|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
20.2.2022 17:41:02   
Bicesuper
Ota Jinemed.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Azoospermija
20.2.2022 22:29:25   
JacaIvan
Cao Marinkovicm..Mi smo u guzvi nesto ovih dana,nismo u prilici da pisemo na forumu..Napisacu ti br.mog muza,on je radio mikrotesu..Zovi ga sta god ti treba da pitas,on ce ti objasniti bolje0638636402Ivan

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Azoospermija
21.2.2022 10:17:38   
Marinkovicm
Imate li neki hotel blizu bolnice da mi preporucite, neko ko je vec bio, a da je zadovoljan smestajem

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Azoospermija
21.2.2022 10:31:38   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Miracleb, da li znas da li se preporucuje odredjena ishrana, kao ono posle aspiracije, da se bazira na proteinima, da se smanje ugljeni hidrati?



Ja sam u ova uspesna pokusaja vodila racuna o ishrani, ali ne mogu da garantujem da to a veze. Po meni je svakako bolje sto kvalitetnije da se hranis,bez industrijskih proizvoda i bez secera, ali opet ne mogu da kazem da je to neka garancija. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Azoospermija
22.2.2022 22:28:54   
Bicesuper
Hvala puno.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Azoospermija
23.2.2022 13:40:52   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Hvala puno.



Nema na cemu... kako ide tvoja priprema, kad ides na Uz i proveru hormona? I kad planirate put?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Azoospermija
23.2.2022 18:31:42   
Bicesuper
Od juče sam na tri estrofema i u petak to je 12 dan lekova a 13 ciklusa idem da merim hormone - progesteron i tsh i endometrijum i popodne u petak krećemo.Od subote krećem progesteron vaginalno.Sledeći cetvrtak bi trebalo da je transfer.Videću sa njim da me i on pogleda na ultrazvuku u ponedeljak.Nadam se da ću biti spremna. Vidim da neke devojke imaju jaču terapiju pa nekima se malo odlaze transfer. Tako da verujem da oni vode računa da je sve kako treba.Vi? Jesi dobila?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Azoospermija
23.2.2022 18:34:12   
Bicesuper
Jedino sto sam pomislila kao šta ako mi kaže kad uradim ultrazvuk da nije dobro i da pomerimo 🤣🤣🤣a mi sve rezervisali. Ali ne verujem da je to verovatno nego mi bilo smesno… Svakako je ovo plan i po njemu. Sad samo da sve bude ok.Ima li nekih kao parametara za taj endometrijum? Kao koliko ml bi trebalo da bude?Ili za progesteron?Nadam se da ćete i vi uskoro

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Azoospermija
23.2.2022 18:49:46   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Jedino sto sam pomislila kao šta ako mi kaže kad uradim ultrazvuk da nije dobro i da pomerimo 🤣🤣🤣a mi sve rezervisali. Ali ne verujem da je to verovatno nego mi bilo smesno… Svakako je ovo plan i po njemu. Sad samo da sve bude ok.Ima li nekih kao parametara za taj endometrijum? Kao koliko ml bi trebalo da bude?Ili za progesteron?Nadam se da ćete i vi uskoro



Ma to ti je uvel neizvesno ali ne razmisljaj o tome...prosto samo ces da se nerviras a bice kako bude... ali da znas uvek je tako neizvesno 😂 bice to sve super!Meni je uvek trazio e2 i progesteron, progesteron je idealno da bude manji od 1.2 a e2 da bude veci od 150. A debljina endometrijuma ako se ne varam vise od 8mm...Ja cekam ciklus pa cemo videti prema tome kad cemo ici... 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Azoospermija
23.2.2022 18:57:55   
Bicesuper
Znam da jeste neizvesno zato mi i smesno….A šta je E2?Uradiću i to iako mi nije rekao.Tsh sam proverila pre 7 dana za svaki slučaj ( i dobar je). Sama sam smanjila terapiju jer mi je prejaka od onda kad mi je skočio… brzo se stabilizovao i malo sam smanjila i i dalje je odličan.Znaci čekaš ciklus?


