|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
22.7.2022 19:23:06   
Bicesuper
Hvala vam momci na ovim informacijama.I čestitam na uspešnim operacijama.Želim vam uspeh u daljem postupku.Javljajte se i bravo…

(odgovor članu Kinderwunsch)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Azoospermija
23.7.2022 7:58:24   
Buba11
Zdravo svima, mi smo imali jos jednu stimulaciju u klinici Momart, jajne celije se nisu oplodile, kazu da su razlog uginuli spermatozoidi ili nepokretni. Ovo je bio treci pokusaj. Savetuju nam da muz opet radi micro tese i da pokusaju sa svezim spermatozoidima (mi smo imali jedan takav pokusaj i nije se oplodila nijedna jc). Sta vi mislite, posle koliko vremena moze da se radi jos jedna micro tese i koliko je rizicno?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Azoospermija
23.7.2022 13:15:59   
Kinderwunsch
Zdravo, hvala na lepim zeljama, ja se zahvaljujem svima na forumu. Za pauze izmedju dve micro TESE operacije na sajtu dr Emrea pise: "Da bi osoba koja je podvrgnuta Mikro TESE operaciji ponovo mogla da bude podvrgnuta istoj, potrebno je da prođe rok od oko 6 meseci." Ovaj tekst je na linku:  emrebakircioglu.com/sr/kojim-se-bolesnicima-preporucuje-mikro-tese-operacija . Kao sto sam napisao, dr Emre ce 30. jula imati otvoreni zoom sastanak za odgovaranje na pitanja pa je sigurno bolje pitati ga, verovatno to vreme zavisi i od drugih faktora. Link za prijavu za taj sastanak iz mog prethodnog posta je dobar, ako ne radi na klik, moze se kopirati u browser.

(odgovor članu Buba11)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Azoospermija
28.7.2022 19:47:37   
Prolecee
Cao svima. Da ispricam desavanja, i hvala svima koji su nam bili podrska i pomogli na ovom forumu.BicesSuper, cesto sam te spominjala suprugu i pomisljala na tebe.😁
Juce je ipak uradjena microtese, zbog broja i kvaliteta spermatozoida, i nekom obratnom logikom su pronadjeni ne u zdravom, nego u onom testisu koji je kasnije spusten. Ni Emreu nije najjasnije, salili smo se naposletku kad je sve proslo ok.Meni je izvadjeno 20 jajnih celija, od toga su 17 bile zrele, a 13 su oplodjene. Sada cekamo do utorka da vidimo kako tece razvoj i koliko ce embriona biti zamrznuto.
Sto se tice Emrea i Tosuna, ja zaista nemam reči koliko su posveceni i u tom smislu psihicka podrska kroz citav ovaj proces. Eto, ako nekome znaci, sve preporuke za ovaj tim.

(odgovor članu Kinderwunsch)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Azoospermija
30.7.2022 9:57:49   
Bicesuper
Odlicnoooooo. Predivne vesti od svih u poslednje vreme.Super si broj jajnih celija dobila… biće tu da se zaledi za veći broj pokušaja.Presrećna sam.Kako si podnela aspiraciju?Mi planiramo u septembru da idemo… 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Azoospermija
30.7.2022 10:14:53   
Prolecee
Hvala ti.❤ Aspiraciju sam super podnela, samo blagi grcevi kao kad treba da dobijem, ali je skroz zanemarljivo.Ali sam se tokom stimulacije uplasila da li nisam upala u hiper, stomak mi je bio ogroman i jajnike sam osecala. Ali doktor kaze da je sve super, nemam slobodne tecnosti i nisam imala kontrolni pregled, samo smo razgovarali.Sad cekamo do utorka da vidimo koliko ce embriona zamrznuti, i to nam je jos ostalo da platimo kad budemo dolazili na transfer.Ovako smo zaista svime zadovoljni, jedino mi je malo strano to sto nikakve izvestaje napismeno nismo dobili, ali koliko sam videla ovde na forumu to je skroz normalno za njih.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Azoospermija
30.7.2022 18:20:25   
Maya20
Pozdrav svima.  Nisam se dugo oglašavala, pa ajde da se i ja malo javim. Već sam pisala o tome da je suprug imao jednu m Tese u Novembu, u Turskoj i da mu je radio dr Emre. O doktoru imam samo reči hvale, ali mi eto, nismo imali uspeha. Obzirom da nismo želeli da odustanemo  kontaktirali smo dr Tansela kod koga smo bili prethodne nedelje. Na osnovu hormonskih nalaza, dao mu je terapiju, koju je moj suprug već počeo sam sebi da daje, pa ćemo videti šta će se dešavati. Na dan pregleda, radio je u roku od sat vremena dva spermograma. Na oba je uoceno po par spermatida. Doktor je kao i mi bio iznenadjen. Smatram da sve treba pokušati, a mi to sigurno hoćemo. Uplovili smo u još jednu borbu u nizu pa kako bude. Srećno svima🍀

