|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: SSeka84.
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
25.10.2022 21:23:19   
Nika1
Tesko da moze pretpostaviti poslje šoka kojeg smo dozivili da od toliko j.ćelija dobijemo 3 blastocide ,gdje je ocekivao 5-6 minimalno.Rekao mi je da ce mi javiti srijedu- cetvrtak sad da li su to konacni rezultati vidjet cu .Posto sam dobila mens.rekao da pocnem s estrofermo ako bude uredu i jedan embrion ok da pokusamo ovaj mjesec transfer a ako ne prekinut cu terapiju.Kako si ti Bicesuper

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1726
   RE: Azoospermija
25.10.2022 22:05:01   
Bicesuper
Sve te razumem, ali ništa nije garancija. Mi smo od 10 dobili 9 navodno odličnih blastocista.Ni dr nisu očekivali tako “dobar” rezultat… Budale nam zaledile po 3 i sjebali nas poprilicno, bar za još 2 pokušaja. Tako da pravila nema.Jeste čudno sto je mali broj, ali možda svi budu valjani.Nekad je dovoljan i samo 1, to ne zaboravi…Znaci on misli da će konacni rezultati biti uskoro…Ja sam manje više ok, vratila se na posao…Krvarim malo, isla na pregled, sve je manje više ok, vraca se materica i grlic u predjasnje stanje.Ja ne nameravam da idem ponovo u Tursku, fokusirala sam se da vidim da li ću pokušati i još jedan ciklus stimulacije…Ovo sto mi je ostalo tamo ću traziti da se testira, insistiracu, pa ako slučajno neki bude valjao probacu svakako, ali se ne uzdam previše…Ja sam tamo otišla zbog azospermije, na tome mi je bio fokus i na microtese. Na kraju nismo imali posla sa urologom… 

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1727
   RE: Azoospermija
26.10.2022 11:26:05   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Nika1

Tesko da moze pretpostaviti poslje šoka kojeg smo dozivili da od toliko j.ćelija dobijemo 3 blastocide ,gdje je ocekivao 5-6 minimalno.Rekao mi je da ce mi javiti srijedu- cetvrtak sad da li su to konacni rezultati vidjet cu .Posto sam dobila mens.rekao da pocnem s estrofermo ako bude uredu i jedan embrion ok da pokusamo ovaj mjesec transfer a ako ne prekinut cu terapiju.Kako si ti Bicesuper


Nika1 mislim da se rezultati čekaju dve nedelje.Tebi je proslo već neko vreme  pa ocekuj uskoro

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1728
   RE: Azoospermija
26.10.2022 22:32:22   
Marinkovicm
Bicesuper tek sad sam procitala sta se desilo. Jako mi je zao ali ne gubite nadu.. ja sam posle onog nesporazuma oko cene malo izgubila poverenje u dr Sulejmana.. isto su i nama zaledili kako su oni hteli nisu nas ni pitali ne znam sta da kazem .. nadam se da cemo doci do cilja ali mi se ne svidja ovaj neki osecaj koji imam sada prema dr

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1729
   RE: Azoospermija
27.10.2022 1:10:50   
Nika1
Na zalost kako sam i očekivala za dva pise aneuploidni a jedan 15 P1 ,znaci ni jedan nije za transfera.Tu se prica zavrsava.I zadnje vrijeme sve tuzni zavrseci na forumu.Voljela bih da procitam da je neko uspio i da je sretan 

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1730
   RE: Azoospermija
27.10.2022 10:51:04   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Bicesuper tek sad sam procitala sta se desilo. Jako mi je zao ali ne gubite nadu.. ja sam posle onog nesporazuma oko cene malo izgubila poverenje u dr Sulejmana.. isto su i nama zaledili kako su oni hteli nisu nas ni pitali ne znam sta da kazem .. nadam se da cemo doci do cilja ali mi se ne svidja ovaj neki osecaj koji imam sada prema dr


