|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
5.3.2022 10:28:54   
Marinkovicm
Kako da dodjemo do tog  decka koji prevodi?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Azoospermija
5.3.2022 11:28:30   
Bicesuper
Ja sam uzela njegov broj telefona, pitala sam ga da li mogu da ga dam nekoj devojci, on je rekao slobodno.
Mislim da on govori makednoski ali se mozes sporazumeti, ja sam pricala sa njim.
Sigurno je komotnije, jer u bolnici ali bukvalno veze nemaju engleski, cak i oni koji navodno znaju veze nemaju.
Ja sam imala problem sa stomakom i nisam ni rukama ni nogama mogla da objasnim sestri o cemu se radi.
Na kraju je on preveo.
Mogu ti kasnije poslati njegov broj kao privatnu poruku ne bih bas da ostavljam ovako dostupan mozda nije u redu.
I da, to se sigurno placa, to je njemu posao, on saradjuje sa brdo klinika i doktora.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Azoospermija
5.3.2022 12:10:43   
miracleB
Dobro sve u svemu bitno je da je sve uspesno odradjeno, sad drzimo palceve za najbolje moguce vesti 🥰Ja sam isla i kod endokrinologa, i kod imunologa i kod hematologa upravo hematolog mi je i dala da primim infuzije gvozdja iako ja nikada nisam imala problem sa anemijom i sigurna sam da bi do transfera podigla feritin uz pomoc tableta. Svakako da sam znala kakve ce nuspojave ova infuzija da ima mislim da mi ne bi palo na pamet da je primim...ali ja kao da slusam lekara i eto ... zapravo posle sam tek cula da su veoma ceste alergijske reakcije sto mi unapred nisu ni rekli

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Azoospermija
5.3.2022 12:50:16   
Marinkovicm
Mi smo danas bili u bolnici da muz da spermorgam. Niko ne razume ni rec gledaju nas sa cudjenjem jedva smo se sporazumeli stvarno bi nam znacio neko ko prevodi

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Azoospermija
5.3.2022 16:28:11   
Esma88
Pozdrav dragiMi smo na pocetku tj.kraju🙃😳Muz ima 41 godinuJesenas je imao upalu testisa. Drugi nema nespusten je.Spermogram pokazao azospermiju. Ima prosirenu veni na testisu. Predlazu mu biopsiju testisa. Dali su mu da uradi kariotip i mikrodeliciju y hromozoma.Ima li neko da prelozi nekog dobrog urologa kod nas? Na Vma recimo? Hvala 

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Azoospermija
5.3.2022 17:04:01   
Bicesuper
Je l samoinicijativno ideš kod svih tih specijalista?Ne znam da se taj feritin uospte i meri pred transfer?Verovatno ti imaš neku drugačiju ili temeljnijuu pripremu kroz koju prolazis?Polako, verovatno ćeš već u sledećem ciklusu da dođeš. Bolje da se sačeka.Inače je nestašica estrofema u Turskoj. Danas našla samo jednu kutiju i jednoj apoteci a obišla sam sto.Marinkovicm ako ostajes ne bi bilo lose da baciš pogled od ponedeljka trebalo bi da stigne tako su mi na jednom mestu rekli. A na drugima da je “out of stock”Šaljem ti veceras kontakt dečka sto prevodi.Možda vam za sada i nije neophodan. Imaćete sad samo microtese.Kad je zakazana? Šta je pokazao spermogram?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Azoospermija
5.3.2022 17:12:47   
Marinkovicm
Trebala je da bude 10.03 medjutim suprugu je iskrslo nesto na poslu i moramo se sutra vratiti, tako da je odradio danas spermogram a mikrotese cemo za sledeci dolazak.. jutros je uradio spermogram medjutim doktor nam jos nista nije javio za rezultate.. koliko se to ceka ? U beogradu to bude odmah