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Azoospermija
30.7.2022 19:51:34   
Buba11

Mi nazalost nismo imali uspeha u klinici Momart, Tansel je nasao spermatozoide, ali tri pokusaja bez uspeha. Da li mozete da mi kazete koja je cena kod dr Emrea, zajedno sa stimulacijom?
IZVORNA PORUKA: Maya20

Pozdrav svima.  Nisam se dugo oglašavala, pa ajde da se i ja malo javim. Već sam pisala o tome da je suprug imao jednu m Tese u Novembu, u Turskoj i da mu je radio dr Emre. O doktoru imam samo reči hvale, ali mi eto, nismo imali uspeha. Obzirom da nismo želeli da odustanemo  kontaktirali smo dr Tansela kod koga smo bili prethodne nedelje. Na osnovu hormonskih nalaza, dao mu je terapiju, koju je moj suprug već počeo sam sebi da daje, pa ćemo videti šta će se dešavati. Na dan pregleda, radio je u roku od sat vremena dva spermograma. Na oba je uoceno po par spermatida. Doktor je kao i mi bio iznenadjen. Smatram da sve treba pokušati, a mi to sigurno hoćemo. Uplovili smo u još jednu borbu u nizu pa kako bude. Srećno svima🍀



(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Azoospermija
30.7.2022 21:16:52   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Buba11


Mi nazalost nismo imali uspeha u klinici Momart, Tansel je nasao spermatozoide, ali tri pokusaja bez uspeha. Da li mozete da mi kazete koja je cena kod dr Emrea, zajedno sa stimulacijom?
IZVORNA PORUKA: Maya20

Pozdrav svima.  Nisam se dugo oglašavala, pa ajde da se i ja malo javim. Već sam pisala o tome da je suprug imao jednu m Tese u Novembu, u Turskoj i da mu je radio dr Emre. O doktoru imam samo reči hvale, ali mi eto, nismo imali uspeha. Obzirom da nismo želeli da odustanemo  kontaktirali smo dr Tansela kod koga smo bili prethodne nedelje. Na osnovu hormonskih nalaza, dao mu je terapiju, koju je moj suprug već počeo sam sebi da daje, pa ćemo videti šta će se dešavati. Na dan pregleda, radio je u roku od sat vremena dva spermograma. Na oba je uoceno po par spermatida. Doktor je kao i mi bio iznenadjen. Smatram da sve treba pokušati, a mi to sigurno hoćemo. Uplovili smo u još jednu borbu u nizu pa kako bude. Srećno svima🍀







Cao, izvinite ako se ubacujem, ali rekoh da napisem i ja jer smo ovde pa su isto sveze info.
Microtesa je 1500e, zamrzavanje spermatozoida 250e, IVF sa ukljucenom hormonskom terapijom 3000e. Mi smo jos uz to platili dva spermograma po 40e, PCR testove 30e, Ostalo je jos da platimo zamrzavanje embriona, i posle transfer. Ne znam tacno koliko ce oni kostati.

(odgovor članu Buba11)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Azoospermija
30.7.2022 21:19:21   
Buba11

Kako se zove klinika u kojoj radi dr Emre? 
IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Buba11


Mi nazalost nismo imali uspeha u klinici Momart, Tansel je nasao spermatozoide, ali tri pokusaja bez uspeha. Da li mozete da mi kazete koja je cena kod dr Emrea, zajedno sa stimulacijom?
IZVORNA PORUKA: Maya20

Pozdrav svima.  Nisam se dugo oglašavala, pa ajde da se i ja malo javim. Već sam pisala o tome da je suprug imao jednu m Tese u Novembu, u Turskoj i da mu je radio dr Emre. O doktoru imam samo reči hvale, ali mi eto, nismo imali uspeha. Obzirom da nismo želeli da odustanemo  kontaktirali smo dr Tansela kod koga smo bili prethodne nedelje. Na osnovu hormonskih nalaza, dao mu je terapiju, koju je moj suprug već počeo sam sebi da daje, pa ćemo videti šta će se dešavati. Na dan pregleda, radio je u roku od sat vremena dva spermograma. Na oba je uoceno po par spermatida. Doktor je kao i mi bio iznenadjen. Smatram da sve treba pokušati, a mi to sigurno hoćemo. Uplovili smo u još jednu borbu u nizu pa kako bude. Srećno svima🍀







Cao, izvinite ako se ubacujem, ali rekoh da napisem i ja jer smo ovde pa su isto sveze info.
Microtesa je 1500e, zamrzavanje spermatozoida 250e, IVF sa ukljucenom hormonskom terapijom 3000e. Mi smo jos uz to platili dva spermograma po 40e, PCR testove 30e, Ostalo je jos da platimo zamrzavanje embriona, i posle transfer. Ne znam tacno koliko ce oni kostati.