Dobro sam… mnogo bolje nego prošli put.Nevezano za moj neuspeh, mene taj pristup nervira, o tome sam pisala i pre nego sto mi se desilo prvi put.Turska i oni su bili moj izbor zbog “azospermije” u suprotnom bih mnoge druge stvari gledala i ko zna gde isla.Bogu hvala pa znamo da imamo šansu pa ćemo videti kako dalje.Niko ne može da garantuje uspeh. Ali da mi zalede po 3 i tako mi od 9 potencijalnih beba to svedu na 3.A ja sam mu još sto puta rekla da ja neću blizance.Prvi put sam i vratila samo 1… sad sam jadna 2 vratila da povecam šansu pa je bilo gore nego prošli put.A pritom mi priča ma imaćeš fudbalski tim dece.Sa jedne strane ja volim nonsalantan pristup, sa druge ne bas toliko.Svakako ću testirati preostale da ne idem džaba.Ja sam svakako bila za to da budemo opušteniji, sad već moramo mnoge stvari da kontrolišemo. To oko cene neću komentarisati… Pa vidiš koliko je različito plaćala Nika1 a isla preko posrednika.Kakvi su vama planovi

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1731
   RE: Azoospermija
27.10.2022 10:55:09   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Nika1

Na zalost kako sam i očekivala za dva pise aneuploidni a jedan 15 P1 ,znaci ni jedan nije za transfera.Tu se prica zavrsava.I zadnje vrijeme sve tuzni zavrseci na forumu.Voljela bih da procitam da je neko uspio i da je sretan 


Jao Nika1 bas mi je zao.Jesu ti oni tako rekli? Ne znam šta znaci 15 P1, ja se ponadah da bar on valja.Odmori se sad i povrati snagu.Nije sve izgubljeno ima još vremena… možda da nekako pokušate da poboljsate muževljev spermogram. Mozda da mu se uzme operacijom. Nisam pametna.Nisu sve tužni krajevi. Samo ja i ti. Jacaivan je trudna a i miracleb… samo meni nije uspelo od nas koji smo imali transfer i koji smo na forumu.Biće uskoro neka lepša priča nadam se.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1732
   RE: Azoospermija
27.10.2022 20:44:37   
Marinkovicm
Jako mi je zao zbog obe zaista ali ne treba gubiti nadu, dol ima materijala ima i nade.. bicesuper ne znam sta bih ti rekla ja iskreno jako malo znam i o tome testiranju i generalno o vantelesnoj fokus je bio samo na azospermiju kada smo to da kazem resili nisam htela da se vise opterecujem nekako mi je bilo lakse pa sad lagano videcemo. Mada me u poslednje vreme uhvatila neka nervoza cekam sad ciklus u novembru pa da idemo na transfer danas sam mu pisala da vidim da li da ponovim briseve ili nesto rekao je da ne treba nista, a proslo je vise od 6 meseci od pocetka mi govori da ne treba nista sve sto sam radila uglavnom na svoju ruku sto razmisljam i sada da odradim. Isto je i meni rekao da nece biti problema da je sve ovo super kao da sve ide po nekom sablonu ne znam bas sam nekako zbunjena nadam se da ce proci sve kako treba. Svakako i vama zelim svu srecu i da sto pre dodjete do cilja mada ni ja ne znam da li bi na tvom mestu opet otisla u Tursku

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1733
   RE: Azoospermija
27.10.2022 22:09:16   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Marinkovicm

Jako mi je zao zbog obe zaista ali ne treba gubiti nadu, dol ima materijala ima i nade.. bicesuper ne znam sta bih ti rekla ja iskreno jako malo znam i o tome testiranju i generalno o vantelesnoj fokus je bio samo na azospermiju kada smo to da kazem resili nisam htela da se vise opterecujem nekako mi je bilo lakse pa sad lagano videcemo. Mada me u poslednje vreme uhvatila neka nervoza cekam sad ciklus u novembru pa da idemo na transfer danas sam mu pisala da vidim da li da ponovim briseve ili nesto rekao je da ne treba nista, a proslo je vise od 6 meseci od pocetka mi govori da ne treba nista sve sto sam radila uglavnom na svoju ruku sto razmisljam i sada da odradim. Isto je i meni rekao da nece biti problema da je sve ovo super kao da sve ide po nekom sablonu ne znam bas sam nekako zbunjena nadam se da ce proci sve kako treba. Svakako i vama zelim svu srecu i da sto pre dodjete do cilja mada ni ja ne znam da li bi na tvom mestu opet otisla u Tursku


