|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
14.3.2013 21:33:14   
degu
Verujem ja u tebe user posted image ima ekspresno sve da rešite user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Azoospermija
22.3.2013 20:07:34   
vesnam
Pošto ja nisam mogla da se strpim i sačekam da se smisle ovi da mi zakažu termin kod endokrinologa, krenem ja lepo u akciju. Poslala sam mail u kliniku Bahceci u Sarajevu i sledi odgovor :Postovani,

Postoji samo jedna skupina pacijenata koja ima mogucnost za lijecenje
problema sa spermom. To su pacijenti koji imaju FSH i LH hormon
manji nego sto je normalno (manje od 1). Za tu skupinu moguce je osigurati
poboljsanje, ubrizgavanjem lijekova. Za ostale skupine pacijenata, ne
postoji ucinkovit nacin lijecenja.

Urolog dr. Emre Bakircioglu kaze da je u vasoj situaciji moguce pronaci
spermu microTESE metodom.

Dr. Emre Bakircioglu planira da bude u Sarajevu u aprilu da bi
pregledao pacijente i nakon toga obavio micro-TESE, TESA, MESA operacije.

Prije nego sto urolog dodje trebali bi ste doci na konsultacije s dr.
Enver Kurt. On ce vam objasniti sve detalje.

Ukoliko treba uraditi cijene su;
Micro-TESE je 2.500,00 KM.
TESA / MESA je 1.500,00 KM.


I zakazala sam Spebo za 30 april, pa šta bude. Ako ne može u Leskovcu ništa da se uradi palimo u Sarajevo, nije preko sveta user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Azoospermija
22.3.2013 22:28:32   
Meisje
Samo napred ima da stvore par komada kako znaju i umeju,srecnouser posted image user posted image
Drzim fige da Spebo nadje resenje da ne moras da putujes...

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Azoospermija
31.3.2013 12:32:52   
vesnam
Radili punkciju, nema ništa ni u levom ni u desnom, doktor nas uputio na biopsiju, s' tim što je preporučio Bahceci, jer oni rade micro tesu, da bi što manje oštetili testise. Eto, još to pa da vidimo šta će biti

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Azoospermija
10.5.2013 10:08:33   
sandrahuber
Pozdrav!

Vesnam ,zelim ti svu srecu i samo pozitivno.Moj muz i ja imamo istih problma.U mog muza je azzo,3 puta je radio Spermiogram ali 0 spermija,sad je radio prije 2 dana ali rezultat opet 0,Iduci tjedan smo naruceni za Biopsiju u Vinogradskoj.Urolog nam je rekao ako bude u testisima zivih moguca je oplodnja,a ako ne onda znam i sama sta me ceka :-( .U moh muza je Hormon i ostali nalazi sve ok,a razlog zbog kojeg nemogu da izidju zivi spermici,jest taj sto je imao jake upale mokracnih kanala u bubrega,pa mu je taj kanal kroz koji izlazi spermija,ostecen i u njemu uginu spermici.Et sta da vam kazem uzasno ,uzasno smo zabrinuti zbog ovoga.

Veliki pozdrav!

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Azoospermija
10.5.2013 16:21:55   
17 joka
Vesnam mila,verujem da ce biti uspesna biopsijauser posted image svim srcem za vas

nikom ne bih pozelela ovo sto mi prolazimo

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu sandrahuber)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Azoospermija
13.5.2013 20:14:15   
vesnam
Hvala Sandrahuber, nadam se da ćemo svi da izaći iz ove borbe sa bar po jednom bebicom user posted image

Jole, kako vi napredujete?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Azoospermija
13.5.2013 20:50:25   
17 joka
mi mi trebamo na FET kad budemo sakupili sve analize, kad ja malo dovedem kg. u red i skupimo dovoljno para

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Azoospermija
18.5.2013 11:33:40   
mala zeka
Hej zenske evo i mene posle 1000 godina!Opet smo krenuli u akciju i uradili spermogram-naravno 00000!
Hormoni kazu ovako:
FSH 8.9 (0.7-11.1)
LH 2.3 (0.8-7.6)
Prolaktin 80 (53-360)
Testosteron 8.36 (5.54-25.20)
Inhibin B 76.7 (50-250)
E sada cekamo nalaz kariotipa pa da vidimo i to!
E sada sto se tice hormona ovde je sve ok po meni,ali malih cudaka nema nigde?!I sta sada da mislim?