(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Azoospermija
30.7.2022 21:23:19   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Buba11


Kako se zove klinika u kojoj radi dr Emre? 
IZVORNA PORUKA: Prolecee



IZVORNA PORUKA: Buba11


Mi nazalost nismo imali uspeha u klinici Momart, Tansel je nasao spermatozoide, ali tri pokusaja bez uspeha. Da li mozete da mi kazete koja je cena kod dr Emrea, zajedno sa stimulacijom?
IZVORNA PORUKA: Maya20

Pozdrav svima.  Nisam se dugo oglašavala, pa ajde da se i ja malo javim. Već sam pisala o tome da je suprug imao jednu m Tese u Novembu, u Turskoj i da mu je radio dr Emre. O doktoru imam samo reči hvale, ali mi eto, nismo imali uspeha. Obzirom da nismo želeli da odustanemo  kontaktirali smo dr Tansela kod koga smo bili prethodne nedelje. Na osnovu hormonskih nalaza, dao mu je terapiju, koju je moj suprug već počeo sam sebi da daje, pa ćemo videti šta će se dešavati. Na dan pregleda, radio je u roku od sat vremena dva spermograma. Na oba je uoceno po par spermatida. Doktor je kao i mi bio iznenadjen. Smatram da sve treba pokušati, a mi to sigurno hoćemo. Uplovili smo u još jednu borbu u nizu pa kako bude. Srećno svima🍀







Cao, izvinite ako se ubacujem, ali rekoh da napisem i ja jer smo ovde pa su isto sveze info.
Microtesa je 1500e, zamrzavanje spermatozoida 250e, IVF sa ukljucenom hormonskom terapijom 3000e. Mi smo jos uz to platili dva spermograma po 40e, PCR testove 30e, Ostalo je jos da platimo zamrzavanje embriona, i posle transfer. Ne znam tacno koliko ce oni kostati.






UNIMED CENTER, a bolnica gde se rade intervencije i gde je i IVF centar OTA & Jinemed.

(odgovor članu Buba11)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Azoospermija
30.7.2022 22:05:10   
Marinkovicm
Izvinjavam se sto sad upadam.. prolece drago mi je zbog vas verujem da cemo svi na kraju uspeti.. imam samo jednu dilemu zar nebi trebao transfer da bude ukljicen u cenu ivf?

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Azoospermija
30.7.2022 22:19:09   
Prolecee
Ma taman posla. Hocemo, verujem u to.Znas kako, i ja sam mislila da je ukljuceno. Ali juce kada smo se videli sa doktorima i pricali o embrionima, rekli su cekamo da vidimo koliko ce ih biti i da cemo tada znati koliko treba da se plati za njihovo zaledjivanje. I ja kazem da se mi u utorak vracamo, na sta su rekli da nije problem, mozemo da platimo i sledeci put kad dodjemo na transfer.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Azoospermija
30.7.2022 22:21:28   
Marinkovicm
Ispada da je 2500 samo vadjenje jajnih celija sad mi nista nije jasno.. razumem da se placa za embrione posebno kao sto smo placali i za spermatozoide ali za transfer mi stvarno nije jasno bas cu pitati to Sulejmana.. 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Azoospermija
30.7.2022 22:25:19   
Prolecee
Pa ni meni to nije bilo najjasnije. Jesu malo neodređeni sto se tiče cena. Bas pitaj pa piši ovde. Mada cu ga i ja svakako pitati pre nego što opet dodjemo.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Azoospermija
31.7.2022 12:31:17   
Bicesuper
Potpuno su neodređeni sto se tiče cena.Najbolje da ih pitate i da vam zapisu… ili pošalju mailom.Nama su naplatili 2500 a lekove smo sami platili 500, sto je 3 ukupno.A rekli su nam da će biti 2500.Pa su nam rekli da je u to uključeno zaleđivanje.Po pravilu transfer bi trebalo da je besplatan ako se radi odmah, ako je posle FET (zaleden transfer) onda je 1000 evra.Nama su naplatili prvi put 300 ali sad za drugi au rekli da je 1000.Zaleđivanje se placa po godinama.Svakako neka svako pita, stvarno su skroz provozorni za cene…Svakako je najvitnije da ide sve dobro… ali valja znati cene ipak se treba uštedeti… @Jacaivan kako ide? @miracleb?