Biće sve u redu kod tebe.Kod većine je išlo super samo kad nadju materijal.Ja nažalost nisam dobro prošla, možda jer nije dobijen materijal operacijom nego je uzeto to nešto malo iz samog ejakulata.Ali tako je i kod miracleb pa je bilo dobro. Pravila nema, ja sam nažalost ispala nekako najbezvezbiji slučaj. Kao sve super a ispalo užasno.Sto se tiče tvojih analiza u smislu briseva i toga mislim da je to nebitno. Bitna je štitna i to proveri , hoće TSH da skoči kad se počne sa estrofemom.Oni su dobri doktori imaju stvarno dosta iskustva, pola sveta ide tamo na lečenje.U našoj situaciji se nekako ne folusiraju previše na ženu… srećom većina nas je već nešto istraživala i zna neko stanje. Inače oni stvarno bas ništa ne traže.Ja sam se odlucila za testiranje jer posle dve kiretaze za manje od 6 meseci bih stvarno bila luda da zapucam tamo bez nekih daljih provera ako već mogu da ih uradim.Ni to nije garancija.Svakako neću ići tamo na ponovni ciklus ako se uopšte odlučim da ponovo prolazim kroz sve.Ili ću probati u Srbiji ili ću pravo u Prag npr…Samo polako, i negde za Novu godinu da se čuju divne vesti ❤️

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1734
   RE: Azoospermija
27.10.2022 22:10:41   
Bicesuper
Ima ljudi na forumu, juče sam listala unazad, pa vidim.Ne jave se.Napisu da su isli na transfer i to je to.Ja mislim da su oni uspešno prošli.Tako da iskreno mnogo je više uspeha nego neuspeha, samo ako nadju muskima materijal…

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1735
   RE: Azoospermija
28.10.2022 7:19:40   
Nika1
Marinkovicm i Bicesuper hvala vam na podršci.Bicesuper molim te ne odustaj od ta tri ,ipak si ti mlada od toliko blastocida mora valjati jedna Ipak kod mene su godine i j.ćelija nema bas sposobnosti ispraviti greske .Ja sam u Bosni dobila preko zavoda da radim u Bahceciju u Sa.ali nisam optimistična s njima i ne vjerujem da cu ici ,najvjerovatnije sacekati proljeće i ponovo u Tursku.Ja sam na osnovu toga sto se nisu javljale poslje transfera zakljucila da nisu uspjele ,trebale su ipak podijeliti lijepo iskustvo 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1736
   RE: Azoospermija
28.10.2022 13:22:57   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Nika1

Marinkovicm i Bicesuper hvala vam na podršci.Bicesuper molim te ne odustaj od ta tri ,ipak si ti mlada od toliko blastocida mora valjati jedna Ipak kod mene su godine i j.ćelija nema bas sposobnosti ispraviti greske .Ja sam u Bosni dobila preko zavoda da radim u Bahceciju u Sa.ali nisam optimistična s njima i ne vjerujem da cu ici ,najvjerovatnije sacekati proljeće i ponovo u Tursku.Ja sam na osnovu toga sto se nisu javljale poslje transfera zakljucila da nisu uspjele ,trebale su ipak podijeliti lijepo iskustvo 


Hvala na podršci.Svi moramo da idemo dalje na ovaj ili onaj način.Bahceci u Turskoj je 3 u svetu po uspešnosti VTO. Mada to me znaci da su u drugoj zemlji isti, najviše je do embriologa a on ne može raditi u svakoj klinici u razlicitim zemljama.Nemoj odmah otpisivati Bosnu, ja sam otišla samo zbog azospermije imace bih pokušala i ovde.Ja verujem da je bilo uspešno kod tih devojaka jer da nije javile bi se da traže nove info…Lepo odmori i javljaj se.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1737
   RE: Azoospermija
3.11.2022 11:49:52   
azooo
Dali ima neko u grupi da je bijo U Tursku da su mu rekli da nema zive spermatozoide uradeni m. Tese  sa vishi Fsh a u tursku da su mu nasli zivi . Kod nas su ni rekli da ne idemo u Tursku da su nam to Dzabe bacanje novca da nema leka to nam je 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1738
   RE: Azoospermija
5.11.2022 17:48:11   
Ljubica 25
Fhhjjk

