|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
2.11.2021 21:48:07   
miracleB
Aha onda on ima Klinefelter sindrom, ali koliko znam i kod tog sindroma i kod y mikrodelecije na azfc regionu je moguce u cak 50% slucajeva da postoje spermatozoidi i u ejakulatu. Videcete kada budete dali tamo uzorak. Mi cemo da radimo PGT testiranje embriona za svaki slucaj kako bi videla cisto da li su embrioni genetski dobri. 

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Azoospermija
2.11.2021 22:18:11   
JacaIvan
Jeste klinfelter ali mozaik.koliko smo skontali to je blazi oblik tog sindroma. Da li PGT oni predlazu ili sami trazite? Znas li koliko kosta?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Azoospermija
3.11.2021 1:54:28   
miracleB


IZVORNA PORUKA: JacaIvan

Jeste klinfelter ali mozaik.koliko smo skontali to je blazi oblik tog sindroma. Da li PGT oni predlazu ili sami trazite? Znas li koliko kosta?



Mi smo sami trazili, jer smo imali vec 3 transfera tj 5 embriona je iskorisceno a nije doslo do uspele trudnoce. Do sad je dr.Emre rekao da mi nismo kandidati za to ali sad smo dogovorili sa ginekologom da ipak pre sledeceg puta uradimo to. Cena je 300$ po embrionu. 

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Azoospermija
3.11.2021 9:01:34   
Bicesuper
Pozdrav devojke i nove i stare.
Najbolje je odmah ovde doci, mi smo izgubili vreme dodsue ne nasom krivicom, dobili smo koronu ali smo ipak na kraju stigli ovde i zasada je sve dobro.
Ja sam i dalje na stimulaciji, izgleda da ce tek u subotu biti aspiracija, a trebalo je u cetvrtak, doktor mi je produzio za svaki slucaj...
Svi ovde dolazimo prvenstveno zbog problema koji imamo, ali ne treba nam fokus biti samo na tome.
Istanbul je caroban grad, pun zivota.
Mi ga stvarno obilazimo uzduz i popreko, krajeve koji nisu samo turisticki, ma svasta nesto. Predjemo peske po 15 hiljada koraka minimum.
Preporuka je da istrazite malo sve pre nego krenete i da svaki dan, svaki drugi dan odete u drugi kraj.
Mi uglavom odemo peske do metro stanice ili pristansta ili koristimo taxi. Taxi je dosta jeftin gotovo neverovatno, kao i vecina stvari.
Ovo sve pisem zbog smestaja. Kod dr se ide mozda 4/5 puta za tih nekih 12,13 dana, dr Emre i ginekolozi su u zgradi UNimed i ona je bas blizu zgrade bolnice (tamo se ide na aspiraciju i microtese i tamo se daje spermogram).
Mi smo se fokusirali da budemo blizu ordinaciji i bolnici i zaista jesmo. Ono sto je problem nije bliyina vec sto je ta kraj Nisantasi mnogo uzbrdo nizbrdo i o tome treba voditi racuna.
Da sad mogu da biram iznova smestaj moj izbor bi bio manje vise slican ali npr nesto u ulici Ihlamurdere cadesi. Ona je bas ziva, u Beskitasu je a ovaj Nisantasi je u Sisliju ali je to sama granica da se ne zbunite. Moze i nesto blizu te ulice ali ponovo vodite racuna za uzbrdo nizbrdo.
Dakle ta ulica je ziva, puno je mladih, ako neko ne voli guzvu nije preporuka, brzo se spusti do pristanista, ali stanica za metro i nije bas blizu. Ni od mene nije blizu za srpske pojmove naravno, za Istanbul je to bas blizu, samo je uzbrdo.
Ako se pak odlucite za centar (mada ne znam sta neko ovde smatra centrom) onda do dr mozete i taxijem, vrlo je povoljan, npr kosta ce vas oko 400 dinara.
Malo sam oduzila, ako vas jos neso interesuje pisite.
Zelim vam svima srecan put i puno srece i uzivaja u ovom carobnom gradu


(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Azoospermija
3.11.2021 17:04:35   
Maya20