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Azoospermija
5.3.2022 18:46:27   
miracleB
Ma ne idem samoinicijativno nego me tako salju, jedni drugima... nisam od samog pocetka isla kod svih, nego vremenom dok smostigli do 3. Pokusaja samo se dodaju lekari i terapije... 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Azoospermija
5.3.2022 18:50:43   
miracleB
Zavisi u koliko sati ste radili ali u principu koliko se secam bude isti dan. Mozda najbolje da posaljes poruku dr Emreu da pitas kad da ocekujete rezultat 

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Azoospermija
5.3.2022 20:06:38   
Bicesuper
Rezultati su isti dan nama bili.
Mozda jer je subota pa zato kasni ali jeste bolje da se javis dr, moguce je da cete tek u ponedeljak dobiti rezultate jer oni sutra ne rade.
E bas steta sto ste odlozili, mislim doci cete ponovo, nece doktori nigde pobeci.
Ali kontam da hocete da znate na cemu ste.
Miracleb razumem, jasno mi je da posle neuspesnih transfera sve vise se kontrola radi, da se vidi da li nesto ne stima. Ne znam sad koliko je sve to bitno za uspesan transfer ali bolje sve prekontrolisati.



(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Azoospermija
6.3.2022 8:29:05   
Marinkovicm
Pitali smo odmah dr Emrea kada da ocekujemo rezultat on je rekao da ce poslati njemu pa ce nas obavestiti i jos uvek se nije javio nesto nam bezveze da ga sad opet cimamo rekao je da ce javiti i sigurno hoce.. nesto i ne verujemo da ce se nesto pronaci radjena je i punkcija i nekoliko sprermograma u beogradu i nista sve nule.. protom mu je i ta varikocela velika a kazu da toplota loka se stvara zbog nje ubija spermatozoide pa nesto se i ne nadamo previse.. dr Emre kaze da ona ne smeta za mikro tese ali iskreno mi smo malo zbunjeni ako ona zagreva testise i samim tim toplota ubija spermatozoide mozda je bolje da se ona prvo resi pa da onda odemo na mikro tese mada on sigurno bolje zna samo je malo zbunjujuce

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Azoospermija
6.3.2022 17:27:57   
Bicesuper
Mnogima je bilo više puta nula pa su u Turskoj našli nešto.Mada je svakako microtese najbolja opcija, tu će se naci ako postoji i nađe se veća količina pa je veći izbor kvalitetnijih.Ja ne znam ništa vezano za variocelu, ja sam mislila da ona samo sprečava da oni izađu i izaziva opstruktivnu azospermiju, tj da njih ima ali ne mogu napolje.Izgleda da to kod vas nije bas slučaj jer bi njenom operacijom on imao sve kako treba.Sigurno da doktori znaju najbolje.Ja razumem da te malo to buni, i ja sam takva ista, važna je ovo stvar i onda razmišljamo da sve preduzmemo sto se može.Dobićete rezultate sutra, verovatno su stigli juče kasnije.Kad se vracate nazad, kako ste se organizovali za karte? Za prevoz? Posto ste verujem kupili drugi termin

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Azoospermija
6.3.2022 19:16:22   
Marinkovicm
Kolima smo ipak, evo bas smo na granici.. dr Emre se jos uvek ne javlja nadamo se da cemo sutra dobiti odgovor.. za slucaj da je nesto pronadjeno da li oni to zamrzavaju ili kako to ide posto mi vise nismo u Turskoj?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Azoospermija
6.3.2022 21:32:21   
Bicesuper
E i mi smo kolima. Već se priblizavamo Bg.Nije strašan put, nama skroz ok protekao.Zamrzavaju naravno.Moj muz je dao dva puta i zamrzli su. Za svaki slučaj.A onda je na dan moje aspiracije dao ponovo da budu svezi.Tako da nemate brige, ako se nađe bilo koji pokretan i valjan oni će ga sacuvati

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Azoospermija
7.3.2022 9:20:30   
lesli
Bicesuper, drzimo palceve! user posted image