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Azoospermija
23.2.2022 19:03:09   
miracleB
Pa estradiol...ma ne moras raditi ako ti nije trazio, meni jeste pa sam ga vadila. Super za TSH!

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Azoospermija
25.2.2022 12:11:20   
Bicesuper
Uradila ultarzvuk - endometrijum je 7,8.
Dr ovde kaze da je dobar, dobrog izgleda i da su jajnici super morala je da slika desni, tu je ovulacija... kaze plodna sam user posted image user posted image
Cekam rezulate hormona, nadam se da ce biti prihvatljivi.
I nadam se da nece biti problem sto je endometrijum manji od 8 mm, maada vidim ne preporucuje se da je tanji od 8 mm.
Ali bitan je izgled tako da cu videti da me dr pogleda i tamo?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Azoospermija
25.2.2022 12:21:09   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Uradila ultarzvuk - endometrijum je 7,8.
Dr ovde kaze da je dobar, dobrog izgleda i da su jajnici super morala je da slika desni, tu je ovulacija... kaze plodna sam user posted image user posted image
Cekam rezulate hormona, nadam se da ce biti prihvatljivi.
I nadam se da nece biti problem sto je endometrijum manji od 8 mm, maada vidim ne preporucuje se da je tanji od 8 mm.
Ali bitan je izgled tako da cu videti da me dr pogleda i tamo?



Bitno je za transfer da bude deblji od 8 tako da imas vremena do tad ce se on jos zadebljati, i bitno je da je troslojan sto tebi jeste cim kazu dobrog izgleda.  

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Azoospermija
25.2.2022 12:25:02   
Bicesuper
I ja tako mislim.
Ne znam bas koliki je ova dr strucnjak za to, ali je delovala zadovoljno...
Bice sve dobro verujem.
I vi cete uskoro

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Azoospermija
25.2.2022 15:07:46   
Bicesuper
Stigli i hormoniIpak sam uradila i E2.On je 236Progesteron 0,21A tsh je 2,3 iako je pre 10 dana bio 1,1.Neverovatno kako uvek pred put skoči.Dr je zadovoljan.I prošli put je rekao da je to skocilo pd stresa.Mada se ja osećam bas opušteno verovatno ipak sve to ima uticaja.Ako nekom nešto treba iz Istanbula nek javi…Pozdrav i srecno

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Azoospermija
25.2.2022 16:02:51   
miracleB
Odlicno! Samo napred i javljaj se sa lepim vestima

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Azoospermija
4.3.2022 15:49:16   
Bicesuper
Ćao devojke.Imam jedno pitanje - da li ima da se kod nas kupi progestan?Naime dr je rekao da ga koristim a verovatno tako i svima vama, bas dugo 3puta3 tablete vaginalno.Sad sam kucala na google da vidim i nešto ne mogu da nađem da li ima a ni cenu.Pa rek’o da kupim ovde


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Azoospermija
4.3.2022 17:32:24   
miracleB
Progestan njihov je isto sto i utrogestan kod nas. Imas ga u svakoj apoteci a koliko znam mozes i od svog ginekologa da ga dobijes na recept i onda ga ni ne placas ili ga placas nesto sitno.tako da nemas brige

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Azoospermija
4.3.2022 17:48:28   
Bicesuper
Hvala puno, tako sam i videla, ali kad googlam odavde dosta manje stvari izbacuje.
Vidim da ima od 1 proiyvodjaca.
Nisam znala da moze na recept, vidim da je cena nekih 700 din sto i nije bas malo buduci da treba 9 kutija mesecno/
Kako si ti?
A estrofem, moze li on na recept