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Pozdrav devojke i nove i stare.
Najbolje je odmah ovde doci, mi smo izgubili vreme dodsue ne nasom krivicom, dobili smo koronu ali smo ipak na kraju stigli ovde i zasada je sve dobro.
Ja sam i dalje na stimulaciji, izgleda da ce tek u subotu biti aspiracija, a trebalo je u cetvrtak, doktor mi je produzio za svaki slucaj...
Svi ovde dolazimo prvenstveno zbog problema koji imamo, ali ne treba nam fokus biti samo na tome.
Istanbul je caroban grad, pun zivota.
Mi ga stvarno obilazimo uzduz i popreko, krajeve koji nisu samo turisticki, ma svasta nesto. Predjemo peske po 15 hiljada koraka minimum.
Preporuka je da istrazite malo sve pre nego krenete i da svaki dan, svaki drugi dan odete u drugi kraj.
Mi uglavom odemo peske do metro stanice ili pristansta ili koristimo taxi. Taxi je dosta jeftin gotovo neverovatno, kao i vecina stvari.
Ovo sve pisem zbog smestaja. Kod dr se ide mozda 4/5 puta za tih nekih 12,13 dana, dr Emre i ginekolozi su u zgradi UNimed i ona je bas blizu zgrade bolnice (tamo se ide na aspiraciju i microtese i tamo se daje spermogram).
Mi smo se fokusirali da budemo blizu ordinaciji i bolnici i zaista jesmo. Ono sto je problem nije bliyina vec sto je ta kraj Nisantasi mnogo uzbrdo nizbrdo i o tome treba voditi racuna.
Da sad mogu da biram iznova smestaj moj izbor bi bio manje vise slican ali npr nesto u ulici Ihlamurdere cadesi. Ona je bas ziva, u Beskitasu je a ovaj Nisantasi je u Sisliju ali je to sama granica da se ne zbunite. Moze i nesto blizu te ulice ali ponovo vodite racuna za uzbrdo nizbrdo.
Dakle ta ulica je ziva, puno je mladih, ako neko ne voli guzvu nije preporuka, brzo se spusti do pristanista, ali stanica za metro i nije bas blizu. Ni od mene nije blizu za srpske pojmove naravno, za Istanbul je to bas blizu, samo je uzbrdo.
Ako se pak odlucite za centar (mada ne znam sta neko ovde smatra centrom) onda do dr mozete i taxijem, vrlo je povoljan, npr kosta ce vas oko 400 dinara.
Malo sam oduzila, ako vas jos neso interesuje pisite.
Zelim vam svima srecan put i puno srece i uzivaja u ovom carobnom gradu




Bicesuper,hvala mnogo na korisnim informacijama, zaista mnogo znaci. Javljaj nam se za dalje, puno srece ti zelim🍀

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Azoospermija
4.11.2021 20:47:29   
JacaIvan
Hvala na odgovoru za cenu PGT,mi smo se smestili juce.bili jutros kod dr radili spermogram.sutra idemo da cujemo rezultate,hoce li naci nesto ili ce morati mtese.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Azoospermija
5.11.2021 17:45:10   
Bicesuper
Super.Nadam se da sve teče kako treba.Meni je sutra aspiracija…Ako može neko od devojaka koji je već prošao kroz to da napise par reci.Naime ja sam mnogo naduvena, stomak mi je kao da sam 7 mesec, grudi me razvaljuju.Da li je neko imao slične simptome i ako jeste kad oni prolaze 🤣🤣🤣ovako je bas teško, ostalo lako podnosim, ali ovo…_Znam da su devojke pisale da nisu imale ništa, da se nisu gojile, ali ja bogami jesam itekako…Stvari koje sam donela na mogu da zakopcam…

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Azoospermija
5.11.2021 19:08:45   
miracleB
Normalno je da si naduta jer u stomaku imas mnogo folikula, grudi su ti takodje naduvene od hormona. Posle aspiracije obavezno pij dosta tecnosti i samo proteine jedi! Doktor ce ti vrv posle aspiracije dati infuziju necega sto se zove albumin ako se ne varam i posavetovace te sta i kako dalje. Sve u svemu posle aspiracije je normalno da imas neke bolove, mene su zigali i probadali jajnici i imala sam kao malo isecaj tezine ali vecinom dok hodam kad sam lezala bilo je ok. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Azoospermija
5.11.2021 20:19:28   
Bicesuper
Hvala puno.Znam da je uobicajeno ali bas imam utisak da sam previše naduta… ustanem ujutru naduvena, znaci nije od hrane.Meni je dr Sulejman i on mi je rekao da se ponašam skroz normalno.Ja sam danas u set_nji oset_ila pritisak i vratila sam se kući.Tačno dok šetam osećam kad sedim i ležim ništa.Znaci od sutra samo proteini.Hvala puno puno.Da li se sećaš posle koliko si se vratila u normalu

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Azoospermija
5.11.2021 21:15:30   
miracleB
Znam ali vrv imas dosta folikula i za svaki slucaj se pridrzavaj toga da smanjis rizik od hipera. Ma bukvalno oko 3 dana i budes super... sutra samo opusteno smestice te u sobu mozda i muz bude mogao sa tobom, onda te osvedu u salu dremnes 15ak min i budis se... zelim ti svu srecu i mnogo folikula 😉😉😉... javljaj se i pitaj sta god treba 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Azoospermija
5.11.2021 22:57:00   
Bicesuper
Javljam sutra šta je bilo. Pridržavacu se za svaki slučaj, dosta sam ovde već svega ispobala od hrane 😊Znaci posle aspiracije može da se upadne u hiperstimulaciju?Ja mislila oni sve povade