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Azoospermija
7.3.2022 11:26:00   
Marinkovicm
Stigli su rezultati naravno opet 0. Ocekivali smo negde ali opet zaista smo se raczocarali

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Azoospermija
7.3.2022 11:46:34   
Marinkovicm
Bicesuper, vama zelim svu srecu i da uspete🙏 kao i svima naravno

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Azoospermija
7.3.2022 16:16:57   
Bicesuper
Ništa to ne mora da znaci.Najbolja opcija je microtese.Zelim vam svu sreću.Nadam se da ćete sto pre otići na intervenciju

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Azoospermija
7.3.2022 16:17:39   
Bicesuper
Hvala Lesli.Pišem ti kasnije da se dogovrimo za estrofem.Samo sam jednu kutiju našla da kupim.Spasavas me

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Azoospermija
7.3.2022 21:13:25   
Bicesuper
E devojke kad da uradim prvi put betu?Posle koliko ste vi radili?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Azoospermija
8.3.2022 10:52:25   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

E devojke kad da uradim prvi put betu?Posle koliko ste vi radili?



Pa betu najbolje za 10 dana od transfera, tako ti je vrv i doktor rekao. Ja sam uvek tako radila s tim da sam poslednji put dan ranije uradila kucni test jer sam bila bas nestrpljiva Ima zena koje koriste test vec od 7.dana posle transfera ali kao sto i sama znas to ne mora biti sigurno jer je bas rano pa moze da ne pokaze tacan rezultat

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Azoospermija
8.3.2022 19:43:50   
Bicesuper
Pa tako cu ja onda, tek sledece nedelje.
Inace sam po prirodi nestrpljiva ali sad nisam ne znam kako.
Vise je moj muz nestrljiv.
Javljam kad stignu rezultati

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Azoospermija
12.3.2022 1:28:26   
SidartaH
Pozdrav za sve

Posle skoro godinu dana borbe sa azoospermijom (od pocetka povisen kortizol, testosteron, a sada i prolaktin) kod dr u Beogradu sam dobio savet da odradim kariotop i ispitivanje delecije y hromozoma.Tek sad vidim, posle malo informisanja, koliko je to bitno i da sve ne terapije i lekovi nemaju efekta ako postoji problem sa y hromozom. Dakle, ispituju se eventualna ostecenja na tri dela y hromozoma (a,b,c). Ako postoji ostecenje na prva dva, onda je lose. Ako je ostecenje na c onda se spermatozoidi mogu mozda naci biopsijom ili micro tese metodom. Takodje, kombinacija ostecenja bc niie dobra ali i tada je moguce. Bukvalno, dr mi je rekla, ali je nalaz los, dzabe sva terapija. Sto je i logicno jer je dnk problem onda. Tako da, svako ko ima problem sa azoospermijom, prvo odraditi ovo ispitivanje. Ja radim za nekih mesec dana, nervoza je tu ali i neko cudno olaksanje da cemo makar znati kakva je realna situacija.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Azoospermija
13.3.2022 10:00:34   
Bicesuper
To je vrlo bitno i svi sa foruma su to radili.
DR iz Turske prvo to traze, ovi nasi, da se ne izjasnjavam, jer smo mi odmah stupili u kontakt sa Istanbulom.
nije problem svaki hromozom vec samo neke kombinacije.
Zelim ti srecu.
I rezultati se malo duze cekaju, bar je nama tako bilo, nije dan za dan, cisto da znas zbog vremena

(odgovor članu SidartaH)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Azoospermija
13.3.2022 21:09:50   
Bicesuper
Uradila sam dans betu, tacno je 10/ti dan i rezultat je 286.
To je za ovaj sad period valjda dobro.
Ne znam da li i kada da ponovim i posle koliko da idem na UZ.
Pisacu dr sutra da se konsultujem, ali racunam za neke dve nedelje mogu na UZ

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here