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Azoospermija
18.5.2013 16:01:20   
vesnam
Zeko, znaš da nema pravila sa ovim našim problemom. Baš sam čitala pre par dana da su mužu jedne članice Rode i pored FHSa 60 našli plivače i sad nosi sina. A ima ih gomila gde je sve dobro i ništa se ne nalazi. Ja jedino mogu da vam poželim puno puno sreće, da genetika bude ok i da što pre dođete do bebe user posted image

< Poruku je uredio vesnam -- 18.5.2013 16:02:14 >

(odgovor članu mala zeka)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Azoospermija
18.5.2013 22:31:38   
17 joka
Zeko, srecnouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Azoospermija
22.5.2013 8:15:40   
sandrahuber
jutric

i evo me biospija je uradnea,ali nazalost nema zivih,ni za potpomognutu,Uzasno se osjecamo jel zna netko neko rijesenje dalje,nekog doktora,urologa travara.Upomoc !user posted image user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Azoospermija
22.5.2013 9:43:02   
mala zeka
Zdravo Sandra!Mozes li da mi napises kakvi su vam hormoni i sta su vam nasli na biopsiji?Koliko sam shvatila vama su nasli ali nepokretne???Imam ja dosta nekih lekova koje sam nabavila za muza pa mozda da probate,ali je bitno kakvi su hormoni?
Vesna znam da je kod ovog naseg problema sve pitanje lutrije i da nema pravila.Da li ste vi odlucili sta dalje?Gde ste radili punkciju?

(odgovor članu sandrahuber)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Azoospermija
23.5.2013 12:05:31   
sandrahuber
evo me ...

FSH 1,94
LH 2,44
PROLAKTIN 109,00
OStali brisevi i nalazi svi ok
1. Spermiogram 1 pokretni
2.Spermiogram 0
3. Spermiogram 0
Prosle godine je radio biospiju u Mostaru i rekli su da ima svakakvih vrst i oblika spermica i da su neki u fazi razvijanja.A prosli tjedan smo radili u Zgarebu Spermiogram 0, biospija O,rekli su da nema ni pokretnih nizivih ni mrtvih apsolutno nikakvih nazalost.Reklu su nam to je to :-(

(odgovor članu mala zeka)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Azoospermija
23.5.2013 22:41:44   
vesnam
IZVORNA PORUKA: sandrahuber

evo me ...

FSH 1,94
LH 2,44
PROLAKTIN 109,00
OStali brisevi i nalazi svi ok
1. Spermiogram 1 pokretni
2.Spermiogram 0
3. Spermiogram 0
Prosle godine je radio biospiju u Mostaru i rekli su da ima svakakvih vrst i oblika spermica i da su neki u fazi razvijanja.A prosli tjedan smo radili u Zgarebu Spermiogram 0, biospija O,rekli su da nema ni pokretnih nizivih ni mrtvih apsolutno nikakvih nazalost.Reklu su nam to je to :-(




Nije da ti sad dajem lažnu nadu, ali po ovim nalazima, tm je FSH nizak, a on može da se podigne lekovima, tipa klomifen ili nešto slično. Bar po onom što sam čitala po ostalim forumima moguće je da se stanje popravi. Pokušajte sa travama tipa piskavica i crveni zdravac, to pomaže ili neki lek kao što je Proxeed. U svakom slučaju najbolje je da lekar da konačnu terapiju, moguće da će probati klomifenom ili menopurom da pokrene proizvodnju, pošto se taj jedan pojavio, verovatno će se pojaviti još koji. Nađite nekog dobrog endokrinologa i biće to ok. Imaš ovde na temi moj post, odgovor od doktora iz Sarajeva i upravo tu navodi da ima pomoći. Jeste li radili inhibin B?

< Poruku je uredio vesnam -- 23.5.2013 22:42:42 >

(odgovor članu sandrahuber)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Azoospermija
24.5.2013 10:20:42   
sandrahuber
Hvala Vesnam

Najmi je gore sto su rekli nema nikakve nade ni nista,nisu ni pokusali nekim lijekovima ,ali taj nalaz koliko ja znam nije raden.Samo su nam rekli jedino vam preostje donator sperme ili usvajanje.user posted image .
STa ima kod vas novog,jeste li vi pokusali neke trave,lijekove i slicno .

(odgovor članu vesnam)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Azoospermija
24.5.2013 10:27:41   
17 joka
Sandra, ne nerviraj se samo nemoj gubiti vreme
mi smo imali 0 pa retke mrtve , pa opet 0
sad znam da ima pomoci,pisacu u ponedeljak izvestaj sa klinike
evo samo da vidis rezultate MM

FSH 28.98
LH 18.6
tESTOSTERON 7.6


HTEDOH RECI UVEK IMA NAFDE TRAZITE PRIVATNO, NAS SU DRZAVNO MALTRETIRALI IZGUBILI SMO GODINE



< Poruku je uredio 17 joka -- 24.5.2013 10:31:23 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu sandrahuber)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Azoospermija
24.5.2013 11:20:28   
sandrahuber
Hvala Joka

negubim nadu ni vjeru,nekako imaam u podsvjesti da ce to uspjeti,sad si mi i ti dala nadu,jos vise,samo sto mog muza to vise izgrize i vidim koliko pati,ali imam ja njega a i on mene.Molim te napisi mi onda sve,gdje ste sve sili i kako .Hvala puno