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Azoospermija
6.11.2021 8:18:50   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Javljam sutra šta je bilo. Pridržavacu se za svaki slučaj, dosta sam ovde već svega ispobala od hrane 😊Znaci posle aspiracije može da se upadne u hiperstimulaciju?Ja mislila oni sve povade


Ma ne zamaraj se s tim... oni prate i reci ce ti sta i kako ... drzimo palceve 🤞🤞🤞

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Azoospermija
6.11.2021 9:34:43   
Bicesuper
Pozdrav.Završila sam… Imala sam 14 jajnih ćelija, toliko je izvadio, kaže bilo je još malih. Nisu mi davali nikakvu infuziju niti lek.Sad sam već kod kuće.Dao mi je šta treba da koristim od terapije, kao da me sprema za transfer, u utorak idem na kontrolu pa ćemo odluciti da li ćemo raditi transfer ili ne. Ako ga radimo to će biti u cetvrtak.Lekovi su progesteron kao vaginalete, estrogen tablete i još nešto ne umem da procitam-corpin ili tako nešto. To krećem od sutra, veceras samo vagi nalete.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Azoospermija
6.11.2021 9:35:35   
Bicesuper
I da, nisam dobila tu infuziju.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Azoospermija
6.11.2021 9:50:43   
miracleB
Pa da, to je lep broj jajnih celija ali nije preveliki pa da ti daju infuziju. Sad sam gledala poruke meni je posle aspiracije napisao da ce doci da mi daju infuziju albumina zbog velikog broja jc. Meni su izvadili 28 od kojih su 22 bile zrele. To cor... ti je coraspin to je kao nas aspirin. Jel se dobro osecas? 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Azoospermija
6.11.2021 10:23:20   
Bicesuper
Osećam se dobro, sedim u stanu, odmaracu danas.Nadam se da je to ipak dovoljan broj, ti si imala duplo više, negde mi se čini da je oko 18 prosek.Mada sve zavisi evo dve žene danas pored mene (ne znam njihovu istoriju) ali sam čula da im dr kaže - jendoj 10, a drugoj 6 jajnih ćelija izvađeno, ali kao bitan je kvalitet, to sam čula u porlazu.Nadam se da će oplodnja uspeti, to je sad sledeći korak… Pa polako…Čitam prethodne postove, dosta zena je bilo i na blažoj stimulaciji, dosta njih je kontrolisalo hormone dok su u procesu, ja ništa od toga. Samo ultrazvuk.Ali dobro je proslo nadam se.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Azoospermija
6.11.2021 10:50:53   
Bicesuper
Zaboravih još da te pitam kad je tebi dr savetovao FET. Odmah posle aspiracije ili je na pregledu kasnije kroz par dana tajo savetovao.Ne znam ko će do utorka čekati da znam da li se oplodilo…

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Azoospermija
6.11.2021 10:51:58   
Bicesuper
Jacaivan kako ste?Kako se snalazite?

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Azoospermija
6.11.2021 10:53:25   
miracleB
Ma to ti je odlican broj... ni ja nisam kontrolisala nista samo ti prate na UZ sve ...tako oni rade! Bez brige...javljaj se kad bude novosti

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Azoospermija
6.11.2021 10:59:12   
miracleB
Meni je on sugerisao FET, ali mi smo hteli da probamo odmah. Samo sto je rekao da onda mozemo samo 1 embrion da vratimo zbog rizika od hiper. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Azoospermija
6.11.2021 11:03:04   
miracleB
A to mi je sve na kontroli rekao neki 4.dan od aspiracije. Inace su nam svaki dan javljali koliko ih je napredovalo u sledeci stadijum osim u nedelju. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Azoospermija
6.11.2021 11:43:25   
Bicesuper
Da, da razumem. Verovatno je tebi tako sugerisano zbog velikog broja jajnih ćelija i hiper stimulacije…Meni je rekao pregledace me i odluciti jer se osećam dosta naduveno, mada mi se čini da mi je već sada lakse.Kao da si mi procitala misli za ovo da li javljaju i kada. Ali nama se zalomio vikend tako da ću imati info verovatno u utorak na kontroli


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Azoospermija
6.11.2021 13:46:01   
Bicesuper
Sad nam je javio dr Emre, od 14 jajnih 12 je zrelo.Mislim da je to dobro…

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Azoospermija
6.11.2021 14:09:21   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Sad nam je javio dr Emre, od 14 jajnih 12 je zrelo.Mislim da je to dobro…



Jaoooo vrhhhh!!! Kako ne ODLICNO JE

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Azoospermija
6.11.2021 14:57:03   
Bicesuper
Sad čekamo ❤️Nadam se da će se dovoljan broj oploditi i razviti.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Pitali smo doktor-ginekologa: Utvrđivanje ...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here