako da transfer ne bi mogao biti danas.Ali ću svakako proslaviti…Puno pozdrava i sreće svima

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Azoospermija
11.11.2021 10:20:06   
Hortenzija
Cestitam! Super vesti! Brz oporavak i da se uskoro jqvis sa lepim vestima 😊

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Azoospermija
11.11.2021 10:50:30   
miracleB
Ijaoooo bravoooo!!! Savrsen broj svaka cas_t! Ma ti si svakako imala bolji osecaj za FET pa neka tako i bude! Bravo mnogo mi je drago zbog vas :) 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Azoospermija
11.11.2021 11:38:56   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Samo da javim konačan skor- mnogo je bolji nego sto sam očekivala. Od 10 embriona 9 je uspelo, 6 su extra kvaliteta a 3 su dobrog kvaliteta i svi su zaledjeni.Svima za pocetak želim najmanje ovakav uspeh, dobar deo puta je predjen. I iako postoji strah mnogo se lakse diše.Ja sam tu, pišite šta god…Inače sam se otrovala, tako da transfer ne bi mogao biti danas.Ali ću svakako proslaviti…Puno pozdrava i sreće svima



Divooota, mnogo mi je drago zbog tebe. I treba da proslavis, imas i sta❣

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Azoospermija
11.11.2021 12:53:20   
JacaIvan
Jupiii predivne vesti!!!Kako si se otrovala,jesi bolje?Kad budes dolazila na fet,jel znas imas li neke pripreme,da li ide opet stimulacija?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Azoospermija
12.11.2021 17:16:59   
Bicesuper
Bolje sam hvala na pitanju. Bila sam danas kod dr, on je prezadovoljan, nije ni on očekivao bas ovoliko…Napisao mi je pripreme pred transfer-FET, pije se estrogen od drugog dana ciklusa pa se povećava doza, u nekom momentu se radi UZ i hormoni i onda se uvode vaginalete i dolazi se u Tursku, sve to mogu maltene u Srbiji da odradim.Zaboravila sam da ga pitam samo kad mogu da se vratim fizičkoj aktivnosti? Verovatno kad se izduvam, kad mi prođe sledeći ciklus?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here