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Azoospermija
4.3.2022 18:27:28   
lesli
Estrofem nije registrovan kod nas. Citaj, kupuje se na crno ili iz inostranstva se nabavlja. Samim tim ni ne moze na recept… javi kad bude trebalo da ti dostavim ono sto je meni ostalo 😊
Utrogestan moze na recept, meni je davala dr sa izvestajem za pripremu za transfer. Mada sam cula da neki dr daju tek od pozitivne bete 🙄
Je li bio tranfer? 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Azoospermija
4.3.2022 18:44:44   
miracleB


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Hvala puno, tako sam i videla, ali kad googlam odavde dosta manje stvari izbacuje.
Vidim da ima od 1 proiyvodjaca.
Nisam znala da moze na recept, vidim da je cena nekih 700 din sto i nije bas malo buduci da treba 9 kutija mesecno/
Kako si ti?
A estrofem, moze li on na recept


Estrofem sam ja nalazila u kamilici i u laurus apoteci verovatno ima u jos nekim ali to ne mozes na recept tako da ako hoces njega kupi tu vise komada da imas. Nama su nazalost odlozili transfer iako se ja uveliko spremam ali ovde su mi dali neku infuziju gvozdja od koje sam dobila alergiju i onda su morali da nam odloze ... 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Azoospermija
4.3.2022 22:48:50   
Bicesuper
Hvala puno, javljam se kad stignem pa da se dogovrimo.
Jeste bio, sad u cetvrtak.
U poneeljak sam isla da me dr pogleda i u cetvrtak radili transfer.
u nedelju se vracamo. Vratila sam 1 embrion :)
Milsim da sam jedina od svih zena koja nije vratila 2.
Inace sam u bolnici upoznala jednu makedonku i sa njom je bio decko koji prevodi sa turskog na sve nase jezike i dao mi je kontakt tako da ako nekom treba, ako ce se tako osecati sigurnije neka javi.
Inace on saradjuje sa klinikom dr Emrea i ostala 3 lekara.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Azoospermija
4.3.2022 22:50:12   
Bicesuper
Jao svasta, pa jesi li dobro?
Ti si pocela sa pripremom, predpostavljam da je ciklus krenuo?
Zasto si prmala to gvozdje?
Mislim polako, ici cete sledci mesec, nije nista strasno nadam se

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Azoospermija
5.3.2022 9:23:02   
miracleB
E pa super, jel sve dobro proslo...? Jel si pitala sta je bilo sa preostalim embrionima, tj jel se opet zalede ili ne?Ja mislim da si donela pravu odluku, uopste nije bitno kako svi odlucuju nego kako vi zelite!Ja sam okej sada, infuzije su mi dale doktorke tj hematolog jer mi je bio nizak feritin, iako mi je hemoglobin normalan. Ocigledno da nisam trebala to da primam ali sad sta je tu je, moj doktor iz Turske je rekao da ne bi sad da radimo transfer e sad da li zbog alergije ili zbog svega toga sto sam primila da bi se to stanje saniralo nisam sigurna. Sve u svemu to je to

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Azoospermija
5.3.2022 9:46:07   
Bicesuper
Nazalost ostala dva su unistena.
Dr mi je rekao kad sam bila na pregledu da ce ostale mozda ponovo zalediti i to me bas iznenadilo, kao ako su dobri moze to.
Medjutim kad sam dosla na transfer on je odabrao 2, kontam da taj 3 nije bio nesto vau i ja sam mu rekla da ipak zelim 1.
Kasnije kad je sisao da nas vidi mi je rekao da je taj drugi unisten jer ne preferiraju ponovno zaledjivanje a ja imam jos dovoljan broj embriona.
Tako da ipak to moze da bude opcija i to mi je drago.
Mada oni sami odluce da li ce to raditi ili ne. Verujem da u mom slucaju nije bilo potrebe za tim.
Sve je proslo manje vise ok. Ja sa imala malo stomacnih problema pa je bila komedija, ali ipak smo uspeli da sve zavrsimo.
Mozda je bolje da ti se organizam oporavi. A jesi ti isla kod hematologa ybog priprema a transfer?

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here