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Azoospermija
31.7.2022 12:43:53   
Marinkovicm
Svakako je najbitnije da sve ide dobro ali to nisu male cifre i volim da znam na cemu sam.. svakako mi idemo u septembru pa cu pre toga detaljno da ispitam sta i kako 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Azoospermija
1.8.2022 11:46:08   
Bicesuper
Ono sto je sigurno je da stimulacija, aspiracija i spajanje kosta 2500.
Lekovi su jos oko 500. Nama su bili rekli da je sa lekovima 2500 pa su nam na licu mesta naplatili 2500 bez lekova.
Ali nam nisu naplatili zaledjavanje, i prvi transfer iako je bio FET (zaledjen) su naplatili samo 300.
Sad ce nam naplatiti 1000.



(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Azoospermija
1.8.2022 12:20:01   
Prolecee
Da, i ja koliko sam citala videla sam bi prvi transfer trebalo da bude ukljucen u cenu, samo se odledjivanje placa koliko sam shvatila. E, sad, sve zavisi, ocigledno da se nikad ne zna.Inace, sad se javio Tosun, 6 embriona su visoko ocenjeni i njih ce sigurno zalediti, cekamo da vidimo za jos dva.A htela sam da pitam sto se tice krvarenja nakon aspiracije, da ste ga imale? Ja nisam imala do juce, sinoc je krenulo lagano a jutros kao standardna menstruacija, danas je peti dan od aspiracije. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Azoospermija
1.8.2022 16:30:45   
Bicesuper
Mislim da je prvi transfer besplatan samo ukoliko se radi odmah, ukoliko je svež. Tako su vratile prvi put  i jacaivan i miracleb, možda još neko. Ja nisam jer iskreno nisam bas ni bila spremna a bila sam i previše naduta i ostalo.Ja nisam imala krvarenje bar se ne sećam, možda malo, ali sam imala užasne bolove par dana.Pitaj dr svakako i javljaj.Super za embrione… verovatno će zalediti svih 8. Je l proslo već 5 dana? Jesu blastociste?


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1495
   RE: Azoospermija
1.8.2022 16:56:26   
Prolecee
Pitala sam Tosuna, kaze da je normalno da je i menstruacija nakon petog dana i da budem bez brige. Ja sam jedan folikul imala i na pocetku menstruacije pre nego sto sam krenula sa stimulacijom l, na desnoj strani, tako da je ova rana menstruacija posledica toga. I zato je odmah na pocetku znao da transfer nece biti moguc odmah.Jeste, danas je peti dan. Sest embriona je stiglo do stadijuma blastociste, i ona ce sigirno biti smrznuta, i cekamo do sutra da vidimo preostala dva i tada cemo znati konacan rezultat.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Azoospermija
2.8.2022 12:27:47   
Bicesuper
Super, svakako će biti za više pokušaja.Sad malo odmori i opusti se…

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Azoospermija
3.8.2022 10:19:14   
Bicesuper
@jacaivan nadam se da si dobro…Imam nekoliko pitanja za tebe1. Šta ti je dr rekao vezano za LH? Meni nije rekao da ga kontrolišem ali sam ja izvadila i to drugi dan ciklusa i valjda je u redu. Je l tebi rekao nešto detaljnije?2. Kad si prošli put vratila 2 embriona da li su se oba primila tj videla na UZ?
Hvala unapred…Mi idemo uskoro pa mi znaci svaka info

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Azoospermija
4.8.2022 15:19:18   
JacaIvan
Cao svima..Bicesuper,hvala na pitanju odlicno sam..Sad sam u 6 nedelji..E ovako,ovaj put pre nego sto smo isli radila sam Kks,TSH i Ft4,samo to mi je trazio od analiza da uradim..A za prosli put kad smo vratili dva samo jedan je ostao,vidi se odmah na prvom uz..

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Azoospermija
4.8.2022 18:28:15   
Bicesuper
Puno ti hvala.Prošli put si napisala LH, verovatno greskom, a mislila si na TSH. Ja sam uradila te analize sada, a koliko se sećam one se rade i posle ciklusa u kome se radi transfer, kao i sto se meri endometrijum i progesteron, tako nešto…Znaci beta pozitivna divnooooooo.Jesi sad vratila isto dva embriona?Nadam se da je uskoro i UZ pa da se radujemo još više…

(odgovor članu JacaIvan)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  58 59 [60] 61 62   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here