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 1739
   RE: Azoospermija
5.11.2022 18:03:14   
Ljubica 25
Pozdrav za sveZelim samo da vam kazem da smo mi problem azospermije resili u Grckoj u EmbryolabuDvoumili smo se izmedju Turske i Grcke o kojoj se malo pisaloIpak smo se odlucili za Grcku jer su nsm ulivali vece poverenje, komunikacija je na srpskom imas kordinatora koji je iz Srbije , a dobili  smo preporuke od prijatelja koji su nam rekli da imaju najbolje ebriologe i da je osnivac klinike embriolog sto je vrlo bitno.oni nisu radili m.tese jer su imali spermatozoide ali losije zbog toga su tamo otisli i ostvarili se kao roditeljiSto se tice urologa koji radi za ovu kliniku mi smo prezadovoljni, vrlo pozitivan i strucan lekar . Oyisli smo 2 dana pre operacije na pregled da vidi stanje testisa i tada je rekao da krece od desnog i da ocekuje da ce tu naci , tako je i bilo odmah su nadjeni spermatoxoidi i nije isao daljeTamo od ljudi smo culi da je vrhunski doktor i da u 90 posto slucajeva nadje spermatozoide ide dok ne nadje..Nadjeni spermatozoidi su bili dobrog kvaliteta , oplodjene su moje jc, dobili smo 8 embriona ( blastociste 5 dana) po njohovoj oceni vrlo dobrog kvalitetaVraceno dva embrionaSad sam 9+1 nedeljaNa prvom uz koji je bio bas rano 4+5  video se sam gmesak , na drugom uz 6+6 video se plod i srcana radnja i pojavio se drugi gmesak vidi se zumancana kesa ali plod jos ne , videcemo sl.nedelje da li se raxvio i drugi plodKod vantelesne je valjda mohuce da se drugi plod kasnije razvije ne znam da li neko ima takvo iskusyvo?Inace ja imam 39 a muz 41 god

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 1740
   RE: Azoospermija
6.11.2022 6:53:40   
azooo
Zdrao dali bi hteli da nam date kontakt da stupimo i mi u kontaktu htela bi i tamo da pitamo 

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 1741
   RE: Azoospermija
6.11.2022 14:41:42   
Sanja.
Da li mozete da mi date neki kontakt tog doktora u Turskoj? I kako ste komunicirali preko poruka, na srpskom ili engleskom? 

(odgovor članu Minna90)
Direktna veza do poruke: 1742
   RE: Azoospermija
6.11.2022 14:50:45   
Marinkovicm
+90 212 296 18 78 ovo je kontakt od dr Emre ako na njega mislite.. on radi mikro tese.. sa doktorom komunicirate na engleskom

(odgovor članu Sanja.)
Direktna veza do poruke: 1743
   RE: Azoospermija
6.11.2022 15:50:09   
azooo


IZVORNA PORUKA: azooo

Zdrao dali bi hteli da nam date kontakt da stupimo i mi u kontaktu htela bi i tamo da pitamo 
 

user posted image
Dali e ovo ta klinika gde ste bili u grcku 

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 1744
   RE: Azoospermija
6.11.2022 17:05:20   
Ljubica 25
Klinika je EmbryolabPrvo posaljite mejl na njihov opsti mejl info.embryolab.euPosle toga ce vas kontaktirati neko od kordinatora 

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 1745
   RE: Azoospermija
6.11.2022 23:00:15   
azooo


IZVORNA PORUKA: Ljubica 25

Klinika je EmbryolabPrvo posaljite mejl na njihov opsti mejl info.embryolab.euPosle toga ce vas kontaktirati neko od kordinatora 


Hvala vam puno praticu meil probacemo srecu, a u solunu li ste radili pregled ili ne 

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 1746
   RE: Azoospermija
6.11.2022 23:10:29   
azooo


IZVORNA PORUKA: Ljubica 25

Klinika je EmbryolabPrvo posaljite mejl na njihov opsti mejl info.embryolab.euPosle toga ce vas kontaktirati neko od kordinatora 
on


Zdravo ovaj meil ne postoi pratila sam na ovaj valjda je taj info@embrolab.eu videcu sutra dali bi mi odgovorili 

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 1747
   RE: Azoospermija
6.11.2022 23:16:25   
Ljubica 25
Da taj mejl samo ste ispustili y    
info@embryolab.eu

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 1748
   RE: Azoospermija
7.11.2022 10:03:21   
azooo


IZVORNA PORUKA: Ljubica 25

Da taj mejl samo ste ispustili y    
info@embryolab.eu


Da da na taj sam i poslalaValjda cu da dobijem odgovor hvala vam punooo dali ste mi bar malo nade , niste mi rekli gde ste radile preglede atina ili solun 

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 1749
   RE: Azoospermija
7.11.2022 10:12:34   
Ljubica 25
Klinika je u Solunu, tamo radite sve 

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 1750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  68 69 [70] 71 72   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here