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Azoospermija
26.5.2013 21:16:20   
17 joka
hocu naravno sutra kad se vratim ili u utorak obavezno

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu sandrahuber)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Azoospermija
28.5.2013 9:44:19   
mala zeka
Sandra nebih da te demotivisem ali meni iskreno sve zvuci jako povrsno sto je uradjeno tvom muzu.Ipak je trebala da postiji neka hormonska terapija pre druge biopsije!Ako su vec pronasli plivace bez obzira sto su nerazvijeni trebali su da mu ukljuce neku terapiju da poguraju taj razvoj i trebali su malo bolje da vam prouce hormone i da dodju do zakljucka zasto se to desava?!Vama testosteron nisu ni radili?On je jako bitan u svemu tome!Mislim da ta druga biopsija koja je radjena bez ikakve terapije pre intervencije je nesto strasno!Morate podhitno da nadjete nekog urologa i endokrinologa da vam lepo odradi sva ispitivanja i da se pokusa sa terapijama.Ako je tu nekada bilo plivaca (bez obzira sto su narazvijeni) bice ih opet,ali im se mora pomoci adekvatnim terapijama da sazrevaju.Za sve pomoci oko analiza i doktora tu smo mi da ti pomognemo,slobodno nas pitaj!

(odgovor članu sandrahuber)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Azoospermija
28.5.2013 9:47:27   
mala zeka
Joko kako vi napredujete,sta radite?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Azoospermija
28.5.2013 11:53:25   
sandrahuber
Hvala Zeka na odgovru.
Ja stavrno neznam kud bi isla ,prva BIopsija je radena u Mostaru a posto u Bih nema potpomognute u bolnica tako ih nisu zamrznuli sto je plivaca bilo.Spermogrami su radeni u Spliti u boliklinici CITO, kao sto rekoh prvi spermiogram je dao rezultat 1 pokretni,druga 2 su dali 0.POsto nismo bili u financijski mogucnostima da radimo oplodnju u Splitu,jer mi nezivimo u Hrvastkoj a ta je klinika privatna tako nismo mogli tu da radimo potpomognutu oplodnju.Onda samo saznali da se u Hrvatskoj radi oplodnja besplatno tko ima zdravstevno,onda smo otisli tamo i sve sredili.Bili smo kod Urologa koji je pregledao sve papire od muza.i rekoa da radi Spermiogram koji je bio 0,onda su nas za Biopsiju narucili i naravno i ona nula.Meni je to sve malo cudno iskreno,jer je ih znaci bilo svakavih oblika i neki su bili u fazi razvoja kad smo bili u Mostaru a sad sad nista sve mi je to ...ma neznam ni kako da objasnim CUDNO.Samo su nam rekli to je to jedina opcija je donator sperme ili usvajanje.Imam ja hrpu papira od muza.ALi nitko nije rekao da se pokusa ni na koji nacin lijeciti bar pokusaj nitko nista ,jednostavno su svi kako mi se cini digli ruke od toga svega.Nitko nije nijedan doktor kod kojeg smo bili nista propisao.A bili smo i na poliklinici H u MOstaru kod urolga on mu je dao smao da trosi Viotamin C i to je to.A ostale nalaze sto imam mogu Vam sve da napisem ,to cu obaviti uskoro.

(odgovor članu mala zeka)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Azoospermija
28.5.2013 22:12:02   
17 joka
sto se tice MM tu je kraj mi idemo na donora

slazem se sa Zekom da treba uraditi celu hormonsku sliku, nadjite dobrog DR nek da terapiju par meseci i bice plivaca par za metodi ICSI

navijam da uspete

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu sandrahuber)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Azoospermija
28.5.2013 22:35:20   
sandrahuber
Hvala Joka,i mi se nadamo samo da mi je naci negdje dobrog dok a neznam gdje?
Vi ste se odlicila za donora??Zelim Vam sve najbolje, od srci da sve uspije.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Azoospermija
28.5.2013 22:50:07   
17 joka
mi smo vec radili jednu prosle godine u JULU u Pragu ali obostranu donaciju, ja nemam neki problem sem bojazni da bi nasa beba bila slabovida kao ja nije uspelo ovoga puta cemo ovde raditi ali sa mojim jajnim celijama ako rezultati genetike pokazu da beba nece to naslediti

a u Pragu imamo 3 eskimcica i oni su nam velika nada

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu sandrahuber)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Pitali smo doktor-ginekologa: Ovulatornost...
Ringeraja vam je dala priliku da pitate lekara sve što vas zanima u vezi ovulacije kao i rešenja problema sa njom. Farma...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here